Προς το περιεχόμενο

Nexus 4: Τέλος Φεβρουαρίου στην Ελλάδα με προτεινόμενη τιμή διάθεσης τα €469


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 130
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η τιμή είναι επάνω λόγο κερδοσκοπίας,

όποιος θέλει ας ανοίξει εταιρία να τα κάνει εισαγωγή απο αγγλία και να τα πουλήσει φτηνότερα

 

στην αγγλία η διανομή γίνεται απο την google ιρλανδίας,

και το nexus7 το πείρα 168 λίρες, στην ελλάδα είναι πολύ μικρή η αγορά (και φτωχή) για να ασχοληθεί κανείς με εξαγωγές και υποστήριξη σε retail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το Nexus 4 είναι πιο όμορφο, έχει αρκετά πιο γρήγορο επεξεργαστή και καλύτερη ποιότητα κατασκευής για μένα (γυαλί και όχι πλαστικό).  Ακόμα τρέχει pure android έχει 2 giga μνήμη και θα παίρνει πάντα πρώτο τις αναβαθμίσεις. Αν δεν σου αρέσει το software της Samsung το μόνο πλεονέκτημα του S3 είναι η λίγο καλύτερη φωτογραφική μηχανή. Εχω δοκιμάσει και τα δύο.  Προτιμώ το Nexus 4 σε κάθε περίπτωση. Το να υποβαθμίζεις τον ανταγωνισμό δεν κάνει το κινητό σου καλύτερο. 

Εγώ γενικά είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 κινητά και ένα μεγάλο μέιον του nexus είναι και η έλλειψη υποδοχής κάρτας micro sd...

Όταν είναι να σκάσεις αυτά τα χρήματα θέλεις να έχεις και την δυνατότητα να φορτώνεις τραγούδια, βιντεάκια και ότι άλλα αρχεία θέλεις με το κιλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή φίλοι μου αλλού εκτός play Store πόσο πωλείται???

Δεν νομίζω ότι 20-30 ευρώ που θα το βρεις αλλού είναι τεράστια διαφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας δούμε πόσο θα θέλουν να κερδοσκοπήσουν τα μεγάλα μαγαζιά, όταν πήρα τηλέφωνο ή διαφορά τιμής σε μικρά μαγαζιά του Σκρουτζ και τα μεγάλα ήταν 200+ ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή φίλοι μου αλλού εκτός play Store πόσο πωλείται???

Δεν νομίζω ότι 20-30 ευρώ που θα το βρεις αλλού είναι τεράστια διαφορά...

Για παράδειγμα

 

http://www.carphonewarehouse.com/mobiles/choose-tariff/LG_NEXUS_4/PPAY?colourCode=BLACK&modelName=Nexus%204&viewDealForAll=false

 

Αν βρεις μαγαζί που το δίνει μόνο 20 ευρώ καπέλο ενδιαφέρομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με s4 στον ορίζοντα,τιμή διάθεσης και τη φήμη της σειράς nexus,δεν θα έλεγα πως οι πωλήσεις του θα πάνε με τα μπούνια..<br><br>

Επίσης σε καμία των περιπτώσεων δεν είναι το καλλύτερο smartphone στην αγορά αυτή τη δεδομένη στιγμή,όπως ειπώθηκε πολλάκις σε προηγούμενα μηνύματα.Είναι ένα αξιοπρεπές τηλέφωνο,που το ακολούθησαν διάφορες κακές συγκρίες κάτα την κυκλοφορία του.

<br><br>

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το Nexus 4 είναι πιο όμορφο, έχει αρκετά πιο γρήγορο επεξεργαστή και καλύτερη ποιότητα κατασκευής για μένα (γυαλί και όχι πλαστικό).  Ακόμα τρέχει pure android έχει 2 giga μνήμη και θα παίρνει πάντα πρώτο τις αναβαθμίσεις. Αν δεν σου αρέσει το software της Samsung το μόνο πλεονέκτημα του S3 είναι η λίγο καλύτερη φωτογραφική μηχανή. Εχω δοκιμάσει και τα δύο.  Προτιμώ το Nexus 4 σε κάθε περίπτωση. Το να υποβαθμίζεις τον ανταγωνισμό δεν κάνει το κινητό σου καλύτερο. 

