Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντί να πες ξεκάθαρα, ΟΚ έκανα λάθος, προσπαθείς, με άσχετους χαρακτηρισμούς και βερμπολογίες, να εκτρέψεις την ουσία της συζήτησης, που είναι χαρακτηριστικό της έλλειψης επιχειρημάτων.

 

Όταν γράφουμε σε forum δεν χρειαζόμαστε την άδεια άλλου μέλους και, πολύ περισσότερο, όταν έχει κάποιος ερωτήματα και απορίες δεν απευθύνεται σε συγκεκριμένο μέλος αλλά σε όλη την κοινότητα. Πέρα από αυτά τα βασικά, όταν επιδιώκουμε να βοηθήσουμε κάποιο μέλος, που έχει ερωτήματα και απορίες, και γνωρίζουμε τις απαντήσεις, πρέπει να είμαστε σωστοί, ώστε να καταλάβει αυτός που ρωτάει. Αυτό, τουλάχιστον, προσπαθώ στα χρόνια που συμμετέχω σ' αυτό το forum και σε άλλα. Στις λανθασμένες απαντήσεις επιβάλλεται να παρεμβαίνουμε, για να διορθωθεί το λάθος, όπως, άλλωστε, το έχεις κάνει πολλές φορές στο παρελθόν.

 

Τέλος, όποτε θελήσω να σου απευθύνω το λόγο, θα το κάνω με πμ και όχι δημόσια, όπως γνωρίζεις.

Και, φυσικά, τέλος, από εμένα, σ' αυτή τη συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα στην παρέα.

Θέλω να αγοράσω ένα προτζεκτορα led από κινα μεριά αλλά από ευρωπαϊκη αποθήκη για γρήγορη αποστολή.

Όταν λέω γρήγορη εννοώ αν γίνει ή παραγγελία σήμερα τουλάχιστον μέχρι την παρασκευή να ειναι στα χέρια μου.

Είναι εφικτό αυτό παιδιά και ποιο μαγαζί προτείνεται....

 

http://m.lightinthebox.com/gr/list/projectors_17594. Αυτό το ξέρετε γιατί βλέπω πλήρως Ελληνικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πολλά κινεζομάγαζα που έχουν ευρωπαικές αποθήκες και ένα τουλάχιστον (vickmall) στην Ελλάδα (Θεσ/νίκη), αλλά οι τιμές τους είναι αυξημένες σε σχέση με την Κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα.

Θέλω να αγοράσω ένα προτζεκτορα led από κινα μεριά αλλά από ευρωπαϊκη αποθήκη για γρήγορη αποστολή.

Όταν λέω γρήγορη εννοώ αν γίνει ή παραγγελία σήμερα τουλάχιστον μέχρι την παρασκευή να ειναι στα χέρια μου.

Είναι εφικτό αυτό παιδιά και ποιο μαγαζί προτείνεται....

 

Το θεωρώ εντελώς απίθανο να παραλάβεις σε 4 μέρες (ουσιαστικά), ακόμα και με τον πιο γρήγορο τρόπο που υπάρχει να αποσταλλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο βλεπω και εγω με την παραδοση φιλε μου.

Παντως το vickmail δεν εχει εκτος απο κινητα τιποτα αλλο απο ευρωπαϊκή αποθηκη.

Το gearbest εχει ενα προτζεκτορα led που ξαχνω αλλα δεν τους εχω και πολυ εμπιστοσύνη.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το amazon.uk δεν δέχετε προπληρωμένες κάρτες visa;Προσπαθώ να πάρω κάτι αξίας 135€ και μου έχει σπάσει τα νεύρα μιας και δεν περνάει η κάρτα με τίποτα.Όλο μου ζητάει να αλλάξω τον τρόπο πληρωμής.Η προπληρωμένη είναι eurobank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το amazon.uk δεν δέχετε προπληρωμένες κάρτες visa;Προσπαθώ να πάρω κάτι αξίας 135€ και μου έχει σπάσει τα νεύρα μιας και δεν περνάει η κάρτα με τίποτα.Όλο μου ζητάει να αλλάξω τον τρόπο πληρωμής.Η προπληρωμένη είναι eurobank.

Δοκιμασε με χρεωστικη...παντα περναγε η δικια μου σε αυτο το σαιτ χωρις εμπλοκη απο cc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,καλησπέρα,

πηγα να παραγγείλω σήμερα κατι απο γερμανία,και ενω δεν είχε θέμα η κάρτα μου,σε ευρωπή περνούσε κανονικα,αγορασα απο αμαζον αρκετες φορες,αυτην την φορα μου έδωσαν άκυρο,πηγα να δοκιμάσω και με έμβασμα,και η πειραιώς τουλάχιστον μου εβγαλε ανακοίνωση οτι τοχει προσωρινά κλειδωμένο το εμβασμα προς εξωτερικό.

Απότι εψαξα,δεν υπαρχει καποια ανακοίνωση σχετικα με αυτο το μέτρο,ήξερα οτι μεχρι ενα χιλιάρικο τα εμβάσματα περνάνε κανονικά,οπως λεει και εδω http://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/trapezikes-ypiresies/kathimerines-synallages/emvasmata/emvasmata-eksoterikou/emvasma-up-to-1000-euro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,καλησπέρα,

πηγα να παραγγείλω σήμερα κατι απο γερμανία,και ενω δεν είχε θέμα η κάρτα μου,σε ευρωπή περνούσε κανονικα,αγορασα απο αμαζον αρκετες φορες,αυτην την φορα μου έδωσαν άκυρο,πηγα να δοκιμάσω και με έμβασμα,και η πειραιώς τουλάχιστον μου εβγαλε ανακοίνωση οτι τοχει προσωρινά κλειδωμένο το εμβασμα προς εξωτερικό.

Απότι εψαξα,δεν υπαρχει καποια ανακοίνωση σχετικα με αυτο το μέτρο,ήξερα οτι μεχρι ενα χιλιάρικο τα εμβάσματα περνάνε κανονικά,οπως λεει και εδω http://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/trapezikes-ypiresies/kathimerines-synallages/emvasmata/emvasmata-eksoterikou/emvasma-up-to-1000-euro

Τελείωσε το μηνιαίο όριο της τράπεζας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήσπερα....( Τελείωσε το μηνιαίο όριο της τράπεζας)....(Η Πειραιώς έπιασε το μηνιαίο όριο από σήμερα το πρωί.)

(Από 1/7 πάλι.)...... Να ρωτησω κατι;    Δηλ αν θελεις καποιος να αγορασει απο εξωτερικο δεν μπορει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...