Προς το περιεχόμενο

Laser στα μάτια? Απόψεις, κόστος!


Claymore123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το 1994 έκανα λέιζερ... .. Και ποιο είναι το ηχιτικο κλιπ που χρησιμοποιούν στις ταινίες για την ρηπη λέιζερ; pew pew!

 

 

Παρα πολλα χρονια !!! Μπραβο !!! ?Ποσο ετων ησουν τοτε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ έχω και αστιγματισμό και μυωπία -και τα 2 πολύ υψηλά-. Δεν ξέρω στην περίπτωση μου τι γίνεται.. Άρα εφόσον είπατε πως ακόμη και μετά εγχείρηση καταρράκτη κάνατε λειζερ δεν υπάρχει θέμα. Λογικά θα είχαν ενημερώσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι ο δικός μου γιατρός φορούσε γυαλιά. Δε τον ρώτησα γιατί αλλά νομίζω πως δεν εμπιστεύονται κάποιον πλην του εαυτού τους σε αυτό το θέμα οπότε είναι πρακτικά αδύνατον να το κάνουν. Επίσης στέκει και το θέμα μάρκετινγκ. Αν πχ ο οφθαλμίατρος Α κάνει επέμβαση τα μάτια του στον οφθαλμίατρο Β εσύ σε ποιον θα πας μετά, στον Α ή στον Β;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολλα χρονια !!! Μπραβο !!! ?Ποσο ετων ησουν τοτε ?

14ων, φυσικά και φορούσα γυαλιά για ξεκούραση μπροστά σε οθονη/τηλεοραση, έναν έλεγχο ετήσιο για να βλέπουμε εαν υπάρχει διακύμανση και αυτά.

 

Ε, πέρυσι μου ανέβηκε 1/4 λόγω ηλικίας.

 

Σε γενικές γραμμές έχω καταλάβει ότι ότι ειναι να πάθει το μάτι θα το παθει.

Εγώ έχω και αστιγματισμό και μυωπία -και τα 2 πολύ υψηλά-. Δεν ξέρω στην περίπτωση μου τι γίνεται.. Άρα εφόσον είπατε πως ακόμη και μετά εγχείρηση καταρράκτη κάνατε λειζερ δεν υπάρχει θέμα. Λογικά θα είχαν ενημερώσει..

Υποτίθεται ότι όσο πιο νωρίς, ηλικιακά, την κανεις τόσο το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι ο δικός μου γιατρός φορούσε γυαλιά. Δε τον ρώτησα γιατί αλλά νομίζω πως δεν εμπιστεύονται κάποιον πλην του εαυτού τους σε αυτό το θέμα οπότε είναι πρακτικά αδύνατον να το κάνουν. Επίσης στέκει και το θέμα μάρκετινγκ. Αν πχ ο οφθαλμίατρος Α κάνει επέμβαση τα μάτια του στον οφθαλμίατρο Β εσύ σε ποιον θα πας μετά, στον Α ή στον Β;

 

Με την ίδια λογική και ο καρδιοχειρούργος αν χρειαστεί επέμβαση και του την κάνει άλλος, εσύ σε ποιόν θα πας μετά;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αλλά στη μια περίπτωση μιλάμε για επέμβαση σοβαρού προβλήματος υγείας και στην άλλη για αισθητική επέμβαση. Για την ιστορία πάντως ο θείος μου, καρδιοχειρουργός πέθανε από καρδιά λόγω ιατρικού λάθους στην επέμβαση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αλλά στη μια περίπτωση μιλάμε για επέμβαση σοβαρού προβλήματος υγείας και στην άλλη για αισθητική επέμβαση. Για την ιστορία πάντως ο θείος μου, καρδιοχειρουργός πέθανε από καρδιά λόγω ιατρικού λάθους στην επέμβαση...

 

 

Αυτος χειρουργουσε αλλον ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Ξανακανω το ιδιο post και σε αυτο το θεμα μιας και ειναι πιο προσφατο.

 

Επειδη ενδιαφερομαι να κανω και εγω στους επομενους 1-2 μηνες laser (μυωπια+αστυγματισμο) αλλα δεν γνωριζω προσωπικα καποιον καλο γιατρο εδω Αθηνα, θα ηθελα αν μπορειτε να μου προτεινετε καποιους εσεις που εχετε ηδη κανει. Σε λογικα πλαισια τιμων.

 

Αν δεν γινεται εδω, με pm.

 

Σας ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος χειρουργουσε αλλον ??

 

Τώρα το είδα. :P Όχι ο ίδιος ήταν ο ασθενής.

Με το λειζερ φευγει κ ο αστιγματισμος κ η μυωπια;;;

 

Ναι αλλά εξαρτάται. Εγώ πχ πέραν της μεγάλης μυωπίας είχα και πολύ αστιγματισμό. Μου μεινε μόνο 0.75 αστιγματισμός στο αριστερό μάτι (όπου ήταν και ο πιο υψηλός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eixa διαβασει το πρωτο λινκ της παραθεσης κι αποφασισα να μην κανω. Γνωριζω 2 ατομα που εχουν κανει, ο ενας απεκτησε προβλημα αστιγματισμου μετα την επεμβαση. Η αλλη ολα ΟΚ.

Δεν εχω πολυ μυωπια οποτε σιγα τα ωα. Φακοι επαφης και βλεπουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανακανω το ιδιο post και σε αυτο το θεμα μιας και ειναι πιο προσφατο.

 

Επειδη ενδιαφερομαι να κανω και εγω στους επομενους 1-2 μηνες laser (μυωπια+αστυγματισμο) αλλα δεν γνωριζω προσωπικα καποιον καλο γιατρο εδω Αθηνα, θα ηθελα αν μπορειτε να μου προτεινετε καποιους εσεις που εχετε ηδη κανει. Σε λογικα πλαισια τιμων.

 

Αν δεν γινεται εδω, με pm.

 

Σας ευχαριστω!

 

 

Εχεις pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...