Προς το περιεχόμενο

Apple: Δε θα θυσιάσουμε την ποιότητα απλά για ένα μεγαλύτερο μερίδιο με ένα οικονομικό iPhone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μας δείχνεις και τα benchmarks αυτών των συσκευών με τις "καλύτερες τεχνολογίες" σε σχέση με του "ξεπερασμένου" και "υπερεκτιμημένου" iPhone να γελάσουμε;

 

Sent from my Windows laptop using Chrome while playing with my Note 2 and iPhone 5.

πιασε ενα s2-s3 στο ενα χερι και ενα 4s-5  στο αλλο και ξεκινα τα τεστ να γελασεις οσο θες.εγω παντως αυτο κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχετε βαρεθεί με αυτή την διαμάχη συνέχεια;; 

Δεν υπήρχε, δεν υπάρχει και δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ το "καλύτερο" κινητό..

Ο καθένας ζητάει διαφορετικά πράγματα από το κινητό του.. Κάποιος θα διαλέξει βάση του hardware, άλλος βάση software, άλλος βάση της εμφάνισης κτλ.. 

Γιατί δεν μπορείτε να συνειδητοποιήσετε ότι για κάτι που έχει το κινητό σας και δεν μπορείτε να "ζήσετε" χωρίς αυτό για κάποιους άλλους είναι άχρηστο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iOS είναι το καλύτερο το android με αφήνει εντελώς αδιάφορο

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Ποιος μίλησε για android, apple θέμα διαβάζεις.

Εμένα μου αρέσουν οι μπριζόλες, ο αρακάς με αφήνει παντελώς αδιάφορο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιοτητα κατασκευης του iphone 5:

http://www.youtube.com/watch?v=en2qQcbhHLk

 

http://www.youtube.com/watch?v=-ZiT8AlhUMQ

 

Και ναι, το ios ειναι πιο απλο σαν interface, αλλα ολοι εσεις οι apple fanboys εχετε αποδεχτει να πιασετε ενα android στα χερια σας τελευταια; παω στοιχημα οτι ο παππους σας μετα απο χρηση iphone μια χαρα θα χρησιμοποιησει και το android.

 

Δε λεω, καλη συσκευη, αλλα μουρη πουλαει, οσο κι αν δε θελουν καποιοι να το παραδεχτουν, και για τη μια και μοναδικη συσκευη που πουλαει σαν κινητο δε θα λεγα οτι τα παει και τοσο καλα με την ποιοτητα της κατασκευης η apple, απλα χρησιμοποιει την πολιτικη που ειχε τοσα χρονια.

 

Σταματηστε να ειστε προβατα εταιριων, καθε χρονο με καινουριο τηλεφωνο Apple....

 

Η θα παθετε κατι αν τα γραφικα στα angry birds ειναι λιγο χειροτερα σε ενα κινητο των 200-250 ευρω, λες και κανεις απο ολους αυτους τους χρηστες εχει αναγκη τα feautures Αυτα στην τιμη των 700+ ευρω, και αυτο ισχυει και για το s3 και για τα υπολοιπα κινητα...

 

Και το κινητο που κανει 250 ευρω και τρεχει Android θα παιξει και παιχνιδια, και κλησεις θα κανει, και μηνυματα θα στελνει (με αναφορα παραδοσης!), στο ιντερνετ θα μπει και δε θα σας λειψει και τιποτα, ισα-ισα θα σας μεινουν και μερικα ευρω στη τσεπη να βαζετε καρτα....

 

Ψωνιστηκαμε ολοι με τα iPhone και τα Galaxy s3

 

και μην ανησυχειτε, με καθε πωληση iPhone βγαζει και η Samsung λεφτα, η οποια κατασκευαζει τους επεξεργαστες και αλλα εξαρτηματα του iPhone...

