Προς το περιεχόμενο

Apple: Δε θα θυσιάσουμε την ποιότητα απλά για ένα μεγαλύτερο μερίδιο με ένα οικονομικό iPhone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι ,αυτη ειναι η διαφορα των κομπλεξικων απο τους κανονικους ανθρωπους.Οι μεν κραζουν οτι δεν φτανουν ενω οι αλλοι εχουν αυτογνωσια και δεν κραζουν οτι δεν μπορουν να αγορασουν.Οι εξαιρεσεις απλα επιβεβαιωνουν τον κανονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οχι αυτη ειναι η διαφορα των κομπλεξικων απο τους κανονικους ανθρωπους.Οι μεν κραζουν οτι δεν φτανουν ενω οι αλλοι εχουν αυτογνωσια και δεν κραζουν οτι δεν μπορουν να αγορασουν.Οι εξαιρεσεις απλα επιβεβαιωνουν τον κανονα.

Δεν υπαρχει ούτε και ένας που να μπορεί να αγορασει οποιοδήποτε high end κινητό των άλλων εταιρειών και να μη μπορεί να αγοράσει iPhone!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η ιδέα μου, ή το τόπικ απέχει μόλις ένα σκαλί από το "ο δικός μου μπαμπάς έχει περισσότερα λεφτά από τον δικό σου";

 

+1 . pop corn ftw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε, το τηλέφωνο τον 20 ευρώ για τηλέφωνα και sms θα τα κάνει ΚΑΛΥΤΕΡΑ από ότι τα κάνει το iphone. Για αρχή θα μπορείς να το πιάνεις από όπου θες και δεν θα σου χάνει το σήμα. Επίσης δεν θα νιώθεις ότι σε πιάσανε κορόιδο και σου πούλησαν κινητό των 700 ευρώ ενώ θα μπορούσες άνετα να δώσεις ένα 300άρι και να κάνεις την δουλεία σου εξίσου καλά.

 

Και αν σε νοιάζει τόσο πολύ το λογότυπο του δαγκωμένου μήλου μπορείς να αγοράσεις αυτοκόλλητο και να το κολλήσεις πάνω και θα είσαι αρχηγός, θα συνεχίσουν να σε ζηλεύουν όλοι που έχεις δαγκωμένο μήλο...

Ουάου θα λένε όλοι!!! Κοίτα, αυτός έδωσε 700+ευρώ και πήρε δαγκωμένο μήλο, μπράβο του, είναι μεγάλος μάγκας.

Εκτός από τους Apple haters βέβαια, αυτοί θα σε κράζουν (λόγο ζήλιας και αυτοί πάντα) επειδή δεν μπορούν οι ίδιοι να πάρουν iphone, ενώ εσύ έχεις και το καμαρώνεις...

Με λίγα λόγια, ΟΛΟΙ θα σε ζηλεύουν.

 

Ε ρε Jumbo που σας χρειάζεται!!!

 

 

 

 

Δεν υπαρχει ούτε και ένας που να μπορεί να αγορασει οποιοδήποτε high end κινητό των άλλων εταιρειών και να μη μπορεί να αγοράσει iPhone!

 

Απο τον πανω ξεκινησε μην μπερδευεσαι εσκεμενα, ξερεις πολυ καλα τι λεω μην το παζεις καθυστερημενος.Αν ο πανω εχει High end  εγω ειμαι αστροναυτης.Οπως ειχες δει και πιο πριν ,αυτος εκτος οτι χαρακτηριζει, νομιζει πως με 300 κανεις εξισου καλα την ιδια δουλεια για αυτο εγω μετα μιλησα για Ferrari kai fiat.Tωρα αν εσυ δεν εχεις τι να κανεις και διαφωνεις για να διαφωνεις ειναι δικο σου θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποίο έχει συσκευή με VFFC(Very far field communication),ας στείλει λιγα ποπ κόρν και σε μένα! :P

 

εσύ είσαι βαμμένος μηλάς, βολέψου με τα μήλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι κάτοχοι μηλοφώνων, κορόιδα; Έλα τώρα...

Τέσπα...

 

Το hardware στα iPhones είναι τουλάχιστον μια γενιά πριν.

Η τιμή τους, προκλητικά ακριβή(στην Ελλάδα κυρίως).

Το software είναι ακόμα αρκετά μπροστά από τον ανταγωνισμό(HTC Sense,Samsung TouchWiz κλπ).

Οι εφαρμογές, οι περισσότερες αρκετά πιο καλογραμμένες.

 

Σίγουρα θέλει βελτιώσεις.

Θεωρώ απαράδεκτο να θέλω jailbreak για:

NC Settings(notification widget bar με συντομεύσεις φωτεινότητας, wifi/BT toggles etc)

iFile

Εγκατάσταση non AppStore apps

 

Δηλαδή να χάνω εγγύηση για κάτι που στο Android, ούτε καν, απλά συμβαίνει by default.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατάσταση non AppStore apps

 

Δηλαδή να χάνω εγγύηση για κάτι που στο Android, ούτε καν, απλά συμβαίνει by default.

Αυτό είναι ουσιαστικά το τίμημα που πληρώνεις για να είναι πρακτικά αδύνατον να κολλήσεις ιό στη συσκευή σου. Κακά τα ψέματα στο Android, κυκλοφορούν πολλά μολισμένα apk. Θεωρώ πάντως πως αυτή είναι πρακτική του στυλ "αν θες ασφαλή Η/Υ, τράβα το ethernet/wifi από το βύσμα και καθάρισες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το hardware στα iPhones είναι τουλάχιστον μια γενιά πριν.

Η τιμή τους, προκλητικά ακριβή(στην Ελλάδα κυρίως).

Το software είναι ακόμα αρκετά μπροστά από τον ανταγωνισμό(HTC Sense,Samsung TouchWiz κλπ).

Οι εφαρμογές, οι περισσότερες αρκετά πιο καλογραμμένες.

 

 

νομιζω οτι τα λες λιγο αναποδα 

 

το hw τους ειναι μαλλον μπροστα πλεον (με εξαιρεση την αστεια μακροστενη οθονη του iphone που ειναι παραξενη) και το software τους δε ξερω αν ειναι πιο καλογραμμενο ή αν βοηθαει οτι στηνεται πανω σε 3-4 συσκευες , αλλα εχει μεινει κατι χρονια πισω ενω το android αναπτυσσεται ταχυτατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάτε πως το iPhone είναι ένα iPod κατά βάση που απλά παίρνει τηλέφωνα και δέχεται SIM.

Επομένως δεν νομίζω πως θα συνεχίσει για πολύ την αύξηση οθόνης κλπ.

Εκτός και αν βγάλει κάποιο άλλο προϊόν που θα παίρνει και τηλέφωνα ή/και σταματήσει την παραγωγή iPhones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάτε πως το iPhone είναι ένα iPod κατά βάση που απλά παίρνει τηλέφωνα και δέχεται SIM.

Επομένως δεν νομίζω πως θα συνεχίσει για πολύ την αύξηση οθόνης κλπ.

Εκτός και αν βγάλει κάποιο άλλο προϊόν που θα παίρνει και τηλέφωνα ή/και σταματήσει την παραγωγή iPhones.

Εγω παλι εχω την εντυπωση πως ειναι πολυμιξερ της Brown!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...