Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 23/1/2021 στις 9:27 ΜΜ, vorlon είπε

Οταν πας να κάνεις το 2SV παίρνει κανονικά ελληνικό αριθμό.

Μπορείς να βάλεις τον ίδιο αριθμό με το ελληνικό account;

Επίσης, το αμερικάνικο ps plus παίζει όντως μόνιμα σε τιμές ~30€;

Υπάρχει κάποιο μειοέκτημα στο να έχεις παιχνίδια στο αμερικάνικο account, εκτός της έλλειψης ελληνικών σε παιχνίδια όπως uncharted κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως εγώ που είμαι Ταϊλάνδη αγόρασα πρώτη φορά plus καθώς η τιμή είναι υπερβολικά χαμηλότερη, η μόνιμη είναι στα 30 ευρώ και πήρα με έκπτωση στα 23. Είναι χαοτική η διαφορά με τις Ευρωπαϊκές συνδρομές πάντως. Το κακό ή καλό για κάποιους είναι πως οι Ασιατικές plus συνδρομές δίνουν διαφορετικά δωρεάν παιχνίδια, π.χ. το control είναι δωρεάν για το ps5 και στη θέση του έδωσαν το bloostained για το ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dkmaster είπε

Πάντως εγώ που είμαι Ταϊλάνδη αγόρασα πρώτη φορά plus καθώς η τιμή είναι υπερβολικά χαμηλότερη, η μόνιμη είναι στα 30 ευρώ και πήρα με έκπτωση στα 23. Είναι χαοτική η διαφορά με τις Ευρωπαϊκές συνδρομές πάντως. Το κακό ή καλό για κάποιους είναι πως οι Ασιατικές plus συνδρομές δίνουν διαφορετικά δωρεάν παιχνίδια, π.χ. το control είναι δωρεάν για το ps5 και στη θέση του έδωσαν το bloostained για το ps4.

μπορείς να παίζεις το war thunder ομως με γνήσιους γιαπωνέζους να σου μιλάνε στον ασύρματο 😄😄😁 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, yellowdeer34 είπε

Μπορείς να βάλεις τον ίδιο αριθμό με το ελληνικό account;

Εχω τον ελληνικό αριθμό σε US account, σε account απο Hong Kong και σε account απο Αγγλία εκτός απο το ελληνικό account

Επεξ/σία από vorlon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, yellowdeer34 είπε

Επίσης, το αμερικάνικο ps plus παίζει όντως μόνιμα σε τιμές ~30€;

Υπάρχει κάποιο μειοέκτημα στο να έχεις παιχνίδια στο αμερικάνικο account, εκτός της έλλειψης ελληνικών σε παιχνίδια όπως uncharted κλπ;

Η τιμη στα 25 ευρω ειναι προσφορα δεν ειναι μονιμη.Η κανονικη τιμη ειναι 60$ για αμερικη και 60 ευρω για ευρωπη.
Η διαφορα κατα τη γνωμη μου δεν ειναι τοσο μεγαλη που να δικαιολογει το σπασιμο σε δυο προφιλ των παιχνιδιων.
Αλλωστε βλεπω την Ελληνικη συνδρομη στο ιντερνετ στα 50 ευρω. Το ιδιο και στις προπληρωμενες .
Νομιζω Ταυλάνδη που ειπε ο φιλος και Χονκ Κονκ (Αποσο ηξερα παλιοτερα) οι συνδρομες ειναι οντως πιο φτηνες μονιμα.Αλλα για μια φορα το χρονο συνδρομη να μην εχεις προσβαση σε ελληνικα παιχνιδια και σε προσφορες ? Ειχα παρει 3μηνη Χονκ Κονκ καποτε και το μετανιωσα γιατι μετα απο λιγο επρεπε να πληρωσω ξανα συνδρομη για να παρω μια ελληνικη προσφορα.
Πηγα για πιο φτηνα και μου στοιχησε τελικά πιο ακριβα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Geogame είπε

Η τιμη στα 25 ευρω ειναι προσφορα δεν ειναι μονιμη.Η κανονικη τιμη ειναι 60$ για αμερικη και 60 ευρω για ευρωπη.
Η διαφορα κατα τη γνωμη μου δεν ειναι τοσο μεγαλη που να δικαιολογει το σπασιμο σε δυο προφιλ των παιχνιδιων.
Αλλωστε βλεπω την Ελληνικη συνδρομη στο ιντερνετ στα 50 ευρω. Το ιδιο και στις προπληρωμενες .
Νομιζω Ταυλάνδη που ειπε ο φιλος και Χονκ Κονκ (Αποσο ηξερα παλιοτερα) οι συνδρομες ειναι οντως πιο φτηνες μονιμα.Αλλα για μια φορα το χρονο συνδρομη να μην εχεις προσβαση σε ελληνικα παιχνιδια και σε προσφορες ? Ειχα παρει 3μηνη Χονκ Κονκ καποτε και το μετανιωσα γιατι μετα απο λιγο επρεπε να πληρωσω ξανα συνδρομη για να παρω μια ελληνικη προσφορα.
Πηγα για πιο φτηνα και μου στοιχησε τελικά πιο ακριβα.

Ok θενκς... 

Για το ps plus μάλλον έχεις δίκιο ότι δεν αξλιζει και πολύ...

Αλλά περισσότερο το σκέφτομαι για αμερικανικό λογαριασμό για φθηνότερα παιχνίδια, που δεν έχει και μεγάλη σημασία σε πόσους λογαριασμούς τα έχεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yellowdeer34 είπε

Αλλά περισσότερο το σκέφτομαι για αμερικανικό λογαριασμό για φθηνότερα παιχνίδια, που δεν έχει και μεγάλη σημασία σε πόσους λογαριασμούς τα έχεις....

