Προς το περιεχόμενο

αναρχοτρομοκρατες ετων 20 με γερα πορτοφολια!


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να διαμαρτυρονται για βασανιστηρια οι χουλιγκανοι, οι τρομοκρατες και οι δυνητικοι καταστροφεις δημοσιας περιουσιας ή ακομα και δυνητικοι δολοφονοι ειναι τουλαχιστον εξοργιστικο και υποκριτικο.

Πες τα. Βάλε κι ένα "ο παππούς μου ήταν στα SS" από κάτω να ταιριάζει γάντι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 799
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ένα άλλο που θέλω να τονίσω, είναι οτι οι Γιωτόπουλος, αφοί ξηροί, κουφοντίνας κλπ, δεν θυμάμαι να τους βγάζουν φώτο με πρησμένα τα μάτια τότε που τους συλλάβανε (οκ κάποιοι παραδόθηκαν αλλά ας μην κολλήσουμε σε αυτό). Ήταν άραγε ποιο ήπιοι (φλώροι, υποτασικοί - πείτε τους όπως θέλετε) οι μπάτσοι και δεν τους τσακίσανε ή λεω εγώ τώρα οι συλληφθέντες δεν ήταν τόσο εριστικοί με τους τωρινούς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ:

 

Ο ΜΕΡΙΚΟΣ ΞΥΛΟΔΑΡΜΟΣ ΤΩΝ 20ΧΡΟΝΩΝ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΡΑΣΗ ΤΟΥΣ (ΑΥΤΗ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟ ΝΤΟΥΚΟΥ).

 

ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ.

 

Πρώτα απ'ολα δεν έχει αποδειχθεί απο τη δικαιοσύνη η ενοχή τους. Εσύ ήδη τους τσουβάλιασες και τους καταδίκασες και τους 4. Όπως τους έχουν ήδη προ-καταδικάσει τα μίντια. Έχουν άδικο λοιπόν όσοι λένε ότι το σύστημα είναι σάπιο και εμείς οι ίδιο παρακάμπτουμε θεσμοί όπως η δικαιοσύνη; Μάλλον όχι.

 

Ο ξυλοδαρμός να σου πω γιατί με πειράζει...γιατί δίνει πάτημα σε πολλούς να πουν ότι έχουν δικιο. Ότι όντως το σύστημα είναι σάπιο. Έχεις ένα μεγάλο μέρος της κοινωνίας που βιάζεται να καταδικάσει τον οποιονδήποτε και ένα σάπιο κράτος απο κάθε άποψη.

 

Ο ξυλοδαρμός δυστυχώς θα δημιουργήσει ΝΕΟΥΣ 20χρονους που θα κάνουν τα ίδια. Σου παραθέτω κομμάτι της ανακοίνωσής τους: 

 

"Τα σημάδια των βασανιστηρίων ας αποτελέσουν μια ακόμα αφορμή να μετουσιωθεί η οργή σε πράξη."

 

Καταλαβαίνεις πιο το πρόβλημά μου με τον ξυλοδαρμό λοιπόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα άλλο που θέλω να τονίσω, είναι οτι οι Γιωτόπουλος, αφοί ξηροί, κουφοντίνας κλπ, δεν θυμάμαι να τους βγάζουν φώτο με πρησμένα τα μάτια τότε που τους συλλάβανε (οκ κάποιοι παραδόθηκαν αλλά ας μην κολλήσουμε σε αυτό). Ήταν άραγε ποιο ήπιοι (φλώροι, υποτασικοί - πείτε τους όπως θέλετε) οι μπάτσοι και δεν τους τσακίσανε ή λεω εγώ τώρα οι συλληφθέντες δεν ήταν τόσο εριστικοί με τους τωρινούς?

Δίκιο έχεις, μάλλον "τα 'θελε ο κώλος τους". Και δεν είναι φασισμός αυτό, το αντίθετο. Δεν τολμάει ένας να επικροτήσει βασανισμούς, αμέσως να τον πούνε φασίστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτηση μόνο από τους "καλά τους κάνανε". Εγώ συμφωνώ ότι καλά κάνανε και τους σαπίσανε γιατί αναρχοκομμούνια με καλάσνικωφ και σένα άμα σου πηδούσανε την αδερφή και σου σφάζανε τον πατέρα, αφού επαναστάτες και λίγα βασανιστήρια ντάξει, και συ θα πλάκωνες τον άλλο στα φανάρια, τε σπα δεν με απασχολεί η συγκεκριμένη επιχειρηματολογία.

 

ΤΟ PHOTOSHOP ΓΙΑΤΙ? Αφού καλά τους κάνανε και πάνω στη σύλληψη έγινε ό,τι έγινε και απ' όλα γιατί ΕΠΙΣΗΜΟ ΟΡΓΑΝΟ του κράτους ΠΑΡΑΠΟΙΕΙ φωτογραφίες?

