Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Πολυ σωστη αναλυση katcos. Για να πω την αληθεια, ουτε το 0,27 το τεμαχιο με ικανοποιει (συμπεριλαμβανομενων των προσθετων χρεωσεων). Αν κανεις ενα καλο στοκαρισμα απο τις γνωστες προσφορες των σουπερ μαρκετ, μπορεις να παρεις κουτι 16 καψουλων με 3,90 ευρω το ενα (4,88 Χ 20% εκτπωση). Συνεπως με 0,244 ευρω το τεμαχιο μπορεις να πιεις καφε, εχοντας πεταχτει με τα ποδαρακια σου στο πλησιεστερο μεγαλο μαρκετ της γειτονιας. Για παραδειγμα, σημερα υπαρχει εκπτωση 15% για τους καφεδες, δλδ με 4,15 το κουτι των 16 καψουλων ή με 0,26 την καψουλα πινεις καφε. Δεν υπαρχει λογος να αρχισεις να "παιζεις" με τη γευση για 0,27 εκτος αν εχεις δοκιμασει ηδη τη γευση μιας συβατης καψουλας και σου αρεσε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα παιδες.. Ειδα αυριο στα lidl εχει super σαββατο και εχει ολους τους καφεδες για μηχανες nespresso απο 2.49 1.49.. Απλα ηθελα να το αναφερω, για εμένα ειναι ένας αρκετά καλος καφες οτι καλύτερο μετ;α απο nespresso σε σχεση παντα με τα δικα μου γουστα κ με οτι εχω δοκιμασει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μυαλό μου είχα τις συσκευασίες της Nespresso με τα 10 τεμάχια. Στην Τασσιμο είναι 16 , οπότε έχεις δίκιο. Το μόνο θετικό που κρατάω είναι ότι άρχισαν να βγαίνουν και συμβατές Τασσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μυαλό μου είχα τις συσκευασίες της Nespresso με τα 10 τεμάχια. Στην Τασσιμο είναι 16 , οπότε έχεις δίκιο. Το μόνο θετικό που κρατάω είναι ότι άρχισαν να βγαίνουν και συμβατές Τασσιμο.

 

Μάλλον δεν σε θέλει σήμερα :-D ! Για Dolce gusto συζητούσαμε όχι για Tassimo B)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες.. Ειδα αυριο στα lidl εχει super σαββατο και εχει ολους τους καφεδες για μηχανες nespresso απο 2.49 1.49.. Απλα ηθελα να το αναφερω, για εμένα ειναι ένας αρκετά καλος καφες οτι καλύτερο μετ;α απο nespresso σε σχεση παντα με τα δικα μου γουστα κ με οτι εχω δοκιμασει...

Κατάστημα Μεσογείων ώρα 08:00 ακριβώς.Στο ράφι υπάρχουν πέντε (5) κουτιά ristretto ( και 30 κουτιά lungo & classico). Σε διαμαρτυρία μου στον υπάλληλο η απάντηση ήταν ότι τόσα μας έστειλαν από τα κεντρικά!!!

Κατάστημα Σεβαστουπολεως ώρα 08:19 Στο ράφι υπάρχει συνολικά ένα (1) κουτί classico . Σε ερώτηση μου για ristretto η απάντηση ήταν ότι δεν υπάρχει ούτε μας έφεραν.

Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών εκνευρισμένος κατέθεσα την καταγγελία και αφού κράτησε τα στοιχεία μου δεσμεύτηκε για επίσημη απάντηση την Δευτέρα.

Οποιος πάει και δεν βρει ristretto σε άλλο κατάστημα ας μπει στον κόπο να το αναφέρει στο 800-111-3333

Btw o lungo που υπήρχε και πήρα είναι πολύ κατώτερος από τον ristretto

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο φαληρο και στη Καλλιθέα 8.30 κανένα ristreto καιστα 2 καταστήματα

1 classico kai 7 lungo στο φαληρο

3 lungo στη Καλλιθέα

και ναι ο Lungo επειδή τον είχα δοκιμάσει παλιότερα είναι όντος χάλια (για τα γούστα μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να βοηθησω οσουσ ψαχνουν περιοχες  Γλυφαδα-Ελληνικο-Αλιμος-Δαφνη δεν υπαρχει ουτε για δειγμα κανενας τυπος απο γευσεις. Ειναι εντελως απαραδεκτοι γιατι οπο οτι μου ειπαν οι υπευθυνοι δεν κανανε σωστο προγραμματισμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάστημα Μεσογείων ώρα 08:00 ακριβώς.Στο ράφι υπάρχουν πέντε (5) κουτιά ristretto ( και 30 κουτιά lungo & classico). Σε διαμαρτυρία μου στον υπάλληλο η απάντηση ήταν ότι τόσα μας έστειλαν από τα κεντρικά!!!

Κατάστημα Σεβαστουπολεως ώρα 08:19 Στο ράφι υπάρχει συνολικά ένα (1) κουτί classico . Σε ερώτηση μου για ristretto η απάντηση ήταν ότι δεν υπάρχει ούτε μας έφεραν.

Πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών εκνευρισμένος κατέθεσα την καταγγελία και αφού κράτησε τα στοιχεία μου δεσμεύτηκε για επίσημη απάντηση την Δευτέρα.

