Προς το περιεχόμενο

αναρχοτρομοκρατες ετων 20 με γερα πορτοφολια!


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θες να σηκωσεις κεφαλι, ιδιες και περισσοτερες. Πιστεψε με!

Αν εισαι βολεμενος ή σε πιανουν οι αδικιες της κυβερνησης αλλα δεν αντιδρας τοτε εχεις δικιο. Ειναι λιγοτερες οι πιθανοτητες.

 

Σηκώνω κεφάλι σημαίνει να κάνεις ληστείες, εμπρησμούς, επεισόδια κτλ?

 

Βολεμένος όπως αυτή εδώ ας πούμε?

 

marfin-nekroi-2.jpg?w=1000

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 799
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν αφορούν όλη την κοινωνία θα διαβάζεις με προσοχή την άποψη του defenca και δεν θα του γράφεις "άντε ρε φασίστα τράβα διάβασε defencenet", θα διαβάζεις με προσοχή την άποψη του leftα ( :devil: ) και δεν θα του γράφεις "άντε ρε μπαχαλάκια τράβα διάβασε left".

 

Αν δεν γουστάρεις όμως να το κάνεις και προχωρείς σε αυτές τις φράσεις, τότε ναι πάνε σε γήπεδο και σκοτώσου με τον άλλο. Δεν ενδιαφέρουν την υπόλοιπη κοινωνία οι στοκοεγκέφαλοι σας και όποιος και να επιζήσει από τους δυο σας, φύρα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακπε παιδί μου αν βγώ εγώ και δείξω τα αρχίδια μου στον μπάτσο, και πέσω σε ψυχάκια κιόλας, θα με τρώει ο κώλος μου. Αν αντιμιλήσω επίσης σε μπάτσο και με πάει πίπα-κώλο πάνω στη ζαρτινιέρα, επίσης θα με τρώει ο κώλος μου. Δεν λέω το αντίθετο, αλλά δεν γίνονται όλα απο το πουθενά.

 

Η μπατσοβοφία στην Ελλάδα τείνει να γίνει χειρότερη και απο την ξενοφοβία. Πολύ απλά αν ξέρεις να προφυλλάσεσαι δεν σε ενοχλεί κανείς.

 

Η μόδα που λές είναι all-time classic πάντως, οπότε δεν μου κάνει εντύπωση. Στην προκειμένη περίπτωση έχουμε "αντιεξουσιαστική" δράση και "επανάσταση" εκ Αμαρουσίου. Δεν τους χάλασε πάντως το photoshop, η επανάσταση θέλει και "θυσίες" :D

Φιλε αν ο μπατσος ειναι ψυχακιας πολυ απλα δεν θα επρεπε να του επιτραπει να μπει στο σωμα.Και δευτερον,αν το παρουμε απο την αλλη,αν δηλαδη βρεθει ενας μπατσος ψυχακιας οπως λες και βαραει εναν 16-17 χρονων γιατι οπως λες του εδειξε τα @@@ του,και πες οτι βρεθει εκεινη την ωρα ενα αλλο παλικαρι 20-30 ετων και αυτος ειναι πιο ψυχακιας απο τον μπατσο και βγαλει ενα ωραιο καλαζνικοφ (που ειναι και της μοδας) και αρχισει να γαζωνει ολη την μοιρα των Ματ τι θα γινει μετα? Να το ριξουμε στο οτι ποιος ειναι πιο ψυχακιας απο τον αλλον? Ή να προσεξουμε να μην μπαινουν ψυχακιδες αστυνομικοι στο σωμα που ισως να σηκωσουν οπλο αν καποιος στον δρομο τους δειξει τα @@@ του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αφορούν όλη την κοινωνία θα διαβάζεις με προσοχή την άποψη του defenca και δεν θα του γράφεις "άντε ρε φασίστα τράβα διάβασε defencenet", θα διαβάζεις με προσοχή την άποψη του leftα ( :devil: ) και δεν θα του γράφεις "άντε ρε μπαχαλάκια τράβα διάβασε left".

