Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μετα απο περιπου 2 μηνες χρησης αυτα που ειδα για τα μηχανακια με καψουλες ειναι τα εξης

 

οι καλυτερες καψουλες ειναι της nespresso οι οποιες ομως ειναι πανακριβες,ειδικα για καφε με τεχνητα αρωματα που κανει μπαμ

 

μετα αν σου κατσουν σωστα αλουμινενενια καπακια κ φρεσκος καφες τοτε καλες ειναι κ οι καψουλες των coffee island αλλα παλι ακριβες στα 3,κατι ευρω

 

οι καψουλες των lidl ειναι μεγαλος συμβιβασμος πολυ επιεικως οσο καλη κ αν ειναι η τιμη τους

 

τον καλυτερο καφε τον ηπια με φρεσκοαλεσμενο καφε απο καφεκοπτεια σε επαναγεμιζομενες ατσαλινες καψουλες με αυτοκολλητα αλουμινενια καπακια ,οχι τελειο απλα πολυ καλο χαραμιζοντας βεβαια την ευκολια χρησης

 

για να πιεις φρεντο της προκοπης κ σε επαρκη ποσοτητα θες 3 - 4 καψουλες 

 

bottom line 

 

αν καποιος θελει την ευκολια αυτων των μηχανηματων + μια καποια σχετικα καλη ποιοτητα τοτε nespresso καψουλες η εστω καποιες καλες απο καφεκοπτεια

 

αν καποιος θελει να πινει πραγματικα καλο καφε τοτε σιγουρα πρεπει να ψαξει μια καλη εσπρεσσιερα στα 200+ ευρω + φρεσκοαλεσμενο καφε απο καφεκοπτειο

 

αν αγοραζα τωρα θα επελεγα την λυση της κανονικης εσπρεσσιερας

 

Συμφωνώ με τον φίλο Redshift, έχοντας δοκιμάσει επαναγεμιζόμενες κάψουλες τόσο τις πλαστικές Emohome όσο και τις μεταλικές Sealpod, οι μεταλικές είναι πολύ καλύτερες. Δυστυχώς όμως βγάζει λίγη ποσότητα, ίσως να φταίει ο καφές που βάζω, με αποτέλεσμα όντως να χρειάζεσαι 3-4 κάψουλες για έναν freddo espresso, eίναι και ακριβούτσικα τα stickers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ασχετο με το θεμα παιδια αλλα για οποιον ενδιαφερεται για κατι φορητο εχει μπει στο παιχνιδι και αυτη η εσπρεσιερα.Εγω ειμαι κατοχος της handpresso απο την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα δυστυχως παρεδωσε το πνευμα και επειδη ειναι πολυ ακριβη και πλεον δεν υπαρχει στην Ελλαδα σκεφτομαι να χτυπησω την minipresso.

Για τους λατρεις του εσπρεσο που θελουν να εχουν παντου τον αγαπημενο τους καφε.

Κλεινει η παρενθεση, συγγνωμη για το off topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολλά προβλήματα με το μηχανάκι, όποιος θέλει μπορεί να διαβάσει και να αποφασίσει, αλλά ας μείνουμε στο θέμα μας.

 

http://www.home-barista.com/espresso-machines/minipresso-review-t34103-20.html

 

 

http://www.reddit.com/r/Coffee/comments/2xsj34/wacaco_minipresso_review_dont_waste_your_money/

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια πατεντα αλλα ακριβο το μηχανακι

 

απο ποιοτητα καφε τι λεει?

σε σχέση με τα άλλα ειναι το πιο φθηνό.ποιότητα καφε οτι του βαλεις

 

Πολλά προβλήματα με το μηχανάκι, όποιος θέλει μπορεί να διαβάσει και να αποφασίσει, αλλά ας μείνουμε στο θέμα μας.

 

http://www.home-barista.com/espresso-machines/minipresso-review-t34103-20.html

 

https://www.youtube.com/watch?v=6LQhnKh3KRs

 

http://www.reddit.com/r/Coffee/comments/2xsj34/wacaco_minipresso_review_dont_waste_your_money/

 

 

 

αν διαβάσεις κατω οι αλλοι δεν αναφερουν προβλήματα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καψουλες απο τον μισηγιαννη εχουν θεμα με την ροη, στην ουσια βγαζει πιο πολυ νερο τι μπορουμε να κανουμε υπαρχει καμια πατεντα ?

Παρε original να εισαι σιγουρος. Πειραματα κάνεις?

Και αν θελεις κατι διαφορετικο και ποιοτικο Caffe Vergnano

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καψουλες απο τον μισηγιαννη εχουν θεμα με την ροη, στην ουσια βγαζει πιο πολυ νερο τι μπορουμε να κανουμε υπαρχει καμια πατεντα ?

Σε εμένα απο τα τρία είδη μου το έκανε το ένα και τον ενημέρωσα , η εξήγηση που μου έδωσε είναι ότι πιθανόν να συμβαίνει επειδή κάθε καφές ανάλογα πόσο καβουρδισμένος είναι, θέλει και ξεχωριστό άλεσμα για να παίρνει η κάψουλα την σωστή ποσότητα , επειδή είναι επαγγελματίας μου είπε ότι θα το φροντίσει άμεσα εφόσον γίνοντα επιτόπου και έχει και μηχανή που τις δοκιμάζει .Επίσης μου είπε και κάτι που δεν ήξερα για τον σωστό καφέ με τίς nespresso , ότι ο κανονικός espresso 35-40 ml πρέπει να βγαίνει σε 20-25 sec .

H καψουλες απο τον μισηγιαννη εχουν θεμα με την ροη, στην ουσια βγαζει πιο πολυ νερο τι μπορουμε να κανουμε υπαρχει καμια πατεντα ?

Και κάτι που ξέχασα , μου είπε πρίν την βάλω στην μηχανή την κάψουλα να την πιέζω στο πίσω μέρος να ανοίγουνε και οι τρείς τρύπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι που ξέχασα , μου είπε πρίν την βάλω στην μηχανή την κάψουλα να την πιέζω στο πίσω μέρος να ανοίγουνε και οι τρείς τρύπες

Αφου ανοιγουν μολις κουμπωσει η καψουλα μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μου είπε και κάτι που δεν ήξερα για τον σωστό καφέ με τίς nespresso , ότι ο κανονικός espresso 35-40 ml πρέπει να βγαίνει σε 20-25 sec .

 

ισχύει. Τουλάχιστον για τις κανονικές μηχανές espresso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ανοιγουν μολις κουμπωσει η καψουλα μεσα.

Έτσι είναι , καλό είναι να διέρχεται το νερό και απο τις τρείς, δεν είναι δύσκολο , εγώ το κάνω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...