Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα, εχω προπαραγγειλει το ps5 και εχω αγορασει bf μια καρτα συνδρομης ps plus. Η ερωτηση μου ειναι η εξης, ξερω οτι οταν μπεις με ps5 και ενεργοποιησεις συνδρομη psplus σου δινει καποια ps4 games (δεν ειχα ps4 πριν οποτε μου αρεσει αυτο).

 

Αυτα τα παιχνιδια υπαρχει καποιο χρονικο οριο που θα ειναι διαθεσιμα για να προστεθουν στο library για τους νεους κατοχους ps5? Καποιος μου ειπε οτι ειναι promo κινηση μεχρι μεσα Ιανουαριου, ισχυει κατι τετοιο; με ενδιαφερει γιατι εαν η κονσολα μου ερθει σε 2 μηνες και τοτε αυτα τα παιχνιδια δεν θα ειναι διαθεσιμα τοτε μηπως πρεπει να βρω φιλο με ps5 να κανω account και ενεργοποιηση της συνδρομης εκει ωστε να τα κατεβασω στο library?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VagVene είπε

Καλησπερα, εχω προπαραγγειλει το ps5 και εχω αγορασει bf μια καρτα συνδρομης ps plus. Η ερωτηση μου ειναι η εξης, ξερω οτι οταν μπεις με ps5 και ενεργοποιησεις συνδρομη psplus σου δινει καποια ps4 games (δεν ειχα ps4 πριν οποτε μου αρεσει αυτο).

 

Αυτα τα παιχνιδια υπαρχει καποιο χρονικο οριο που θα ειναι διαθεσιμα για να προστεθουν στο library για τους νεους κατοχους ps5? Καποιος μου ειπε οτι ειναι promo κινηση μεχρι μεσα Ιανουαριου, ισχυει κατι τετοιο; με ενδιαφερει γιατι εαν η κονσολα μου ερθει σε 2 μηνες και τοτε αυτα τα παιχνιδια δεν θα ειναι διαθεσιμα τοτε μηπως πρεπει να βρω φιλο με ps5 να κανω account και ενεργοποιηση της συνδρομης εκει ωστε να τα κατεβασω στο library?

Δεν έχει αναφέρει η Sony κάποια "ημερομηνία λήξης" και σίγουρα όχι στα μέσα Ιανουαρίου. Μέχρι στιγμής όλα δείχνουν πως αυτά τα παιχνίδια θα είναι για πάντα διαθέσιμα στους συνδρομητές του ps plus στο ps5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, διάβασα εδώ για κάρτες συνδρομής ps plus από Αμερική ή Βραζιλία, υπάρχει κανένας οδηγός πως μπορούμε να το κάνουμε και αν γίνει με νέο προφίλ τα παιχνίδια του ελληνικού προφίλ τα χάνουμε η παίζουν κανονικά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/1/2021 στις 4:58 ΜΜ, VagVene είπε

Καλησπερα, εχω προπαραγγειλει το ps5 και εχω αγορασει bf μια καρτα συνδρομης ps plus. Η ερωτηση μου ειναι η εξης, ξερω οτι οταν μπεις με ps5 και ενεργοποιησεις συνδρομη psplus σου δινει καποια ps4 games (δεν ειχα ps4 πριν οποτε μου αρεσει αυτο).

 

Αυτα τα παιχνιδια υπαρχει καποιο χρονικο οριο που θα ειναι διαθεσιμα για να προστεθουν στο library για τους νεους κατοχους ps5? Καποιος μου ειπε οτι ειναι promo κινηση μεχρι μεσα Ιανουαριου, ισχυει κατι τετοιο; με ενδιαφερει γιατι εαν η κονσολα μου ερθει σε 2 μηνες και τοτε αυτα τα παιχνιδια δεν θα ειναι διαθεσιμα τοτε μηπως πρεπει να βρω φιλο με ps5 να κανω account και ενεργοποιηση της συνδρομης εκει ωστε να τα κατεβασω στο library?

