Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για αγορα συνδρομης η gift card το eneba.com το εχει δοκιμάσει κανείς?

περιμένω απο το Maxplay πόσο καιρο αλλα δεν έχει διαθεσημοτητα κ έπεσα πάνω σε αυτό σήμερα 41,5 ευρω η 50αρα κ αν βαλεις κ ενα κουπονι παει στα 40, κάτι σχεδον 20% έκπτωση :S

to site δείχνει να υποστηρίζει και Paypal

 

image.png.6bdd46472461f51052acb62d32e510a3.png

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 minutes ago, sndev said:

για αγορα συνδρομης η gift card το eneba.com το εχει δοκιμάσει κανείς?

περιμένω απο το Maxplay πόσο καιρο αλλα δεν έχει διαθεσημοτητα κ έπεσα πάνω σε αυτό σήμερα 41,5 ευρω η 50αρα κ αν βαλεις κ ενα κουπονι παει στα 40, κάτι σχεδον 20% έκπτωση :S

to site δείχνει να υποστηρίζει και Paypal

image.png.6bdd46472461f51052acb62d32e510a3.png

Χώσου. Αλλά μετά έλα πάλι να μας πεις τι έγινε. :P
Πολύ διαφήμιση το eneba τελευταια. Δεν ξέρω αν θα υπάρξει πρόβλημα, αν και δεν το νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, sndev said:

μωρε δε φοβάμαι μη χασω 40 50 ε μη φαω κανα ban φοβάμαι εχω τεράστια ψηφιακή βιβλιοθήκη 

Κοίτα. Η λογική λέει πως οχι γιατί που ξέρουμε οτι ο maxplay και ο κάθε maxplay δεν τα επαιρνε από αντιστοιχο πωλητή τόσο φτηνα και έβαζε το κέρδος του.
Θεωρώ πως το μονο προβλημα θα είναι να έχει ξαναχρησιμοποιηθεί ο κωδικός ή να σου πει η εκαστοτε εταιρεία οτι δεν μπορω να σου βάλω τα χρήματα γιατι ο κωδικός έχει πρόβλημα. Από εκει και πέρα καταννοώ και τον προβληματισμό σου και για αυτό στοκάρουμε psn κάρτες οποτε έχει προσφορά στα 45. Τουλάχιστον μία να παιζει ρεζέρβα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, VonLoutsos είπε

Χώσου. Αλλά μετά έλα πάλι να μας πεις τι έγινε. :P
Πολύ διαφήμιση το eneba τελευταια. Δεν ξέρω αν θα υπάρξει πρόβλημα, αν και δεν το νομιζω.

 

Πληροφοριακά αγόρασα από το το eneba .

41.90 κόστισε η κάρτα των 50 ε.

στο psn τη δέχτηκε κανονικά κ πίστωσε 50 ε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, sndev είπε

Πληροφοριακά αγόρασα από το το eneba .

41.90 κόστισε η κάρτα των 50 ε.

στο psn τη δέχτηκε κανονικά κ πίστωσε 50 ε

Ωραία. Ενημέρωσε μας όταν θα φας το ban 

Spoiler

j/k 

😜

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, sndev said:

Πληροφοριακά αγόρασα από το το eneba .

41.90 κόστισε η κάρτα των 50 ε.

στο psn τη δέχτηκε κανονικά κ πίστωσε 50 ε

Ένα μικρό βήμα για εσένα, ένα μεγάλο βήμα για όλους εμάς εδώ του ps plus.
Υ.Γ: Αφου την δέχτηκε δεν πιστευω οτι θα έχεις θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξερετε τι μου την δίνει ? Το να έχει προσφορές/εκπτώσεις και να μη μπορείς να τις χρησιμοποιησεις επειδή δεν εχεις ps plus.
Eχει μερικα παιχνιδια που με ενδιαφερουν αυτο τον καιρό αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να παω να σκασω 50αρικο 'η 20ρικο για συνδρομή απο τη στιγμή που δεν παίζω ονλινε και δεν με απασχολουν τα παιχνιδια που "χαρίζει" η Σονυ καθε μηνα.
Παλια υπήρχε τροπος να βαλεις 2 μερες δωρεάν στο λογαριασμό σου οπου και μπορουσες να επωφεληθείς κάποιων προσφορών, πλέον όμως το κόψανε και αυτο...

Αυτο που δεν υπάρχει τρόπος για δοκιμή/ανανέωση μερικών ημερών είναι αλητεία - θυμάμαι παλιά, επί εποχές Χbox (15++ χρονια πριν δλδ), ΟΛΑ τα παιχνίδια που είχαν online, έρχονταν με εναν κωδικό εξαργύρωσης μέσα στο κουτι για δοκιμή Χ ημερων.Το γεγονος οτι εν έτη 2020 πρεπει να σκάσεις αλλα 50-60 γιούρια για το "δικαίωμα" του ονλινε ή "προσφορών" ενώ εσκασες ηδη ενα 50ρικο+ για το παιχνίδι απλά με ξεπερνά.

Βάλτε στη μέση τώρα και αυτο με τις προσφορές που ανέφερα πιο πριν : Θελω Devil may cry HD collection + DMC 4 special edition bundle το οποιο κοστίζει 22.5€ (με την εκπτωση ps plus), εγω, αυτή τη στιγμή, για να "επωφεληθώ" της προσφοράς, θα πρέπει να δώσω το λιγότερο 20-25€ για την 3μηνη συνδρομη ή 50-60€ για την 12μηνη  για να μπορέσω να τους δώσω απο πάνω τα 22.5€ που ζητανε για το παιχνίδι, κοινώς, 50€ + 22.5€ = 72.5€...για να μπορέσω να γλιτώσω τα 11.24€ που κοστίζει το bundle χωρίς την έκπτωση plus, πιασ'το αυγό και κούρεύ'το δηλαδή...

