Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη  εχω κατι χρονια ps account με αρκετα παιχνιδια, σκεφτομουν να φτιαξω ενα account ξενης χωρας  αφου βλεπω οτι ειναι πολυ οικονομικοτερο. Υπαρχει καποιος που το εχει κανει , και το εχει για χρονια?  Εχει συναντησει τιποτα περιορισμους?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, AssassinH είπε

Επειδη  εχω κατι χρονια ps account με αρκετα παιχνιδια, σκεφτομουν να φτιαξω ενα account ξενης χωρας  αφου βλεπω οτι ειναι πολυ οικονομικοτερο. Υπαρχει καποιος που το εχει κανει , και το εχει για χρονια?  Εχει συναντησει τιποτα περιορισμους?

 

Θα πρέπει απο google maps να βρεις μια διεύθυνση της χώρας που θες. Καρτα δεν μπορείς να βάλεις γιατι πρεπει να είναι απο την χώρα μου διάλεξες. Μονο με κωδικούς θα βάλεις χρήματα. Οταν πας να κάνεις το 2SV παίρνει κανονικά ελληνικό αριθμό. Εγώ έχω φτιάξει US account σαν δεύτερο απο το 2013

Επεξ/σία από vorlon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει αυτο που λεει ο φιλος .Πιο πολύ για δευτερο προφιλ.Το ειχα ψαξει και εγω καποτε αλλα εχει ενα φιλαρακι και μου ειπε τι συμβαινει και το παρατησα.Δηλαδη πρωτον τα παιχνιδα που εχεις στο Ελληνικο δε γινεται να μεταφερθουν στο αμερικανικο.Θα εχεις μονιμα και το Ελληνικο εγκατεστημένο σε οποια κονσολα θα εισαι (ps4 ps5 κλπ.
Δευτερον οι προσφορες, δεν ειναι ιδιες στις χωρες.Θα δεις μερικες φορες να εχει η αμερικη καλες προσφορες που δεν θα εχει η Ελλαδα αλλα θα δεις και στην Ελλαδα πολλες προσφορες πολυ συμφέρουσες που δεν θα εχει η αμερικη και δεν θα μπορεις να τις παρεις αν ληξει η Ελληνικη συνδρομη.
Επισης εχω ακουσει παραπονα για lag στο παιχνιδι οτι σε βαζει σε αμερικανικους σερβερ να πεξεις.
Αυτο δεν το ξερω σιγουρα ετσι μου εχουν πει.Ενα φιλαρακι που πεζουμε το παρατησε για αυτο το λογο το αμερικάνικο αλλα μπορει να μην ισχυει ασχετα τι λεει αυτος.Κανονικα παντως δεν θα επρεπε να γινεται αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, AssassinH είπε

 

Αν αποκτησω us account τα παιχνιδια που αγοραζεις απο το store εχουν την ελληνικη γλωσσα , πχ uncharted, gow?

Τουλάχιστον το Uncharted σε αμερικάνικο αποτι προχειρα κοιταξα
δεν βγαινει με Ελληνικα.Καθε παιχνιδι ειναι διαφορετικο και μπορει να μην ισχυει το ιδιο σε όλα.
Μονο οποιος εχει καποιο απο αυτά σε αμερικανικο μπορει να μας πει με σιγουριά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια μπορειτε να με βοηθησετε με.την δημιουργια us account?  

Στην διευθυνση τι βαζουμε?

Επιπλεον υπαρχει κιμδυνος για ban ? Η ip θα φαινεται οτι δεν ειναι απο usa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

City βαλε Los Angeles
State βαλε California
Postal code 90021
Street Address βαλε 42 E. Golden Star Court
Κινδυνος για μπαν οχι δεν υπαρχει.

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ gamers, 

Έχω διαβάσει πολλές σελίδες στο thread περί αμερικάνικου λογαριασμού και ps plus και επειδή δεν νιώθω σίγουρος, θα βοηθήσετε να ανακεφαλαιώσουμε και για όσους ξαναψάξουν το θέμα στο μέλλον;

Edit: Το έκανα και τελικά αυτή είναι η διαδικασία. Αγόρασα 3μηνη από cdkeys με το αμερικάνικο account και παίζω τα παιχνίδια κανονικά online από το ελληνικό. Επίσης με συνδέει κανονικά με ευρωπαϊκούς servers. 

