Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πηρα απτον Μισεγιαννη σημερα, μιας και τον αναφερατε, 4 διαφορετικες γευσεις να δοκιμασω.

3ευρω η 10αδα.

Καθως τοσο καιρο οτι αλλη καψουλα εκτος απο Νεσπρεσσο εχω δοκιμασει ειναι για γελια ολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα απτον Μισεγιαννη σημερα, μιας και τον αναφερατε, 4 διαφορετικες γευσεις να δοκιμασω.

3ευρω η 10αδα.

Καθως τοσο καιρο οτι αλλη καψουλα εκτος απο Νεσπρεσσο εχω δοκιμασει ειναι για γελια ολες.

Αναμένουμε εντυπώσεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα απτον Μισεγιαννη σημερα, μιας και τον αναφερατε, 4 διαφορετικες γευσεις να δοκιμασω.

3ευρω η 10αδα.

Καθως τοσο καιρο οτι αλλη καψουλα εκτος απο Νεσπρεσσο εχω δοκιμασει ειναι για γελια ολες.

Θα πάω κι εγώ από βδομάδα στον Μισεγιάννη αλλά ομοίως θα ήθελα τις εντυπώσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εντυπωσεις να αναμενεις δηλ;Οταν γραφει αφοριστικα οτι ειναι για γελια ολες περιμενεις να βρει καλες αυτες;Χαχαχα

Όλες όσες έχει δοκιμάσει γράφει , μπορεί να είναι ανώτερες και πιο προσεγμένες σε γεύση και ποιότητα αυτές που πήρε χθες

Κι εγώ από συνοικιακά καταστήματα παίρνω "ανώνυμο" χύμα και έχουν διαφορές μεταξύ τους ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εντυπωσεις να αναμενεις δηλ;Οταν γραφει αφοριστικα οτι ειναι για γελια ολες περιμενεις να βρει καλες αυτες;Χαχαχα

Όπως και να κάνει, θα είναι συγκριτική ή κρίση του

Λιγότερα γέλια

Περισσότερα γέλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο espresso σε κάψουλα και πως τον κρίνει ο καθένας είναι θέμα υποκειμενικό "μου αρέσει ή δεν μου αρέσει" , υπάρχει όμως και κάτι που λόγικά προσθέτει ποιοτικά χαρακτηριστικά και αυτό είναι : το να γνωρίζεις την ποιότητα του καφέ που περιέχει η κάψουλα και άν είναι φρεσκοκομμένος . Τα παραπάνω διασφαλίζονται άν μπορείς να κατασκευάσεις ο ίδιος κάψουλες με καφέ που επιθυμείς φρεσκοκομμένο , ή να βρείς καφεκοπτείο που να κάνει αυτήν την δουλειά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τώρα που θα πάει 23% στον καφέ θα ανέβει και στη Nespresso?
(πριν ήταν 13% ή το χαν ήδη 23?)

 

Υ . Γ : δοκίμασα Rosabaya de Colombia... δεν μου άρεσε, ελαφρύς γλυκός και ήπιος.

Επεξ/σία από moredread
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα που θα πάει 23% στον καφέ θα ανέβει και στη Nespresso?

(πριν ήταν 13% ή το χαν ήδη 23?)

 

Υ . Γ : δοκίμασα Rosabaya de Colombia... δεν μου άρεσε, ελαφρός γλυκός και ήπιος.

Κανονικά θα πάει στο 23% εκτός αν το απορροφήσει η εταιρία και κρατήσει την τελική τιμή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα καλο!η νεστλε η χειροτερη πολυεθνικη που υπαρχει να απορροφησει το φπα;

στο τελος στην ελλαδα κανεις δεν θα παιρνει νεσπρεσο ετσι πως πανε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 γευσεις απο Μισεγιαννη 100% arabica, colombian supremo, indonesian sulawesi και Κενυα. Δε με νοιαζει αν θα γελασουν μερικοι αλλα δεν κτλβα διαφορα μεταξυ τους, ισως πολυ ελαχιστη. Δεν ξερω πολλα μπορει να παιζουν ρολο, π.χ. να ειχε τις καψουλες stock στο ραφι καιρο.

Επισης πολυ αδυναμοι/ηπιοι οι καφεδες ισως ηθελε 3 γρ περισσοτερο γεμισμα η περισσοτερη πιεση η αλλο κοψιμο δεν ξερω.... Η μηχανη βγαζει σκετο νερο μετα απο 5''.

 

Οποιος μπορει ας παει να παρει να δοκιμασει, τουλαχιστον ειναι καλυτεροι απο ενα σωρο καψουλες που εχω δοκιμασει της αγορας που δε θυμαμαι ουτε τις μαρκες. 

