Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο ristreto είναι απλά αξιοπρεπής. Βέβαια είναι πολύ οικονομικός και αυτό τον κάνει όντως "value for money".

Οι azzurro και classic είναι νερό.

Αυτή είναι η γνώμη μου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ristreto είναι κορυφαία 

 

Είναι καλή για να νιώσεις την ικανοποίηση ότι ήπιες ένα καφέ. Προφανώς VFM (ειδικά στην προσφορά 1,80   που είχε πριν κανα μηνα)!

Προσωπικά κάψουλες νεσπρέσσο πίνω 2-3 τη μέρα και άλλες 2-3 Lidl , το Σ/Κ αντί για Lidl vergnano.

 

Κλείνοντας περίπου 6 μήνες με την μηχανή μια σοβαρή (κακή) διαπίστωση είναι ότι αύξησα κατα πολύ την κατανάλωση λόγω ευκολίας παρασκευής του καφέ, πολλές φορές χωρίς να τον έχω ανάγκη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο χαρμανι πηρες μηπως το απλο και ειναι αλλιως κομμενο εγω πηρα το "βαρη" , τα αγορασα απο το μαγαζι στην θηβων που ειναι απεναντι απο τα lidl και δεν ξερω για τα γουστα σου αλλα ενα θα σου πω πινω και φρεντο με μια καζααρ οποτε για να σου λεω οτι ειναι νερουλι με 2 καψουλες coffe island καταλαβαινεις τι γινεται.

 

Απο την καψουλες του lidl εχω δοκιμασει μονο την ριστρετο την οποια βρισκω τρελο vfm απλα ηθελα κατι αλλο γιατι δεν πολυγουσταρω να ψωνιζω απο εκει.

 

Σόρυ που άργησα να απαντησω, αυτό που πήγε και πήρε η γυναίκα μου έγραφε extra (με μαρκαδόρο) απ έξω.. κοινώς φαντάζομαι το βαρύ και εγώ (από την Π.Ράλλη σύνορα Νίκαια-Κερατσίνι)

Τώρα όμως συνέβη το εξής... πάντα μας τους έφτιαχνε νομίζω αυτός που έχει το κατάστημα και ήταν άψογος ο καφές, αυτή την φορά μου είπε η γυναίκα μου ότι έλειπε και τις έφτιαξε μια κοπέλα που ήταν εκεί. Το αποτέλεσμα? καμιά σχέση με πριν, τόσο που νόμιζα ότι άλλαξαν χαρμάνι... πήρα 3 δεκάδες και έχει φύγει η μια ήδη, ο καφές δυστυχώς στις περισσότερες (αν όχι σε όλες τις καψουλες) έβγαινε όχι μόνο ελαφρύς αλλά σε ΕΛΑΧΙΣΤΗ ποσότητα (πχ μολις έφτιαξα έναν και χρειάστηκαν 3 κάψουλες για να πάει το μεγάλο ποτήρι στην μέση όταν παλιά ήθελε 2 για περισσότερη ποσότητα) η ρύθμιση πάντα στην μεσαία σκάλα. Χθες είδαμε τυχαία τον ιδιοκτήτη στον δρόμο και του το είπαμε και είπε πως πιθανόν να μην φτιάχτηκαν σωστά οι κάψουλες (να μην πατήθηκε σωστά ο καφές).. φαντάστηκα πως το νερό μένει κυρίως στην κάψουλα ή τρέχει απ έξω πράγμα που επιβεβαιώθηκε καθώς η θήκη για τις κάψουλες ήταν γεμάτη νερό. Κοινώς... δυστυχώς μεγάλο ρόλο παίζει το πως σας τις φτιάχνουν και η συγκεκριμένη παρτίδα ήταν μια σκέτη απογοήτευση :).. πιθανόν αυτό εξηγεί το γιατί άλλοι είναι ευχαριστημένοι και άλλοι όχι... αν δείτε κάποιον να σας τις φτιάχνει καλά, μείνετε με αυτόν τον συγκεκριμένο όπως θα κάνω και εγώ πλέον ;)

 

