Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν κανω μεταφορα τα λεφτα απο atm θα γινει?

 

Όχι δεν θα γίνει μάστορα. Μπορεί να έχουν την ίδια επωνυμία, αλλά πρόκειται για διαφορετική τράπεζα (μητρική-θυγατρική). Έχεις 2 επιλογές:

1) Έμβασμα από γκισέ-->προμήθεια κάπου 15-18€

2) Έμβασμα από e-banking με ένδειξη SHA--> προμήθεια 1€ για τον αποστολέα και *ίσως* άλλα 2-3-4€ για τον αποδέκτη.

Διαλέγεις και παίρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι δεν θα γίνει μάστορα. Μπορεί να έχουν την ίδια επωνυμία, αλλά πρόκειται για διαφορετική τράπεζα (μητρική-θυγατρική). Έχεις 2 επιλογές:

1) Έμβασμα από γκισέ-->προμήθεια κάπου 15-18€

2) Έμβασμα από e-banking με ένδειξη SHA--> προμήθεια 1€ για τον αποστολέα και *ίσως* άλλα 2-3-4€ για τον αποδέκτη.

Διαλέγεις και παίρνεις.

ναι και απο το γκισε ελεγαν οτι πρεπει να παρουν την προμηθεια ηλεκτρονικα απο καποιο λογαριασμο που αυτο δεν το βρισκω λογικο απο τη στιγμη που ο αλλος στα δινει στο χερι. το e-banking το βγαζω αμεσως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Να ρωτήσω το εξής:

Θέλω να κάνω μια αγορά από το ebay. Έχω paypal και το έχω συνδέσει με χρεωστική κάρτα. Αγορά όμως δεν έχω ξανακάνει από το ebay μέσω paypal.

 

Θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω χρήματα στο balance του paypal για να κάνω την αγορά. ή αρκεί να έχει η χρεωστική χρήματα και ας φαίνεται 0 το balance του paypal? Τα τραβάνε δηλαδή από την κάρτα απευθείας? Δεν ξέρω τι ισχύει και με τα κάπιταλ κοντρολ. Μήπως θα ήταν καλύτερα να έχω υπόλοιπο στο paypal για να ολοκληρώσω την αγορά.

 

 

Έχουμε ολόκληρο θέμα που λέγεται capital controls, αγορές κτλ.

Κάνε μια αναζήτηση, αυτό που ρωτάς έχει απαντηθεί χιλιάδες φορές.

 

Καταρχάς η βασική ερώτηση μου ήταν το πως μπορώ να βάλω χρήματα στο balance του paypal, από την κάρτα μου. Όχι τι παίζει με τα capital. Αν γνωρίζεις απαντάς, εάν δεν γνωρίζεις μην απαντάς καθόλου.

Τώρα μπήκες στην διαδικασία να γράψεις ένα μνμ, και να με μαλώσεις επειδή δεν βρήκα αυτό που ψάχνω και ρωτάω εδώ? Πολύ αυστηρός είσαι.  :-D  Επιτέλους όμως ας σταματήσουν τέτοιου είδους μνμ χωρίς νόημα και ουσία απλά δεν βοηθούν κανέναν. Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει ή ας μου πει που μπορώ να βρω πληροφορίες. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς η βασική ερώτηση μου ήταν το πως μπορώ να βάλω χρήματα στο balance του paypal, από την κάρτα μου. Όχι τι παίζει με τα capital. Αν γνωρίζεις απαντάς, εάν δεν γνωρίζεις μην απαντάς καθόλου.

Τώρα μπήκες στην διαδικασία να γράψεις ένα μνμ, και να με μαλώσεις επειδή δεν βρήκα αυτό που ψάχνω και ρωτάω εδώ? Πολύ αυστηρός είσαι.  :-D  Επιτέλους όμως ας σταματήσουν τέτοιου είδους μνμ χωρίς νόημα και ουσία απλά δεν βοηθούν κανέναν. Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει ή ας μου πει που μπορώ να βρω πληροφορίες. Ευχαριστώ.

 

Ακριβώς οτι σου είπε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς η βασική ερώτηση μου ήταν το πως μπορώ να βάλω χρήματα στο balance του paypal, από την κάρτα μου. Όχι τι παίζει με τα capital. Αν γνωρίζεις απαντάς, εάν δεν γνωρίζεις μην απαντάς καθόλου.

Τώρα μπήκες στην διαδικασία να γράψεις ένα μνμ, και να με μαλώσεις επειδή δεν βρήκα αυτό που ψάχνω και ρωτάω εδώ? Πολύ αυστηρός είσαι.  :-D  Επιτέλους όμως ας σταματήσουν τέτοιου είδους μνμ χωρίς νόημα και ουσία απλά δεν βοηθούν κανέναν. Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει ή ας μου πει που μπορώ να βρω πληροφορίες. Ευχαριστώ.

 

Η ερώτησή σου δεν είναι "πως μπορώ να βάλω χρήματα στο balance του paypal, από την κάρτα μου" αλλά "πως μπορώ να βάλω χρήματα στο balance του paypal για να κάνω την αγορά. ή αρκεί να έχει η χρεωστική χρήματα και ας φαίνεται 0 το balance του paypal? Τα τραβάνε δηλαδή από την κάρτα απευθείας? Δεν ξέρω τι ισχύει και με τα κάπιταλ κοντρολ. Μήπως θα ήταν καλύτερα να έχω υπόλοιπο στο paypal για να ολοκληρώσω την αγορά".

