Προς το περιεχόμενο

ssd sandisk 50 λιρες amazon uk 128 gb ssd


Captain Nemo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 256
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Samsung 350V5C

 

Ναι μια χαρά είσαι , για να το επιβεβαιώσεις 100% πάνε στη διαχείριση συσκευών-> μονάδες δίσκων , δες το μοντέλο του δίσκου σου και googlαρισέ το να βεβαιωθείς ότι είναι (που θα είναι) 2,5"

 

post-146708-0-82411100-1358177451_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιός σου είπε ότι θέλω να έχω κάτι να κουνιέται μέσα στο κουτί κάθε φορά που το κουνάω; Θες να μην πάρεις bracket κανένα πρόβλημα στερέωσε το με ταινία αλλά όχι και να μας λες ότι είναι ωραίο να πετάς έτσι τον σκληρό μέσα.

Με τη λογική σου δεν χρειάζεται να βιδώνουμε ( ή να έχουμε κλιψάκι ) για τις gpu γιατί έτσι και αλλιώς δεν παθαίνουν τίποτα.

Μερικοί από εμάς έχουμε πολύ περιποιημένα κουτιά και μέσα και έξω.

 

Εντάξη γιατί αρπάχτηκες δεν κατάλαβα, σου απαγόρεψε κανείς να πάρεις brackets? Εξάλλου έχει ένα Point σε αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω, εκτός αν εσύ παίζεις ποδόσφαιρο με το κουτί σου.

 

Εμένα 6 brackets από 4ις αντίστοιχους Ιντελ (330 και 520) και 2 Vertex4 που πέρασαν από τα χέρια μου ούτε ένα δεν έβγαλα από το κουτί τους..

 

(βίδωμα μόνο από την μία πλευρά πάνω σε 3.5'' bay)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον αγόρασα και εγώ τελικά για ένα netbook Toshiba NB200 που έχω. Ίσως να προτιμούσα κάποιον Samsung ή Crucial, αλλά 60 Ευρώ για 128 GB νομίζω είναι πολύ καλά. Έτσι και αλλιώς δεν άξιζε να δώσω παραπάνω λεφτά για αναβάθμιση του netbook. Ελπίζω σύντομα με το καλό να μας έρθει! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχεση με Samsung 830 και Crucial M4 αξιζει αυτος ο δισκος σε αυτη την τιμη ή να περιμενω μπας και πεσει η τιμη σε καποιον απο τους αλλους 2???

Καλή ερώτηση. Θα σου έλεγα εξαρτάται ανάλογα με το σύστημα που θα το βάλεις. Για ένα PC επιδόσεων καλύτερα οχι. Για οτιδήποτε με SATA2 με τα χίλια (θα παίζει σχεδόν το ίδιο με τους απόλυτα γρήγορους SSD).

 

Aν και όπως έχει ειπωθεί πολλάκις, real-life δεν πιάνεις αυτές τις διαφορές που φαίνονται στα reviews. Το αν φορτώσει ας πούμε ο Chrome 0.3ms γρηγορότερα, δεν είσαι και ο Superman για να το πιάσεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ερώτηση. Θα σου έλεγα εξαρτάται ανάλογα με το σύστημα που θα το βάλεις. Για ένα PC επιδόσεων καλύτερα οχι. Για οτιδήποτε με SATA2 με τα χίλια (θα παίζει σχεδόν το ίδιο με τους απόλυτα γρήγορους SSD).

 

Aν και όπως έχει ειπωθεί πολλάκις, real-life δεν πιάνεις αυτές τις διαφορές που φαίνονται στα reviews. Το αν φορτώσει ας πούμε ο Chrome 0.3ms γρηγορότερα, δεν είσαι και ο Superman για να το πιάσεις ;)

 

To συστημα ειναι ενας Q6600 o/c στα 3,2, με θυρες sata2 εννοειται (η μητρικη ειναι η gigabyte GA-EP45-DS3L).

Ειναι το βασικο συστημα στο σπιτι για τα παντα ολα (και για gaming, του εχω βαλει μια 6850 επανω με εκεινη την προσφορα που επαιζε προ καιρου στο Amazon παλι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργος σε σχεση με αλλους ssd εννοεις; Σε σχεση με τον velociraptor 150gb ?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Έχω τον ίδιο για windows (και 2 WD 750) στο pc της υπογραφής μου, που έστησα πριν από 4 χρόνια, και από τότε ο experience index είναι κολλημένος στο 5,9 εξ αιτίας του Velociraptor , ενώ όλα τα άλλα συστήματα είναι 7,7.

 

Το ΣΑ εγκατέστησα σε δεύτερο pc τον ssd Seagate 840 250GB και ο experience index πετάχτηκε στο 7,9 (δεν θυμάμαι πόσο ήταν πριν).

 

Έχω αποφασίσει να αλλάξω τον βασικό δίσκο του πρώτου pc σε ssd και αυτός που συζητάμε είναι μια καλή περίπτωση αλλά όχι, βέβαια, στη νέα τιμή των 62,38 που έχει τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξη γιατί αρπάχτηκες δεν κατάλαβα, σου απαγόρεψε κανείς να πάρεις brackets? Εξάλλου έχει ένα Point σε αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω, εκτός αν εσύ παίζεις ποδόσφαιρο με το κουτί σου.

 

Εμένα 6 brackets από 4ις αντίστοιχους Ιντελ (330 και 520) και 2 Vertex4 που πέρασαν από τα χέρια μου ούτε ένα δεν έβγαλα από το κουτί τους..

 

(βίδωμα μόνο από την μία πλευρά πάνω σε 3.5'' bay)

Δεν αρπάχτηκα ίσως ξέχασα να βάλω το <<για εμένα>>, όντως το στιλ φαίνεται επιθετικό αλλά δεν είχα καμμία πρόθεση.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχεση με Samsung 830 και Crucial M4 αξιζει αυτος ο δισκος σε αυτη την τιμη ή να περιμενω μπας και πεσει η τιμη σε καποιον απο τους αλλους 2???

 

830 δύσκολο να βρεις πλέον.. 840 pro πλέον με τιμή στο θεό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...