 

Αν δεν γουστάρεις όμως να το κάνεις και προχωρείς σε αυτές τις φράσεις, τότε ναι πάνε σε γήπεδο και σκοτώσου με τον άλλο. Δεν ενδιαφέρουν την υπόλοιπη κοινωνία οι στοκοεγκέφαλοι σας και όποιος και να επιζήσει από τους δυο σας, φύρα είναι.

Τουλάχιστον εγώ, έχω κάνει αρκετές συζητήσεις, ακόμα και με δηλωμένους νεοναζί (που το λένε χωρίς να ντρέπονται, όχι σαν αυτούς του ινσόμνια. Όμοια, εγώ αποδέχομαι τον χαρακτηρισμό μου ως αναρχοκομμούνι που δέχομαι αρκετές φορές, χωρίς μάλιστα να διαφωνώ, αφού πρόκειται για μια σχετικά ακριβή πολιτική τοποθέτηση).

Όταν ο άλλος όμως βγαίνει και μου υπερασπίζεται βασανισμούς κρατουμένων "επειδή τα 'θελε ο κώλος τους", και "δεν είναι ρατσιστής, αυτοί είναι άπλυτοι", τότε δεν απομένουν και πολλά να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σηκώνω κεφάλι σημαίνει να κάνεις ληστείες, εμπρησμούς, επεισόδια κτλ?

 

Βολεμένος όπως αυτή εδώ ας πούμε?

 

marfin-nekroi-2.jpg?w=1000

Η τοποθετηση μου ηταν γενικη. Φυσικα και δεν εννοω τους ληστες και τους εγκληματιες, ούτε τους "τρομοκρτατες" -το βαζω σε εισαγωγικα γιατι ενω δηλωνουν οτι καταπολεμουν το κρατος/συστημα, με τις ενεργειες τους, δινουν πατημα στο κρατος να αυξανει τη καταστολη. Δεν εννοω λοιπον οτι οι παραπανω σηκωνουν κεφαλι. Εννουσα οτι οσοι αγωνιζονται για τα δικαιωματα τους μεσω απεργειων και αλλων μεθοδων, σηκωνουν κεφαλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αναμεσα στο βασανισμο των κρατουμενων  της Μαρφιν, οπου βασανιστηκαν βιαια μεχρι να πεθανουν καποιοι ανθρωποι που ηταν κρατουμενοι των "αναρχικων"

με τον βασανισμο των κρατουμενων αναρχοτρομοκρατων που φαγανε μερικες μπουνιες ο  μπατσοφοβικος νεοελληνας επιλεγει να μαχεται για τα δικαιωματα των δευτερων.

 

Αυτη τη μπατσοφοβια του νεοελληνα δε μπορω να τη καταλαβω... και να πω οτι ειχαμε καμια σκληρη αστυνομια... μαλλον οποιος νομιζει αυτο δεν εχει περασει ποτε τα συνορα της χωρας του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αναμεσα στο βασανισμο των κρατουμενων  της Μαρφιν, οπου βασανιστηκαν βιαια μεχρι να πεθανουν καποιοι ανθρωποι που ηταν κρατουμενοι των "αναρχικων"

με τον βασανισμο των κρατουμενων αναρχοτρομοκρατων που φαγανε μερικες μπουνιες ο  μπατσοφοβικος νεοελληνας επιλεγει να μαχεται για τα δικαιωματα των δευτερων.

 

Αυτη τη μπατσοφοβια του νεοελληνα δε μπορω να τη καταλαβω... και να πω οτι ειχαμε καμια σκληρη αστυνομια... μαλλον οποιος νομιζει αυτο δεν εχει περασει ποτε τα συνορα της χωρας του.

Θα 'χει τους λόγους του που είναι μπατσοφοβικός ο έλληνας. Μπορεί και να 'χει παραπάνω λόγους.