1) Φτιάχνουμε US account χρησιμοποιώντας μια πραγματική αμερικάνικη διεύθυνση (πχ. ξενοδοχείου). 

2) Το κάνουμε primary στην κονσόλα μας.

3) Αγοράζουμε φτηνή κάρτα από κλειδάδικο και κάνουμε redeem. 

Τόσο απλό είναι ή μου διαφεύγει κάτι;

Απορίες: 

1) Επηρεάζονται κάπως τα παιχνίδια που έχουμε ήδη στο ελληνικό account από το ελληνικό account; Κάποιος ανέφερε ότι κλειδώνουν. Φαντάζομαι ότι αν ξαναβάλουμε primary το ελληνικό, δεν υπάρχει πρόβλημα; Υπάρχει άλλο μειονέκτημα; 

2) Ξέρετε αν σε online multiplayer παιχνίδια σε συνδέει σε αμερικάνικο server λόγω account ή λαμβάνει υπόψη αυτόματα την πραγματική τοποθεσία από IP και μπαίνουμε κανονικά σε Ευρωπαϊκό; Το έχει επιβεβαιώσει κάποιος; 

Ευχαριστώ! 

 

Επεξ/σία από glad1at0re
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, glad1at0re είπε

Απορίες: 

1) Επηρεάζονται κάπως τα παιχνίδια που έχουμε ήδη στο ελληνικό account από το ελληνικό account; Κάποιος ανέφερε ότι κλειδώνουν. Φαντάζομαι ότι αν ξαναβάλουμε primary το ελληνικό, δεν υπάρχει πρόβλημα; Υπάρχει άλλο μειονέκτημα; 

2) Ξέρετε αν σε online multiplayer παιχνίδια σε συνδέει σε αμερικάνικο server λόγω account ή λαμβάνει υπόψη αυτόματα την πραγματική τοποθεσία από IP και μπαίνουμε κανονικά σε Ευρωπαϊκό; Το έχει επιβεβαιώσει κάποιος; 

Ευχαριστώ! 

 

1.Και τα δύο προφιλ πρεπει να ειναι παντα καταχωρημενσα στην κονσολα για να πεξει το ενα προφιλ τα παιχνιδια του αλλου.
2.Αν πεζεις με το Ελληνικο παιχνιδια του αμερικάνικου, το αμερικάνικο δεν πρεπει να ειναι σε αλλη κονσολα online.Εκει νομιζω κλειδωνει ο λογαριασμος μαζι με τα παιχνιδα του.
3.Σχετικά με ποιους σερβερς παιχνιδιου σε συνδεει δεν εχω βρει κατι επισημο αλλα απο οσα μου εχει πει ενας που εχει αμερικάνικο λεει οτι τον συνδεει με αμερικη γιατι δεν εχει την ιδια αποκριση σε μερικά παιχνιδια οταν πεζει με το Ελληνικο.Αυτο δεν ξερω αν οντως ισχυει αλλα το λενε με τη λογικη οτι επειδη τους συνδέει με τον αμερικάνικο σερβερ της Σονυ και το αμερικάνικο store μαλλον τους συνδεει και με αμερικάνικους σερβερς στα παιχνιδια.Δεν το ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, glad1at0re είπε

Χαιρετώ gamers, 

Έχω διαβάσει πολλές σελίδες στο thread περί αμερικάνικου λογαριασμού και ps plus και επειδή δεν νιώθω σίγουρος, θα βοηθήσετε να ανακεφαλαιώσουμε και για όσους ξαναψάξουν το θέμα στο μέλλον;

Edit: Το έκανα και τελικά αυτή είναι η διαδικασία. Αγόρασα 3μηνη από cdkeys με το αμερικάνικο account και παίζω τα παιχνίδια κανονικά online από το ελληνικό. Επίσης με συνδέει κανονικά με ευρωπαϊκούς servers. 

1) Φτιάχνουμε US account χρησιμοποιώντας μια πραγματική αμερικάνικη διεύθυνση (πχ. ξενοδοχείου). 

2) Το κάνουμε primary στην κονσόλα μας.

3) Αγοράζουμε φτηνή κάρτα από κλειδάδικο και κάνουμε redeem. 