 

Ξαναλέω ότι ποτέ δεν είπα οτι καλά τους κάνανε. Είπα ότι πιθανότατα αυτό θα πάθαιναν και ότι δεν τους λυπάμαι γιατί και εγώ αυτό θα τους έκανα άμα τους έπιανα είτε αν ημουν μπάτσος είτε ως απλός πολίτης που είμαι τωρα. Κατανοητό μεχρι εδω? Γαιτι ο καθενας μου προσαπτει πραγματα που δεν εχω πει (δεν λεω για σενα).

 

Όσο για το φοτοσοπ δεν ξερω ουτε και με νοιαζει. Παντως αν θελαν να κρυψουν το γεγονος θα μπορουσαν να τις δωσουν αργοτερα πειραγμενες ή να τους βγαζανε νωριτερα φωτο πριν τις φανε (αν δεχτουμε οτι τις φαγανε στο κρατητηριο και οχι κατα την συλληψη).

 

Ειπαμε ειναι ηλιθιοι αλλα οχι και τοσο. Τωρα γιατι επελεξαν να τις δειξουν κανονικα στην αρχη, κανεις δεν ξερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίκιο έχεις, μάλλον "τα 'θελε ο κώλος τους". Και δεν είναι φασισμός αυτό, το αντίθετο. Δεν τολμάει ένας να επικροτήσει βασανισμούς, αμέσως να τον πούνε φασίστα.

 

Aπο το να επικροτώ τρομοκράτες (μην χέσω με τα φλωράκια) το προτιμώ φίλε μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει και αυτό. Ουφ. Αν και δεν μου αρέσει η ταμπέλα φασίστας. Δεν το καταλαβαίνω γιατί την κολάνε τόσο εύκολα σε κόσμο. Τιμούρ εγώ δεν σε θεωρώ φασίστα. Απλά έχεις διαστρεβλωμένη άποψη περί νόμου και της λειτουργίας του (όχι δικαιοσύνης καθώς άλλο το ένα άλλο το άλλο αν και δεν θα έπρεπε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβάμαι πως δεν έχεις καταλάβει καν τι δικαιολογείς.

Αυτός ο κάποιος, πες τον και ψυχάκια, καμιά φορά όταν χάνει την ψυχραιμία του δολοφονεί εν ψυχρώ 15χρονους.

 

Εξοστρακισμός αποδεδειγμένα και κατόπιν πολλών καταθέσεων εμπειρογνώμων. Το αν ο αστυνομικός θα έπρεπε να βγάλει όπλο και να πυροβολήσει για εκφοβισμό είναι άλλο θέμα.

 

Εγώ πάντως αν βρισκόμουνα στα Εξάρχεια και έβλεπα ομάδα οποιουδήποτε χώρου να κινείται με απειλητικές διαθέσεις προς τα πάνω μου και τύχαινε να οπλοφορώ να είσαι σίγουρος πως θα έκανα το ίδιο.

 

Ανθρωποι είναι και οι αστυνομικοί ξέρεις φοβούνται τη σωματική τους ακεραιότητα.για τις οικογένειες τους τα παιδιά τους... Σε κατάσταση πανικού δεν ξέρεις πως αντιδρά ο άλλος.

 

Εκτός αν ήσουν στα Εξάρχεια εκείνη τη μέρα το μόνο που έχουμε είναι μαρτυρίες διαφορετικών πλευρών. Κανείς δεν ξέρει ποια είναι η αλήθεια πέραν των ανθρώπων που ήταν εκεί και των εμπειρογνώμων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλέω ότι ποτέ δεν είπα οτι καλά τους κάνανε. Είπα ότι πιθανότατα αυτό θα πάθαιναν και ότι δεν τους λυπάμαι γιατί και εγώ αυτό θα τους έκανα άμα τους έπιανα είτε αν ημουν μπάτσος είτε ως απλός πολίτης που είμαι τωρα. Κατανοητό μεχρι εδω? Γαιτι ο καθενας μου προσαπτει πραγματα που δεν εχω πει (δεν λεω για σενα).

Τι σου προσάπτουμε ρε φασίστα; Λες δεν τους κάνανε καλά, αλλά μετά ότι κι εσύ τα ίδια θα τους έκανες. Δεν πας να πηδήξεις μόνος σου μες την πηγάδα να τελειώνουμε μια ώρα αρχίτερα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτηση μόνο από τους "καλά τους κάνανε". Εγώ συμφωνώ ότι καλά κάνανε και τους σαπίσανε γιατί αναρχοκομμούνια με καλάσνικωφ και σένα άμα σου πηδούσανε την αδερφή και σου σφάζανε τον πατέρα, αφού επαναστάτες και λίγα βασανιστήρια ντάξει, και συ θα πλάκωνες τον άλλο στα φανάρια, τε σπα δεν με απασχολεί η συγκεκριμένη επιχειρηματολογία.

 

ΤΟ PHOTOSHOP ΓΙΑΤΙ? Αφού καλά τους κάνανε και πάνω στη σύλληψη έγινε ό,τι έγινε και απ' όλα γιατί ΕΠΙΣΗΜΟ ΟΡΓΑΝΟ του κράτους ΠΑΡΑΠΟΙΕΙ φωτογραφίες?

