Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

got your point.

 

φοβάμαι οτι επειδή είναι πιο κοντές θα πέφτει αρκετός καφές στο καλάθι και οχι στο νερό. Για αυτό η my coffee start εχει τον δακτύλιο.

Τι μηχανή έχεις;

 

θα περιμένω το αποτέλεσμα σου και μάλλον θα σε ακολουθήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Krups Inissia

 

ξερε ομως οτι η τυπα ειναι πωλητης πολλων απο αυτες κ ειδικα των sealpod/bigsis

 

εχουν κ οι sealpod δακτυλιο

 

περιμενε να παρω 4mm κομμενο καφε κ θα σου πω 

 

παντως ακομα κ με την μαλακια που εκανα αγοραζοντας 5mm κομμενο καφε οταν τον στουπωνω καλα βγαζει ωραιο καφε με μπολικη κρεμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Krups Inissia

 

ξερε ομως οτι η τυπα ειναι πωλητης πολλων απο αυτες κ ειδικα των sealpod/bigsis

 

εχουν κ οι sealpod δακτυλιο

 

περιμενε να παρω 4mm κομμενο καφε κ θα σου πω 

 

παντως ακομα κ με την μαλακια που εκανα αγοραζοντας 5mm κομμενο καφε οταν τον στουπωνω καλα βγαζει ωραιο καφε με μπολικη κρεμα 

 

Παρήγγειλα σετ 2xSealpod+100 stickers, καθώς όπως λες κάνουν καλό καφέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πες μας εντυπωσεις οταν παραλαβεις

 

δοκιμασε καφε απο καφεκοπτειο στα 4mm κοψιμο αρχικα (o espresso κανονικα κοβεται στα 3mm)

 

μην παρεις ποσοτητα, 100 γραμμαρια παιρνε μεχρι να βρεις τον καφε κ το κοψιμο που σου ταιριαζει

Επεξ/σία από Redshift
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερε ομως οτι η τυπα ειναι πωλητης πολλων απο αυτες κ ειδικα των sealpod/bigsis

 

 

Αυτό το κατάλαβα. Σκέπτομαι μήπως στούμπωσε ποιο πολύ καφέ στις άλλες για να φανεί το δικό της προϊόν καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να κλεψει πολυ ευκολα σε βιντεο κ με πολλους τροπους αλλα φανταζομαι οι εξαπατημενοι θα την εκραζαν στα σχολια 

 

τεσπα σου λεω οτι οι καψουλες ειναι οκ κ απο ροη κ απο ποιοτητα καφε κ απο κρεμα 

 

αν κ οπως γραφω παραπανω δεν εχω ακομα σωστο καφε για να την δοκιμασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω γιατί επέλεξες αυτές και όχι την My coffee star;

Καταλαβαίνω ότι η  my coffee star  είναι ποιο ακριβή στην αρχική αγορά αλλα τελικά θα το πληρώσεις σε καπάκια.

 

H  sealpod κοστίζει 25 € και βρίσκεις 100 καπάκια περίπου με 8 € (το link που έβαλες έχει τα καπάκια 20€ )

Η my coffee star έχει 40 € και είναι για πάντα.

 

EDIT. Τελικά  η my coffee star έχει κρυφό κόστος για τα λάστιχα στεγανοποίησης (δίνει δύο με την αγορά). 8€ τα 10. αλλά δεν λένε πόσο διαρκούν.

Θα τους πάρω αύριο τηλέφωνο γιατί οι οδηγίες τους είναι για κλάματα (το video ειδικά)

ΦΙΛΕ μου ρωτησες? αυτο με το λαστιχάκι αν κατάλαβα εινα μόνο για μηχανή με ραβδώσεις, αλλά έστω οτι χρειάζεται , ανεξαρτήτως κόστος λαστιχάκια που βρίσκεις?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μυαλό μου είχα τις συσκευασίες της Nespresso με τα 10 τεμάχια. Στην Τασσιμο είναι 16 , οπότε έχεις δίκιο. Το μόνο θετικό που κρατάω είναι ότι άρχισαν να βγαίνουν και συμβατές Τασσιμο.

