Προς το περιεχόμενο

αναρχοτρομοκρατες ετων 20 με γερα πορτοφολια!


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nα το γυρίσω λίγο ανάποδα αυτό που λες, και να συμπεράνω οτι αν (μακριά απο σένα -φυσικά) είσαι με την κοπέλα σου στον δρόμο, και της την πέσουν 2 άτομα να την βιάσουν, εσύ θα κάτσεις στην άκρη (αφού έχεις πάρει τηλέφωνο το 100) και θα πέρνεις μάτι όσο περιμένεις? Δεν θα χειροδικήσεις? Αυτό δεν είναι αυτοδικία? ή διαφέρει απο το ξύλο που θα τους έριχνε ο μπάτσος?

 

Καλά δεν καταλαβαίνεις η κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις; Προφανώς και την ώρα διετέλεσης του εγκλήματος θα προστατεύσεις εσένα και τους αγαπημένους σου...και ο νόμος θα είναι μαζί σου. Όμως...αν τους πλακώσεις στο ξύλο, τους δέσεις και μετά πας σπίτι και τους κάνεις βασανιστήρια, ε μάλλον θα έχεις πρόβλημα.

 

Ο μπάτσος λοιπόν καλώς να ρίξει το ξύλο ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ. Απο εκεί και μετά κλείνει τον κρατούμενο στο κελί μέχρι να αναλάβει η δικαιοσύνη. Δεν έχει κανένα δικαίωμα να τον αγγίξει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 799
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Είναι στάνταρ τακτική στις εφόδους. Ίσως να ήξεραν πως δεν άνηκε στην ομάδα, ίσως όχι. Του έβαλαν χειροπέδες, τον μετέφεραν σε ξεχωριστό περιπολικό και μετά αφέθηκε ελεύθερος.

και του έριξαν και κάμποσες μπάτσες, έτσι για να τον αφοπλίσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα τιμουρ εντάξει, άστο το thread.Πήγαινε κάπου αλλού . 

 

Και η πλάκα είναι πως δεν έχω θέμα με μερικές ψιλές αλλά να βγαίνουμε και να δικαιολογούμε τέτοιες συμπεριφορές σαν ΔΙΚΑΙΩΜΑ των αστυνομικών, ε είναι άνω ποταμών δηλαδή. 

 

Που το ειδες αυτο ρε τραχανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συμπερασματα εως τωρα:

 

1. Οι μπατσοι φταινε που καποιοι γινονται τρομοκρατες της κοινωνιας.

 

2. Οι μπάτσοι σε δερνουν ακόμα και αν δεν ενοχλεις κανεναν επειδη εχουν κομπλεξ.

 

3. Οι τρομοκρατες και οι ληστες μας προφυλασσουν με οπλα και βομβες απο την ανομια της σαπιας κοινωνιας.

 

4. Μια-δυο μπουνιες εν θερμω μπορουν να ακυρωσουν μια επιτυχημενη συλληψη της αστυνομιας και συνιστουν καταλυση της τελειας κοινωνιας μας.

 

5. Όποιος δεν συμφωνει με την δραση των 20χρονων ειναι ταγματασφαλιτης.

6. Είναι δικαίωμα των μπάτσων να ρίχνουν ξύλο σε όσους συλλαμβάνουν. 

 

Διάβασε ρε μουσακά

 

Φιξντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ, μαλλον αναφερεσαι σε δραστες καποιου τωρινου γεγονοτος που συζητησατε στις προηγουμενες σελιδες. Δεν αντιλεγω. Εγω αναφερομαι γενικα σε ενα θεμα διαμαρτυριας-καταγγελιας βασανιστηριων σε ΓΑΔΑ/κρατητηρια κλπ που πλαναται καθε φορα που συλλαμβανουν συντροφο-δραστη. Η αφορμη για το ποστ μου δεν ηταν το προσφατο γεγονος, αλλα μερικα ποστ που ειδα να γινονται για βασανιστηρια κλπ, συνδυαζοντας παραλληλα διαφορες ονλαιν καταγγελιες που εχουν πεσει κατα καιρους στην αντιληψη μου.

 

 

Και οι υπόλοιποι που έχουν συλληφθεί για αντίστοιχες περιπτώσεις τρομοκρατίας, δεν ψάχνουν το δίκιο τους μέσω της δικαιοσύνης, συνήθως δεν παρουσιάζονται καν στα δικαστήρια.

