Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια ηθελα να ρωτησω( ειμαι εντελως νουμπας) , επειδη μολις εκανα αγορα απο aliexpress με μια χρεωστικη που εχω.... Αν μια στο εκατομυριο μου παιξουν μπινια χανω απλα τα χρηματα που πληρωσα για το προιον ή παιζει να μου παρουν κωδικους καρτων και να τρεχω;;;Ευχαριστω!

Καταρχάς ποτέ δεν θα χάσεις χρήματα καθώς υπάρχει η προστασία του ali και όταν δεις ότι σου το παίζουν μάγκες κτλ θα ανοίξεις υπόθεση  θα πάρεις πίσω όλα τα χρήματα και δεν υπάρχει θέμα για υποκλοπή καρτών κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια αυτο σημαινει οτι περασε το τελωνειο? την γλιτωσα?

 

 

Item in conta ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)    13-09-2014 12:48 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 

 

Item arr     ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ 13-09-2014 17:25

 

ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ Item in conta       ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ 13-09-2014 18:57 ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω για την απαντηση σου! απλα φοβαμαι μη γινει τιποτα με τους αριθμους καρτων και μου εξαφανισουν τα λεφτα πο το λογαριασμο!! σιγουρα δεν παιζει κατι ε??? :) ευχαριστω και πάλι!

Καταρχάς ποτέ δεν θα χάσεις χρήματα καθώς υπάρχει η προστασία του ali και όταν δεις ότι σου το παίζουν μάγκες κτλ θα ανοίξεις υπόθεση  θα πάρεις πίσω όλα τα χρήματα και δεν υπάρχει θέμα για υποκλοπή καρτών κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη γλιτωσες φιλε...

 

 

παιδια αυτο σημαινει οτι περασε το τελωνειο? την γλιτωσα?

 

 

Item in conta ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)    13-09-2014 12:48 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 

 

Item arr     ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ 13-09-2014 17:25

 

ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ Item in conta       ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ 13-09-2014 18:57 ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από την εμπειρία μου, λέω για αγορές από κινέζικα sites, μην ζητάτε αποστολή με courier, αλλά με registered mail. Αργεί, αλλά γλιτώνετε το τελωνείο. Υπάρχει επίσης η εναλλακτική των ελληνικών sites, μέσω έρευνας από τα www.skroutz.gr και www.bestprice.gr. Οι τιμές τελευταία είναι πολύ ανταγωνιστικές και γλιτώνετε στην τελική όλη τη φασαρία των παραγγελιών από εξωτερικό. Άλλη πολύ καλή οικονομική λύση είναι το www.eshop.gr, που είναι εγγύηση και αν εγγραφείτε στο newsmail τους, ή παρακολουθείτε τις προσφορές των Crazy Sundays, μπορείτε να κάνετε πολύ οικονομικές αγορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Εχω παραγγελια βιβλία απο αμερικη και εχουν φυγει απο 29 Αυγούστου απο αμερικη και ακομα τιποτα! Επειδη εχω συνεχως αλληλογραφία λογω της σχολής μου σε 14 μερες τα ειχα αλλα τωρα εχει φτασει 20 μερες και τιποτα! Εχουν αποσταλεί με airmail economy (isal). Αλληλογραφεια .ξερεται αν υπαρχει θεμα στο αεροδρομιο στη διαλογή;καλο Σαββατοκύριακο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Εχω παραγγελια βιβλία απο αμερικη και εχουν φυγει απο 29 Αυγούστου απο αμερικη και ακομα τιποτα! Επειδη εχω συνεχως αλληλογραφία λογω της σχολής μου σε 14 μερες τα ειχα αλλα τωρα εχει φτασει 20 μερες και τιποτα! Εχουν αποσταλεί με airmail economy (isal). Αλληλογραφεια .ξερεται αν υπαρχει θεμα στο αεροδρομιο στη διαλογή;καλο Σαββατοκύριακο

