Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κάνω μια ερώτηση?

Η ερώτηση μου είναι η εξής. 

 

Για εκτός ευρώπης είναι 5.000 ευρώ το χρόνο σωστά?

 

Εάν παίρνεις πράγματα εντός ευρώπης υπάρχει κάποιο όριο συναλλαγών?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά δεν ξέρω εαν είμαι στο σωστό topic.Αγόρασα από το banggood μια action camera την sj4000 και την έστειλαν με malaysia post.Αλλά στο tracking μου βγάζει τα παρακάτω 


ZiGlBsz.png


Τώρα τι κάνω ανοιγω disptute στο paypal?


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα παιδιά δεν ξέρω εαν είμαι στο σωστό topic.Αγόρασα από το banggood μια action camera την sj4000 και την έστειλαν με malaysia post.Αλλά στο tracking μου βγάζει τα παρακάτω 

ZiGlBsz.png

Τώρα τι κάνω ανοιγω disptute στο paypal?

 

Καλού η κακού εποικινώνησε με τον πωλητή σου και να βγάλετε μια άκρη. Λογικά θα φύγει αλλά με άλλο τρόπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλού η κακού εποικινώνησε με τον πωλητή σου και να βγάλετε μια άκρη. Λογικά θα φύγει αλλά με άλλο τρόπο.

Ευχαριστώ πολύ, ο άλλος τροπος ποιος μπορεί να είναι,με άλλο ταχυδρομείο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ, ο άλλος τροπος ποιος μπορεί να είναι,με άλλο ταχυδρομείο;

δεν νομίζω με άλλο ταχυδρομείο γιιατί το έχει αναλάβει αυτό το ταχυδρομείο. ο άλλος ο τρόπος μπορεί να είναι άλλη εταιρεία μεταφορών από εκεί που είναι για πχ για βαριά αντικείμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε παιδια οποιος ξερει να βοηθησει γιατι με το αμαζον ποτε δεν εχω βγαλει ακρη...

 

http://www.amazon.com/gp/node/index.html?ie=UTF8&me=A2JIAX8KJ02A9E&merchant=A2JIAX8KJ02A9E&qid=1405459651

 

Το συγκεκριμενο το στελνει Ελλαδα? και αν το στελνει εχει και για εδω δωρεαν μεταφορικα? Η' στην τελικη ποσο βγαινει τελικη τιμη για Ελλάδα?

 

Το στελνει με US Mail?

 

To εχω βρει τελικη τιμη 110 στο Ebay και ισως γλυτωσουμε το τελωνειο επειδη ειναι με ταχυδρομειο, σε αυτο ποσο βγαινει δεν μπορω να καταλαβω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα παιδιά δεν ξέρω εαν είμαι στο σωστό topic.Αγόρασα από το banggood μια action camera την sj4000 και την έστειλαν με malaysia post.Αλλά στο tracking μου βγάζει τα παρακάτω 

ZiGlBsz.png

Τώρα τι κάνω ανοιγω disptute στο paypal?

 

 

 Η αγορά έγινε τον Μαιο; Αν ναι, έχεις χάσει το δικαίωμα να κάνεις dispute στο paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω κάτι, έχει έρθει στο σπίτι ειδοποιητήριο από τα ΕΛΤΑ για δέμα από εξωτερικό όμως δε βρίσκομαι σπίτι. Ποσο καιρο το κρατάνε εκεί ξέρετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω κάτι, έχει έρθει στο σπίτι ειδοποιητήριο από τα ΕΛΤΑ για δέμα από εξωτερικό όμως δε βρίσκομαι σπίτι. Ποσο καιρο το κρατάνε εκεί ξέρετε;

Σύμφωνα με το χαρτάκι από πίσω που γράφουν 15 ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια οποιος ξερει να βοηθησει γιατι με το αμαζον ποτε δεν εχω βγαλει ακρη...

 

http://www.amazon.com/gp/node/index.html?ie=UTF8&me=A2JIAX8KJ02A9E&merchant=A2JIAX8KJ02A9E&qid=1405459651

 

Το συγκεκριμενο το στελνει Ελλαδα? και αν το στελνει εχει και για εδω δωρεαν μεταφορικα? Η' στην τελικη ποσο βγαινει τελικη τιμη για Ελλάδα?

 

Το στελνει με US Mail?

 

To εχω βρει τελικη τιμη 110 στο Ebay και ισως γλυτωσουμε το τελωνειο επειδη ειναι με ταχυδρομειο, σε αυτο ποσο βγαινει δεν μπορω να καταλαβω...

 

Να απαντησω μονος μου δεν την στελνει Ελλαδα... Καλα το αμαζον.κομ δεν στελνει καθολου Ελλαδα? ebay και παλι ebay, με πεηπαλ παντα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να απαντησω μονος μου δεν την στελνει Ελλαδα... Καλα το αμαζον.κομ δεν στελνει καθολου Ελλαδα? ebay και παλι ebay, με πεηπαλ παντα!!

Εγώ κάτι πραγματάκια που ήθελα στο παρελθόν από άμαζον της αμερικής μου ήρθαν κανονικά και στην ώρα τους. Έψαξες στα άλλα άμαζον ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταγράφω μια σημερινή μου εμπειρία που μπορεί να βοηθήσει κάποιους.

 

Ήθελα να αγοράσω κάποια λάστιχα μικρού μεγέθους (αποσβεστικά κραδασμών) για το ψυγείο μου που είναι αμερικανικής προέλευσης στα 220. Βρήκα το εξάρτημα σε πάρα πολλά αμερικάνικα μαγαζιά αλλά όλα έστελναν US μόνο.

Σκέφτηκα να με εξυπηρετήσει ένας ανιψιός που δουλεύει στο SF και αφού μου έστειλε τη διεύθυνση της δουλειάς του για να παραλάβει εκεί το μικρών διαστάσεων δέμα, ξεκίνησα τη διαδικασία παραγγελίας. Αφού έγραψα τα στοιχεία του, επέλεξα μέθοδο πληρωμής Paypal αλλά όταν ολοκλήρωσα τη διαδικασία, το σύστημα έβγαλε μήνυμα ότι στέλνει μόνο US (είδε τη διεύθυνσή μου στο Paypal και όχι τη διεύθυνση αποστολής). Συνέχισα με πιστωτική κάρτα της Citi (επειδή είναι αμερικάνικη) αλλά έβγαλε μήνυμα ότι η τράπεζα απέρριψε τη συναλλαγή !!! Τρίτη προσπάθεια με τη χρεωστική και ίδιας και τη δέχτηκε !!! Φυσικά, πήρα σε λίγο το sms της Citi για τη χρέωση του ποσού.

 

Συμπέρασμα, σε παρόμοιες συναλλαγές, μπορούμε να ξεπεράσουμε το πρόβλημα μόνο με χρεωστική, από την οποία ρουφάει αμέσως το ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το tvc-mall.com τι λέει;

μου φαίνεται νορμαλ κατάστημα.

το έψαξα λίγο στο νετ και δε βρήκα κάτι αρνητικό, πέρα απο κάτι σχόλια που υπάρχουν για όλα τα καταστήματα.

να τους εμπιστευτώ;

με Paypal εννοείται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...