Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες περασα απο καρφουρ: D.E. 4,55 ευρω!!!!!Οι αυθεντικες νεσπρεσο ποσο κανουν πλεον;

Τελικα οντως το lidl δεν αλλαξε τιμες τουλαχιστον στους καφεδες.

 

πετυχα καψουλες απο μαρινοπουλο που εληγαν σε 10 μερες και τις ειχε με 50 % εκπτωση πηρα 2 κουτια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ως τωρα για μενα κατα σειρα προτιμησης:

1 Vergano arabica

2 Kazaar nespresso

3 lidl ristretto

 

Συμφωνώ, ο Vergano arabica είναι εξαιρετικός, περιμένω να τον βγάλουν παλι σε προσφορά να στοκαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

makro 3,50 περιπου (Tώρα έχει 3,80)

Μόνο που η Makro είναι για χονδρική και πρέπει να έχεις κάρτα μέλους, σωστά;

 

o βεροπουλος δεν εχει τον arabica?

Ναι αλλά στον κοντινό μου Βερόπουλο και στα CofeeAway σταματήσανε να φέρνουν Vergnano. Δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλες περιοχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που η Makro είναι για χονδρική και πρέπει να έχεις κάρτα μέλους, σωστά;

 

Ναι αλλά στον κοντινό μου Βερόπουλο και στα CofeeAway σταματήσανε να φέρνουν Vergnano. Δεν ξέρω τι γίνεται σε άλλες περιοχές.

Ή κάποιον φίλο με φοιτητικό πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή κάποιον φίλο με φοιτητικό πάσο.

Κοιτάξτε, επειδή είχε ξανατεθεί θέμα πριν λίγο καιρό με σχετικές "προσφορές" που αφορούν ειδικές κατηγορίες καταναλωτών μια συμβουλή.

 

Όταν εντοπίζετε "προσφορά" και είναι τύπου Makro ή αυτό για τους ναυτικούς λέγετε απαραίτητα ότι αφορά μόνο τους τυχερούς που έχουν και τον τάδε γνωστό να τους εξυπηρετήσει κλπ. Μην γεμίζουμε το τόπικ με άχρηστα ποστ για το τίποτα γιατί ο άλλος μπορεί στην τελική να τσαντιστεί όταν φτάσει στη πηγή και δει ότι δεν - και θα έχει δίκιο επειδή τον παραπληροφορήσατε καθώς δεν είναι πραγματική προσφορά.

 

Και δεκάδες φορές έχει ειπωθεί εδώ για άλλες κατηγορίες καψουλών πως εδώ απαντάμε μόνο για τις συμβατές κάψουλες της Nespresso και αυτούς που τις χρησιμοποιούν οπότε δεν μπορεί κανείς να απαντήσει για τις άλλες κατηγορίες καψουλών. Μην βαρυφορτώνετε άδικα το τόπικ αφού μπορείτε να ανοίξετε δικό σας κι επιπλέον ο άλλος πάλι θα τσαντιστεί και με το δίκιο του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, ο Vergano arabica είναι εξαιρετικός, περιμένω να τον βγάλουν παλι σε προσφορά να στοκαρω.

Τόσο καλός ο vergano ? Με έβαλες στο τριπακι να δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο καλός ο vergano ? Με έβαλες στο τριπακι να δοκιμάσω.

Το έχουμε πει πολλές σελίδες πριν, όντως ισάξιος των νεσπρέσο. Ο καλύτερος στην κατηγορία "ποια άλλη κάψουλα να πάρω;". Μόνο προσέξτε, κάτι παίζει και μάλλον δεν διατίθεται πια. Η λίστα της ελληνικής σελίδας δεν περιέχει πλέον τις σχετικές κάψουλες για την εγχώρια αγορά κάτι που ίσως εξηγεί τη δυσαρέσκεια μου που δεν τις βρίσκω πια στην περιοχή μου από τον Βερόπουλο.

 

Και στο σκρουτζάδικο ενώ είχαν τις νεσπρεσάδικες Βερνιάνο, τώρα κόπηκαν όλες δραματικά. Άρα μάλλον η μαμά Βερνιάνο το παράτησε το σπορ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Πειραιά όπου και να κοίταξα κανένα lidl δεν έχει ristretto εδώ και 2 μήνες.

Προσωπικά βολεύομαι με έτοιμες κάψουλες (που σου φτιάχνουν κατά παραγγελία) απο το coffee island της γειτονιάς μου (12ρι) που μου κάθονται καλά σαν γεύση και την παλεύουν σαν κόστος αλλά θα ήθελα επιτέλους να δοκιμάσω και αυτόν τον ristretto απ τα lidl να δω τι ψάρια πιάνει. Αν έχει κανείς κανένα συγκεκριμένο κατάστημα lidl σε Νίκαια-Κερατσίνι-Πειραιά να έχει ακόμα ας το πει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...