Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια καλησπερα μου εστειλαν κατι με usps και ο κωδικος ξεκινα με LN.

Τι ειναι ;first class ή priority?

"Priority Mail International Flat Rate Envelope or Small Flat Rate Box"

 

Έχει tracking μόνο εντός USPS. Με το που φύγει από Αμερική, δεν θα είναι σίγουρο ότι θα έχεις tracking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα απο εδω http://www.xtremeguard.com/Apple-iPhone-6-5-5-Screen-Protectors-and-Skins-p/iphone-6-5.5-screen-protector.htm

ενα tempered glass το οποιο τελικη τιμη μαζι με μεταφορικα μου βγηκε 10$
χθες μου το εστειλε και μου εδωσαν αυτο tracking number 801687301490398767 το οποιο αποσο εχω ψαξει εμφανιζει πληροφοριες μονο εδω https://wwwapps.ups.com/WebTracking/track?loc=en_US

1) θα πληρωσω εκτελωνισμο?
2) ποσες μερες περιπου θα κανει να φτασει? με ελτα?
γενικα καποιος εμπειρια??
πρωτη φορα που παιρνω κατι απο Αμερικη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, για collect απο store απο Αγγλια υπαρχει κατι πιο φθηνο απο forward2me(προιον 8κιλα) ? Να τους εμπιστευτω για αγορα με καρτα απευθειας απο αυτους? Βρισκω καλες κριτηκες ατο ιντερνετ που εψαξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα απο εδω http://www.xtremeguard.com/Apple-iPhone-6-5-5-Screen-Protectors-and-Skins-p/iphone-6-5.5-screen-protector.htm

ενα tempered glass το οποιο τελικη τιμη μαζι με μεταφορικα μου βγηκε 10$

χθες μου το εστειλε και μου εδωσαν αυτο tracking number 801687301490398767 το οποιο αποσο εχω ψαξει εμφανιζει πληροφοριες μονο εδω https://wwwapps.ups.com/WebTracking/track?loc=en_US

1) θα πληρωσω εκτελωνισμο?

2) ποσες μερες περιπου θα κανει να φτασει? με ελτα?

γενικα καποιος εμπειρια??

πρωτη φορα που παιρνω κατι απο Αμερικη.....

 

 

Η συνολική αξία είναι κάτω από τα 22€ της ατέλειας και παρά το ότι έρχεται με courier δεν θα έχεις έξοδα εκτελωνισμού.

 

Δεν θα αργήσει αφού έρχεται με UPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα

 

βρήκα στο γραμματοκιβώτιο μου μια ειδοποίηση για Δέμα Εξωτερικού με ημερομηνία 5-1-2016

 

Ειμαι απόλυτα σίγουρος οτι ο ταχυδρόμος το έφερε σήμερα ή χθες γιατί το τσεκάρω τακτικά. Η ερωτησή μου ειναι, πάνω γρ'αφει "Το αντικείμενο παραμένει 15 μέρες από την ημερομηνία της αφιξής του". Αυτές εννοεί εργάσιμες (δηλαδή έχω καιρό ακομα για να πάω) ή ημερολογιακές (δηλαδη δευτέρα πρέπει να τρέξω πρωί πρωί). Δεν υπάρχει περίπτωση να το στείλουν τίποτα πίσω νωρίτερα, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα

 

βρήκα στο γραμματοκιβώτιο μου μια ειδοποίηση για Δέμα Εξωτερικού με ημερομηνία 5-1-2016

 

Ειμαι απόλυτα σίγουρος οτι ο ταχυδρόμος το έφερε σήμερα ή χθες γιατί το τσεκάρω τακτικά. Η ερωτησή μου ειναι, πάνω γρ'αφει "Το αντικείμενο παραμένει 15 μέρες από την ημερομηνία της αφιξής του". Αυτές εννοεί εργάσιμες (δηλαδή έχω καιρό ακομα για να πάω) ή ημερολογιακές (δηλαδη δευτέρα πρέπει να τρέξω πρωί πρωί). Δεν υπάρχει περίπτωση να το στείλουν τίποτα πίσω νωρίτερα, έτσι;

 

Αν δεν πας πιθανοτερο ειναι να σου ερθει ξανα αλλη μια φορα χαρτακι ειδοποιησης μπορει και οχι. Μην το αφησεις και τελευταια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω μια βοηθεια για αγορα απο εξωτερικο. Προσπαθησα να κανω μια παραγγελια απο ΗΠΑ και το δεμα να σταλει σε ενα συγγενη μου εκει. Το προβλημα ειναι οτι δεν με αφηνουν να κανω την παραγγελεια επειδηη διευθυνση του paypal ειναι διαφορετικη απο την διευθυνση που δινω . επικοινωνησα με το καταστημα και μου λενε οτι γινεται για λογους ασφαλειας. Υπαρχει καποιος τροπος ωστε να φαινεται η ιδια διευθυνση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καλησπερα...

Εστειλα στην κινα μετα απο claim για refund ενα δεμα....

το δεμα εφτασε στις 10.1. Την ιδια μερα μου ζητησαν να στειλω την αποδειξη του ταχυδρομιου και φωτο του δεματος, πραγμα που εγινε παλι την ιδια μερα

Τα λεφτα δεν εχουν μπει στην pp ακομη...

 

Να αρχισω να ανησυχω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πας πιθανοτερο ειναι να σου ερθει ξανα αλλη μια φορα χαρτακι ειδοποιησης μπορει και οχι. Μην το αφησεις και τελευταια στιγμη.

Ευχαριστώ πολύ για την απαντησή, ούτως ή άλλως αύριο πρωί θα πήγαινα

 

Τελικά όμως δεν βρηκα πουθενά εαν οι 15 μέρες είναι ημερολόγιακες ή εργάσιμες, ούτε το ίδιο το σαητ των ΕΛΤΑ δεν το ξεκαθαρίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω μια βοηθεια για αγορα απο εξωτερικο. Προσπαθησα να κανω μια παραγγελια απο ΗΠΑ και το δεμα να σταλει σε ενα συγγενη μου εκει. Το προβλημα ειναι οτι δεν με αφηνουν να κανω την παραγγελεια επειδηη διευθυνση του paypal ειναι διαφορετικη απο την διευθυνση που δινω . επικοινωνησα με το καταστημα και μου λενε οτι γινεται για λογους ασφαλειας. Υπαρχει καποιος τροπος ωστε να φαινεται η ιδια διευθυνση?

νομιζω μεσα στο paypal μπορεις να δηλωσεις και αλλη διευθυνση.... πχ του συγγενη σου στην αμερικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από όσο είχα διαβάσει σε ένα φόρουμ στο my phone ναι περνάει κανονικά η αγορά από το συγκεκριμένο κατάστημα. Με την ίδια κάρτα στο Ali express το δοκίμασα και εγώ και έφαγα πόρτα κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...