Η συμφορουμίτισα basketballfan σου υπέδειξε ένα από τα σχετικά νήματα, στο οποίο έχουν συζητηθεί πολλές φορές τα ερωτήματα και οι απορίες σου και δεν σε μάλωσε, όπως, κακώς, νομίζεις.

 

Επειδή η επανάληψη των ίδιων απαντήσεων κουράζει, μπορείς να βρεις απαντήσεις τόσο σ' αυτό και και στο άλλο νήμα, με αναζήτηση με τις κατάλληλες λέξεις κλειδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά τι θα γίνει με αυτό το θέμα με τις αγορές.....έλεος πια να μην μπορούμε να κάνουμε τίποτα που φτάσαμε μια αγορά να θέλω να κάνω και να μην μπορώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά τι θα γίνει με αυτό το θέμα με τις αγορές.....έλεος πια να μην μπορούμε να κάνουμε τίποτα που φτάσαμε μια αγορά να θέλω να κάνω και να μην μπορώ.

 

Μάλλον θα πάει μακριά. Πολύ μακριά! Στο απώτατο μέλλον και μάλιστα θα χειροτερέψει! Η κλάψα δεν ωφελεί! Βρες τρόπους να παρακάμπτεις τα εμπόδια που σου βάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα ήθελα ένα λεπτομερή οδηγό ή κάποιον που να το έχει κάνει για να στέλνω έμβασμα στη Κύπρο.  (και δεν είναι κλάψα αλλά αγανάκτηση)

Διάβασε το ποστ #2 εχει τα εμβάσματα για ολες τις τραπεζες, και για να σε προλάβω μην πεις "αυτό ειναι για την ρεβολυτ", τα εμβάσματα με τον ιδιο τρόπο στέλνονται.

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-οδηγός-επιβίωσης-διαβάστε-τα-3-πρώτα-posts-πριν-ρωτ/?p=54406121

 

Οσο για την αγανάκτηση μπορείς αυριο πρωι να πάρεις ενα πλακάτ και να πας εξω απο το μαξιμου

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

θα ήθελα ένα λεπτομερή οδηγό ή κάποιον που να το έχει κάνει για να στέλνω έμβασμα στη Κύπρο. (και δεν είναι κλάψα αλλά αγανάκτηση)

Αν ψάξεις θα βρεις αυτό που ζητάς.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε το ποστ #2 εχει τα εμβάσματα για ολες τις τραπεζες, και για να σε προλάβω μην πεις "αυτό ειναι για την ρεβολυτ", τα εμβάσματα με τον ιδιο τρόπο στέλνονται.

 

Οσο για την αγανάκτηση μπορείς αυριο πρωι να πάρεις ενα πλακάτ και να πας εξω απο το μαξιμου

 

Γράφεις στο νήμα "Αγορές από το εξωτερικό" και αναφέρεσαι στο 2o post του "Revolut".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε το ποστ #2 εχει τα εμβάσματα για ολες τις τραπεζες, και για να σε προλάβω μην πεις "αυτό ειναι για την ρεβολυτ", τα εμβάσματα με τον ιδιο τρόπο στέλνονται.

 

Οσο για την αγανάκτηση μπορείς αυριο πρωι να πάρεις ενα πλακάτ και να πας εξω απο το μαξιμου

 

Θα σε δω εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφεις στο νήμα "Αγορές από το εξωτερικό" και αναφέρεσαι στο 2o post του "Revolut".

και λοιπον, εκει εχει την διαδικασια αποστολης εμβασμάτων, αν ξερεις κατι αλλο εσυ πες μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και λοιπον, εκει εχει την διαδικασια αποστολης εμβασμάτων, αν ξερεις κατι αλλο εσυ πες μας

 

Ξανά από την αρχή, αφού, προφανώς, δεν κατάλαβες αφενός τι έγραψες στο #2649 αφετέρου το δικό μου σχόλιο.

 

Στο # 2649 απαντάς στον vasilissouvlaki και τον παραπέμπεις στο post #2 αλλά το #2 αυτού του νήματος (Αγορές από το εξωτερικό) είναι άσχετο με το θέμα των τραπεζών και το σωστό είναι το #2 του νήματος της Revolut, που, μάλλον, εννοούσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά από την αρχή, αφού, προφανώς, δεν κατάλαβες αφενός τι έγραψες στο #2649 αφετέρου το δικό μου σχόλιο.

 

Στο # 2649 απαντάς στον vasilissouvlaki και τον παραπέμπεις στο post #2 αλλά το #2 αυτού του νήματος (Αγορές από το εξωτερικό) είναι άσχετο με το θέμα των τραπεζών και το σωστό είναι το #2 του νήματος της Revolut, που, μάλλον, εννοούσες.

Μαλιστα κυριε τροχονόμε, για εμβάσματα ρωτησε ο άνθρωπος και του απάντησα(απλα δεν εβαλα το λινκ), οταν γινεις mod να μας κάνεις παρατηρήσεις, το να μας την λες κάθε τοσο ...δεν

 

αν δεν σου αρέσουν οι απαντήσεις μου μην τις λαμβάνεις τπ'οψιν σου, εκτός αυτοί δεν είδα κάπου να σου απευθύνω τον λογο

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...