Προς το περιεχόμενο

αναρχοτρομοκρατες ετων 20 με γερα πορτοφολια!


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τριχες. την παρτη τους κοιτανε ολοι τους. αν θελανε να ζουνε σε ενα υγιες δημοκρατικο κρατος, ας φροντιζανε να παιρνανε πιο σοβαρα τις εκλογες εδω και 40 χρονια.

Αυτό δεν είναι γενίκευση όμως; Εκτός αν ξέρεις τι ψηφίζουμε όλοι :fear:  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 799
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θα 'χει τους λόγους του που είναι μπατσοφοβικός ο έλληνας. Μπορεί και να 'χει παραπάνω λόγους.

Γιατί όταν συζητάμε για τις τριτοκοσμικές πρακτικές της αστυνομίας πρέπει να μπει στη συζήτηση κάτι άσχετο;

Το λινκ που εβαλες με τους 15 της δηθεν αντιφασιστικης πορειας δεν ξερω αν το ξερεις αλλα ειχαν παιξει ξυλο σωμα με σωμα με τους αστυνομικους.

 

Οποτε αν καποιος δικαιολογειται ναχει μπατσοφοβια ας ειναι αυτος που αντι να ειναι με την οικογενεια του στο σπιτακι του ειναι στους δρομους και παιζει ξυλο με την αστυνομια.

Ο απλος πολιτης δεν νομιζω ναχει λογω μπατσοφοβιας.

 

Υ.Σ. Οταν βαζουμε λινκς τουλαχιστον να ξερουμε και τι ακριβως εχει γινει εκει.

 

Για οσους δεν γνωριζουν λοιπον, σε αυτην την αντιφασιθστικη μοτοπορεια ,μπλεχτηκαν χρυσαυγιτες , η αστυνομια κληθηκε να τους χωρισει,οι χρυσαυγιτες την εκαναν ενω οι αναρχικοι επειδη ηταν με πολλες μηχανες και δε προλαβαν να γυρισουν να φυγουν κατεβηκαν απτα μηχανακια (και ενω ηταν ολοι με κρανη και κονταρια) και παιξανε ξυλο με την αστυνομια οι οποιοι αστυνομικοι ηταν καμια 10αρια και νομιζαν οι αναρχικοι οτι θα τους τσακιζαν.

Ελα ομως που εμφανηστικαν και αλλοι αστυνομικοι απο αντιθετοι πλευρα με αποτελεσμα τα αντρακια που θα παιζανε ξυλο να καταληξουν να μυξοκλαιγονται στη γαδα οτι τους δειρανε.

 

Τετοια ατομα,ναι ,δικαιολογουνται να εχουν μπατσοφοβια.

 

Α και ναι οντως κανανε μηνυσεις, επειδη ομως οι αστυνομικοι ειχαν και αυτοι μολωπες απτο ξυλο που παιζανε εκει στο δρομο ποση ωρα και με χαρτια απο ιατροδικαστη και ολα, η υποθεση ειναι φυσικα υπερ των αστυνομικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λινκ που εβαλες με τους 15 της δηθεν αντιφασιστικης πορειας δεν ξερω αν το ξερεις αλλα ειχαν παιξει ξυλο σωμα με σωμα με τους αστυνομικους.

 

Οποτε αν καποιος δικαιολογειται ναχει μπατσοφοβια ας ειναι αυτος που αντι να ειναι με την οικογενεια του στο σπιτακι του ειναι στους δρομους και παιζει ξυλο με την αστυνομια.

Ο απλος πολιτης δεν νομιζω ναχει λογω μπατσοφοβιας.

 

Υ.Σ. Οταν βαζουμε λινκς τουλαχιστον να ξερουμε και τι ακριβως εχει γινει εκει.

 

Για οσους δεν γνωριζουν λοιπον, σε αυτην την αντιφασιθστικη μοτοπορεια ,μπλεχτηκαν χρυσαυγιτες , η αστυνομια κληθηκε να τους χωρισει,οι χρυσαυγιτες την εκαναν ενω οι αναρχικοι επειδη ηταν με πολλες μηχανες και δε προλαβαν να γυρισουν να φυγουν κατεβηκαν απτα μηχανακια (και ενω ηταν ολοι με κρανη και κονταρια) και παιξανε ξυλο με την αστυνομια οι οποιοι αστυνομικοι ηταν καμια 10αρια και νομιζαν οι αναρχικοι οτι θα τους τσακιζαν.

Ελα ομως που εμφανηστικαν και αλλοι αστυνομικοι απο αντιθετοι πλευρα με αποτελεσμα τα αντρακια που θα παιζανε ξυλο να καταληξουν να μυξοκλαιγονται στη γαδα οτι τους δειρανε.