Δηλαδη η οθόνη με τα διάφορα bleeding σου αρέσει;η πλαστικούρα της κατασκευής σε ικανοποιεί?η ελλειψη κάρτας;οσο για την ραμ βάλε το ενα κινητό δίπλα στο άλλο και δες ποιο έχει πιο smooth περιβάλλον(και μετά έλα μπροστα στο iphone4 μου με την 6.1 να γελάσουμε και λιγο εμεις οι applefun).Επειδή ο αδερφός μου είναι κατοχος και τον 2 δεν υπάρχει καν θέμα σύγκρισης του S3 με τον φτωχό πλην τίμιο συγγενη.καλό κινητό για 300-350 ευρώ maximum ναι ειναι αλλά μην τρελαίνεστε κιόλλας.Ειδικά το timing της κυκλοφορίας του είναι δυστυχώς πολυ κακό για τον έλληνα καταναλωτη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη η οθόνη με τα διάφορα bleeding σου αρέσει;η πλαστικούρα της κατασκευής σε ικανοποιεί?η ελλειψη κάρτας;οσο για την ραμ βάλε το ενα κινητό δίπλα στο άλλο και δες ποιο έχει πιο smooth περιβάλλον(και μετά έλα μπροστα στο iphone4 μου με την 6.1 να γελάσουμε και λιγο εμεις οι applefun).Επειδή ο αδερφός μου είναι κατοχος και τον 2 δεν υπάρχει καν θέμα σύγκρισης του S3 με τον φτωχό πλην τίμιο συγγενη.καλό κινητό για 300-350 ευρώ maximum ναι ειναι αλλά μην τρελαίνεστε κιόλλας.Ειδικά το timing της κυκλοφορίας του είναι δυστυχώς πολυ κακό για τον έλληνα καταναλωτη..

Α κατι τελευταίο σχετικά με το θέμα ομορφιας...το nexus4 ειναι σαν fiat multipla και εσύ το συγκρίνεις με κάτι αρκετά ανώτερο πχ.μια alfa romeo...είπαμε η ομορφιά είναι αντικειμενική αλλά μην το παρακάνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 Το Nexus 4 είναι πιο όμορφο, έχει αρκετά πιο γρήγορο επεξεργαστή και καλύτερη ποιότητα κατασκευής για μένα (γυαλί και όχι πλαστικό).  Ακόμα τρέχει pure android έχει 2 giga μνήμη και θα παίρνει πάντα πρώτο τις αναβαθμίσεις. Αν δεν σου αρέσει το software της Samsung το μόνο πλεονέκτημα του S3 είναι η λίγο καλύτερη φωτογραφική μηχανή. Εχω δοκιμάσει και τα δύο.  Προτιμώ το Nexus 4 σε κάθε περίπτωση. Το να υποβαθμίζεις τον ανταγωνισμό δεν κάνει το κινητό σου καλύτερο. 

<p>Δηλαδη η οθόνη με τα διάφορα bleeding σου αρέσει;η πλαστικούρα της κατασκευής σε ικανοποιεί?η ελλειψη κάρτας;οσο για την ραμ βάλε το ενα κινητό δίπλα στο άλλο και δες ποιο έχει πιο smooth περιβάλλον(και μετά έλα μπροστα στο iphone4 μου με την 6.1 να γελάσουμε και λιγο εμεις οι applefun).
Για λες οτι ειναι πλαστικουρα μάλλον κανα κινέζικο θα έχει πάρει ο αδερφός σου. To nexus 4 ειναι με γυαλί στην πλατη που κάνει και διάφορες αντανακλασεις που το κάνουν στολίδι. Λόγω aosp και hardware το κινητό παει σφαίρα σε όλα. Αν του αδερφου σου δεν είναι smooth έχει κάποιο πρόβλημα. Αποστολή από το Nexus 4 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...