Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που έχει ενδιαφέρον, είναι πχ quest όπως του blood baron. Έχει πιο ενδιαφέρον να δεις τελικά γιατί το εσκασε η γυναίκα του και να δεις τί θα κάνεις, αλλά είναι τελείως άσχετο με την κύρια ιστορία. Ή side quest με το να βοηθήσεις τον Dijkstra. 

 

Υ.Γ. 

Εκπλήσομαι με την άποψη " είμαι στις 123 ώρες και πρέπει να παίξεις τόσο για να εκτιμήσεις....". 100+ ώρες το ίδιο παιχνίδι δεν είναι διασκέδαση πια, αγγαρία είναι. Άσε που χρειάζομαι πάνω από τέσσερις μήνες να δαπανήσω. 100 ώρες είναι 5 παιχνίδια των 20 ωρών. Ή ακόμη καλύτερα πολλά των 10 ωρών. Και όλα αυτά γιατί; Για να φτιάξω φίλτρα; Πώς έκανε αυτό καλύτερη την εμπειρία για εσένα; 

Και φυσικά αυτό είναι μια προσωπική άποψη. 

 

Μόνος σου γράφεις ότι υπάρχουν πολλά side-quests που έχουν ενδιαφέρον οπότε αξίζει να τα κάνεις. Αν δε σου αρέσει το παιχνίδι δε τα κάνεις.

 

Δεκτό απόλυτα το ότι δε σου άρεσε το παιχνίδι για το ΧΨΖ λόγο ή έστω σου άρεσαν άλλα παραπάνω. Αλλά το να αναρωτιέσαι γιατί να κάνεις αυτό και γιατί να κάνεις εκείνο μιλώντας για πράγματα που είναι η βάση του "κόσμου του παίχνιδιου" είναι ηλίθιο. 

 

Είναι σαν να αναρωτιέσαι γιατί κάποιος δαπανά άπειρες ώρες:

- Στο Diablo για loot ενώ έχει βγάλει το normal mode.

- Στο LoL ενώ όλα τα games είναι "ίδια".

- Στο Fifa ενώ έχει πάρει το Champions League.

κτλ.

κτλ.

 

Η απάντηση είναι απλά επειδή του αρέσει και δε θέλει να κάνει ένα speedrun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jim777, επαναλαμβάνεται η κουβέντα. Ξαναδιάβασε τί έγραψα και μετά απάντα. 

1) Δεν είπα ότι δεν μου άρεσε

2) Είπα ότι δεν χρειάζεται 100+ ώρες για να ευχαριστηθείς το παιχνίδι.

 

Είναι υποκειμενικό το τί θεωρείς εσύ και εγώ σημαντικό. Εγώ δεν την βρίσκω να ψάχνω λουλούδια, τί να κάνουμε τώρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Μάριε, το ξεπέταξες το παιχνίδι. Έριξες επίπεδο δυσκολίας, δεν εμβάθυνες στα combat mechanics, δεν ασχολήθηκες με potions, δεν έκανες contracts. Φαντάζομαι δεν ασχολήθηκες με το crafting Witcher gear. Ουσιαστικά δεν έπαιξες τον Witcher ως Witcher.

 

Τώρα για το απλοϊκό της ιστορίας, και ο Φρόντο ένα δαχτυλίδι έπρεπε να πετάξει στα σκουπίδια, και δές τί πλούσιο ταξίδι έκανε. Έτσι είναι και το Witcher. Το παίζεις για να βιώσεις το ταξίδι στον κόσμο του.

 

Εσύ προτίμησες να κάνεις speedrun αυτό το ταξίδι. Από τα 100 πράγματα που είχε να σου προσφέρει το παιχνίδι, αποκόμησες τα 50, μπορεί και λιγότερα, εφόσον δεν έπαιξες τα προηγούμενα της σειράς. Αφού σου άρεσε και έτσι πάλι καλά. Εμένα δεν θα μου άρεζε.

 

Τώρα για ποιό λόγο να τσατίζεται ο οποιοσδήποτε άλλος δεν το καταλαβαίνω.

 

PS: Λουλούδια δεν χρειάζεται να μαζεύεις από τους αγρούς. Μιά φορά τα αγοράζεις από τους herbalists και τέλος, μιάς και όλα τα potions/oils κλπ που ανακάλυψες ανανεώνονται από αλκοολούχα ποτά και όχι από τα συστατικά τους.

  • Like 23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

marios_geo ναι αλλα μας *** με τα spoiler. Εγω πχ δε θελω να εχω ιδεα τι θα γινει με το Wild Hunt.

 

Κατα τα αλλα αδιανοητο να εχετε τετοιο υφος ο ενας στον αλλο για το ποσες ωρες επαιξε το παιχνιδι καποιος και αν εχει το δικαιωμα να το χαρακτηρισει επος ή οχι.

 

Λοιπον ειμαι στις 22 ωρες, λεβελ 9 και επομενο main quest εχω το...

 

 

...πηγαινε βρες καραβι να πας στα νησια + πηγαινε novigrad (για πρωτη φορα)

 

 

...αμεσως μετα το τελος της φασης με τον baron δλδ.

 

Ειναι το πρωτο RPG που παιζω στη ζωη μου, το πιο κοντινο στο ειδος που γουσταρα ηταν το ...borlderlans 2. Εχω αρρωστησει με την παιχνιδαρα, ειχα λιγο χρονο τελευταια και ειπα να παιξω και κατι αλλο εκτος απο GTA Online αλλα δεν περιμενα να σκαλωσω ετσι. 

 

Εντωμεταξυ επρεπε να φτασω τοσες ωρες παιχνιδιου για να εξοικειωθω με τα magic του Gerlad με τις μαχες γενικα οπου με ψυχραιμια και καλο timing τις ευχαριστιεσαι πραγματικα και με το πολυ βαθυ Inventory του παιχνιδιου. Εχω χαθει στον κοσμου του, γουσταρω οσο δεν παει και με εχει πιασει ψυχαναγκασμος να τα κανω ΟΛΑ.

 

Συγκεκριμενα θα αφησω για λιγο το main story (ετσι κι αλλιως πρεπει να ανεβασω λιγο λεβελ) και θα πιασω για αρχη ενα tresure hunt και κατι contracts. Μετα θα κανω οτι side quest με παιρνει, μετα θα πιασω να τελειωσω οτι ερωτηματικο απο τα απειρα στο velen και μετα θα συνεχισω main quest. 

 

Η αγαπημενη μου στιγμη στο game μεχρι τωρα :

 

 

Ο γριφος με τα αγαλματα στη σπηλια με τη μαγισσα

 

 

Παιχνιδαρα ρε *** και γουσταρω πολυ που το πηρα retail.

 

Μπορει να επανελθω με ερωτησεις :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@marios_geo, το έπαιξες όπως σου άρεσε και καλά έκανες.

Και για τα δικά μου γούστα ήταν γρήγορο, αλλά αφού το ευχαριστήθηκες εσύ, αυτό μετράει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαντάζομαι θα βγει σε πακετάκι με τις κάρτες που μας λείπουν

 

Θα ´ναι κομπλέ..δες προηγούμενες σελίδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...