Το economy πάντα αργεί περισσότερο από ότι το starndard ( κλασσικό) όποτε υπομονή λίγες ημέρες ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενημέρωσε ο πωλητής/store του eBay ότι η παραγγελία μου εστάλη με USPS FIRST CLASS MAIL 

και μου έδωσε και tracking number. Όταν δοκιμάζω εδώ, 

μου γράφει NOT FOUND. Μπορώ να δοκιμάσω κάπου αλλού; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενημέρωσε ο πωλητής/store του eBay ότι η παραγγελία μου εστάλη με USPS FIRST CLASS MAIL 

και μου έδωσε και tracking number. Όταν δοκιμάζω εδώ, 

μου γράφει NOT FOUND. Μπορώ να δοκιμάσω κάπου αλλού; 

Στα απλά δέματα δηλαδή first class etc από το ταχυδρομείο της αμερικής δεν υπάρχει track όταν  βγαίνει εκτός αμερικής ανεξάρτητα άμα σου έδωσε αριθμό αποστολής μόνο το που είναι μέσα στην αμερική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα απλά δέματα δηλαδή first class etc από το ταχυδρομείο της αμερικής δεν υπάρχει track όταν  βγαίνει εκτός αμερικής ανεξάρτητα άμα σου έδωσε αριθμό αποστολής μόνο το που είναι μέσα στην αμερική.

 

Οκ! Ευχαριστώ για την ενημέρωση, δεν το γνώριζα αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμαμαι με USPS γλιτωνες τελωνιο. Ισχυει ακομα?

 θελω ενα μπουφαν απο αμερικη. 240$.

Εξαρτάται πάντα από το ποσό. Το συγκεκριμένο που θες να πάρεις με αξία 240$ δηλαδή περίπου 190 ευρώ δεν νομίζω ότι θα το γλιτώσεις καθώς θα είναι βαρύ και θα το υποψιαστούν οι τελωνειακοί και θα πληρώσεις πολλά σε έξοδα εκτελωνισμού. Λογικά στο σύνολο θα σου κοστίσει 234 ευρώ μαζί με φπα αλλά και με άλλα έξοδα που θα βγει παραπάνω από 234 ευρώ, Κοίτα εάν υπάρχει από ευρώπη και εάν υπάρχει από ευρώπη  πάρτο από εκεί για να έχεις 100% ήσυχο το κεφάλι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Προκειται να κανω μια αγορα απο Αγγλια μεσω paypal και ηθελα να ρωτησω αν πρεπει στην προπληρωμενη καρτα (Αlpha bank mastercard) να βαλω το ακριβες ποσο (εκτος της προμηθειας) της αγορας ή +5% της αξιας;;

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Προκειται να κανω μια αγορα απο Αγγλια μεσω paypal και ηθελα να ρωτησω αν πρεπει στην προπληρωμενη καρτα (Αlpha bank mastercard) να βαλω το ακριβες ποσο (εκτος της προμηθειας) της αγορας ή +5% της αξιας;;

Ευχαριστω

όλο το ποσό πρέπει να βάλεις και παραπάνω θα σου έλεγα  κανένα 10 ευρώ για να είσαι σίγουρος ότι θα στο πάρει έγκριση στο paypal. Γενικώς ποτέ δεν βάζουμε ακριβές ποσά δηλαδή πχ 20 ευρώ η αγορά θα βάλουμε πάντα παραπάνω πχ 5-10 ευρώ και ας  μείνουν στην κάρτα για υπόλοιπο στην επόμενη αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας, θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε αξιοπιστες σελιδες σαν το focalprice.com απο κινα η και απο Ευρωπη οπου μπορει να αγορασει καποιος σε τιμες "χονδικης".

Δεν θελω σελιδα στυλ alibaba οπου εχει πωλητες αλλα ηλεκτρονικο καταστημα που οτι αγορασεις στα στελνει σε ενα "πακετο".

Επισης να μπορει να κοβει τιμολογια που ειναι εγκυρα Ελλαδα και θα βολευε να μπορεις να πληρωσεις τον εκτελωνισμο αμεσως σε αυτους ωστε να μην μπλεκεις με τελωνεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...