Προς το περιεχόμενο

Apple: Δε θα θυσιάσουμε την ποιότητα απλά για ένα μεγαλύτερο μερίδιο με ένα οικονομικό iPhone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ναι, όταν μετά από όλα αυτά που έχουν γραφτεί, ξαναδιαβάζουμε ότι τα iphone υπολείπονται σε τεχνολογία και specs, η κουβέντα χάνει το νόημά της.

Το να παρεις android επειδη εχει "specs" είναι σα να μαγειρευεις με φωτια σε μια πολη το 2013 επειδη δεν ξερεις πως αναβει το ματι της κουζινας. Χιουμορ κανω παιδια μην εξαγριωθειτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ουσιασικα δεν ειναι λεφτα που εχεις σκασει απο το παγιο σου. Αν σου εδιναν επιδοτηση 400€, αν δεν την χρησιμοποιουσες δε θα σου εκαναν εκπτωση 400€ στο παγιο. 

Γα να παρεις 400 ευρω επιδοτηση θα πρεπει να κανεις τρελους λογαριασμους ποσοι ειναι αυτοι που εχουν iphone και το χουν παρει με επιδότηση 400 ευρω;

Εδω φιλοι μου με iphone μου κανουν αναπαντητες και ψαχνουν free wifi για να μπουν στο ιντερνετ,

 

Δεν ειπα οτι δεν ειναι καλο τηλεφωνο προς θεου , δεν ειμαι καποιο fun-boy απλα κοιταω οτι με συμφερει ανεξαρτητου μαρκας.

Πιστευετε οτι οι περισσοτεροι που περνουν iphone το κανουν για την πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης ή για τα χαρακτηριστικα; για το σηματακι του δαγκωμένου μηλου το κανουν και πλαστικο να τους δωσει η apple θα το παρουν.

Δεν αναφερομαι σε χρηστες του φορουμ που ξερουν τι προσφερει το iphone γιαυτο και το προτιμουν, μιλω για ολους τους αλλους που θα πανε απλα στο μαγαζι να παρουν iphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γα να παρεις 400 ευρω επιδοτηση θα πρεπει να κανεις τρελους λογαριασμους ποσοι ειναι αυτοι που εχουν iphone και το χουν παρει με επιδότηση 400 ευρω;

Εδω φιλοι μου με iphone μου κανουν αναπαντητες και ψαχνουν free wifi για να μπουν στο ιντερνετ,

 

Δεν ειπα οτι δεν ειναι καλο τηλεφωνο προς θεου , δεν ειμαι καποιο fun-boy απλα κοιταω οτι με συμφερει ανεξαρτητου μαρκας.

Πιστευετε οτι οι περισσοτεροι που περνουν iphone το κανουν για την πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης ή για τα χαρακτηριστικα; για το σηματακι του δαγκωμένου μηλου το κανουν και πλαστικο να τους δωσει η apple θα το παρουν.

Δεν αναφερομαι σε χρηστες του φορουμ που ξερουν τι προσφερει το iphone γιαυτο και το προτιμουν, μιλω για ολους τους αλλους που θα πανε απλα στο μαγαζι να παρουν iphone

 

Μια οικογενεια με 3-4 συνδεσεις συνολικα εφτανε πολυ ευκολα τετοια επιδοτηση 2-3 χρονια πριν. Οποτε αν μπορεις και θες γιατι να μην το παρεις; Απο τη στιγμη που ενα χρονο μετα αν επιθυμεις το πουλας και σε καλη τιμη;

Επεξ/σία από disqualified
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το design, το marketing της εταιρείας και το iOS λειτουργικά είναι μια χαρά! ΟΚ μέχρι εκεί.

 

Όσο για την "καλύτερη τεχνολογία" και "ποιότητα" και "πρωτοπορία" καλά μην τρελαθούμε τώρα για ηλίθιους μας περνάνε;;;

 

Λαμπρό παράδειγμα:

Ανοίξτε εσωτερικά ένα οποιοδήποτε Laptop... από οποιασδήποτε εταιρεία... να δείτε πως στηρίζεται η οθόνη με ειδικά κλιψάκια για εύκολη αντικατάσταση και σωστό κράτημα της οθόνης - σταθερότητα στο laptop!!!

Μετά ανοίξτε ένα laptop της APPLE, γνωρίζεται πως στηρίζεται εσωτερικά η οθόνη;;; με ΧΑΡΤΟΤΑΙΝΙΑ γύρω γύρω κολλημένη στην οθόνη.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...

 

Πουλάνε ένα κινητό λες και είναι το μόνο smartphone στο κόσμο που κάνει τα πάντα και δεν υπάρχει όμοιο του. έλεοςςςς έλεοςςς

 

Για πες μας σε ποια φαση ακριβως ειδες τη χαρτοταινια???