 

 

ΤΙ κι αν εχει αλεξισφαιρο γυαλι, τι κι αν εχει υλικα απο αεροσκαφος f16, πλαστικα κινητα ειχαμε αιωνες τωρα και μια χαρα αντεχαν..... Οχι να αλλαζουμε κινητα 700 ευρω καθε χρονο με μια απ τις δικαιολογιες την ποιοτητα κατασκευης

 

Αλλα εδω αλλοι πανε στα μπουζουκια πετανε τα 50ευρα λες και ειναι χαρτοπετσετες... οποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιοτητα κατασκευης του iphone 5:

http://www.youtube.com/watch?v=en2qQcbhHLk

 

http://www.youtube.com/watch?v=-ZiT8AlhUMQ

 

Και ναι, το ios ειναι πιο απλο σαν interface, αλλα ολοι εσεις οι apple fanboys εχετε αποδεχτει να πιασετε ενα android στα χερια σας τελευταια; παω στοιχημα οτι ο παππους σας μετα απο χρηση iphone μια χαρα θα χρησιμοποιησει και το android.

 

Δε λεω, καλη συσκευη, αλλα μουρη πουλαει, οσο κι αν δε θελουν καποιοι να το παραδεχτουν, και για τη μια και μοναδικη συσκευη που πουλαει σαν κινητο δε θα λεγα οτι τα παει και τοσο καλα με την ποιοτητα της κατασκευης η apple, απλα χρησιμοποιει την πολιτικη που ειχε τοσα χρονια.

 

Σταματηστε να ειστε προβατα εταιριων, καθε χρονο με καινουριο τηλεφωνο Apple....

 

Η θα παθετε κατι αν τα γραφικα στα angry birds ειναι λιγο χειροτερα σε ενα κινητο των 200-250 ευρω, λες και κανεις απο ολους αυτους τους χρηστες εχει αναγκη τα feautures Αυτα στην τιμη των 700+ ευρω, και αυτο ισχυει και για το s3 και για τα υπολοιπα κινητα...

 

Και το κινητο που κανει 250 ευρω και τρεχει Android θα παιξει και παιχνιδια, και κλησεις θα κανει, και μηνυματα θα στελνει (με αναφορα παραδοσης!), στο ιντερνετ θα μπει και δε θα σας λειψει και τιποτα, ισα-ισα θα σας μεινουν και μερικα ευρω στη τσεπη να βαζετε καρτα....

 

Ψωνιστηκαμε ολοι με τα iPhone και τα Galaxy s3

 

και μην ανησυχειτε, με καθε πωληση iPhone βγαζει και η Samsung λεφτα, η οποια κατασκευαζει τους επεξεργαστες και αλλα εξαρτηματα του iPhone...

 

 

ΤΙ κι αν εχει αλεξισφαιρο γυαλι, τι κι αν εχει υλικα απο αεροσκαφος f16, πλαστικα κινητα ειχαμε αιωνες τωρα και μια χαρα αντεχαν..... Οχι να αλλαζουμε κινητα 700 ευρω καθε χρονο με μια απ τις δικαιολογιες την ποιοτητα κατασκευης

 

Αλλα εδω αλλοι πανε στα μπουζουκια πετανε τα 50ευρα λες και ειναι χαρτοπετσετες... οποτε...

Εγω παντως σιχαινομαι να πιασω bugdroid  στα χερια μου ειναι πολυ μπαναλ και για καγκουρες :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως σιχαινομαι να πιασω bugdroid στα χερια μου ειναι πολυ μπαναλ και για καγκουρες :-D

Ειπε αυτος που συμφωνα με την υπογραφη του εχει για κουτι υπολογιστη το Τhermaltake Xaser VI Case :

 

Thermaltake_Xaser_VI.jpg

 

Εχει κ μεγαλη αεροτομη:

 

24055050282l.jpg

 

 

 

:-D

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπε αυτος που συμφωνα με την υπογραφη του εχει για κουτι υπολογιστη το Τhermaltake Xaser VI Case :

 

Thermaltake_Xaser_VI.jpg

 

Εχει κ μεγαλη αεροτομη:

 

24055050282l.jpg

 

 

 

:-D

Αν και εισαι οφ τοπικ θα σου απαντησω ,οσο κανει το case μου κανει ολο το πισι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί mods και υποστηρικτές της apple παράλληλα, βλέπετε τι κόσμο «μαζεύει» αυτή η εταιρεία.

