Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάριε αυτο που προσπαθούσαν να σου πουν οι από πάνω είναι οτι στα παιχνίδια witcher παίζεις την ιστορία του gerald όχι ενός generic χαρακτήρα. 

 

Υ.Γ. fulgore μην ψάχνεσαι να τσακωθείς με τον κόσμο (όσο και να διαφωνείς με την άποψη του )

Εγω ψαχνω να τσακωθω με τον κοσμο???Το γεγονος οτι ολοι οι υπολοιποι που συμμετεχουν στο forum(και εχουν απαντησει ως τωρα στον παραπανω κυριο)ειναι εναντια σε αυτα που γραφονται(λες και ο καθενας εχει παιξει διαφορετικο παιχνιδι,εγω θα φαω την ευθυνη???

 

Το να μου πεις οτι επαιξες το παιχνιδι και δεν σου αρεσε(οτι πχ γενικα δεν ειναι του στυλ σου και αρα γιαυτο και το πηρες τωρα φθηνα ή το επαιξες απο το θειο το δεχομαι).

 

Η μηπως εγω φταιω που δεν επαιξε εστω το 2 πρωτα να εχει μια καλυτερη εικονα του τι παιζει με χαρακτηρες και story παρολο που το εχει στην συλλογη του???

Δηλαδη πρεπει να λεμε ναι σε οτι ανακριβειες γραφονται στο forum???Η ειδες οπου διαφωνω να μην χρησιμοποιω επιχειρηματα και να το ριχνω σε προσωπικες επιθεσεις/χαρακτηρισμους. Ελεος δηλαδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχολήθηκα 50 ώρες. Τόσο χρόνο έχω. Η γενική ιστορία ΔΕΝ είναι ΠΟΛΥ ενδιαφέρουσα. Δεν είναι και κακή όμως. 

 

Φίλε marios είμαι στο 20% με 130h+. Με έχει "ρουφήξει" η ιστορία...

Το δέχομαι ότι περί ορέξεως... αλλά και η μη ενδιαφέρουσα ιστορία είναι προσωπική σου εκτίμηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος από εμένα. 50 ώρες συνολικά για τα περισσότερα side quest.

.......

ΥΓ

Για κάποιο ανεξηγητο λόγο, το dragon age inquisition μου άρεσε περισσότερο. Αφήνω έξω το Fallout, το οποίο είναι ένα έπος από μόνο του.

Συμφωνώ στο ΕΠΟΣ. Δυστυχώς έχασες πολλά απο το παιχνίδι κατα την άποψή μου.Εκτός αν ήθελες απλά να το βάλεις στη λίστα με τα παιχνίδια που έχει παίξει. Εγω μετάνιωσα που δεν το έβαλα απο την αρχη στο 4ο επίπεδο δυσκολίας και το είχα στο 3ο. Ωραίο το story και τα side missions αλλα αν δεν δυσκολευτείς και λίγο δεν θα το εκτιμήσεις δεν θα βελτιώσεις το gameplay σου και δεν θα κάτσεις να ψάξεις τρόπο να γίνεις πιο δυνατός (potions,signs κλπ).Δεν είναι δύσκολο παιχνίδι γενικά. Είμαι στις 123 ώρες (σε διάστημα 4 μηνών) και υπολογίζω γύρω στις 140-150 μέχρι να τελειώσω το main παιχνίδι χωρίς τα expanssions. Και ξέρεις κάτι ; Δεν έχω βαρεθεί ούτε μία ώρα από αυτές. Ναι το ξέρω το έχω πάει πολύ αργά αλλά το πάω σαν ένα καλό μεγάλο fantasy βιβλίο. Μακάρι να κρατήσει για πολύ ακόμη αυτό το παιχνίδι. Γιατί απλά δεν υπάρχει καλύτερο φέτος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και είναι δική μου άποψη. Η κύρια ιστορία είναι να βρεις την Ciri και να την σώσεις. Αυτό και τέλος. Ενώ σε ψήνει πόση ώρα τί θα γίνει με το wild hunt, τελικά τζίφος. Το παίρνει πάνω της η Ciri, που μάλλον δεν σε χρειαζόταν από την αρχή. 

 

Αυτό που έχει ενδιαφέρον, είναι πχ quest όπως του blood baron. Έχει πιο ενδιαφέρον να δεις τελικά γιατί το εσκασε η γυναίκα του και να δεις τί θα κάνεις, αλλά είναι τελείως άσχετο με την κύρια ιστορία. Ή side quest με το να βοηθήσεις τον Dijkstra. 

 

 

 

 

Υ.Γ. 

