Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά! 

Έχω αυτή τη στιγμή psn plus  σε ελληνικό account. Συνεχίζοντας με συνδρομη σε US account θα μπορώ να παίζω τα παιχνίδια του psn plus που έχω ενεργοποιήσει στο ελληνικό? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!!

Επεξ/σία από elmoglis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, elmoglis είπε

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά! 

Έχω αυτή τη στιγμή psn plus  σε ελληνικό account. Συνεχίζοντας με συνδρομη σε US account θα μπορώ να παίζω τα παιχνίδια του psn plus που έχω ενεργοποιήσει στο ελληνικό? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!!

Όχι, θα είναι κλειδωμένα.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, elmoglis είπε

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά! 

Έχω αυτή τη στιγμή psn plus  σε ελληνικό account. Συνεχίζοντας με συνδρομη σε US account θα μπορώ να παίζω τα παιχνίδια του psn plus που έχω ενεργοποιήσει στο ελληνικό? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!!

Αν έιναι primary το PS4 ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, vorlon είπε

Αν έιναι primary το PS4 ναι.

Είναι PS5 αν και νομίζω ότι αυτο δεν πρέπει να έχει σημασία. Είναι primary. Δυστυχώς σε ξένο forum λένε ότι η μοναδική δυνατότητα του psn plus που μοιράζονται οι λογαριασμοί είναι το online gaming. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, elmoglis είπε

Είναι PS5 αν και νομίζω ότι αυτο δεν πρέπει να έχει σημασία. Είναι primary. Δυστυχώς σε ξένο forum λένε ότι η μοναδική δυνατότητα του psn plus που μοιράζονται οι λογαριασμοί είναι το online gaming. 

Αν πάει οπως το PS4 πρέπει πρώτα να μπει ο λογαριασμός που έχει τα games και μετα όλοι οι άλλοι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι το worms rumble (psn plus Δεκεμβρίου ελληνικό) με το us account μπορώ να το παίξω. Χωρίς βέβαια να έχω την πρόοδο. Στο library δεν φαίνεται παρά μόνο σαν installed. 

Τελικά πήρα και US psn plus για να μη χάσω τα παιχνίδια που έδωσε αυτό το μήνα καθώς σκοπεύω να συνεχίσω με συνδρομη αμερικάνικη. 

Δοκίμασα και το ps now που λειτουργεί κανονικά (us account)και το download και το stream. Αυτό περισσότερο το λέω για κάποιους που ίσως "ζηλεύουν" το game pass του xbox. 

Καλή χρονιά με υγεία για όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, elmoglis είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι το worms rumble (psn plus Δεκεμβρίου ελληνικό) με το us account μπορώ να το παίξω. Χωρίς βέβαια να έχω την πρόοδο. Στο library δεν φαίνεται παρά μόνο σαν installed. 

Τελικά πήρα και US psn plus για να μη χάσω τα παιχνίδια που έδωσε αυτό το μήνα καθώς σκοπεύω να συνεχίσω με συνδρομη αμερικάνικη. 

Δοκίμασα και το ps now που λειτουργεί κανονικά (us account)και το download και το stream. Αυτό περισσότερο το λέω για κάποιους που ίσως "ζηλεύουν" το game pass του xbox. 

Καλή χρονιά με υγεία για όλους!

Μέσα απο το ελληνικό account μπορείς να τρέξεις την εφαρμογή του PS Now που έχεις κάνει εγκατάσταση στο αμερικάνικο account?

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vorlon είπε

Μέσα απο το ελληνικό account μπορείς να τρέξεις την εφαρμογή του PS Now που έχεις κάνει εγκατάσταση στο αμερικάνικο account?

Να κάνω stream σίγουρα όχι. Θα δοκιμάσω να εγκαταστήσω κάποιο παιχνίδι και θα ενημερώσω σχετικά. Stream μόνο με US account.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elmoglis είπε

Να κάνω stream σίγουρα όχι. Θα δοκιμάσω να εγκαταστήσω κάποιο παιχνίδι και θα ενημερώσω σχετικά. Stream μόνο με US account.

Με παιχνίδι downloaded από ps now στο US account μπορείς να παίξεις στο ελληνικό account. Μιλάω πάντα για PS5 και με τους δύο λογαριασμούς στην ίδια κονσόλα. Το παιχνίδι δοκιμής ήταν το overcooked 2😁.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, elmoglis είπε

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι το worms rumble (psn plus Δεκεμβρίου ελληνικό) με το us account μπορώ να το παίξω. Χωρίς βέβαια να έχω την πρόοδο. Στο library δεν φαίνεται παρά μόνο σαν installed. 

Τελικά πήρα και US psn plus για να μη χάσω τα παιχνίδια που έδωσε αυτό το μήνα καθώς σκοπεύω να συνεχίσω με συνδρομη αμερικάνικη. 

Δοκίμασα και το ps now που λειτουργεί κανονικά (us account)και το download και το stream. Αυτό περισσότερο το λέω για κάποιους που ίσως "ζηλεύουν" το game pass του xbox. 

Καλή χρονιά με υγεία για όλους!

Όταν έφτιαξες τον αμερικανικό λογαριασμό πως έβαλες ps plus συνδρομή χωρίς να σου ζητήσει πιστωτική η χρεωστική κάρτα ; Έκανες κάποιο redeem code ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GreekAssassin13 είπε

Όταν έφτιαξες τον αμερικανικό λογαριασμό πως έβαλες ps plus συνδρομή χωρίς να σου ζητήσει πιστωτική η χρεωστική κάρτα ; Έκανες κάποιο redeem code ; 

Ναι έκανα redeem κωδικό και για το psn plus και για το ps now. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, elmoglis είπε

Ναι έκανα redeem κωδικό και για το psn plus και για το ps now. 

Μια χαρά τότε. Άρα αγοράζω 3μηνο η 12μηνο από κλείδαδικο τύπου cd keys για αμερικανικό λογαριασμό και απλά κάνω redeem, δεν θα μου ζητήσει πιστωτική η paypal προκειμένου να το εξαργυρώσω ; (Το λέω γιατί σε ένα 14 ημέρες trial μου είχε ζητήσει κάρτα προκειμένου μετά το πέρας του δοκιμαστικου να γίνει η χρέωση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, GreekAssassin13 είπε

Μια χαρά τότε. Άρα αγοράζω 3μηνο η 12μηνο από κλείδαδικο τύπου cd keys για αμερικανικό λογαριασμό και απλά κάνω redeem, δεν θα μου ζητήσει πιστωτική η paypal προκειμένου να το εξαργυρώσω ; (Το λέω γιατί σε ένα 14 ημέρες trial μου είχε ζητήσει κάρτα προκειμένου μετά το πέρας του δοκιμαστικου να γίνει η χρέωση! 

Έτσι. Εγώ πήρα 3μηνες συνδρομές και για τις δυο υπηρεσίες από eneba. Κάπου είχα διαβάσει ότι στις 14 ημέρες trial σου ζητάει κάρτα (μπορει και εδώ) και το απέφυγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...