Για πες μας, τί κόσμο μαζεύει η εταιρεία; Έχω το ποντίκι στο χέρι και περιμένω.

 

πως τολμάς να προσβάλεις τη συσκευή μου?

Άκου πως έχει κάθε κάθε φορά το παραμύθι.

 

-Είδηση σχετικά με προϊόν της Apple.

-1o σχόλιο "είναι μια υπερεκτιμημένη μ@λακία και όσοι το αγοράζουν πρόβατα".

-Δεκάδες likes από κάτω.

-Αντίδραση με επιχειρήματα.

-Μούγκα.

-Συνέχιση αντιδράσεων με στοιχεία.

-Στην καλύτερη μούγκα, στη χειρότερη χαρακτηρισμοί, ευθείς ή με πλάγιο τρόπο.

-Στο τέλος επικά σχόλια (από τους ίδιους συνήθως τύπους που ξεκίνησαν το οφτόπικ κράξιμο) του τύπου "δε χρειάζεται να τσακωνόμαστε για τα κινητά", "δεν έχει σημασία η ταχύτητα", "όλα στην Κίνα κατασκευάζονται" κ.α.

 

Γελάω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μας, τί κόσμο μαζεύει η εταιρεία; Έχω το ποντίκι στο χέρι και περιμένω.

 

Μάτια έχεις και βλέπεις, να διαβάζεις ξέρεις, δε χρειάζεσαι εμένα να σου το εξηγήσω.

 

Βλέπεις σ' ένα σωρό posts να εκφράζουν κάποιοι την ανωτερότητά τους είτε επειδή τυγχάνει να έχει χρήματα ο μπαμπάς, είτε επειδή τα δουλεύουν και θέλουν να κάνουν το κομμάτι τους με μια συσκευή και όχι με την προσωπικότητά τους, είτε επειδή επιλέγουν να βάζουν 36 άτοκες δόσεις για την απόκτηση μιας συσκευής.

 

Δες την απάντηση του Fotis13 στο #100 και μπορώ να ψάξω αν θες για posts άλλων που κατηγορούν τους haters ότι ζηλεύουν που δεν έχουν λεφτά. Δε θα χρειαστεί να ψάξω και πολύ.

 

Οι περισσότεροι δεν αξιοποιούν τα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητες της συσκευής, απλά το έχουν στην κατοχή τους και ανήκουν στην ανώτερη κατηγορία που οι ίδιοι έχουν δημιουργήσει.

 

Το ότι ακούς κοπέλες παντελώς άσχετες με την τεχνολογία, να μιλάνε για iPhone, iPad κ.λπ. και να τα αγοράζουν για να μπαίνουν στο Facebook ενώ μπορούν να κάνουν το ίδιο πράγμα με κάτι φθηνότερο του οποίου την ύπαρξη αγνοούν, δείχνει κάτι.

Δείχνει ότι η εταιρεία έχει πολύ δυνατό marketing και ξέρει πώς να μαζεύει μια μερίδα ανθρώπων και πως το έχει καταφέρει.

 

Έχω πολλούς γνωστούς, φίλους, συγγενείς οι οποίοι αν δεν είχαν iPhone κ.λπ., απλά δε θα είχαν παρόμοια συσκευή. Και αυτό δείχνει πάλι πολλά.

Έχω ένα φίλο για παράδειγμα που του λέω για το Nexus 4, τις δυνατότητές του, το hardware του κ.λπ., δεν καταλαβαίνει τι του λέω και μου λέει «ρε πάρε ένα iPhone».

Δε μου λέει επιχειρήματα αφού ούτε ο ίδιος ξέρει πώς να αξιοποιήσει τη συσκευή του σε έναν ικανοποιητικό βαθμό.

Η κοπέλα μου μού είπε μεταξύ σοβαρού κι αστείου «πάρε μου ένα iPad». Δε μου είπε πάρε μου ένα Nexus 7/10 ή κάτι τέτοιο. Απλά να είναι iPad.

