Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι ταχυδρόμοι κουβαλάνε και παραδιδουν τα δέματα με βάση τον κανονισμό και τις οδηγίες των ΕΛΤΑ και όχι με βάση τη διαμόρφωση των γραμματοκιβωτίων κάθε πολυκατοικίας σε κάθε περιοχή και πόλη της χώρας.

 

Από την παράδοση του ειδοποιητηρίου κρατάνε το δέμα για 15 μέρες περίπου.

Ωραια, ευχαριστω πολυ!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα, εχω ενα θεμα και νομιζω εδω ειναι το καταλληλο μερος να ρωτησω.

 

Θελω να αγορασω κατι , και το βρισκω μονο σε ενα καταστημα στην Αυστραλια , με μεταφορικα περιππου 35 ευρω....

 

Υπαρχει καποια αντιστοιχη υπηρεσια οπως αυτες στην Αμερικη , που σου δινουν μια διευθυνση Αμερικης και στο στελνουν μετα αυτοι ?

 

Ευχαριστω και αν ρωτησα σε λαθος θεμα πειτε μου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις σε ποιο καταστημα ? Ειναι εδω

 

Απλα χρειαζομαι καποια led που αλλαξε η διαδικασια παραγωγης τους , και ειναι το μονο καταστημα με παλιο stock .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι για εδω . Για την Αυστραλια καπου 5-7 ευρω .

 

Υπάρχει μεταφορική που εδρεύει μάλιστα στην Αυστραλία αλλά δεν νομίζω ότι θα δεις διαφορά μεταξύ των 5-7 και των 35€, αφού θα πληρώσεις 2 φορές μεταφορικά (μια για παράδοση στην Αυστραλία και μια για αποστολή στην Ελλάδα).

 

Είναι η PriceUSA και θα διαβάσεις περισσότερα στο κεφάλαιο 3 του επικαιροποιημένου οδηγού της υπογραφής μου.

Αναφέρονται και άλλες μεταφορικές, στο ίδιο κεφάλαιο, αλλά ξαναλέω ότι εσύ δεν έχεις το μειονέκτημα της μη αποστολής στην Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω

 

ότι λέει ο makfil.

 

Στειλτους μήνυμα άμα είναι και πες τους αν γίνετε να στο στείλουν με economy shipping, δεν έχεις να χάσεις τίποτα...

 

Εχω στειλει αλλα ο τυπος δεν θελει να ασχοληθει .... Και δεν θελω να κανω μεγαλη παραγγελια , δεν λεει οποτε για 35 ευρω πραγματα να δινω αλλα 35 στα μεταφορικα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σας ευχαριστω

 

 

Εχω στειλει αλλα ο τυπος δεν θελει να ασχοληθει .... Και δεν θελω να κανω μεγαλη παραγγελια , δεν λεει οποτε για 35 ευρω πραγματα να δινω αλλα 35 στα μεταφορικα....

Επειδή χρησιμοποιώ forwaders/proxies (από Ιαπωνία συγκεκριμένα), θα σου βγει πολύ περισσότερο, δεν αξίζει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή χρησιμοποιώ forwaders/proxies (από Ιαπωνία συγκεκριμένα), θα σου βγει πολύ περισσότερο, δεν αξίζει.

 

Ετσι βλεπω...

Και δεν εχω και κανενα γνωστο εκει  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και γω κατι γιατι δεν το βρισκω εδω..θελω να κανω μια αγορα απο ebay αμερικης!το προιον ειναι ανταλλακτικο αυτοκινητου(δισκο πλατό)λεει οτι κανει Α συν μεταφορικα και πιο κατω λεει import charges...ενα μεγαλο ποσο!αυτο το ποσο τι ειναι;;μην το πληρωσω και μετα φαω και τελωνειο εδω εξτρα..γνωριζει κανεις αν παραγγειλω τι τελικα πληρωνω;ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Να ρωτησω και γω κατι γιατι δεν το βρισκω εδω..θελω να κανω μια αγορα απο ebay αμερικης!το προιον ειναι ανταλλακτικο αυτοκινητου(δισκο πλατό)λεει οτι κανει Α συν μεταφορικα και πιο κατω λεει import charges...ενα μεγαλο ποσο!αυτο το ποσο τι ειναι;;μην το πληρωσω και μετα φαω και τελωνειο εδω εξτρα..γνωριζει κανεις αν παραγγειλω τι τελικα πληρωνω;ευχαριστω

Δεν θα φας τελωνείο, αφού θα πληρώσεις import charges.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αυτο ηθελα να επιβεβαιωσω!ετσι ειναι σιγουρα ή θα φαω κανα εξτρα και θα φυσαει και δεν θα κρυωνει...;;!! :)

Αν διαβάσεις και στο ebay θα το καταλάβεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...