Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, DYEL είπε

φανταζομαι αν παρεις τηλεφωνο και τους πεις οτι θα περασεις εσυ να το παραλαβεις να το κρατησουν εκει ή δεν παιζει κατι τετοιο?

Δε θα στο προτεινα, αλλα αντιθετως θα σου προτεινα να ρωτήσεις αν μπορεις να παρεις ενα δεμα και τι ώρα ΠΕΡΙΠΟΥ πριν φυγουν τα δεματα για τους ταχυδρομους ή τα ταχυδρομεια. Κρατα την απαντηση και στο μελλον χρησιμοποιησε το χωρις βεβαιοτητα οτι θα ισχυει πάντα

Αυτό γιατί σε τετοια ποστα δεν θελεις βιαστικό κοινο να έρχεται και ζητά πραγματα που κανονικα εξυπηρετει το ταχυδρομείο. Κατα περιπτωση μπορει να κανουν εξαιρέσεις και να δινουν πακέτα αλλά οσο πιο "μπερδεμα" (π.χ. 10-20 τηλεφωνα ανα μερα κρατηστε μου το δεμα) τοσο πιο πιθανο ειναι να πέσει γενικο τσεκουρι. Χρησιμοποιησε το συστημα εις οφελος σου αλλά μην το κάνεις abuse γιατί αν γινει μαζικά μάλλον θα χάσεις και τις εξυπηρετήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα και χρονια πολλα 

εχω παραγγειλει αυτο  κινητο με priority line  στις 10/12/18  το στελνουν με DHL . Εχει κολησει στην γερμανια απο τις 22 Δεκεμβριου και δν βλεπω καποια αλλαγη  https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009848472285.html?wid=1349303 λετε να υπαρχει καποιο προβλημα η λογω γιορτων καθυστερη τοσο?

Opera Snapshot_2018-12-31_134901_www.1tracking.net.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν φαίνεται αν το στέλνουν με την Courier ή με το Γερμανικό ταχυδρομείο, αλλά, αν κρίνω από το site του GearWorst, όπως λέει ένας φίλος,  έρχεται μάλλον με το 2ο, αφού στο link που γράφεις, λέει παράδοση 31/12-3/1 και στη μέθοδο που επέλεξες, 10-25 μέρες. 

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, makfil είπε

Δεν φαίνεται αν το στέλνουν με την Courier ή με το Γερμανικό ταχυδρομείο, αλλά, αν κρίνω από το site του GearWorst, όπως λέει ένας φίλος,  έρχεται μάλλον με το 2ο, αφού στο link που γράφεις, λέει παράδοση 31/12-3/1 και στη μέθοδο που επέλεξες, 10-25 μέρες. 

Το tracking number μου ειναι CY140826260DE λογικα νομιζω κιολας δν ειμαι σιγουρος πρεπει να ερχεται με DHL. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Περιμένω ένα δέμα απο DHL γερμανίας. Στο tracking απο το link που μου έστειλε η εταιρία που το αγόρασα γράφει το παρακάτω:
 

Fr, 28.12.2018 07:47 Feucht, Germany
The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.dhl.gr/en/express/tracking/shippers_reference.html )
Αν μπω όμως στο link και βάλω τον κωδικό δεν μου βγάζει τίποτα. Μπορεί κανένας να με βοηθήσει?

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, jay_D είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Περιμένω ένα δέμα απο DHL γερμανίας. Στο tracking απο το link που μου έστειλε η εταιρία που το αγόρασα γράφει το παρακάτω:
 

Fr, 28.12.2018 07:47 Feucht, Germany
The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.dhl.gr/en/express/tracking/shippers_reference.html )
Αν μπω όμως στο link και βάλω τον κωδικό δεν μου βγάζει τίποτα. Μπορεί κανένας να με βοηθήσει?

 

για μπες εδω https://www.dhl.de/en/privatkunden/dhl-sendungsverfolgung.html εμενα εκει μου το εμφανιζει το δικο μοθ

Επεξ/σία από Νικ89
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Νικ89 είπε

για μπες εδω https://www.dhl.de/en/privatkunden/dhl-sendungsverfolgung.html εμενα εκει μου το εμφανιζει το δικο μοθ

Thanks. Αλλα και πάλι δεν θα έπρεπε να το εμφανίζει στο Ελληνικό ή έστω στα Ελτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, jay_D είπε

Thanks. Αλλα και πάλι δεν θα έπρεπε να το εμφανίζει στο Ελληνικό ή έστω στα Ελτά?

ναι δν ξερω τι γινεται  στα ελτα λογικα θα στο εμφανισει οταν  θα φτασει ελλαδα λογικα και στην ιδια περιπτωση με εσενα ειμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Νικ89 είπε

ναι δν ξερω τι γινεται  στα ελτα λογικα θα στο εμφανισει οταν  θα φτασει ελλαδα λογικα και στην ιδια περιπτωση με εσενα ειμαι

Για να δούμε. Εντάξει είναι και γιορτές, απλά μου έκανε εντύπωση που είχε το link απο το Ελληνικο DHL και δεν εμφάνιζε τπτ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά,

θέλω να αγοράσω νια φωτογραφική μηχανή από το Amazon , αλλά πωλητής είναι ένα κατάστημα φωτογραφικών στην Ιταλία (sold and dispatched ). Έχω την επιλογή να την αγοράσω και απευθέιας από το Amazon αλλά δυστύχως σε διαφορετικό χρώμα ( μπόρω να ζήσω με αυτό αλλά προτιμώ το άλλο )..Ο ενδιασμός μου είναι τι παίζει με την εγγύηση σε περίπτωση που πάθει κάτι αργότερα ; Να προτιμήσω το Amazon ή θα μεσολαβήσει το Amazon και στην περίπτωση που έχω αγοράσει από άλλον πωλητή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Νικ89 είπε

Το tracking number μου ειναι CY140826260DE λογικα νομιζω κιολας δν ειμαι σιγουρος πρεπει να ερχεται με DHL. 

Εμφανίζεται στο site της DHL και τα ΕΛΤΑ δεν αναγνωρίζουν τον κωδικό. 

Γενικά, τα δέματα που περνάνε από Feucht ταξιδεύουν οδικώς και ίσως αυτή είναι η αιτία καθυστέρησης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, makfil είπε

Εμφανίζεται στο site της DHL και τα ΕΛΤΑ δεν αναγνωρίζουν τον κωδικό. 

Γενικά, τα δέματα που περνάνε από Feucht ταξιδεύουν οδικώς και ίσως αυτή είναι η αιτία καθυστέρησης.

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία θα περιμένω υπομονή να έχουμε. καλες γιορτές να έχετε παιδιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Priority Line του Gearbest χρησιμοποιεί την DHL Paket,οπότε δεν έχετε κάτι να φοβάστε,μόλις φτάσει Ελλάδα,οπου και έρχεται οδικώς,θα σας εμφανίσει έναν κωδικό και με τον οποίο θα μπορείτε να δείτε την πορεία της παραγγελίας σας,είτε είναι DHL Ελλάδας είτε ΕΛΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με το συγκεκριμένο μαγαζί δεν είναι ο τρόπος που ταξιδεύει ένα δέμα αλλά η αυθαίρετη αλλαγή, μερικές φορές, της μεθόδου αποστολής, που έχει επιλέξει ο αγοραστής, με αποτέλεσμα να μπλέκει με τελωνείο κλπ και να καλείται να πληρώσει τα σχετικά έξοδα, ενώ είχε πληρώσει για να το αποφύγει.

Το θέμα, λοιπόν, είναι σε ποιον "τυχερό" θα πέσει το ... λαχείο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...