Προς το περιεχόμενο

αναρχοτρομοκρατες ετων 20 με γερα πορτοφολια!


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οφείλω να ομολογήσω πως η ατάκα δεν ήταν στοχευμένη και προσωπική ως προς την οικογενεια σου, αλλά το "ο παππούς μου ήταν στα SS" είναι........ τραγούδι (από νεοναζιστική μπάντα προφανώς). Αυτά, ως προς τον παππού.

Κριμα, αγνοω την υπαρξητ ου καθως δεν ασχολουμαι με ναζιστικα ιδεωδη/μπαντες/τραγουδια/φιλοσοφιες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 799
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

"Είτε επειδή έχουμε την ίδια ιδεολογία";

Σαφώς, αν δεχόμουν την άποψη όποιουδήποτε κλίνει προς τα αριστερά ιδεολογικά, θα έπρεπε να έχω ταυτόχρονα 10 αντιδιαμετρικές απόψεις για το κάθε ζήτημα.

 

Κριμα, το αγνοω δεν ασχολουμαι με ναζιστικα ιδεωδη/μπαντες/τραγουδια/φιλοσοφιες κλπ.

Δεν σε εμπόδισε όμως αυτό να εγκρίνεις τις πρακτικές τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε εμπόδισε όμως αυτό να εγκρίνεις τις πρακτικές τους!

Και καπου εδω ερχεται η βολικη ισοπεδωση.

SS<--->ελληνικη αστυνομια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς, αν δεχόμουν την άποψη όποιουδήποτε κλίνει προς τα αριστερά ιδεολογικά, θα έπρεπε να έχω ταυτόχρονα 10 αντιδιαμετρικές απόψεις για το κάθε ζήτημα.

 

Άρα έχεις βρεθεί σε φάσεις να λες "μα τι μαλακίες λένε/κάνουν οι ομοϊδεολόγοι μου, δίκαια τους κράζουν οι "άλλοι"". Ανέφερε μας μερικές τέτοιες περιπτώσεις ώστε να μην πρόκειται απλά για λόγια του αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, I give you that, με βρίσκεις σύμφωνο σε αυτό. Αν και φυσικά, υπήρχε πάντα αυτό το μικρό ποσοστό που δεν έδωσε ποτέ ψήφο στον δικομματισμό, που ίσως δικαιούται να λέει πως δεν έφταιξε σε τίποτα.

αυτο το 1,6% ποσο ειναι εννοεις; Το λεω αυτο γιατι στη βουλη βλεπω τα ιδια προσωπα με μονο μια διαφορα. "Ανηκουν" σε αλλο κομμα. Οπως και να το κανουμε στις εκλογες ψηφιζουμε προσωπα οχι κομματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καπου εδω ερχεται η βολικη ισοπεδωση.

SS<--->ελληνικη αστυνομια.

Δεν είπα κάπου ότι τα SS ταυτίζονται με την ελληνική αστυνομία. Αυτό δεν σημαίνει πως για να αποκτήσουν οι πράξεις τους φασιστικό χαρακτήρα πρέπει να κολλήσουν στο κράνος σήμα των SS (oh wait), αλλιώς είναι αυτόματα δημοκρατικές.

 

Άρα έχεις βρεθεί σε φάσεις να λες "μα τι μαλακίες λένε/κάνουν οι ομοϊδεολόγοι μου, δίκαια τους κράζουν οι "άλλοι"". Ανέφερε μας μερικές τέτοιες περιπτώσεις ώστε να μην πρόκειται απλά για λόγια του αέρα.

 

Αν βοηθούσε σε κάτι την συζήτηση, να το έκανα. Άσε που δεν γίνεται εύκολα χωρίς να αναφερθώ σε πολιτικά κόμματα.

 

αυτο το 1,6% ποσο ειναι εννοεις; Το λεω αυτο γιατι στη βουλη βλεπω τα ιδια προσωπα με μονο μια διαφορα. "Ανηκουν" σε αλλο κομμα. Οπως και να το κανουμε στις εκλογες ψηφιζουμε προσωπα οχι κομματα.

Εγώ τουλάχιστον, ψηφίζω ανάλογα με τις θέσεις του κόμματος. Δεν ήταν πάντως όλοι σε κυβερνώντα κόμματα, ακόμα κι αν είναι τα ίδια πρόσωπα εδώ και χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο θέμα, εμένα μου κάνει περισσότερο ως προσπάθεια αποπροσανατολισμού, παρά ως την τρομερή και φοβερή συλληψη "τρομοκρατών". Καθημερινά ληστεύουν κόσμο, σκοτώνουν, βιάζουν, τρομοκρατούν, αλλά η απάντηση της αστυνομίας ειναι οτι η ΔΙΑΣ κυκλοφορεί μέχρι της 7 το απόγευμα.

Εντυπωσιάζομαι λοιπον απο αυτή τη προβολή τεσσάρων πιτσιρικάδων που το παίζουν τρομοκράτες.

 

Στο φινάλε ξέρω κάποιους άλλους που τρομοκρατούν τον κόσμο με χειρότερο τρόπο "θα βγουμε απ το ευρώ, θα χάσετε τα λεφτά σας, θα γίνουμε σα την Αργεντινή και θα κυνηγάμε αγελάδες, θα θα θα θα θα", αλλά κανείς δε τους κατηγορεί. Ίσα ίσα που έχουν ελευθερία λόγου και πληρώνονται για αυτό.