 

Διευκρινίζω ότι υπάρχουν εξαιρέσεις και χρήστες που ξέρουν πώς να αξιοποιήσουν τέτοιες συσκευές. Τώρα αν θες να πούμε ότι και η μόστρα είναι μια μορφή αξιοποίησης ενός iPhone, μπορούμε να το πούμε κι αυτό στην τελική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διόρθωση στον τίτλο (προκύπτει από τα λεγομενά τους)

 

Apple: Δε θα θυσιάσουμε το τεράστιο ποσοστό κέρδους απλά για ένα μεγαλύτερο μερίδιο με ένα οικονομικό iPhone με μικρότερο ποσοστό κέρδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάτια έχεις και βλέπεις, να διαβάζεις ξέρεις, δε χρειάζεσαι εμένα να σου το εξηγήσω.

 

Βλέπεις σ' ένα σωρό posts να εκφράζουν κάποιοι την ανωτερότητά τους είτε επειδή τυγχάνει να έχει χρήματα ο μπαμπάς, είτε επειδή τα δουλεύουν και θέλουν να κάνουν το κομμάτι τους με μια συσκευή και όχι με την προσωπικότητά τους, είτε επειδή επιλέγουν να βάζουν 36 άτοκες δόσεις για την απόκτηση μιας συσκευής.

 

Δες την απάντηση του Fotis13 στο #100 και μπορώ να ψάξω αν θες για posts άλλων που κατηγορούν τους haters ότι ζηλεύουν που δεν έχουν λεφτά. Δε θα χρειαστεί να ψάξω και πολύ.

 

Οι περισσότεροι δεν αξιοποιούν τα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητες της συσκευής, απλά το έχουν στην κατοχή τους και ανήκουν στην ανώτερη κατηγορία που οι ίδιοι έχουν δημιουργήσει.

 

Το ότι ακούς κοπέλες παντελώς άσχετες με την τεχνολογία, να μιλάνε για iPhone, iPad κ.λπ. και να τα αγοράζουν για να μπαίνουν στο Facebook ενώ μπορούν να κάνουν το ίδιο πράγμα με κάτι φθηνότερο του οποίου την ύπαρξη αγνοούν, δείχνει κάτι.

Δείχνει ότι η εταιρεία έχει πολύ δυνατό marketing και ξέρει πώς να μαζεύει μια μερίδα ανθρώπων και πως το έχει καταφέρει.

 

Έχω πολλούς γνωστούς, φίλους, συγγενείς οι οποίοι αν δεν είχαν iPhone κ.λπ., απλά δε θα είχαν παρόμοια συσκευή. Και αυτό δείχνει πάλι πολλά.

Έχω ένα φίλο για παράδειγμα που του λέω για το Nexus 4, τις δυνατότητές του, το hardware του κ.λπ., δεν καταλαβαίνει τι του λέω και μου λέει «ρε πάρε ένα iPhone».

Δε μου λέει επιχειρήματα αφού ούτε ο ίδιος ξέρει πώς να αξιοποιήσει τη συσκευή του σε έναν ικανοποιητικό βαθμό.

 

Διευκρινίζω ότι υπάρχουν εξαιρέσεις και χρήστες που ξέρουν πώς να αξιοποιήσουν τέτοιες συσκευές. Τώρα αν θες να πούμε ότι και η μόστρα είναι μια μορφή αξιοποίησης ενός iPhone, μπορούμε να το πούμε κι αυτό στην τελική.

Ευτυχως που υπαρχουν ψαγμενοι καταναλωτες σαν εσενα ,που κανουν παντα τις καλυτερες αγορες.Πραγματικα σας θαυμαζω ολους εσας τους ταπεινους ,χαμηλων τονων ανθρωπους που δεν επιδυκνειουν τα υπαρχοντα τους, που δεν ειστε θυματα ,προβατα ,βοσκοι και οτι αλλο θελετε.

Το ονειρο μου ειναι σε μια επομενη ζωη αν υπαρχει να γινω σαν εσας,αν δεν υπαρχει αλλη ζωη να γινω σαν εσας μολις μεγαλωσω.

 

Ενας ανιδεος καταναλωτης -θυμα της μοδας  που δεν ξερει που  και πως να ξοδεψει τα λεφτα του,ΔΕΙΧΤΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΙΣΙΟ ΔΡΟΜΟ ΑΔΕΡΦΙΑ   !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...