Προς το περιεχόμενο

Apple: Δε θα θυσιάσουμε την ποιότητα απλά για ένα μεγαλύτερο μερίδιο με ένα οικονομικό iPhone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχεδον οποιαδηποτε συσκευη 2012 250€+ κανει οτι κανει το 700€+ iphone 5 το ιδιο καλα. Απλα διαλεξε μια :D

Λυπάμαι, δεν το κάνει το ίδιο καλά. Το κάνει με έναν τρόπο που νομίζεις ότι το hardware του είναι μερικά χρόνια πίσω (ενώ δεν είναι) και εννοώ την απόδοσή του. Μια ματιά σε iOs και Windows phone το αποδεικνύει, χαοτική διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 180
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σου απανταω και στην αλλη σου ερωτηση παρολο που δεν την εχεις απευθυνει σε μενα.

Σχεδον οποιαδηποτε συσκευη 2012 250€+ κανει οτι κανει το 700€+ iphone 5 το ιδιο καλα. Απλα διαλεξε μια :D

(τα προηγούμενα ασχολίαστα - δεν προσθέτεις τίποτα καινούργιο, μόνο προσβολές. Δεν πειράζει. Φαντάζομαι κατάλαβες ότι το screenshot του geekbench που έβαλες ήταν λάθος.)

 

Απλά διάλεξα μία συσκευή. Καλή για τα λεφτά της, εμφανίσιμη (θα την αγόραζα), αλλά ας δούμε τί κάνει το «ίδιο καλά».

 

1. 720p vs 1080p (άραγε έχει stabilization; )

2. 5Mpixels vs 8 (ποιός ξέρει σε τί ποιότητα)

3. Android 4 αντί για 4.1 (ξεπερασμένο από την ημέρα της αγοράς)

4. 4Gbytes για τον χρήστη αντί για 13Gbytes

5. Οθόνη με μισή ανάλυση.

6. 512Mb ram vs 1G ram

7. Δεν έχει μπροστινή κάμερα (ποιός το *έζει το skype)

8. Bluetooth 2 vs 4

9. Ότι άλλο ξεχνάω.

 

Μπορείς να κάνεις κρεμαστάρια τα παραπάνω και να πάρεις ένα κινητό με 20€ για τηλέφωνα και sms, κανένα πρόβλημα. Θα κάνει ότι ένα iPhone το ίδιο καλά.

 

Σε λίγο θα μας γράψεις ότι αναβαθμίζονται και σε android 4.1 τα κινητά των 250€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε μην προσβάλλετε την νοημοσύνη σας. είπα σχεδόν οποιοδήποτε τηλέφωνο μεταξύ σοβαρού και αστείου. Μην παίζουμε με τις λέξεις.


ΥΓ1: Τι λαθος εκανα στο geekbench;

ΥΓ2: Αυτο που κανει καλυτερα το go ειναι να κολυμπαει. Πως συγκρινεις ενα heavy Duty κινητο που πληρωνεις το "αδιαβροχο" με ενα "κανονικο"; + της αλλης το GO ξεκιναει απο τα 210€. Ποιος θα εδινε 320€ για ενα κινητο που κανει 210€; Ενας φαν μαλλον που δεν εχει προσβαση στην αλλη αγορα :D

ΥΓ3: Αναλογα το μοντελο και την εταιρια θα βρεις αρκετα.
Τεσπα. O λόγος που γράφω είναι γιατί μας ήρθε ένα Mac με οθόνη στο service και μάντεψε που υπάρχει η χαρτοτενια

post-125862-0-82298800-1359484516_thumb.jpg

Επεξ/σία από orlox
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......

Μπορείς να κάνεις κρεμαστάρια τα παραπάνω και να πάρεις ένα κινητό με 20€ για τηλέφωνα και sms, κανένα πρόβλημα. Θα κάνει ότι ένα iPhone το ίδιο καλά......

Όχι φίλε, το τηλέφωνο τον 20 ευρώ για τηλέφωνα και sms θα τα κάνει ΚΑΛΥΤΕΡΑ από ότι τα κάνει το iphone. Για αρχή θα μπορείς να το πιάνεις από όπου θες και δεν θα σου χάνει το σήμα. Επίσης δεν θα νιώθεις ότι σε πιάσανε κορόιδο και σου πούλησαν κινητό των 700 ευρώ ενώ θα μπορούσες άνετα να δώσεις ένα 300άρι και να κάνεις την δουλεία σου εξίσου καλά.

 

Και αν σε νοιάζει τόσο πολύ το λογότυπο του δαγκωμένου μήλου μπορείς να αγοράσεις αυτοκόλλητο και να το κολλήσεις πάνω και θα είσαι αρχηγός, θα συνεχίσουν να σε ζηλεύουν όλοι που έχεις δαγκωμένο μήλο...

Ουάου θα λένε όλοι!!! Κοίτα, αυτός έδωσε 700+ευρώ και πήρε δαγκωμένο μήλο, μπράβο του, είναι μεγάλος μάγκας.

Εκτός από τους Apple haters βέβαια, αυτοί θα σε κράζουν (λόγο ζήλιας και αυτοί πάντα) επειδή δεν μπορούν οι ίδιοι να πάρουν iphone, ενώ εσύ έχεις και το καμαρώνεις...

Με λίγα λόγια, ΟΛΟΙ θα σε ζηλεύουν.