Συμβατες Τασιμο που???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, με όλη μου την ευγένεια, το παρόν νήμα αφορά αποκλειστικά και μόνο τις συμβατές κάψουλες nespresso. Οπότε αν θέλετε να συζητήσετε για Tassimo και Dolce Gusto ανοίξτε ξεχωριστό νήμα γιατί δεν μας αφορούν αυτά. Το έχει πει εξαρχής αυτός που το άνοιξε, το ξαναείπε πολλές φορές και μας εγκατέλειψε στο τέλος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, με όλη μου την ευγένεια, το παρόν νήμα αφορά αποκλειστικά και μόνο τις συμβατές κάψουλες nespresso. Οπότε αν θέλετε να συζητήσετε για Tassimo και Dolce Gusto ανοίξτε ξεχωριστό νήμα γιατί δεν μας αφορούν αυτά. Το έχει πει εξαρχής αυτός που το άνοιξε, το ξαναείπε πολλές φορές και μας εγκατέλειψε στο τέλος.

Επειδή με έχουν κράξει μερικοί πρίν με ακούσουν , ίσως και να είχαν δίκαιο γιατί προσπάθησα να προμοτάρω μία νέα επιχείρηση και επειδή το έχω ψάξει αρκετά το θέμα , πάρε τηλέφωνο το 216 7005122 όλα αυτά που αναφέρετε εδώ υπάρχουν και σε καλύτερες τιμές στήν Γλυφάδα .Υπάρχει μικρός παρασκευαστής δύο θέσεων απο πλεξιγκλάς που σου καθορίζει ακριβώς την ποσότητα του καφέ που θα πάρει η κάψουλα για να τρέχει κανονικά και να κάνει καλό καϊμάκι . Η συμβουλή μου για το αλεσμα είναι ότι η κάψουλα θα πρέπει να πάρει καθαρή ποσότητα καφέ απο 4,8 -5,2 gr έτσι καθορίζεται το άριστο τρίψιμο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να κλεψει πολυ ευκολα σε βιντεο κ με πολλους τροπους αλλα φανταζομαι οι εξαπατημενοι θα την εκραζαν στα σχολια 

 

τεσπα σου λεω οτι οι καψουλες ειναι οκ κ απο ροη κ απο ποιοτητα καφε κ απο κρεμα 

 

αν κ οπως γραφω παραπανω δεν εχω ακομα σωστο καφε για να την δοκιμασω

Επειδή με έχουν κράξει μερικοί πρίν με ακούσουν , ίσως και να είχαν δίκαιο γιατί προσπάθησα να προμοτάρω μία νέα επιχείρηση και επειδή το έχω ψάξει αρκετά το θέμα , πάρε τηλέφωνο το 216 7005122 όλα αυτά που αναφέρετε εδώ υπάρχουν και σε καλύτερες τιμές στήν Γλυφάδα .Υπάρχει μικρός παρασκευαστής δύο θέσεων απο πλεξιγκλάς που σου καθορίζει ακριβώς την ποσότητα του καφέ που θα πάρει η κάψουλα για να τρέχει κανονικά και να κάνει καλό καϊμάκι . Η συμβουλή μου για το αλεσμα είναι ότι η κάψουλα θα πρέπει να πάρει καθαρή ποσότητα καφέ απο 4,8 -5,2 gr έτσι καθορίζεται το άριστο τρίψιμο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή με έχουν κράξει μερικοί πρίν με ακούσουν , ίσως και να είχαν δίκαιο γιατί προσπάθησα να προμοτάρω μία νέα επιχείρηση και επειδή το έχω ψάξει αρκετά το θέμα , πάρε τηλέφωνο το 216 7005122 όλα αυτά που αναφέρετε εδώ υπάρχουν και σε καλύτερες τιμές στήν Γλυφάδα .Υπάρχει μικρός παρασκευαστής δύο θέσεων απο πλεξιγκλάς που σου καθορίζει ακριβώς την ποσότητα του καφέ που θα πάρει η κάψουλα για να τρέχει κανονικά και να κάνει καλό καϊμάκι . Η συμβουλή μου για το αλεσμα είναι ότι η κάψουλα θα πρέπει να πάρει καθαρή ποσότητα καφέ απο 4,8 -5,2 gr έτσι καθορίζεται το άριστο τρίψιμο .

Η συγκεκριμένη εταιρεία δεν αποστέλλει μικρές ποσότητες ( 20-30 καψουλες ) άρα θεωρείται ασύμφορη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη εταιρεία δεν αποστέλλει μικρές ποσότητες ( 20-30 καψουλες ) άρα θεωρείται ασύμφορη 

Αν πηγαίνεις Κολωνάκι , στην Λεβέντη 7 είναι ο Μισεγιάννης , η ιστορία του καφέ στην Ελλάδα .Εχει πάνω απο 20 ποκοιλίες espresso σε κάψουλες για Nespresso μηχανές .www.missegyannis.gr .Δεν στέλνει,μόνο απο εκεί .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...