Τώρα για να καταλάβεις.. απ τις κάψουλες που είχα σαν δώρο απ την nespresso ήπια έναν με μια Dharkan ή kazaar (δεν θυμάμαι ποια απ τις 2.. η λιγότερο καβουρδισμένη αφού δεν μου αρέσουν οι καβουρδισμένες γεύσεις) + μια ristretto μαζί (δεν φτιάχνω με μια κάψουλα ποτέ) και αυτός ο καφές μου φάνηκε μια χαρά και όχι πάρα πολύ δυνατότερος απ του coffee island (σίγουρα σχετικά λίγο δυνατότερη γεύση αλλά όχι κάτι υπερβολικό), οπότε καταλαβαίνεις... πάντως στις τελευταίες κάψουλες όπως είπα σε κατάλαβα απόλυτα και υπό την άποψη του ρίσκου, έστω και με υψηλότερη τιμή, οι καψουλες της nespresso είναι σίγουρα πιο ασφαλής λύση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις προάλλες πέρασα από Χαλάνδρι μεριά και συμπτωματικά που ήθελα να πιω ένα καφέ στο πόδι, δοκίμασα έναν πολύ καλό Attibassi στη Solo Gelato που είναι gelateria. Είδα ότι πουλούσε και χύμα καφέ και βλέπω μεταξύ άλλων και κάψουλες νεσπρέσο με 3.30 ευρώ τη δεκάδα. Ο καφές αξίζει, αφήνει μια πολύ ευχάριστη επίγευση σοκολάτας και δεν είναι βαρύς. Δοκιμάστε τον αν πάτε από κει.

 

https://instagram.com/p/7ucjayzTqh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εγω παρηγγειλα καψουλες απο την gourmesso hellas και εμεινα ικανοποιημενος. Συγκεκριμενα οι 2 Lungo και o ristretto ηταν πολυ καλοι. Για τις υπολοιπες δεν εχω γνωμη.Ριξτε μια ματια εδω www.gourmessohellas.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εγω παρηγγειλα καψουλες απο την gourmesso hellas και εμεινα ικανοποιημενος. Συγκεκριμενα οι 2 Lungo και o ristretto ηταν πολυ καλοι. Για τις υπολοιπες δεν εχω γνωμη.Ριξτε μια ματια εδω www.gourmessohellas.gr

spam διαφήμιση πάλι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εγω παρηγγειλα καψουλες απο την gourmesso hellas και εμεινα ικανοποιημενος. Συγκεκριμενα οι 2 Lungo και o ristretto ηταν πολυ καλοι. Για τις υπολοιπες δεν εχω γνωμη.Ριξτε μια ματια εδω www.gourmessohellas.gr

Για πες the1mason τιμούλα,με ποιες αλλες καψουλες μοιαζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον τρολ παρά διαφήμιση είναι. Δεν μπορεί να κάνει 3 λογαριασμούς για να διαφημίσει το μαγαζί και να υποστηρίξει ο ένας λογαριασμός τον άλλο, με 1 μήνυμα ο καθένας, και να μην καταλαβαίνει ότι κάνει μπαμ από μακριά.

 

Για να είμαι και ontopic, αισθάνομαι πολύ άσχημα με όσα διαβάζω που μου αρέσει ο azzuro από τα lidl. Καθώς γενικά πίνω τον καφέ μέτριο, ο azzuro είναι ο μοναδικός που μπορώ να πιω πολύ ευχάριστα σε ποσότητα lungo χωρίς καθόλου ζάχαρη (μόνο λίγο γαλατάκι κονσέρβα βάζω για να σπάσει η γεύση...). Μάλλον είμαι και επισήμως ο φλώρος του καφέ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες the1mason τιμούλα,με ποιες αλλες καψουλες μοιαζουν.

 

 

Ναι, για πες μας λεπτομέρειες, και μην δίνεις σημασία σε οποιους γράφουν για διαφήμιση κλπ.

 Η τιμουλα ειναι 2.99€ ειναι οκ. Εγω αγορασα ristretto vaniglia και τις 2 γευσεις lungo που εχουν. Οι lungo κ ristretto πολυ καλοι με δυνατο αρωμα καταλαβαινεις οτι πινεις καφε κ οχι νερο κ η κρεμουλα επισης ικανοποιητικη. Vaniglia δεν δοκιμασα ακομα. 
Παραδοση: παραγγειλα τριτη και παρασκευη πρωι ειχα το πακετο.
Στα συν τα δωρεαν μεταφορικα απο 10 πακετα.
Στα μειον οτι εχουν μεθοδο πληρωμης μονο με πιστωτικη. Εδω ειναι κ το link τους. 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...