Τόσο απλό είναι ή μου διαφεύγει κάτι;

Απορίες: 

1) Επηρεάζονται κάπως τα παιχνίδια που έχουμε ήδη στο ελληνικό account από το ελληνικό account; Κάποιος ανέφερε ότι κλειδώνουν. Φαντάζομαι ότι αν ξαναβάλουμε primary το ελληνικό, δεν υπάρχει πρόβλημα; Υπάρχει άλλο μειονέκτημα; 

2) Ξέρετε αν σε online multiplayer παιχνίδια σε συνδέει σε αμερικάνικο server λόγω account ή λαμβάνει υπόψη αυτόματα την πραγματική τοποθεσία από IP και μπαίνουμε κανονικά σε Ευρωπαϊκό; Το έχει επιβεβαιώσει κάποιος; 

Ευχαριστώ! 

 

Καλημερα, η διαδικασία είναι ακριβώς όπως την λες απλά στην διεύθυνση βάλε σαν ταχυδρομικό κώδικα 03031 διότι αν βάλεις για παράδειγμα νέα υόρκη,όταν θα φτάσεις στο σημείο όπου έχεις ήδη πιστώσει χρήματα στο λογαριασμό σου και είσαι στο checkout για ένα παιχνίδι π θες να πάρεις,δεν θα σου εμφανίζει την επιλογή να πληρώσεις με τα χρήματα που έχεις πιστώσει στο wallet.

Πριν λίγο αγόρασα για πρώτη φορά προκειμένου να δοκιμάσω και εγώ την όλη διαδικασία. Πήρα 3μηνη συνδρομή ps plus αλλά για us account με 11,40€ και 20$ κάρτα με 15€. Έκανα redeem τους κωδικούς και αγόρασα φιφα 21 με 19,99$. Το οποίο βέβαια θα παίζω από τον ελληνικό μου λογαριασμό. Απλά πρέπει το us account να είναι primary αλλιώς θα σου βγάζει λουκέτο αν πας να παίξεις από το κανονικό σου account.

Μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι με αυτή τη μέθοδο εξοικονομείς παρα πολλά αφού στην ουσία η συνδρομή για το online  την παίρνεις στην μισή τιμή όπως επίσης και οι προσφορές που βγάζει στο αμερικανικό στορ είναι παρα πολύ καλές! 

Τελος σαν primary μπορείτε να έχετε σε ένα ps4 παραπάνω από 2 λογαριασμούς. Το gamesharing είναι αποκλειστικά και μόνο μεταξύ 2 λογαριασμών. Όποτε δεν χρειάζεται να κάνετε κάτι άλλο παρα μόνο να βάλετε και τον us account σαν primary να κατεβάζετε τα γκειμς από εκεί όταν προβείτε σε κάποια αγορά από το αμερικανικό στορ και στην συνέχεια απλά κάνετε αποσύνδεση και παίζετε από το ελληνικό λογαριασμό σας χωρίς κανένα θέμα. Όλα σας τα παιχνίδια! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι.Αν ανεβει ξανα το δολλαριο εκει που ηταν γιατι τωρα εχει γκρεμιστει .Και εχουμε φορτωσει τον us λογαριασμο με 10 παιχνιδια, μετα δε θα αξιζει και τοσο οικονομικα.Αν υπάρχει μια προσφορα στο ελληνικο, πρεπει να αγορασουμε και ελληνικη συνδρομη για να παρουμε τη προσφορα.Και αν εχει και το αμερικανικο μια αλλη προσφορα πρεπει να αγορασουμε και εκει συνδρομη.Νομιζω παγιδα ειναι η πτωση της τιμης που γινεται τελευταια.Θα μοιραστουν τα παιχνιδια σε δυο λογαριασμους και θα καταληξουμε να πληρωνουμε και δευτερη συνδρομη οπως παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από όσο βλέπω στο FIFA 21 με συνδέει κανονικά σε ευρωπαϊκό server παρ'ότι έχω αμερικάνικο account. Όταν διαλέγω server μου έχει τον Southern Europe σαν recommended οπότε προφανώς βλέπει τοποθεσία IP. 

Για το αμερικάνικο account έβαλα την πραγματική διεύθυνση ενός ξενοδοχείου που βρήκα στο Σακραμέντο κι όλα καλά με την διαδικασία.