Εκπλήσομαι με την άποψη " είμαι στις 123 ώρες και πρέπει να παίξεις τόσο για να εκτιμήσεις....". 100+ ώρες το ίδιο παιχνίδι δεν είναι διασκέδαση πια, αγγαρία είναι. Άσε που χρειάζομαι πάνω από τέσσερις μήνες να δαπανήσω. 100 ώρες είναι 5 παιχνίδια των 20 ωρών. Ή ακόμη καλύτερα πολλά των 10 ωρών. Και όλα αυτά γιατί; Για να φτιάξω φίλτρα; Πώς έκανε αυτό καλύτερη την εμπειρία για εσένα; 

Και φυσικά αυτό είναι μια προσωπική άποψη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν θες να εξερευνήσεις όλο το map και να πας σε όλα τα ερωτηματικά, θες πάνω από 100 ώρες χαλαρά εάν κάνεις και όλα τα side quests. Από 'κει και πέρα δεν σε υποχρεώνει κανείς να κάνεις τα παραπάνω, αφού είναι optional.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.

Εκπλήσομαι με την άποψη " είμαι στις 123 ώρες και πρέπει να παίξεις τόσο για να εκτιμήσεις....". 100+ ώρες το ίδιο παιχνίδι δεν είναι διασκέδαση πια, αγγαρία είναι. Άσε που χρειάζομαι πάνω από τέσσερις μήνες να δαπανήσω. 100 ώρες είναι 5 παιχνίδια των 20 ωρών. Ή ακόμη καλύτερα πολλά των 10 ωρών. Και όλα αυτά γιατί; Για να φτιάξω φίλτρα; Πώς έκανε αυτό καλύτερη την εμπειρία για εσένα;

Και φυσικά αυτό είναι μια προσωπική άποψη.

 

Τα θέλει ο ποπός σου μου φαίνεται..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα λιγότερα gameplay elements χρησιμοποιείς τόσο λιγότερο ενδιαφέρον γίνετε όλη η εμπειρία. Επιλογή είναι φυσικά αλλα χάνεις huge parts, δηλαδή Witcher χωρίς pre-battle planning?! Kinda boring...αλλα anyways shit η give not lets move on 2 σελίδες για την άποψη κάποιου που μάλλον δεν τρελαίνεται για rpg.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα θέλει ο ποπός σου μου φαίνεται..

 

 

Και όμως, αυτό που λέω είναι πολύ απλό. Στις 50 ώρες εκανα σχεδόν όλα τα side quest, εκτός αυτών που προείπα. Και ηταν μια ωραία εμπειρεία. Γιατί πρέπει να παίξω 100 ώρες για να το εκτιμήσω;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως, αυτό που λέω είναι πολύ απλό. Στις 50 ώρες εκανα σχεδόν όλα τα side quest, εκτός αυτών που προείπα. Και ηταν μια ωραία εμπειρεία. Γιατί πρέπει να παίξω 100 ώρες για να το εκτιμήσω;  

Ρε φίλε μας το πες γιατί το συνεχίζεις με γειά σου με χαρά σου, απλά προσπαθούν να σου εξηγήσουν όλοι ότι πολύ απλά δεν έχεις δει το παιχνίδι όπως θα έπρεπε. Το παιχνίδι είναι μεγάλο κόλλημα και το πόσες ώρες θα διαρκέσει για μένα είναι το τελευταίο που με νοιάζει. Περιμένω προσωπικά πως και πως το τελευταίο expansion να συνεχίσω το παιχνίδι. Παίζω για να περνάει η ώρα Arkham knight και μπορώ να σου πω πως δεν περιμένω να περάσει η ώρα για να πάω να λιώσω όπως με το Witcher. Το παιχνίδι σε βάζει για τα καλά μέσα στην ιστορία του αλλά για να τα δεις αυτά πρέπει και να θες. Με 50 ώρες δεν είδες τίποτα, τελειώνοντας το main story απλά μπορεί να ακούσεις πολλά σκηνικά στα οποία απλά δε τα είδες γιατί δεν έπαιξες τα side quests και επίσης να ξέρεις ότι πολλά από αυτά επηρεάζουν την εξέλιξη του main story.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχεις δει το παιχνίδι όπως θα έπρεπε. ... Με 50 ώρες δεν είδες τίποτα, τελειώνοντας το main story απλά μπορεί να ακούσεις πολλά σκηνικά στα οποία απλά δε τα είδες γιατί δεν έπαιξες τα side quests και επίσης να ξέρεις ότι πολλά από αυτά επηρεάζουν την εξέλιξη του main story.