 

Τετοια ατομα,ναι ,δικαιολογουνται να εχουν μπατσοφοβια.

Εγώ το λινκ το διάβασα πριν το βάλω, όπως και έχω ακούσει τι έγινε τότε. Και φυσικά υπάρχουν δυο απόψεις, προτιμώ να πιστέψω αυτή που δεν προέρχεται από μακροχρόνια ψεύτες (μπορώ να ποστάρω δεκάδες άλλα "μεμονωμένα περιστατικά", κι εκεί κάποια εξήγηση θα υπάρχει φυσικά). Ο ιατροδικαστής πάντως διαφωνεί μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι γενίκευση όμως; Εκτός αν ξέρεις τι ψηφίζουμε όλοι :fear:  :P

 

αμα δεν ηταν γενικευμενο, δεν θα ειχες φτασει στο χαλι που εφτασες σημερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα δεν ηταν γενικευμενο, δεν θα ειχες φτασει στο χαλι που εφτασες σημερα. 

Δεν είναι απαραίτητα τόσο γενικευμένο. Αν δεν κάνω λάθος, το κυβερνών κόμμα συγκέντρωσε στις εκλογές κάτω από το 30% των ψηφοφόρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω τι λες, αλλά το παράδειγμα σου είναι λίγο άστοχο. Πρώτον γιατι μιλάμε για κοινούς εγκληματίες και όχι απλά για απεργούς. Δεν άκουσα να τουμπανιάσανε κανέναν απεργό σήμερα για παράδειγμα. Ούτε οι δράσεις τους ήταν "σήκωμα κεφαλιού". Ήταν εγκληματα κατά της κοινωνίας. Κάνω λάθος? Δεύτερον επειδή οι συγκεκριμένες κατηγορίες εργαζομένων, σίγουρα πρέπει να διεκδικούν τα δικαιωματά τους, αλλά να μην εκμεταλλεύονται και το μονοπώλιακο χαρακτήρα της δουλειάς τους, πρέπει να βάζουν νερό στο κρασί τους. Σκέψου κάποιον που είναι στο νησί και δεν έχει να πάρει τα φάρμακα του ή καποια βασικα προιοντα επειδή δεν κουνιέται φύλλο τόσες μέρες. Δηλ. τι πρεπει να γίνει? Την εβδομάδα που δεν ειχε μετρό έκανα κάθε μέρα 2,5 ώρες να πάω και άλλες τόσες να γυρίσω σπίτι μου από τη δουλειά παρότι είχα πληρωμένη ετήσια κάρτα. Όλοι κάνουμε απεργίες κτλ, αλλά πάντα υπάρχει προσωπικό ασφαλείας κτλ ώστε να γίνεται δουλειά έστω και μειωμένη. Αυτό που κάνουν είναι εκβιασμός και για μένα σωστά δεν περνάει. Αλλά εγώ είμαι φασίστας είπαμε.

Κοιτα, δεν θελω να μπω σε συζητηση για το αν οι εργατες "εκμεταλλεύονται το μονοπώλιακο χαρακτήρα της δουλειάς τους". Ειναι μεγαλη συζητηση και εγω δεν μπορω να την κανω μεσω του ιντερνετ. Να σου πω μονο οτι οι ναυτεργατες εχουν δικαια αιτηματα κι αν ειναι καποιος που ευθυνεται για τα προβληματα που μπορει να δημιουργηθουν απο την απεργια στους νησιωτες, αυτο ειναι το κρατος. Γιατι αν ικανοποιουσε τα αιτηματα, δεν θα εφταναν στο σημειο να ειχαν προβλημα οι νησιωτες (που, προσωπικα, δεν πιστευω οτι εχουν). Δευτερον, να σου πω οτι με το νομοσχεδιο της κυβερνησης τα νησια ΘΑ ΕΧΟΥΝ προβλημα γιατι, συμφωνα με αυτο ο εφοπλιστης θα κανει δρομολογιο προς νησια μονο αν τον συμφερει και εχει κερδος. Δεν το εχω ψαξει/διαβασει περαιτερω, σου μεταφερω τι ακουσα απο τους ναυτεργατες. Και φυσικα, λογια του αερα δεν λενε. Οποτε, και οι νησιωτες εχουν συμφερον να στηριξουν τους ναυτεργατες.

 

Τωρα, για να παω στα πρωτα που λες.

Το ξερω οτι μιλατε για κοινους εγκληματιες. Απλα από το πρωτο μου ποστ ειπα οτι δεν εχω διαβασει ολη τη συζητηση και ανεφερα οτι θα σχολιασω μονο κατι συγκεκριμενο -τον ορισμο του φασισμου. Μετα η μια κουβεντα φερνει την αλλη....