 

Δε λέω, μια συμμορία ενόπλων φυσικά και πρέπει να οδηγηθεί στη δικαιοσύνη. Οπως και να έχει πέρα από τις ληστείες, ομηρίες, παράνομες οπλοκατοχές και σύσταση συμμορίας που τους κατηγορουν, αποτελούν απειλή για τον καθημερινό πολίτη (άσχετα αν έχω τη πεποίθηση οτι δεν κυνηγουσαν απλους πολίτες ). Απλά πολύ κακό για το ελάχιστο.

 

Εδω εχουν περάσει 3 χρόνια και ακόμα δε βρήκαν ποιος έβαλε φωτιά και σκοτώθηκαν οι υπαλληλοι της Μαρφιν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βοηθούσε σε κάτι την συζήτηση, να το έκανα. Άσε που δεν γίνεται εύκολα χωρίς να αναφερθώ σε πολιτικά κόμματα.

 

Μα δεν μίλησα για τους κομματικούς ταγούς της ιδεολογίας. Σε μορφές απόψεων/κινήσεων/αντιδράσεων/αγώνων αναφέρθηκα από απλά άτομα της ίδιας ιδεολογίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο θέμα, εμένα μου κάνει περισσότερο ως προσπάθεια αποπροσανατολισμού

Εγω νομιζω οτι ειναι ενα επικοινωνιακο παιχνιδι απο την κυβερνηση για να ριξει τα ποσοστα του  ξερεις. Αυτο το γελοιο photoshop μου δειχνει σα δολωμα το οποιο και τσιμπησε ο ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν μίλησα για τους κομματικούς ταγούς της ιδεολογίας. Σε μορφές απόψεων/κινήσεων/αντιδράσεων/αγώνων αναφέρθηκα από απλά άτομα της ίδιας ιδεολογίας.

Και πάλι, για παράδειγμα στα πρόσφατα γεγονότα τον καταλήψεων, κομμάτια της αριστεράς τάχθηκαν υπερ, κομμάτια της αριστεράς κατά. Προφανώς η άποψη μου (όπως και όλων, είτε αριστερών είτε όχι) θα είναι σε μια από τις δυο πλευρές. Άρα εξ'ορισμού, δεν γίνεται να συμφωνώ σε όλα με όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω νομιζω οτι ειναι ενα επικοινωνιακο παιχνιδι απο την κυβερνηση για να ριξει τα ποσοστα του  ξερεις. Αυτο το γελοιο photoshop μου δειχνει σα δολωμα το οποιο και τσιμπησε ο ξερεις.

Δε ξέρω ποιος ειναι ο σκοπός τους, αλλά ρε φίλε...σιγά τα αυγά δηλαδή. Εδώ ο κόσμος καίγεται και αυτοι χτενιζονται. Οκ τους πιάσανε, μπράβο τους, βάλτε τους μέσα και τέλος.

Πάνε τωρα, τους σαπιζουν στο ξύλο, κοινοποιουν τις φωτό να τρέξουν οι δημοσιογράφοι, ααααααααααα, κατακραυγη απ τη κοινωνία, βάφτιση σε όσους λένε οτι δε χρειαζόταν να τους μαυρίσουν, ως αριστερούς κτλ κτλ.

 

Εδω δε ξέρουμε αν έχουμε να πληρώσουμε τις επόμενες συντάξεις.

 

Μακάρι τα κανάλια να έδειχναν το ιδιο ενδιαφέρον και να ενημέρωναν τον κόσμο για αναπτυξιακά προγράμματα, εργασίες κτλ.

 

Τώρα που το θυμήθηκα, όλα τα λεφτά η ατάκα ενός δημοσιογράφου στη tv:

"Στη γιαφκα βρέθηκαν, 500 ευρω σε μετρητά, 1 μαχαίρι, 2 ναύλον τσάντες πολυκαταστήματος, ένα λάπτοπ, ένα usb."

Σε λίγο θα μας πουν οτι βρηκαν πλυντήριο και κρεββάτι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι, για παράδειγμα στα πρόσφατα γεγονότα τον καταλήψεων, κομμάτια της αριστεράς τάχθηκαν υπερ, κομμάτια της αριστεράς κατά. Προφανώς η άποψη μου (όπως και όλων, είτε αριστερών είτε όχι) θα είναι σε μια από τις δυο πλευρές. Άρα εξ'ορισμού, δεν γίνεται να συμφωνώ σε όλα με όλους.

 

Μπα που να σκάσεις. Προσπαθώ να σε βάλω να γράψεις "διαφωνώ στο τάδε θέμα με την αριστερά και συμφωνώ με τη θέση της χ μη αριστερής ιδεολογίας (στο θέμα πάντα)" και μου ξεγλυστράς γράφοντας μου για 2 τάσεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι τα κανάλια να έδειχναν το ιδιο ενδιαφέρον και να ενημέρωναν τον κόσμο για αναπτυξιακά προγράμματα, εργασίες κτλ.

 

 

ποια αναπτυξιακα προγραμματα; ειδες πουθενα να μιλανε τα ΜΜΜ για το τι αποτελεσμα εφερε τελικα η επισκεψη στο Καταρ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ξεχναμε οτι αυτα τα παιδακια φαγανε και εναν ανθρωπο στην παρο ας παει η Νατσιουζικ η οπως τη λενε να πει στην οικογενεια του θυματος ποσο περηφανη για τον γιο  της. πολιτικη πραξη δεν το καλασμικοφ και τα αδικα θυματα ας σταματησει ποια αυτο το χαδι στην ακρα αριστερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...