Οπότε ούτε αυτό στέκει.

 

Αν αναφέρεσαι σε περιστατικά όπως αυτό των συλληφθέντων στην αντιφασιστική μοτοπορεία που βασανίστηκαν επίσης, απλά τρολλάρεις, ουδεμία σχέση έχουν με τρομοκρατία, ληστείες και παρεμφερή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4. Μια-δυο μπουνιες εν θερμω μπορουν να ακυρωσουν μια επιτυχημενη συλληψη της αστυνομιας και συνιστουν καταλυση της τελειας κοινωνιας μας.

 

Οι μία-δυο μπουνιές μπορούν να μετατρέψουν για πολύ κόσμο τους τρομοκράτες σε αγωνιστές και μάρτυρες. Οι μια δυο μπουνιές μπορεί εύκολα να δικαιολογήσουν τους ισχυρισμούς των τρομοκρατών για το "σάπιο σύστημα" όταν δεν τηρούνται ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ συστατικά της δημοκρατιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6. Είναι δικαίωμα των μπάτσων να ρίχνουν ξύλο σε όσους συλλαμβάνουν. 

 

Φιξντ

 

το ξαναγραφεις παλι. που το ειδες θα μας πεις?

 

 

Οι μία-δυο μπουνιές μπορούν να μετατρέψουν για πολύ κόσμο τους τρομοκράτες σε αγωνιστές και μάρτυρες. Οι μια δυο μπουνιές μπορεί εύκολα να δικαιολογήσουν τους ισχυρισμούς των τρομοκρατών για το "σάπιο σύστημα" όταν δεν τηρούνται ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ συστατικά της δημοκρατιας.

 

 

 

Η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαζί σου, σε έναν ουτοπικό κόσμο, δεν θα υπήρχαν ξυλοδαρμοί στα κρατητήρια , ούτε παραφύσιν βιασμοί στα σωφρονιστικά ιδρύματα, αλλά σε έναν ουτοπικό κόσμο δεν θα υπήρχαν τρομοκράτες/απαγωγείς δολοφόνοι και κλέφτες (και άρα οι μπάτσοι θα ηταν περιττοί).

Τέτοιος κόσμος δεν υπάρχει, και νομίζω πως θα συμφωνήσεις και εσύ οτι (στην Ελλάδα τουλάχιστον) άμα πλησιάσεις έναν μπάτσο στο δρόμο και του πεις σου "γαμώ την μάνα" θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αν δεν σε κοπανήσει μετά...

 

Και ένα απλό πολίτη να πλησιάσεις και του πεις γαμώ τη μάνα σου θα σε κοπανίσει πιθανότατα όμως. Δεν είναι σωστό το παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα τιμουρ εντάξει, άστο το thread.Πήγαινε κάπου αλλού . 

 

Και η πλάκα είναι πως δεν έχω θέμα με μερικές ψιλές αλλά να βγαίνουμε και να δικαιολογούμε τέτοιες συμπεριφορές σαν ΔΙΚΑΙΩΜΑ των αστυνομικών, ε είναι άνω ποταμών δηλαδή. 

Δερβισάκο, δεν θα μου υπαγορέυσεις εσύ το αν θα φύγω απο το thread ή όχι, υπάρχουν άλλοι γι'αυτό. Ποτέ δεν είπα οτι είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ των αστυνομικών είτε η χρήση βίας είτε η κατάχρηση εξουσίας (που κάνουν κατακόρον) κάποιοι απο αυτούς. Δικαίωμα (αναφέρετο κατ'εμέ) θα είχε ο μπάτσος απο την στιγμή που οπλοφορεί ο "επαναστάτης" να του την ανάψει στο δόξα πατρί, για να μην προλάβει και του την ανάψει ο άλλος - δεν το έχει όμως. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ όμως το σπάσιμο της μούρης ενός μαλακισμένου που θα βρίζει θεούς και δέμονες στο κρατητήριο, απο κάποιον (πέστον και ψυχάκια) που θα βαρεθεί να ακούει καντίλια και θα χάσει την ψυχραιμία του, όπως θα την έχανα εγώ εσύ και πολλοί άλλοι, αν αδικαιολόγητα σε ένα φανάρι ξεκίναγε να σε βρίζει ένας απροκάλυπτα και χωρίς κανένα λόγο. Νομίζω οτι καταλαβαινόμαστε...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ:

 

Ο ΜΕΡΙΚΟΣ ΞΥΛΟΔΑΡΜΟΣ ΤΩΝ 20ΧΡΟΝΩΝ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΡΑΣΗ ΤΟΥΣ (ΑΥΤΗ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟ ΝΤΟΥΚΟΥ).