 

Η επίσημη δικαιολογία δια στόματος υπουργού "προστασίας" του πολίτη ήταν: για να είναι περισσότερο ευδιάκριτα τα χαρακτηριστικά τους.

 

Δε κάνω πλάκα, το είπε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα άλλο που θέλω να τονίσω, είναι οτι οι Γιωτόπουλος, αφοί ξηροί, κουφοντίνας κλπ, δεν θυμάμαι να τους βγάζουν φώτο με πρησμένα τα μάτια τότε που τους συλλάβανε (οκ κάποιοι παραδόθηκαν αλλά ας μην κολλήσουμε σε αυτό). Ήταν άραγε ποιο ήπιοι (φλώροι, υποτασικοί - πείτε τους όπως θέλετε) οι μπάτσοι και δεν τους τσακίσανε ή λεω εγώ τώρα οι συλληφθέντες δεν ήταν τόσο εριστικοί με τους τωρινούς?

 

Σε εκείνη τη περίπτωση ο Ξηρός πρόλαβε και τους έδωσε όλους στεγνά. Οπότε η λύση της υπόθεσης εξελίχθηκε πολύ γρήγορα.

 

Εδώ θέλανε να βγάλουν γρήγορα τις φωτογραφίες στη δημοσιότητα για να εξαρθρώσουν γρήγορα και την υπόλοιπη σπείρα. Προφανώς κατα την "διαδικασία ανάκρισης" δεν ήταν ιδιαίτερα συνεργάσιμοι οι συλληφθέντες, γι'αυτό οι "τεχνικές ανάκρισης" είναι εμφανείς στις φωτό. 

 

Εντάξει εσύ μπορεί να θεωρείς ότι τις έφαγαν γιατί τους έβρισαν τη μάνα. Εγώ λέω τις έφαγαν γιατί δεν ξέρναγαν τις πληροφορίες που ήθελαν οι μπάτσοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

no class. Έλα μήτσο,  με το τελευταίο σου quote δίχνεις ότι έχεις μπερδέψει το τρόλλευ με το βόλλευ. Καταδικάζω την βία δεν σημαίνει ρίχνω μολότωφ. . Τι να λέμε τώρα. Θα εξηγούμε τώρα και τα εύκολα. Καταδικάζεις την βία των αστυνομικών μετά τη σύλληψη ή την αποδέχεσαι με όποιο τρόπο την αποδέχεσαι?

 

Δεν σε πιανω ωρες-ωρες. Κανεις πολλα edit και δεν βγαζεις νοημα μετα (εξ ου και το λαθος σου που δεν ηξερες σε ποιον απαντουσες). Τεσπα. Εχω γραψει σχεδον παντου οτι κακως τους χτυπησαν και οτι καταδικαζω την πραξη, αλλα δεν στεναχωριεμαι κιολας. Τι δεν καταλαβαινεις? Εσύ καταδικαζεις την δραση των 20χρονων ή την αποδέχεσαι με όποιο τρόπο την αποδέχεσαι?

 

Πρώτα απ'ολα δεν έχει αποδειχθεί απο τη δικαιοσύνη η ενοχή τους. Εσύ ήδη τους τσουβάλιασες και τους καταδίκασες και τους 4. Όπως τους έχουν ήδη προ-καταδικάσει τα μίντια. Έχουν άδικο λοιπόν όσοι λένε ότι το σύστημα είναι σάπιο και εμείς οι ίδιο παρακάμπτουμε θεσμοί όπως η δικαιοσύνη; Μάλλον όχι.

 

Ο ξυλοδαρμός να σου πω γιατί με πειράζει...γιατί δίνει πάτημα σε πολλούς να πουν ότι έχουν δικιο. Ότι όντως το σύστημα είναι σάπιο. Έχεις ένα μεγάλο μέρος της κοινωνίας που βιάζεται να καταδικάσει τον οποιονδήποτε και ένα σάπιο κράτος απο κάθε άποψη.

 

Ο ξυλοδαρμός δυστυχώς θα δημιουργήσει ΝΕΟΥΣ 20χρονους που θα κάνουν τα ίδια. Σου παραθέτω κομμάτι της ανακοίνωσής τους: 

 

"Τα σημάδια των βασανιστηρίων ας αποτελέσουν μια ακόμα αφορμή να μετουσιωθεί η οργή σε πράξη."

 

Καταλαβαίνεις πιο το πρόβλημά μου με τον ξυλοδαρμό λοιπόν;

 

Ενταξει τωρα. Μη παιζουμε την κολοκυθια. Έχει γινει και ταυτοποιηση DNA άκουσα σε εναν για τη μια ληστεια. Τι αλλο θες? Με την ιδια λογικη δεν εχει αποδειχθει απο την δικαιοσυνη οτι τους χτυπησαν οι αστυνομικοι (εξωγηινοι θα ηταν). Να μιλαμε σοβαρα τωρα.

 

Κατα τα λοιπα συμφωνω, δινουν πατημα σε πολλους (ακομα και εδω μεσα το βλεπεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...