Ακριβώς. Πρέπει να ήταν στις γιορτές οταν αν δεν κάνω λάθος το TLOU II το έιχαν προσφορά στο ελληνικό store γύρω στα 38€ και την ίδια ώρα στο αμερικάνικο το είχαν προσφορά 26$ δηλαδή 22€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μάγκες. Για να πάρω το ea access 1 month discount στο ps store πρέπει να έχω ps plus? Η για να κατεβάσω κάποιο παιχνίδι που συμπεριλαμβάνει? Επίσης αν ξέρει κάποιος ποια παιχνίδια περιλαμβάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, yellowdeer34 είπε

Ok θενκς... 

Για το ps plus μάλλον έχεις δίκιο ότι δεν αξλιζει και πολύ...

Αλλά περισσότερο το σκέφτομαι για αμερικανικό λογαριασμό για φθηνότερα παιχνίδια, που δεν έχει και μεγάλη σημασία σε πόσους λογαριασμούς τα έχεις....

Α ναι εννοεις γενικα για ολα τα παιχνιδια.Νομιζα για αυτά που ειναι σε προσφορα για psplus .Ναι λογω διαφορας ισοτιμιας νομισματος και ειδικα αυτη την εποχη ειναι πιο φτηνα και αξιζει.
Αλλα και για τη συνδρομη.Μην θεωρηθει πως οτι γραφω ειναι οπωσδηποτε και το πιο συμφέρον οικονομικά.Ο καθε ενας ξερει ποσο αντεχει η τσεπη του και πρεπει να κανει αυτο που νομιζει καλυτερο.
Εγω εδω μιλάω για την ανεση να εχεις ελληνικες μεταφρασεις, ελληνικες προσφορες κλπ.
Ομως ξερω και κοσμο που δεν του περισσευουν ουτε 5 ευρω και λενε "τι μου λες ρε φιλε εδω δεν υπάρχει σαλιο ας αγορασω τωρα την αμερικανικη στα 25 ευρω να μπορω να πεξω γιατι αν δεν ηταν και αυτη δε θα αγοραζα καθολου".
Σεβαστό και εννοείται οτι έτσι πρεπει να κάνει.
Συν αυτό, εννοειται οτι και στο αμερικάνικο θα εχει προσφορες που δεν θα εχει το ελληνικο.Συν οτι ειναι πιο φτηνη, αρχιζεις πλεον να βαζεις στην ακρη καποια πλεονεκτηματα της ελληνικης με την εννοια οτι οι εποχες είναι δυσκολες.
Ναι συμφωνω μαζι σας.

Επεξ/σία από Geogame
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω το πς5 και επειδή δεν βλέπω φως στο τούνελ θέλω να ρωτήσω το εξής να μου πείτε αν γίνεται.

Θέλω το control και βλέπω ότι το έχει στο ps+ δωρεάν. Έφτιαξα λογαριασμό από το pc στο my playstation αν βάλω μια 12μηνη που έχω θα τσιμπήσω το παιχνιδάκι για όταν μου έρθει το πς5? Με το ίδιο email δεν θα μπω μετά στο ps5?  

Επεξ/σία από toni31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, toni31 είπε

Περιμένω το πς5 και επειδή δεν βλέπω φως στο τούνελ θέλω να ρωτήσω το εξής να μου πείτε αν γίνεται.

Θέλω το control και βλέπω ότι το έχει στο ps+ δωρεάν. Έφτιαξα λογαριασμό από το pc στο my playstation αν βάλω μια 12μηνη που έχω θα τσιμπήσω το παιχνιδάκι για όταν μου έρθει το πς5? Με το ίδιο email δεν θα μπω μετά στο ps5?  

Λογικά μπορείς να ενεργοποιήσεις και ένα trial 14 ημερών για το PS+, αλλά ναι αυτό που λες γίνετε.

Βάζεις PS+ στο λογαριασμό που άνοιξες, βάζεις τα free ps+ games στο library (σαν να τα αγόρασες δηλαδή) και όταν με το καλό έρθει το PS5 βάζεις τον λογαριασμό σου εκεί.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν μπορεις να ενεργοποιήσεις την trial μεσα απο το PC ή την εφαρμογή του κινητού. Αν μπορεις τοτε τελος του μήνα ενεργοποιείς την trial, πέρνεις τα game του φεβρουαρίου και του μαρτίου. Οταν σου έρθει το PS5 στον λογαριασμό σου ενεργοποιείς την 12μηνη που έχεις και θα δεις και τα game που είχες πάρει με την trial.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, vorlon είπε

Δεν ξέρω αν μπορεις να ενεργοποιήσεις την trial μεσα απο το PC ή την εφαρμογή του κινητού. Αν μπορεις τοτε τελος του μήνα ενεργοποιείς την trial, πέρνεις τα game του φεβρουαρίου και του μαρτίου. Οταν σου έρθει το PS5 στον λογαριασμό σου ενεργοποιείς την 12μηνη που έχεις και θα δεις και τα game που είχες πάρει με την trial.

Την trial δεν νομίζω ότι μπορώ να την ενεργοποιήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικα βαζεις όποια συνδρομη έχεις (αν δεν μπορεις trial δεν πειράζει) και οταν ερθει το ps5 περνας τον ιδιο λογαριασμο και εκει και θα εχεις τα παιχνιδια και στις 2 κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, προσπαθώ να κάνω αγορά ετήσιας συνδρομής από το eneba αλλά παρουσιάζεται σφάλμα όταν βάζω το τηλέφωνό μου. Το έχει πετύχει κανένας άλλος; Έχω ανοίξει τικετ κ περιμένω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...