 

 

1) Είμαστε στο θέμα του παιχνιδιού και μάλιστα μιλαω εδώ και πόσες σελίδες για κάτι άλλο, πέρα απο το γιατί δεν τρέχει στην κάρτα γραφικών μου. Μη θυμώνεις λοιπόν. 

2) Αυτό ειναι ένα δικό σου αυθαίρετο συμπέρασμα. 50 ώρες είναι αρκετές για να δεις και να εκτιμήσεις το παιχνιδι. Αυτο έλειπε άλλωστε. 

3) Το ότι κάποιοι είναι φανατισμένοι και δεν δέχονται κριτική σε ένα ομολογουμένως πολύ καλό παιχνίδι, είναι άξιο απορίας. 

4) Υπάρχουν αρκετοί που θα ήθελαν να παίξουν, αλλά διαβάζοντας απόψεις των φανατισμένων αποθαρρήνοτναι. Ε λοιπόν, σας έχω μεγάλα νέα. Σοκαριστικά. Μπορεί κάποιος να απολαύσει το παιχνίδι χωρίς να χρειάζεται να δαπανίσει την μισή του ζωή. 

 

Ποιός ο λόγος να γράφουμε σε forum τότε;

 

Αυτά προς το παρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Είμαστε στο θέμα του παιχνιδιού και μάλιστα μιλαω εδώ και πόσες σελίδες για κάτι άλλο, πέρα απο το γιατί δεν τρέχει στην κάρτα γραφικών μου. Μη θυμώνεις λοιπόν. 

2) Αυτό ειναι ένα δικό σου αυθαίρετο συμπέρασμα. 50 ώρες είναι αρκετές για να δεις και να εκτιμήσεις το παιχνιδι. Αυτο έλειπε άλλωστε. 

3) Το ότι κάποιοι είναι φανατισμένοι και δεν δέχονται κριτική σε ένα ομολογουμένως πολύ καλό παιχνίδι, είναι άξιο απορίας. 

4) Υπάρχουν αρκετοί που θα ήθελαν να παίξουν, αλλά διαβάζοντας απόψεις των φανατισμένων αποθαρρήνοτναι. Ε λοιπόν, σας έχω μεγάλα νέα. Σοκαριστικά. Μπορεί κάποιος να απολαύσει το παιχνίδι χωρίς να χρειάζεται να δαπανίσει την μισή του ζωή. 

 

Ποιός ο λόγος να γράφουμε σε forum τότε;

 

Αυτά προς το παρών.

Δε θύμωσα παρεξήγησες δεν έχω κανένα λόγο να κάνω κάτι τέτοιο. Όπως λες την άποψη σου λέω τη δικιά μου και αντιπαραθέτουμε τα επιχειρήματα μας. Εγώ λοιπόν που έχω λιώσει στο παιχνίδι όπως λες μπορώ να σου πω πως δε μετάνιωσα ποτέ για αυτές τις ώρες και θεωρώ πως για να έχει κάποιος μια ολοκληρωμένη εικόνα για το παιχνίδι χρειάζεται να το παίξει σωστά. Αυτό πάλι είναι υποκειμενικό, άλλοι θεωρούν πως το παιχνίδι μπορεί να παιχτεί στις 50 ώρες όπως αναφέρεις και να παίξουν μόνο το mainstory και άλλοι να το λιώσουν παίζοντας ότι παίζεται μέσα στο παιχνίδι. Απλά για μένα προσωπικά οι πρώτοι απλά ανήκουν στη κατηγορία των ανθρώπων που είπαν:

"Για αυτό το παιχνίδι έχει γίνει πολύς ντόρος, πρέπει να το παίξω να έχω άποψη"

 

Και μπορεί να μην έχουν παίξει τίποτα από τα προηγούμενα για να έχει μια συνοχή το παιχνίδι. Τεσπά ο καθένας έχει τη γνώμη του και παίζει όπως θεωρεί αυτός καλύτερα. Μην είστε όμως ισχυρογνώμονες το φόρουμ υπάρχει για ανταλλαγή απόψεων. Καταχωρήθηκε η άποψη σου όπως και η δική μου, αυτοί που διαβάζουν θα το δουν και θα το αξιολογήσουν ανάλογα.

 

Αυτά από μένα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

that escalated quickly...

 

Προφανώς και ο καθένας παίζει τα παιχνίδια όπως γουστάρει. Εγώ βρήκα μετά από πολλά χρόνια ένα παιχνίδι που να γουστάρω τόσο πολύ, οπότε δεν βρίσκω τον λόγο να το τελειώσω γρήγορα και να πάω σε άλλο. Προφανώς και δεν έχεις δει σε 50 ώρες (στο εύκολο επίπεδο) όσα έχουμε δει εμείς σε 130. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...