(γιατι επαναλαμβανω μπορει να ετυχε σε μενα να πηρα απο stock και να ηταν καιρο εκει η οτιδηποτε, οποιος δεν βιαζεται μπορει να του παραγγειλει και να παει μετα απο 1 μερα να τις παραλαβει)

Όπως και να κάνει, θα είναι συγκριτική ή κρίση του
Λιγότερα γέλια
Περισσότερα γέλια

ποια επρεπε να ειναι η κριση μου εκτος απο συγκριτικη? Κατα φαντασια ας πουμε?


το να γνωρίζεις την ποιότητα του καφέ που περιέχει η κάψουλα και άν είναι φρεσκοκομμένος . Τα παραπάνω διασφαλίζονται άν μπορείς να κατασκευάσεις ο ίδιος κάψουλες με καφέ που επιθυμείς φρεσκοκομμένο , ή να βρείς καφεκοπτείο που να κάνει αυτήν την δουλειά .

Βρες ενα τετοιο καταστημα να μας σωσεις ολους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο περιπου 2 μηνες χρησης αυτα που ειδα για τα μηχανακια με καψουλες ειναι τα εξης

 

οι καλυτερες καψουλες ειναι της nespresso οι οποιες ομως ειναι πανακριβες,ειδικα για καφε με τεχνητα αρωματα που κανει μπαμ

 

μετα αν σου κατσουν σωστα αλουμινενενια καπακια κ φρεσκος καφες τοτε καλες ειναι κ οι καψουλες των coffee island αλλα παλι ακριβες στα 3,κατι ευρω

 

οι καψουλες των lidl ειναι μεγαλος συμβιβασμος πολυ επιεικως οσο καλη κ αν ειναι η τιμη τους

 

τον καλυτερο καφε τον ηπια με φρεσκοαλεσμενο καφε απο καφεκοπτεια σε επαναγεμιζομενες ατσαλινες καψουλες με αυτοκολλητα αλουμινενια καπακια ,οχι τελειο απλα πολυ καλο χαραμιζοντας βεβαια την ευκολια χρησης

 

για να πιεις φρεντο της προκοπης κ σε επαρκη ποσοτητα θες 3 - 4 καψουλες 

 

bottom line 

 

αν καποιος θελει την ευκολια αυτων των μηχανηματων + μια καποια σχετικα καλη ποιοτητα τοτε nespresso καψουλες η εστω καποιες καλες απο καφεκοπτεια

 

αν καποιος θελει να πινει πραγματικα καλο καφε τοτε σιγουρα πρεπει να ψαξει μια καλη εσπρεσσιερα στα 200+ ευρω + φρεσκοαλεσμενο καφε απο καφεκοπτειο

 

αν αγοραζα τωρα θα επελεγα την λυση της κανονικης εσπρεσσιερας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 γευσεις απο Μισεγιαννη 100% arabica, colombian supremo, indonesian sulawesi και Κενυα. Δε με νοιαζει αν θα γελασουν μερικοι αλλα δεν κτλβα διαφορα μεταξυ τους, ισως πολυ ελαχιστη. Δεν ξερω πολλα μπορει να παιζουν ρολο, π.χ. να ειχε τις καψουλες stock στο ραφι καιρο.

Επισης πολυ αδυναμοι/ηπιοι οι καφεδες ισως ηθελε 3 γρ περισσοτερο γεμισμα η περισσοτερη πιεση η αλλο κοψιμο δεν ξερω.... Η μηχανη βγαζει σκετο νερο μετα απο 5''.

 

Οποιος μπορει ας παει να παρει να δοκιμασει, τουλαχιστον ειναι καλυτεροι απο ενα σωρο καψουλες που εχω δοκιμασει της αγορας που δε θυμαμαι ουτε τις μαρκες. 

(γιατι επαναλαμβανω μπορει να ετυχε σε μενα να πηρα απο stock και να ηταν καιρο εκει η οτιδηποτε, οποιος δεν βιαζεται μπορει να του παραγγειλει και να παει μετα απο 1 μερα να τις παραλαβει)

ποια επρεπε να ειναι η κριση μου εκτος απο συγκριτικη? Κατα φαντασια ας πουμε?

Βρες ενα τετοιο καταστημα να μας σωσεις ολους..

Από τον Μισεγιάννη στο Κολωνακι πήρα και εγώ και έμεινα αρκετά ικανοποιημένη , στον κανονικό espresso ο καφές ήταν σωστός με καϊμάκι και γεύση δυνατή , στον lungo όπως και κάθε κάψουλα που έχω δοκιμάσει και πιστέψτε με έχω δοκιμάσει πολλές , είναι φυσικό να αραιώνει .Πρέπει όμως να πάτε απο εκεί γιατί τα ταχυδρομικά είναι αρκετά και δεν συμφέρει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα και εγω μισηγιαννη πηρα 100% αραμπικα και το κολομπια χαρμανι, εχω δοκιμασει το πρωτο ωραιο αλλα νερουλο μπορει να χρειασθει και 3 καψουλες για σωστο φρεντο.

 

Α επισης ρωτησα και μπορεις να κανεις οποιον καφε εχει εκει για καψουλα ακομα και blue mountain! Φυσικα με την αναλογη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...