 

ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξαναγραφεις παλι. που το ειδες θα μας πεις?

 

 

 

 

 

Η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα?

Μόνο με σένα μιλάω? Αντικρούω την άποψη του dhmhths79 και timour21 . Σε σένα απάντησα παραπάνω. Φακές.

 

Ναι πάρε και το τσουβάλι τώρα και βάλε μας όλους μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να χαρώ εγώ δημοκράτες.

 

Τουλάχιστον μέσα από τέτοια περιστατικά πέφτουν οι μάσκες και βλέπουμε τον φασίστα που κρύβει ο κάθε μέχρι χθες "καταδικάζω την βία από όπου και αν προέρχεται". Μου φαίνεται αδιανόητο εν έτη 2013 να υπάρχουν "άνθρωποι" που να δικαιολογούν έστω και ελάχιστα τον βασανισμό.Δεν υπάρχει η παραμικρή δικαιολογία, το παραμικρό αλλά. Χαίρομαι τουλάχιστον που βλέπω πως άτομα που έχουμε χαώδης ιδεολογικές διαφορές είναι πάνω από όλα Άνθρωποι.

 

Για τους υπόλοιπους υπάνθρωπους, πραγματικά ντρέπομαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ:

 

Ο ΜΕΡΙΚΟΣ ΞΥΛΟΔΑΡΜΟΣ ΤΩΝ 20ΧΡΟΝΩΝ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΡΑΣΗ ΤΟΥΣ (ΑΥΤΗ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟ ΝΤΟΥΚΟΥ).

 

ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ.

Μία ερώτηση μόνο από τους "καλά τους κάνανε". Εγώ συμφωνώ ότι καλά κάνανε και τους σαπίσανε γιατί αναρχοκομμούνια με καλάσνικωφ και σένα άμα σου πηδούσανε την αδερφή και σου σφάζανε τον πατέρα, αφού επαναστάτες και λίγα βασανιστήρια ντάξει, και συ θα πλάκωνες τον άλλο στα φανάρια, τε σπα δεν με απασχολεί η συγκεκριμένη επιχειρηματολογία.

 

ΤΟ PHOTOSHOP ΓΙΑΤΙ? Αφού καλά τους κάνανε και πάνω στη σύλληψη έγινε ό,τι έγινε και απ' όλα γιατί ΕΠΙΣΗΜΟ ΟΡΓΑΝΟ του κράτους ΠΑΡΑΠΟΙΕΙ φωτογραφίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δερβισάκο, δεν θα μου υπαγορέυσεις εσύ το αν θα φύγω απο το thread ή όχι, υπάρχουν άλλοι γι'αυτό. Ποτέ δεν είπα οτι είναι ΔΙΚΑΙΩΜΑ των αστυνομικών είτε η χρήση βίας είτε η κατάχρηση εξουσίας (που κάνουν κατακόρον) κάποιοι απο αυτούς. Δικαίωμα (αναφέρετο κατ'εμέ) θα είχε ο μπάτσος απο την στιγμή που οπλοφορεί ο "επαναστάτης" να του την ανάψει στο δόξα πατρί, για να μην προλάβει και του την ανάψει ο άλλος - δεν το έχει όμως. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ όμως το σπάσιμο της μούρης ενός μαλακισμένου που θα βρίζει θεούς και δέμονες στο κρατητήριο, απο κάποιον (πέστον και ψυχάκια) που θα βαρεθεί να ακούει καντίλια και θα χάσει την ψυχραιμία του, όπως θα την έχανα εγώ εσύ και πολλοί άλλοι, αν αδικαιολόγητα σε ένα φανάρι ξεκίναγε να σε βρίζει ένας απροκάλυπτα και χωρίς κανένα λόγο. Νομίζω οτι καταλαβαινόμαστε...

 

Φοβάμαι πως δεν έχεις καταλάβει καν τι δικαιολογείς.

Αυτός ο κάποιος, πες τον και ψυχάκια, καμιά φορά όταν χάνει την ψυχραιμία του δολοφονεί εν ψυχρώ 15χρονους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...