Προς το περιεχόμενο

ssd sandisk 50 λιρες amazon uk 128 gb ssd


Captain Nemo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 256
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δυστυχως τον ειχα στο καλαθι κ αλλαξε η τιμη...κριμα...περιμενουμε την επομενη καλη προσφορα σε ssd μπας κ τσιμπησουμε κανεναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεται κάποιον αντάπτορα απο 2.5-->3.5 για να μπει σε tower ?

Ναι καλό είναι να πάρεις έναν. Εκτός αν θες να τον έχεις χύμα στο κουτί η να τον κολλήσεις με ταινία διπλής όψης όπως είπε και πριν κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι καλό είναι να πάρεις έναν. Εκτός αν θες να τον έχεις χύμα στο κουτί η να τον κολλήσεις με ταινία διπλής όψης όπως είπε και πριν κάποιος.

 

Οχι χυμα, με δυο βιδες μια χαρα τον βιδωνει μονο απο την μια πλευρα και ειναι ολα καλα!

 

Δεν χρειαζεσαι τπτ georgiou.cr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην είσαστε τσίπιδες ρε. 2 ευρώ έχει μια φτηνή βάση για ssd. Τώρα αν κάποιος θέλει να τον βάλει έτσι μέσα, αν έχει τρυπάνι,μπορεί να κάνει μόνος του 4 τρύπες  σε κάποιο σημείο του κουτιού και να τον βιδώσει εκεί. Αφού έχει βγάλει τα πάντα μέσα από το κουτί φυσικά, για να μην του πέσουν ρινίσματα σε μητρικές κτλ κτλ.

 

Το να τον βάλει κάποιος χύμα η με ταινία διπλής όψης είναι πολύ μπακαλίστικη και πρόχειρη λύση για εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μην είσαστε τσίπιδες ρε. 2 ευρώ έχει μια φτηνή βάση για ssd. Τώρα αν κάποιος θέλει να τον βάλει έτσι μέσα, αν έχει τρυπάνι,μπορεί να κάνει μόνος του 4 τρύπες  σε κάποιο σημείο του κουτιού και να τον βιδώσει εκεί. Αφού έχει βγάλει τα πάντα μέσα από το κουτί φυσικά, για να μην του πέσουν ρινίσματα σε μητρικές κτλ κτλ.

 

Το να τον βάλει κάποιος χύμα η με ταινία διπλής όψης είναι πολύ μπακαλίστικη και πρόχειρη λύση για εμένα.

 

Μα εισαι σοβαρος; :P Διαβαζεις τι γραφω η απαντας και λες τα δικα σου για δευτερη φορα; Δεν χρειαζονται ουτε τρυπες και να διαλυσει το μηχανημα του και να μαζευει με μαγνητες τα γρεζια, ουτε ταινιες διπλης οψης ουτε να τον πεταξεις χυμα.

 

Μαλακια ειναι να δωσεις ακομα και 2 ευρω για κατι αχρηστο. Δεν ειναι ενδειξη ανοιχτοχερη...

 

(εκτος αν μιλαμε για κανενα κουτι που δεν εχει θεση για βιδες και ειναι ολα MONO κουμπωτα, αλλα ακομα και αυτα συνηθως εχουν θεση για 2.5αρι drive)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην συγκρίνεις μηχανικούς με SSDs. Ακόμα και η πρώτης γενιάς SSDs ήταν πιο γρήγοροι από τους Raptors.

 

To laptop σου με

. Οπότε άνετα

 

 

Ναι μια χαρά είσαι , για να το επιβεβαιώσεις 100% πάνε στη διαχείριση συσκευών-> μονάδες δίσκων , δες το μοντέλο του δίσκου σου και googlαρισέ το να βεβαιωθείς ότι είναι (που θα είναι) 2,5"

 

attachicon.gif1.png

 

Σας ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εισαι σοβαρος; :P Διαβαζεις τι γραφω η απαντας και λες τα δικα σου για δευτερη φορα; Δεν χρειαζονται ουτε τρυπες και να διαλυσει το μηχανημα του και να μαζευει με μαγνητες τα γρεζια, ουτε ταινιες διπλης οψης ουτε να τον πεταξεις χυμα.

Μαλακια ειναι να δωσεις ακομα και 2 ευρω για κατι αχρηστο. Δεν ειναι ενδειξη ανοιχτοχερη...

(εκτος αν μιλαμε για κανενα κουτι που δεν εχει θεση για βιδες και ειναι ολα MONO κουμπωτα, αλλα ακομα και αυτα συνηθως εχουν θεση για 2.5αρι drive)

Διάβασα τι γράφεις, απλά δεν μου αρέσει η ιδέα το να τον στερεώσεις μόνο από την μία μεριά με 2 βίδες και να πετάει από την άλλη(εκτός αν παίξει πατέντα από την άλλη μεριά). Εγώ δεν θα το έκανα. Εξήγησα πιο πάνω τι πιστεύω είναι καλή λύση. Η αγοράζεις θήκη που είναι η καλύτερη λύση η τρυπάς και τον στερεώνεις σωστά. Όλα τα άλλα τα βλέπω μπακαλίστικες λύσεις.

Αν θες βάλτον και με μια βίδα η κόλλησε τον και με κόλλα αν θες, εγώ είπα την άποψη μου. Τώρα τι θα κάνει ο καθένας με το κουτί του είναι προσωπικό θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειπα εγω με κολλα; Ειπα με μια βιδα; Με δυο βιδες μια χαρα στερεωνεις ενα παπαρακι 50 γραμμαριων. Απλη μηχανικη. Για να διαστρευλωσω και εγω τα λογια σου κανε ο,τι θες, πιο καλα αγορασε νεο κουτι που θα εχει θεση για 2.5αρηδες. Πολυ τσιπης εισαι να την βγαλεις με 2 ευρω καθαρη.

Αν δηλαδη ελεγες απλα τη γνωμη σου χωρις να προσβαλεις και να χαρακτηριζεις οσα δεν καταλαβες δεν θα σου μιλουσε κανεις. ;)

 

Ας αφησουμε τα σχετικα με το θεμα ομως, πολλα ειπαμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα να χαλαρώνουμε ;)

 

Mαζί με το δίσκο πήρα και εκείνους τους 3 φακούς led που είχαμε αναφέρει σε άλλο νήμα, £4.5 περίπου. FSS delivery.

Ο δίσκος είναι ακόμη σε αναμονή φυσικά, τους φακούς όμως μου τους στείλανε σήμερα....

 

... με UPS !!

 

rofl :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...