Προς το περιεχόμενο

Ευκαιριες εργασιας σε αλλες χωρες.


Pianomusic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω μια απορια... Οποιος μπορει και θελει βοηθαει..
Η ζωη ως προς την εργασια και την οικηση στο Λονδινο ή στο Λοσ Αντζελες ειναι καλη ? Ή ειναι αυτο το ισως χολιγουντιανο παραμυθακι που μας πασαρουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν η δουλειά είναι καλή και το σπίτι δεν ρημάζει, καλή είναι η ζωή.

Ποιες δουλειες για παραδειγμα θα μπορουσες να πεις οτι ειναι καλες εκει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψάχνω τώρα για δουλειά για το καλοκαίρι στο Λονδίνο και δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τα σπίτια.

Πέρα από το ότι τα λεφτά είναι πολύ καλύτερα για δουλειές ανειδίκευτων όπως εγώ, το να βρεις σπίτι είναι δύσκολο και είναι και πανάκριβα. Μένεις με άλλους 4 για να μπορείς να τα βγάλεις πέρα...

Αλλά όλοι μου έχουν πει ότι είναι πολύ καλύτερα από την Ελλάδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν πως θα πας στην Αμερική για να εργαστείς?

Φαντάζομαι γνωρίζεις οτι χρειάζεσε working visa

 

Το σημαντικο ειναι οτι αν είσαι ανειδικευτος ΔΕΝ μπορεις να κανεις αιτηση για εργασια.

 

Ακομη και προσκληση εργασιας να σου κανουν, αυτος που θα σε καλεσει πρεπει να μπορει να αποδειξει οτι δεν μπορει να βρει στην Αμερική ατομο για να κάνει την συγκεκριμένη δουλειά

 

Τελος για γαμο (εκτος του οτι θα πρεπει να βρεις Αμερικάνο υπηκοο να παντρευτεις θα πρεπει να εκπληρωνει και καποιες απαιτησεις που υπαρχουν για να μπορει να σε καλεσει)

 

πάρε και το γνωστό γράφιμα για το πως μπορεις να πας νομιμα να δουλέψεις

http://reason.com/assets/db/07cf533ddb1d06350cf1ddb5942ef5ad.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν πως θα πας στην Αμερική για να εργαστείς?

Φαντάζομαι γνωρίζεις οτι χρειάζεσε working visa

τι ειναι η working visa ? και πως τη βγαζεις ?

 

Εγώ ψάχνω τώρα για δουλειά για το καλοκαίρι στο Λονδίνο και δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τα σπίτια.

Πέρα από το ότι τα λεφτά είναι πολύ καλύτερα για δουλειές ανειδίκευτων όπως εγώ, το να βρεις σπίτι είναι δύσκολο και είναι και πανάκριβα. Μένεις με άλλους 4 για να μπορείς να τα βγάλεις πέρα...

Αλλά όλοι μου έχουν πει ότι είναι πολύ καλύτερα από την Ελλάδα.

Οι τιμες που κυμαινονται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμες που κυμαινονται ?

Σε σπίτια εννοείς;

 

Από ότι βρίσκω γύρω στις 700 λίρες(τουλάχιστον!) το μήνα θες για όλα μέσα...... τουλάχιστον εκεί που κοιτάζω εγώ.

αλλά σε δουλειές του κ*λου που ψάχνω εγώ (πωλήτρια πχ)είναι 6.19 περίπου η ώρα... οπότε κάπως τα βολεύεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πλεον, ειδικα για temporary working visa(85.000/year) θα ειναι ακομη λιγοτερες οι πιθανοτητες για να εργαστει καποιος εκει νομιμα με τοσο που θα εχει αυξηθει η μετοικηση εκει. Εκτος αν τις εχουν αυξησει.

Στο αλλο σημειο που λεει οτι για green card θα πρεπει να περιμενεις 6 με 10 χρονια, σε αυτο το διαστημα θα εισαι στο περιμενε για να πας και να εργαστεις; (U.S of A)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σπίτια εννοείς;

 

Από ότι βρίσκω γύρω στις 700 λίρες(τουλάχιστον!) το μήνα θες για όλα μέσα...... τουλάχιστον εκεί που κοιτάζω εγώ.

αλλά σε δουλειές του κ*λου που ψάχνω εγώ (πωλήτρια πχ)είναι 6.19 περίπου η ώρα... οπότε κάπως τα βολεύεις...

Σε ευρω ποσα ειναι ?

 

Καλα πλεον, ειδικα για temporary working visa(85.000/year) θα ειναι ακομη λιγοτερες οι πιθανοτητες για να εργαστει καποιος εκει νομιμα με τοσο που θα εχει αυξηθει η μετοικηση εκει. Εκτος αν τις εχουν αυξησει.

 

Στο αλλο σημειο που λεει οτι για green card θα πρεπει να περιμενεις 6 με 10 χρονια, σε αυτο το διαστημα θα εισαι στο περιμενε για να πας και να εργαστεις; (U.S of A)

Τι ακριβως ειναι η working visa ? και τι ειναι το 85000/year ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τι ακριβως ειναι η working visa ? και τι ειναι το 85000/year ?

Απευθυνομουν στον ggQQbb που ποσταρε τον συνδεσμο του γραφηματος.

 

Ειναι η visa προσωρινης εργασιας οι οποιες σε αριθμο για διαθεση τον χρονο ειναι 85.000 απο δαύτες.

 

Αν ο εργοδοτης δεν μπορει να περιμενει 6 με 10 χρονια για να εκδοθει η πρασινη καρτα,μεσω εκεινου, αφου εκεινος θα εχει βοηθησει με την αιτηση (εαν καταλαβα καλα) μπορεις αν εισαι τυχερος/η και σου κατσει μια απο τις temporary working visas να εργαστεις @ Usa χωρις να περιμενεις τόσα χρόνια. Και παλι, εαν καταλαβα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...