 

Ε ρε Jumbo που σας χρειάζεται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε, το τηλέφωνο τον 20 ευρώ για τηλέφωνα και sms θα τα κάνει ΚΑΛΥΤΕΡΑ από ότι τα κάνει το iphone. Για αρχή θα μπορείς να το πιάνεις από όπου θες και δεν θα σου χάνει το σήμα. Επίσης δεν θα νιώθεις ότι σε πιάσανε κορόιδο και σου πούλησαν κινητό των 700 ευρώ ενώ θα μπορούσες άνετα να δώσεις ένα 300άρι και να κάνεις την δουλεία σου εξίσου καλά.

 

Και αν σε νοιάζει τόσο πολύ το λογότυπο του δαγκωμένου μήλου μπορείς να αγοράσεις αυτοκόλλητο και να το κολλήσεις πάνω και θα είσαι αρχηγός, θα συνεχίσουν να σε ζηλεύουν όλοι που έχεις δαγκωμένο μήλο...

Ουάου θα λένε όλοι!!! Κοίτα, αυτός έδωσε 700+ευρώ και πήρε δαγκωμένο μήλο, μπράβο του, είναι μεγάλος μάγκας.

Εκτός από τους Apple haters βέβαια, αυτοί θα σε κράζουν (λόγο ζήλιας και αυτοί πάντα) επειδή δεν μπορούν οι ίδιοι να πάρουν iphone, ενώ εσύ έχεις και το καμαρώνεις...

Με λίγα λόγια, ΟΛΟΙ θα σε ζηλεύουν.

 

Ε ρε Jumbo που σας χρειάζεται!!!

Θα ηθελα πολυ να παρω ferrari αλλα αφου και με το φιατ κανω την δουλεια μου δεν μαμιεται ,που να με κοροιδευουν τωρα οτι ειμαι θυμα που εδωσα τοσα  λεφτα για να παρω ferrari. Οh wait δεν εχω λεφτα για ferrari, κανενα προβλημα θα αρχιζω να κραζω αυτους που εχουν.

Ε ρε γιατρος που σας χρειαζεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρει κανείς τι εννοεί η Apple όταν λέει «η εταιρεία εξετάζει τη χρήση μόνο της καλύτερης τεχνολογίας..., μάλλον για την αυτήν άλλο πράμα είναι καλύτερη και άλλο πρόσφατη τεχνολογία δεδομένου ότι ποτέ δεν βγήκε προϊόν της που να έχει την edge τεχνολογία της εποχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρει κανείς τι εννοεί η Apple όταν λέει «η εταιρεία εξετάζει τη χρήση μόνο της καλύτερης τεχνολογίας..., μάλλον για την αυτήν άλλο πράμα είναι καλύτερη και άλλο πρόσφατη τεχνολογία δεδομένου ότι ποτέ δεν βγήκε προϊόν της που να έχει την edge τεχνολογία της εποχής.

Εγώ δεν έχουν ανακαλύψει ακόμα τη φοβερή τεχνολογία που κάνει το χρώμα να μενει πάνω στο αλουμίνιο που έχει μια ζάντα των 100 ευρώ, τι cutting edge μας τσαμπουνας; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρει κανείς τι εννοεί η Apple όταν λέει «η εταιρεία εξετάζει τη χρήση μόνο της καλύτερης τεχνολογίας..., μάλλον για την αυτήν άλλο πράμα είναι καλύτερη και άλλο πρόσφατη τεχνολογία δεδομένου ότι ποτέ δεν βγήκε προϊόν της που να έχει την edge τεχνολογία της εποχής.

To iPhone 4 δεν ήταν το πρώτο smartphone με υψηλής ανάλυσης οθόνη και 300+ ppi; Ομοίως και το iPad 3 από όλες τις ταμπλέτες της εποχής του; To 1ο iPhone δεν είχε οθόνη αφής που δεν έβρισκες τότε πουθενά (αν και νομίζω ότι δεν ήταν το 1ο με capacitive); Το iPhone 5 δεν έχει αυτή τη στιγμή την κορυφαία gpu της αγοράς;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα πολυ να παρω ferrari αλλα αφου και με το φιατ κανω την δουλεια μου δεν μαμιεται ,που να με κοροιδευουν τωρα οτι ειμαι θυμα που εδωσα τοσα  λεφτα για να παρω ferrari. Οh wait δεν εχω λεφτα για ferrari, κανενα προβλημα θα αρχιζω να κραζω αυτους που εχουν.

Ε ρε γιατρος που σας χρειαζεται!

το διαβασαμε και αυτο iphone παιρνει μονο οποιος εχει λεφτα μιας και ειναι οτι καλυτερο  κυκλοφορει στην αγορα και αν εχεις φραγκα εννοειτε οτι θα παρεις iphone μαλιστα :eek:  και πολυ ευστοχο το παραδειγμα  με την φεραρι και το φιατ κατα τα αλλα συμφωνω με το bold

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα πολυ να παρω ferrari αλλα αφου και με το φιατ κανω την δουλεια μου δεν μαμιεται ,που να με κοροιδευουν τωρα οτι ειμαι θυμα που εδωσα τοσα λεφτα για να παρω ferrari. Οh wait δεν εχω λεφτα για ferrari, κανενα προβλημα θα αρχιζω να κραζω αυτους που εχουν.

Ε ρε γιατρος που σας χρειαζεται!

Οταν δε μπορείς να διαθέσεις 400 000€ (γιατί είσαι ένας μπατιρης που θελει να το παίζει κροίσος) για να κανείς το "κομμάτι" σου,βολευεσαι και με το iphone των 800€!

Αυτή είναι η μοναδική σχέση του iPhone με τη Ferrari!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...