Θέλω να παίξω Hunt: showdown ? 40€ γiα online only τίτλο ΣΥΝ αλλά 50 για το plus για να το δοκιμάσω...με την περίπτωση να μην μου αρέσει κιόλας.
Εντωμεταξύ, οι χρήστες στο steam γελάνε (και με το δίκιο τους).

Συγγνώμη κύριοι για την γκρίνια αλλά κατι τέτοια βλέπω εδώ και χρόνια και έχουν αρχίσει να μου γυρνάν' οι πατερόσακοι, καπου-κάπου, του PCάκιδες τους καταλαβαίνω με το δούλεμα που μας ρίχνουν

 

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ένας όπως εσύ, που δεν παίζει online (για λίγο που έπαιζα είχα αγοράσει 8 λογαριασμούς για 14 ημερες) και δεν ενδιαφέρουν τα δωρεάν παιχνίδια που δίνει (εκτός από κάποια που θα τα έπαιζα).

Έτσι ψάχνω και αγοράζω τα παιχνίδια που θέλω μεταχειρισμένα τα λιώνω και τα μεταπουλαω μετά.

Ψάξε να τα βρεις και εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jpil είπε

Είμαι ένας όπως εσύ, που δεν παίζει online (για λίγο που έπαιζα είχα αγοράσει 8 λογαριασμούς για 14 ημερες) και δεν ενδιαφέρουν τα δωρεάν παιχνίδια που δίνει (εκτός από κάποια που θα τα έπαιζα).

Έτσι ψάχνω και αγοράζω τα παιχνίδια που θέλω μεταχειρισμένα τα λιώνω και τα μεταπουλαω μετά.

Ψάξε να τα βρεις και εσύ.

Jpil, το θέμα φίλε ειναι οτι άμα περιμένεις αποκλειστικά και μονο απο αγγελίες, στο τέλος καταλήγεις να παίζεις μόνο τα "ΑΑΑ" οπως calladuty/FIFA/PES/GTA/RDR/Uncharted/Ass.Creed/Forza/Halo κτλπ γιατί ο κοσμάκης αυτά αγοράζει (και στη συνέχεια μεταπουλάει), τίτλους ελαφρώς πιο ιδιαίτερους δεν υπάρχει περίπτωση να τους βρεις, καταλαβαίνω αυτό που λες όμως ;) 

Bαλε στη μέση όμως και αυτό που ανέφερα περί Multiplayer, εκει δεν εχεις επιλογές, και στη τελική, τα MP παιχνίδια θα έπρεπε να έρχονται με εναν κωδικό δοκιμής - έστω και 4-7 μέρες θα ηταν καλά, κανείς δε ζήτησε 3μηνο κούτρα, όμως, ούτε καν αυτό πλέον...
παράδειγμα : καθε Χ μήνες, θα μπορούσαν να σε αφήνουν να δοκιμάζεις για...2 μερες έστω το online μέρος ενος παιχνιδιού που αγόρασες (απο τη στιγμή που δεν έχεις συνδρομή) αλλά...όχι ρε φίλε. πως θα βγάλουν τα εκατομμυριάκια  τους ? 

Το Θέμα της βολικότητας είναι επίσης κατι άλλο, το bundle που ανέφερα (DMC HD + DMC 4) βγαίνει στην ιδια τιμή με το DMC HD collection απο μόνο του αμα το πάρω δισκάκι (μαζί με μεταφορικά), κοινώς, μερικές φορές το digital βολεύει καθώς Α) μερικοί τιτλοι είναι ΜΟΝΟ digital (δυστυχώς, όπως το DMC 4s.e στη συγκεκριμένη περίπτωση ), Β) τα βρίσκεις σε καλή τιμή και Γ) δεν είναι ανάγκη να τρέχεις σε μαγαζιά/ραντεβού για να παίξεις ενα παιχνίδι.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 09/03/2020 at 15:49, sndev said:

για αγορα συνδρομης η gift card το eneba.com το εχει δοκιμάσει κανείς?

περιμένω απο το Maxplay πόσο καιρο αλλα δεν έχει διαθεσημοτητα κ έπεσα πάνω σε αυτό σήμερα 41,5 ευρω η 50αρα κ αν βαλεις κ ενα κουπονι παει στα 40, κάτι σχεδον 20% έκπτωση :S

to site δείχνει να υποστηρίζει και Paypal

image.png.6bdd46472461f51052acb62d32e510a3.png

Έχουμε κανενα discount code για eneba; Και δευτερη απορία. Σου κράτησε προμήθεια για την πληρωμή με paypal; Γιατί μου λέει θέλει 1 Ευρώ για τα διαδικαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, VonLoutsos είπε

Έχουμε κανενα discount code για eneba; Και δευτερη απορία. Σου κράτησε προμήθεια για την πληρωμή με paypal; Γιατί μου λέει θέλει 1 Ευρώ για τα διαδικαστικά.

ναι μου χε κρατησει αλλα δε θυμαμαι ποσο..

AKS6ENEBA discount code -2.49

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έχει καταφέρει κανένας από το eneba να αγοράσει της ps plus ενός έτους; Φτάνω μέχρι την επαλήθευση με sms στο τηλ αλλά το sms δεν έρχεται ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, cmkostas είπε

Καλησπέρα παιδιά. Έχει καταφέρει κανένας από το eneba να αγοράσει της ps plus ενός έτους; Φτάνω μέχρι την επαλήθευση με sms στο τηλ αλλά το sms δεν έρχεται ποτέ.

Δοκίμασε άλλη στιγμή πρέπει να χει φάει κόλλημα το σύστημα με τα μυνήματα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...