Δευτερον, εχω ακουσει εγω να τουμπανιαζουν απεργους. Το προσφατο περιστατικο ειναι οταν συνδικαλιστες του ΠΑΜΕ πηγαν να κανουν παρασταση διαμαρτυριας στο υπουργειο εργασιας. Εκει καναν επεμβαση τα ΜΑΤ. Γιατι? Γιατι διαμαρτυρηθηκαν αλλά και επειδη μαλλον η κυβερνηση θελει να στειλει ενα μηνυμα -οπως προειπα. Τωρα οι προεδροι ομοσπονδιων -γιατι ηταν εκλεγμενοι προεδροι ομοσπονδιων και σωματειων οι συνδικαλιστες του ΠΑΜΕ- σερνονται στα δικαστηρια. Δηλαδη ανθρωποι που διεκδικουν τα δικαιωματα, σερνονται στα δικαστηρια. Οποτε να κι αλλη μορφη βιας. Απλα το αναφερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι απαραίτητα τόσο γενικευμένο. Αν δεν κάνω λάθος, το κυβερνών κόμμα συγκέντρωσε στις εκλογές κάτω από το 30% των ψηφοφόρων.

 

 

ποτε, τωρα; τωρα που χρεοκοπησε η ελλαδα; τωρα ειναι αργα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το λινκ το διάβασα πριν το βάλω, όπως και έχω ακούσει τι έγινε τότε. Και φυσικά υπάρχουν δυο απόψεις, προτιμώ να πιστέψω αυτή που δεν προέρχεται από μακροχρόνια ψεύτες (μπορώ να ποστάρω δεκάδες άλλα "μεμονωμένα περιστατικά", κι εκεί κάποια εξήγηση θα υπάρχει φυσικά). Ο ιατροδικαστής πάντως διαφωνεί μαζί σου.

 

Γενικότερα το κάνεις αυτό; Τι προτιμάς να πιστεύεις εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τα. Βάλε κι ένα "ο παππούς μου ήταν στα SS" από κάτω να ταιριάζει γάντι.

 

Πωπω τι μου ειπε o ωριμος...

Να τωρα θα στην πω κι εγω: Εσενα ο παπους σου ηταν στην KGB φιλε?

Κατα τ'αλλα και σε σενα και στους στοκους που κανανε like σε αυτην την ατακα (κυριως ομως σε σενα), αν εχετε κανα θεματακι με τις αποψεις μου απευθυνθειτε σε μενα με τα επιχειρηματα σας και αφηστε μελη της οικογενειας μου και δη τα αποθανοντα, στην ησυχια τους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα το κάνεις αυτό; Τι προτιμάς να πιστεύεις εννοώ.

 

Αυτό που μου λέει η κρίση μου. Δεν μπορώ να πιστέψω κάποιον δογματικά, είτε επειδή τον συμπαθώ περισσότερο, είτε επειδή το αξίωμα του καθιστά το λόγο του ευαγγέλιο.

 

 

ποτε, τωρα; τωρα που χρεοκοπησε η ελλαδα; τωρα ειναι αργα. 

Ok, I give you that, με βρίσκεις σύμφωνο σε αυτό. Αν και φυσικά, υπήρχε πάντα αυτό το μικρό ποσοστό που δεν έδωσε ποτέ ψήφο στον δικομματισμό, που ίσως δικαιούται να λέει πως δεν έφταιξε σε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου λέει η κρίση μου. Δεν μπορώ να πιστέψω κάποιον δογματικά, είτε επειδή τον συμπαθώ περισσότερο, είτε επειδή το αξίωμα του καθιστά το λόγο του ευαγγέλιο.

 

"Είτε επειδή έχουμε την ίδια ιδεολογία";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω τι μου ειπε o ωριμος...

Να τωρα θα στην πω κι εγω: Εσενα ο παπους σου ηταν στην KGB φιλε?

Κατα τ'αλλα και σε σενα και στους στοκους που κανανε like σε αυτην την ατακα (κυριως ομως σε σενα), αν εχετε κανα θεματακι με τις αποψεις μου απευθυνθειτε σε μενα με τα επιχειρηματα σας και αφηστε μελη της οικογενειας μου και δη τα αποθανοντα, στην ησυχια τους :)

Οφείλω να ομολογήσω πως η ατάκα δεν ήταν στοχευμένη και προσωπική ως προς την οικογενεια σου, αλλά το "ο παππούς μου ήταν στα SS" είναι........ τραγούδι (από νεοναζιστική μπάντα προφανώς). Αυτά, ως προς τον παππού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...