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω γραψει πουθενα για "ξεπερασμενο" το iphone οποτε ολος σου ο συλλογισμος ειναι λαθος.

Για την ακριβεια εγραψα πως ειναι καλες συσκευες.

 

Εντάξει με τρία benchmark που παρέθεσα για CPU, κάρτα γραφικών και SSD απαντάς ότι έχεις στοιχεία. Δηλαδή τα δικά σου στοιχεία είναι σωστά (δεν τα διάβασα πουθενά) και τα «δικά μου» λάθος.

 

Η αλήθεια είναι πως έγραψες «για ίδιες επιδόσεις πληρώνεις πολλά περισσότερα» #57.

και υπερασπίστηκες (με γαργαλιέρα) ότι είναι ξεπερασμένες.

 

Φαντάζομαι οι δύο παραπάνω συλλογισμοί σου είναι σωστοί. Απ' ότι φαίνεται παρέθεσα ψεύτικα benchmarks (από συνωμοτικές εταιρίες).

 

Τα iphones δεν έχουν την καλύτερη τεχνολογία ούτε τα καλύτερα specs.

Αυτό είναι γνωστό με τα ίδια λεφτά που θα έδινες για το iphone παίρνεις κινητό που έχει παπάδες.

(είδα φως και μπήκα)

 

Πρότεινε ένα. Να κάνει παπάδες όπως γράφεις.

 

Άσχετο, όσοι έχουν android ας βάλουν μία εφαρμογή για να βλέπουν υλικό από το iTunes U διότι δεν υπάρχει αντίστοιχο σε android (όπως και άλλα). Δεν θα κάνει παπάδες, αλλά θα κάνει τουλάχιστον κάτι που κάνει ένα iPhone.

 

(αχ αυτά τα iOS, μόνο για ξανθιές και μόστρα είναι, ενώ τα android για όλους τους φυσιολογικούς ανθρώπους)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Η σύνδεση με τον συνδρομητή που καλέσατε δεν είναι εφικτή

μετά απο μισή ώρα

- Με έπαιρνες τηλέφωνό

- Ναι αλλά δεν είχες σήμα

- Όταν πάω κάπου που δεν έχει σήμα και μετά ξανα μπω σε περιοχή που έχει σήμα το iphone δεν επανασυνδέεται αν δεν το κλείσεις και το ξανα ανοίξεις.

 

Συνέβη πριν λίγο

 

Link.png Site: https://discussions.apple.com/thread/4356115?start=0&tstart=0">https://discussions.apple.com/thread/4356115?start=0&tstart=0

 

Αυτά στο ακριβό, που να βγάλει και φτηνό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, γιατί software bugs μόνo τα τηλέφωνα της Apple έχουν... Το μεγαλύτερο software "bug" του Android -το ότι σερνόταν, σέρνεται και θα σέρνεται- να δούμε πότε θα λυθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας συγκρίνουμε το μέσο όρο των smartphones με αντίστοιχα χαρακτηριστικά με τα iPhone.

 

Επίσης, ας συγκρίνουμε το "open" android με το iOS που υποτίθεται δεν έχει θέματα.

 

Συνεχίστε να κρύβεστε πίσω απ' το δάχτυλό σας, προσωπικά σπάω πλάκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω πληρώσει για τις 2 κορυφαίες συσκευές και από τις δυο πλατφόρμες και τις συγκρίνω καθημερινά, σπάω πλάκα με αυτούς που λένε ότι σπάνε πλάκα... Έτσι θα το πάμε τώρα; Κανείς δε συγκρίνει τίποτα, εκτός από τις περιπτώσεις που apple haters μπαίνουν σε θέματα που δεν τους αφορούν και τρολάρουν, οπότε εκεί πρέπει κάπως να απαντήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για πες μας σε ποια φαση ακριβως ειδες τη χαρτοταινια???

 

 

 

Όπου υπάρχει καλώδιο, όπως επίσης και στην μπαταρία που είναι κολλημένη με μονωτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, γιατί software bugs μόνo τα τηλέφωνα της Apple έχουν... Το μεγαλύτερο software "bug" του Android -το ότι σερνόταν, σέρνεται και θα σέρνεται- να δούμε πότε θα λυθεί.

 

Bugs ναι υπάρχουν πολλά και σε άλλα κινητά, το θέμα είναι ότι το συγκεκριμένο bug (όπως το αποκαλείς) του iphone, εμποδίζει το τηλέφωνο να λειτουργήσει σαν τηλέφωνο δηλαδή να δέχεται κλείσεις.

