Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοώ ότι οποιοδήποτε δέμα εισάγεται από τρίτη χώρα μέσω courier σταματάει οπωσδήποτε στο τελωνείο και, εκτός από τα γνωστά (ΦΠΑ και δασμό για αξία με μεταφορικά πάνω από 150 ευρώ), θα σου ζητήσει πρόσθετα έξοδα (αμοιβή εκτελωνιστή, αποθήκευτρα κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια καλημερα εκανα παραγγελια απο κινα μια εμφανιση της barcelona στης 26 αυγουστου,μου στειλανε tracking number αλλα δεν δουλευει οπου και να το εχω βαλει,εστειλα και δυο μυνηματα στον πωλητη αλλα καμια απαντηση...τι μπορω να κανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι στο έστειλε; Κανονικό ταχυδρομείο; Είναι της μορφής RH**********CN;

 

Για δοκίμασε και εδώ.

http://www.17track.net/index_en.

Ναι υποτιθετε με την China Post Air Mail..Τιποτα ουτε και στο 17track μου βγαζει,μπηκα και στην σελιδα του πωλητη για το συγκεκριμενο προιον και βγαζει the page not found..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η αγορά έγινε μέσω ebay, πέρα από την ταλαιπωρία δεν έχεις να φοβηθείς για κάτι... Για να δεις μήπως απαντήσει ο πωλητής.

Οχι απο το aliexpress εγινε,τοσες παραγγελίες πρωτη φορα μου συμβαίνει αυτο..άνοιξα dispute και απαντησε να ακυρώσω το dipsute,να μην ανησυχώ και οτι θα με βοηθησεί στο να σιγουρευτώ οτι θα φτασει η παραγγελία μου..αλλα εγω δεν τον εμπιστεύομαι και του ειπα οτι δεν το ακυρωνω γιατι εχουν περασει τοσες μερες και ακομα δεν φενεται τιποτα στο t/n και αμα οντως το εχει στηλει και ερθει καποια στιγμη να του στειλω πισω τα λεφτα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι απο το aliexpress εγινε,τοσες παραγγελίες πρωτη φορα μου συμβαίνει αυτο..άνοιξα dispute και απαντησε να ακυρώσω το dipsute,να μην ανησυχώ και οτι θα με βοηθησεί στο να σιγουρευτώ οτι θα φτασει η παραγγελία μου..αλλα εγω δεν τον εμπιστεύομαι και του ειπα οτι δεν το ακυρωνω γιατι εχουν περασει τοσες μερες και ακομα δεν φενεται τιποτα στο t/n και αμα οντως το εχει στηλει και ερθει καποια στιγμη να του στειλω πισω τα λεφτα!!

Είχα μια παρόμοια περίπτωση με εσένα δεν είχα ανοίξει dispute έληξε ο χρόνος και έτσι τα λεφτά τα πήρε και εγώ δεν πήρα ποτέ το προιόν μου έδινε συνέχεια ψεύτικους αριθμούς αποστολής και με αποτέλεσμα να χάσω τα 6 ευρώ που πλήρωσα. Του είπα ότι θα προχωρήσω σε καταγγελία από το αλι μου λεει περιμένε κτλ κτλ  και τελικά προχώρησα και μετά από ένα μήνα μου ήρθε εμαιλ ότι έφαγε κλείσιμο του λογαριασού του  2 εβδομάδες. άμα δεις ότι το τραβάει πολύ πες του ότι θα προχωρήσεις σε καταγγελία και θα στρώσει αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα μια παρόμοια περίπτωση με εσένα δεν είχα ανοίξει dispute έληξε ο χρόνος και έτσι τα λεφτά τα πήρε και εγώ δεν πήρα ποτέ το προιόν μου έδινε συνέχεια ψεύτικους αριθμούς αποστολής και με αποτέλεσμα να χάσω τα 6 ευρώ που πλήρωσα. Του είπα ότι θα προχωρήσω σε καταγγελία από το αλι μου λεει περιμένε κτλ κτλ  και τελικά προχώρησα και μετά από ένα μήνα μου ήρθε εμαιλ ότι έφαγε κλείσιμο του λογαριασού του  2 εβδομάδες. άμα δεις ότι το τραβάει πολύ πες του ότι θα προχωρήσεις σε καταγγελία και θα στρώσει αυτός.

Αυτο φοβήθηκα και εγω μηπως αρχίσει την κοροιδια γιαυτο ανοιξα κατευθειαν dispute,τωρα θα περιμενω μεχρι να ληξει ο χρονος που δινει το ali και βρεπουμε..Οταν ληξει ο χρονος μετα απο εκει και περα αναλαμβανει το alli να μου επιστρεψει τα λεφτα,πως γινετε??Εχω κανει 7 παραγγελειες απο εκει και δεν μου εχει ξανασυμβει κατι τετοιο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.play.com/

 

Εμπειρίες από δω

ΑΠΟ ΚΕΙ ΨΩΝΙΖΩ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ..ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΠΑΥΠΑΛ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΣΕΛΙΔΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΤΡΑΒΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια ηθελα να ρωτησω( ειμαι εντελως νουμπας) , επειδη μολις εκανα αγορα απο aliexpress με μια χρεωστικη που εχω.... Αν μια στο εκατομυριο μου παιξουν μπινια χανω απλα τα χρηματα που πληρωσα για το προιον ή παιζει να μου παρουν κωδικους καρτων και να τρεχω;;;Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...