Οποιος πάει και δεν βρει ristretto σε άλλο κατάστημα ας μπει στον κόπο να το αναφέρει στο 800-111-3333

Btw o lungo που υπήρχε και πήρα είναι πολύ κατώτερος από τον ristretto

Καταγγελία εκανες στην ίδια την εταιρεία; Δεν θα ιδρώσει το αυτάκι τους . Στο λέω εκ πείρας.

 

Η γραμμή για τις προσφορές έρχεται απο τα κεντρικά στα οποία και έκανες καταγγελία.

 

Η ίδια ιστορία συμβαίνει και στα εργαλεία που "κυνηγάω" απο lidl ανα καιρούς. Οτι ειναι πραγματική προσφορά το φέρνουν σε πολύ λίγα τεμάχια και δεν το προλαβαίνεις. (στην περίπτωση σου και καθόλου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω βρηκα μονο lungo κ κατι λιγα classico k πηρα 15 κουτια 

 

btw ο freddo με lungo σε ποσοτητα 40ml με εξτρα πατημα αφου τελειωσει για να βγαλει ακομα λιγη ποσοτητα καφε ειναι καλυτερος απο τον ristretto

 

 

επισης φρεσκοκομμενος καφες στα 4mm με αυτες τις επαναγεμιζομενες 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/251864459930?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

κ αυτα τα καπακια

 

http://www.amazon.co.uk/ONWIN-CM-Lids-Aluminium-Nespresso%C2%AE/dp/B00ISRL37G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1434098728&sr=8-1&keywords=nespresso+lids

 

ειναι αισθητα καλυτερος απο nestle ,μυριζεις καφε κ οχι τεχνητα αρωματα

 

θα ηθελα να ακουσω γνωμες κ πρακτικες κ απο αλλους που χρησιμοποιουν επαναγεμιζομενες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περίμενα πως δεν θα βρίσκατε εύκολα τα εσπρέσο της Lidl, το υποψιάστηκα επειδή πουλάει πολύ ο ristretto οπότε τους είχαν ξεμείνει οι classico & lungo και ήθελαν να τους σπρώξουν σε όσα μαγαζιά τους βρήκατε. Πάντως ο lungo δεν μου αρέσει, ο classico απλώς αξιοπρεπής και τον πίνεις εύκολα για φρέντο αλλά πάντα καλύτερος και η μοναδική ποιοτικότατη επιλογή ο ristretto.

 

Προσπάθησα να χρησιμοποιήσω τις κάψουλες του Jacobs με αλουμινόχαρτο ΑΒ με Lavazza d' oro αλλά δεν μου το τρυπάει οπότε κάνω κομπίνα με μαχαιράκι να φτιάξω τρύπες. Ακόμα δεν έχω καταλάβει αν πόσο θα το γεμίζω ή ότι το αλουμινόχαρτο που προτείνετε αρκετοί δεν κάνει για τη δική μου Krups Pixie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω οτι απλα δεν εφεραν καφεδες.δηλ ο αλλος πηγε στις 8 και δεν βρηκε τιποτα;;;ποιος τους πηρε, οι υπαλληλοι;

εγω πηγα 9 και ειχε πολυ πραμα.πηρα 10 ριστρετο, 3 κλασικο και 2 λουνγκο

Βαγγελη αν εχεις ζυγαρια ακριβειας να μετρας 5 γραμμαρια και να γεμιζεις οχι παραπανω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω βρηκα μονο lungo κ κατι λιγα classico k πηρα 15 κουτια 

 

btw ο freddo με lungo σε ποσοτητα 40ml με εξτρα πατημα αφου τελειωσει για να βγαλει ακομα λιγη ποσοτητα καφε ειναι καλυτερος απο τον ristretto

 

 

επισης φρεσκοκομμενος καφες στα 4mm με αυτες τις επαναγεμιζομενες 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/251864459930?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

κ αυτα τα καπακια

 

http://www.amazon.co.uk/ONWIN-CM-Lids-Aluminium-Nespresso%C2%AE/dp/B00ISRL37G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1434098728&sr=8-1&keywords=nespresso+lids

 

ειναι αισθητα καλυτερος απο nestle ,μυριζεις καφε κ οχι τεχνητα αρωματα

 

θα ηθελα να ακουσω γνωμες κ πρακτικες κ απο αλλους που χρησιμοποιουν επαναγεμιζομενες

 

Να σε ρωτήσω γιατί επέλεξες αυτές και όχι την My coffee star;

Καταλαβαίνω ότι η  my coffee star  είναι ποιο ακριβή στην αρχική αγορά αλλα τελικά θα το πληρώσεις σε καπάκια.

 

H  sealpod κοστίζει 25 € και βρίσκεις 100 καπάκια περίπου με 8 € (το link που έβαλες έχει τα καπάκια 20€ )

Η my coffee star έχει 40 € και είναι για πάντα.

 

EDIT. Τελικά  η my coffee star έχει κρυφό κόστος για τα λάστιχα στεγανοποίησης (δίνει δύο με την αγορά). 8€ τα 10. αλλά δεν λένε πόσο διαρκούν.

Θα τους πάρω αύριο τηλέφωνο γιατί οι οδηγίες τους είναι για κλάματα (το video ειδικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...