Μπορείς να ενεργοποιησεις την συνδρομή PS plus και να βάλεις τα παιχνίδια στην βιβλιοθήκη σου από την εφαρμογή του playstation στο κινητό. Εγώ το είχα κάνει για να μην χάσω καποια παιχνιδια του μηνα γιατί κάθε μήνα ανανεώνονται και δινει καινουρια. Βαζεις και τα παιχνίδια της PS plus collection και εισαι άρχοντας. Απλά ίσως χάσεις κανα μηνα online αν αργησει πολύ η κονσολα. Εγώ παρέλαβα Δεκέμβρη και ενεργοποίησα τέλη Οκτώβρη για να πάρω και τα παιχνίδια του Οκτωβρίου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, KadazVGC είπε

Μπορείς να ενεργοποιησεις την συνδρομή PS plus και να βάλεις τα παιχνίδια στην βιβλιοθήκη σου από την εφαρμογή του playstation στο κινητό. Εγώ το είχα κάνει για να μην χάσω καποια παιχνιδια του μηνα γιατί κάθε μήνα ανανεώνονται και δινει καινουρια. Βαζεις και τα παιχνίδια της PS plus collection και εισαι άρχοντας. Απλά ίσως χάσεις κανα μηνα online αν αργησει πολύ η κονσολα. Εγώ παρέλαβα Δεκέμβρη και ενεργοποίησα τέλη Οκτώβρη για να πάρω και τα παιχνίδια του Οκτωβρίου. 

Αποκλείετε να μπορεί να βάλει τα παιχνίδια από το PS+ collection μέσω της mobile εφαρμογής, αν ήταν έτσι τότε όλοι όσοι έχουμε συνδρομή ps+ (και ας μην έχουμε ps5) θα μπορούσαμε να τα προσθέσουμε στην βιβλιοθήκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να κάνω λάθος για τα ps plus collection αλλα τα παιχνιδια του ps plus του μήνα μπορείς 100%. Το ps plus collection δεν εχει ημερομηνια λήξης ενω τα παιχνιδια του μήνα έχουν, όπως κατι bugsnax. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, KadazVGC είπε

Μπορει να κάνω λάθος για τα ps plus collection αλλα τα παιχνιδια του ps plus του μήνα μπορείς 100%. Το ps plus collection δεν εχει ημερομηνια λήξης ενω τα παιχνιδια του μήνα έχουν, όπως κατι bugsnax. 

Ναι αλλά άλλο το collection και άλλο τα δωρεάν μηνιαία games.

Τα μηνιαία games όντως μπορείς να τα πάρεις μέσω του ps app, το collection όχι (δεν ξέρω αν στα εμφανίζει για αγορά/προσθήκη στη βιβλιοθήκη σε περίπτωση που έχεις ps5 και κάνεις login).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ps collection μόνο από ps5 φαίνεται, αλλά πολλοί την είχαν δει μάγκες και με ένα ps5 "πουλάγαν" activations και για άλλα accounts και έγινε αυτό που έγινε μετά με τα μπανάκια για να ηρεμήσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια υπηρξε καποια προσφορα για 2 χρονια με 29 ευρω η κανω λαθος. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι καπου μου σκασε μια τετοια διαφημιση προσφατα. Δεν εχω βαλει ποτε plus αλλα με τετοια τιμη βαζω αμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, therock είπε

Ρε παιδια υπηρξε καποια προσφορα για 2 χρονια με 29 ευρω η κανω λαθος. Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι καπου μου σκασε μια τετοια διαφημιση προσφατα. Δεν εχω βαλει ποτε plus αλλα με τετοια τιμη βαζω αμεσα

Αυτο ήταν μια φορά και έναν καιρό τότε που έκανε η 12 μηνη 45Ε και οχι 60 και έδινε και παιχνίδια και για τις 3 κονσόλες (ps4,ps3,psvita)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε παιδια τωρα καπου εσκασε. Εκτος αν ηταν προσφορα εξωτερικου. Εν παση περιπτωση τωρα τι τιμες εχουμε και ποια ειναι η καλυτερη προσφορα που τρεχει ρε μαγκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση όσον αφορά το play store plus έβαλα τη πιστωτικη και αγόρασα μια εφαρμογή παιχνιδι στα 14,99 και επέλεξα το free trial για 14 μέρες μόλις προχθές στις 9/1/21 μου χρέωσε 8,99 ευρώ εκανα αίτημα για επιστροφή χρημάτων χθες στις 10/1/21 και σήμερα στις 12/1/21 εκανα ξανά αγορά στα 8,99 για να δοκιμάσω αν θα παιξει το παιχνιδι όπως στο free trial και βλέπω ότι δεν το παιζει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές μου έγινε αυτόματα χρέωση και ανανέωση του PS Plus για ένα ακόμα χρόνο. Ζήτησα refund από το site του PS Store αλλά δεν έχει έρθει κάποιο επιβεβαιωτικό ή ενημερωτικό email. Υπάρχει περίπτωση να το καταφέρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...