Γιατί όταν συζητάμε για τις τριτοκοσμικές πρακτικές της αστυνομίας πρέπει να μπει στη συζήτηση κάτι άσχετο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τοποθετηση μου ηταν γενικη. Φυσικα και δεν εννοω τους ληστες και τους εγκληματιες, ούτε τους "τρομοκρτατες" -το βαζω σε εισαγωγικα γιατι ενω δηλωνουν οτι καταπολεμουν το κρατος/συστημα, με τις ενεργειες τους, δινουν πατημα στο κρατος να αυξανει τη καταστολη. Δεν εννοω λοιπον οτι οι παραπανω σηκωνουν κεφαλι. Εννουσα οτι οσοι αγωνιζονται για τα δικαιωματα τους μεσω απεργειων και αλλων μεθοδων, δεχονται τη κρατικη καταστολη. Για παραδειγμα, σημερα κι ολας, καποια καραβια εφυγαν απ το λιμανι του πειραια με τη παρουσια των ΜΑΤ. Κοψανε και λυσανε τους καβουν με την παρουσια των ΜΑΤ. Και αναγκαστηκαν να φυγουν απ το λιμανι τα καραβια. Επισης με την παρουσια των ΜΑΤ αυτη τη στιγμη τα φορτηγα φορτωνουν στα καραβια. Μπορει να εχουν φορτωσει ηδη. Και ολα αυτα την ωρα που οι ναυτεργατες ειχαν κυρηξει απεργια. Αυτο εννοω οταν λεω οτι πας να σηκωσεις κεφαλι.

Και γνωμη μου ειναι οτι η κυβερνηση με την περιπτωση των τεσσαρων "τρομοκρατων" θελει να στειλει ενα μηνυμα με αποδεκτη το λαο. Οτι δηλαδη, αμα συγκρουστεις μαζι μου, κοιτα τι θα παθεις.

 

Καταλαβαίνω τι λες, αλλά το παράδειγμα σου είναι λίγο άστοχο. Πρώτον γιατι μιλάμε για κοινούς εγκληματίες και όχι απλά για απεργούς. Δεν άκουσα να τουμπανιάσανε κανέναν απεργό σήμερα για παράδειγμα. Ούτε οι δράσεις τους ήταν "σήκωμα κεφαλιού". Ήταν εγκληματα κατά της κοινωνίας. Κάνω λάθος? Δεύτερον επειδή οι συγκεκριμένες κατηγορίες εργαζομένων, σίγουρα πρέπει να διεκδικούν τα δικαιωματά τους, αλλά να μην εκμεταλλεύονται και το μονοπώλιακο χαρακτήρα της δουλειάς τους, πρέπει να βάζουν νερό στο κρασί τους. Σκέψου κάποιον που είναι στο νησί και δεν έχει να πάρει τα φάρμακα του ή καποια βασικα προιοντα επειδή δεν κουνιέται φύλλο τόσες μέρες. Δηλ. τι πρεπει να γίνει? Την εβδομάδα που δεν ειχε μετρό έκανα κάθε μέρα 2,5 ώρες να πάω και άλλες τόσες να γυρίσω σπίτι μου από τη δουλειά παρότι είχα πληρωμένη ετήσια κάρτα. Όλοι κάνουμε απεργίες κτλ, αλλά πάντα υπάρχει προσωπικό ασφαλείας κτλ ώστε να γίνεται δουλειά έστω και μειωμένη. Αυτό που κάνουν είναι εκβιασμός και για μένα σωστά δεν περνάει. Αλλά εγώ είμαι φασίστας είπαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ο άλλος όμως βγαίνει και μου υπερασπίζεται βασανισμούς κρατουμένων "επειδή τα 'θελε ο κώλος τους", και "δεν είναι ρατσιστής, αυτοί είναι άπλυτοι", τότε δεν απομένουν και πολλά να πω.

Τους εβαλαν βραστα αυγα στις μασχαλες; Το λεω ρωταω αυτο γιατι βασανισμος με ξυλοδαρμος εχει καποια διαφορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο ενα θεμα με σεντονια..

 

τεσπα οι μπατσοι παντοτε πλακώνανε δεν ειναι νεο αυτο.και οχι μονο εδω παντου..οσο για τα φυντανια χαζα χαζα παιδακια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννουσα οτι οσοι αγωνιζονται για τα δικαιωματα τους μεσω απεργειων και αλλων μεθοδων, σηκωνουν κεφαλι. 

 

 

τριχες. την παρτη τους κοιτανε ολοι τους. αν θελανε να ζουνε σε ενα υγιες δημοκρατικο κρατος, ας φροντιζανε να παιρνανε πιο σοβαρα τις εκλογες εδω και 40 χρονια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...