2 ώρες πριν, Geogame είπε

Το θεμα ειναι.Αν ανεβει ξανα το δολλαριο εκει που ηταν γιατι τωρα εχει γκρεμιστει .Και εχουμε φορτωσει τον us λογαριασμο με 10 παιχνιδια, μετα δε θα αξιζει και τοσο οικονομικα.Αν υπάρχει μια προσφορα στο ελληνικο, πρεπει να αγορασουμε και ελληνικη συνδρομη για να παρουμε τη προσφορα.Και αν εχει και το αμερικανικο μια αλλη προσφορα πρεπει να αγορασουμε και εκει συνδρομη.Νομιζω παγιδα ειναι η πτωση της τιμης που γινεται τελευταια.Θα μοιραστουν τα παιχνιδια σε δυο λογαριασμους και θα καταληξουμε να πληρωνουμε και δευτερη συνδρομη οπως παει.

Δεν γίνεται να πάρουμε ελληνική συνδρομή στο ελληνικό account μας, αφού τελειώσει του αμερικάνικου;  Υπάρχει κάποιο conflict; Αν ξανακάνουμε primary το ελληνικό. 

Απ'ότι λέγεται πάντως, πιο πιθανό είναι να πατώσει κι άλλο το δολάριο και σταδιακά να ανεβούν τα crypto. Είμαστε σε νέα εποχή. 

Επεξ/σία από glad1at0re
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια αυτο τουλαχιστον με τους σερβερς ειναι καλο αν και το ξερουμε σιγουρα μονο για το φιφα.Ομως οι τιμες στις συνδρομες δεν το βλεπω να ειναι για πολύ σε αυτη τη τιμη .Φαινεται να ειναι καποια παρτιδα που βγηκε σε μειωμενη τιμη και θα κυκλοφορει μονο για καποιο διαστημα.Μετα θα παει παλι στην κανονικη τιμη 59.99 $ . Δε γινεται η 12μηνη στην αμερικη να αλλαξει στα 25 ευρω. Οπως φαινεται και στη σονυ ειναι στα 59.99 . PlayStation®Plus | Monthly games, online multiplayer, discounts and more | PlayStation Θα τραβηξει κοσμο φετος με τη μειωμενη , θα παρουν παιχνιδια στο αμερικάνικο και μετα θα γυρισουν ξανα στο ελληνικο ενω θα εχουν τα μισα παιχνιδια στο αμερικανικο .Δεν ειναι μια μονιμη λυση απλά για φετος θα γλιτωσουν 25 ευρω στη συνδρομη και θα εχουν τα παιχνιδα μοιρασμενα σε 2 προφιλ.

15 λεπτά πριν, glad1at0re είπε

Από όσο βλέπω στο FIFA 21 με συνδέει κανονικά σε ευρωπαϊκό server παρ'ότι έχω αμερικάνικο account. Όταν διαλέγω server μου έχει τον Southern Europe σαν recommended οπότε προφανώς βλέπει τοποθεσία IP. 

Για το αμερικάνικο account έβαλα την πραγματική διεύθυνση ενός ξενοδοχείου που βρήκα στο Σακραμέντο κι όλα καλά με την διαδικασία.

Δεν γίνεται να πάρουμε ελληνική συνδρομή στο ελληνικό account μας, αφού τελειώσει του αμερικάνικου;  Υπάρχει κάποιο conflict; Αν ξανακάνουμε primary το ελληνικό. 

Απ'ότι λέγεται πάντως, πιο πιθανό είναι να πατώσει κι άλλο το δολάριο και σταδιακά να ανεβούν τα crypto. Είμαστε σε νέα εποχή. 

Μπορεις να εχεις δυο συνδρομες μαζι και πληρωμενες μαλιστα δεν ειναι εκει το προβλημα.Ουτε τελικά ειναι θεμα δολλαριου.Βλεπω εχουν προφορα τις συνδρομες σε 11 ευρω και 25 ευρω.Αυτο θα ειναι για καποιες μερες μονο.Του χρονου θα πρεπει να πληρωσουν 59.99 $ .Μα η ελληνικη στο ιντερνετ βλεπω ειναι στα 50 ευρω αρα δεν αξιζει το κοπο για 25 ευρω οφελος σε μια χρονια να μοιρασεις τα παιχνιδια σε 2 προφιλ.Αν ηταν μονιμα στα 25 ευρω η αμερικανικη ναι.Αλλα δεν ειναι μονιμη η τιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...