 

Δεν ξέρω ποια είναι η επίσημη θέση της Apple για το θέμα, δεν ξέρω πώς οδηγήθηκες στο συμπέρασμα ότι πρόκειται για bug, υπάρχει επίσημη ανακοίνωση της Apple ότι πρόκειται για bug? Μια παραπομπή θα διευκρινίσει το θέμα.

 

Πάντως το άτομο στο οποίο αναφέρομε ότι έχει το πρόβλημα έκανε αυτό που θα έκανε κάθε υγιείς καταναλωτής πήρε τηλέφωνο στον προμηθευτή του τηλεφωνούν και διαμαρτυρήθηκε. Δεν προσπάθησε να πείσει τον εαυτό του ότι πρόκειται για κάτι όχι και τόσο σημαντικό.

 

Περίεργος η περιοχή που συμβαίνουν όλα τα παραπάνω έχει αυτό που λέμε "σήμα καμπάνα"

 

 

Κανείς δε συγκρίνει τίποτα, εκτός από τις περιπτώσεις που apple haters μπαίνουν σε θέματα που δεν τους αφορούν και τρολάρουν, οπότε εκεί πρέπει κάπως να απαντήσεις.

 

 

 

Ναι μπορεί να τρολάρω λίγο.

Σίγουρα σπάω πλάκα.

Δεν είμαι υποστηρικτής του android, ακόμη στο simbian έχω μείνει.

 

Φυσικά δεν τόλμησα να σπάσω πλάκα με τον φίλο μου που έχει το πρόβλημα γιατί θα ξέσπαγε σε μένα και δεν έχω διάθεση να πλακωθούμε γιατί νευρίασε που πλήρωσε τόσα πολλά για να γυρίσει πάλι στο παλιό του κινητό έστω για λίγες μέρες μέχρι να λυθεί το πρόβλημα που έχει με το iphone είτε με επισκευή είτε με software update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει με τρία benchmark που παρέθεσα για CPU, κάρτα γραφικών και SSD απαντάς ότι έχεις στοιχεία. Δηλαδή τα δικά σου στοιχεία είναι σωστά (δεν τα διάβασα πουθενά) και τα «δικά μου» λάθος.

 

Η αλήθεια είναι πως έγραψες «για ίδιες επιδόσεις πληρώνεις πολλά περισσότερα» #57.

και υπερασπίστηκες (με γαργαλιέρα) ότι είναι ξεπερασμένες.

 

Φαντάζομαι οι δύο παραπάνω συλλογισμοί σου είναι σωστοί. Απ' ότι φαίνεται παρέθεσα ψεύτικα benchmarks (από συνωμοτικές εταιρίες).

 

(είδα φως και μπήκα)

 

Πρότεινε ένα. Να κάνει παπάδες όπως γράφεις.

 

Άσχετο, όσοι έχουν android ας βάλουν μία εφαρμογή για να βλέπουν υλικό από το iTunes U διότι δεν υπάρχει αντίστοιχο σε android (όπως και άλλα). Δεν θα κάνει παπάδες, αλλά θα κάνει τουλάχιστον κάτι που κάνει ένα iPhone.

 

(αχ αυτά τα iOS, μόνο για ξανθιές και μόστρα είναι, ενώ τα android για όλους τους φυσιολογικούς ανθρώπους)

Παμε παλι γιατι δεν εχεις καταλαβει τι γινεται. Κατ αρχιν εγω δεν εγραψα πουθενα οτι το iphone εχει ξεπερασμενες επιδοσεις. ΟΚ? το καταλαβες αυτο;

Απαντησα στον kirileman που ζηταγε benchmarks και του τα εδωσα. Μην βαζεις λόγια στο πληκτρολογιο μου. Πουθενα δεν εγραψα για συννωμοτες. Ουτε καν ειπα οτι τα δικα σου στοιχεια ειναι ψευτικα. Τα δεχτικα κανονικα. Τρωγεσαι με τα ρουχα σου μου φαινεται.

Θα το γραψω αλλη μια φορα με αλλα λογια μπας και το καταλαβεις.

Τα iphone ειναι καλες συσκευες. ΟΚ; Ειναι πολυ ακριβες τουλαχιστον στην Ελλαδα για αυτα που προσφερουν όμως. Μπορεις να αγορασεις συσκευη με παρομοιες επιδοσεις, δυνατοτητες στα 2/3 της τιμης. 

 

Σου απανταω και στην αλλη σου ερωτηση παρολο που δεν την εχεις απευθυνει σε μενα.

Σχεδον οποιαδηποτε συσκευη 2012 250€+ κανει οτι κανει το 700€+ iphone 5 το ιδιο καλα. Απλα διαλεξε μια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...