Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως συνεχίζω και βλέπω κανονικά από Genesis, από ό,τι βλέπω συνεχίζουν και μπαίνουν και νέες ταινίες, από όσο έχω αντιληφθεί τουλάχιστον..

 

Για το Sportdevil, πέρασα αυτό από το .zip (μάλιστα έκανα uninstall το παλιό που είχα για σιγουριά) και συνεχίζει να μου έχει την 1.8.8.0, στο changelog πάνω-πάνω λέει v1.8.8.0 (17-Oct-14)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το changelog εχει να αλλαχτει απο την 1.8.8.0 που το κλεισανε επισημα το 2014. Μετα που το ανελαβε καποιος και το εβαλε σε καποιο repo, το ξεκινησε απο 3.x. Για να μην τον κλεισουν και αυτον, το αφαιρεσε απο το repo και το sportsdevil δινεται μονο σε σκετο zip απο το φορουμ του tvaddons. Το changelog δεν εχει αλλαχτει απο τοτε, αλλα οποιες αλλαγες γινονται αναφερονται στο φορουμ.

 

http://forums.tvaddons.ag/sportsdevil-addon-for-kodi/27329-future-sportsdevil-post-github-dmca-issue.html

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως συνεχίζω και βλέπω κανονικά από Genesis, από ό,τι βλέπω συνεχίζουν και μπαίνουν και νέες ταινίες, από όσο έχω αντιληφθεί τουλάχιστον..

 

Για το Sportdevil, πέρασα αυτό από το .zip (μάλιστα έκανα uninstall το παλιό που είχα για σιγουριά) και συνεχίζει να μου έχει την 1.8.8.0, στο changelog πάνω-πάνω λέει v1.8.8.0 (17-Oct-14)

 

πηρε κ αναβαθμιση σε 5.1.4

 

τι διαολο σταματησανε τοτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το changelog εχει να αλλαχτει απο την 1.8.8.0 που το κλεισανε επισημα το 2013. Μετα που το ανελαβε καποιος και το εβαλε σε καποιο repo, το ξεκινησε απο 3.x. Για να μην τον κλεισουν και αυτον, το αφαιρεσε απο το repo και το sportsdevil δινεται μονο σε σκετο zip απο το φορουμ του tvaddons. Το changelog δεν εχει αλλαχτει απο τοτε, αλλα οποιες αλλαγες γινονται αναφερονται στο φορουμ.

 

http://forums.tvaddons.ag/sportsdevil-addon-for-kodi/27329-future-sportsdevil-post-github-dmca-issue.html

 

Κατάλαβα...

 

Όσον αφορά το Genesis πάντως, έχετε δει καμιά διαφορά; Γιατί εμένα μου φαίνεται ότι δουλεύει κανονικά, παρά εκείνη την ανακοίνωση ότι θα σταματούσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αναπτυξη του genesis ειναι που σταματησε. Οτι παιζει, παιζει, μιας και απο τις ιδιες πηγες παιρνει ακομα υλικο, πχ ororo.

Αν ομως καποια πηγη κλεισει, οπως εκλεισε πχ το yify, δεν θα παιζει στο genesis, αλλα δεν θα αντικατασταθει απο καποια αλλη. Ουτε θα προστεθουν features στο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Κατέβασα το Kodi από την επίσημη ιστοσελίδα αλλά θέλω τη βοήθειά σας για το πως να setάρω. Συγκεκριμένα αυτό που θέλω είναι να μπορώ να στριμάρω ελληνικούς και ξένους αγώνες διαφόρων αθλημάτων, και ξένε σειρές και ταινίες με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους (ό,τι υπάρχει διαθέσιμο τη στιγμή που θα δω την ταινία). Μουσική, φωτογραφίες κλπ δε με ενδιαφέρουν, για αυτά χρησιμοποιώ τα μαμά προγράμματα των windows.  :ph34r:  B)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ταινιες και σειρες, genesis

 

https://seo-michael.co.uk/how-to-manually-install-gotv-for-xbmc/

 

Και για αθλητικα, sportsdevil

 

https://seo-michael.co.uk/how-to-manually-install-sportsdevil-on-xbmc/

ωραία, ευχαριστώ! και υπότιτλους βρίσκει αυτόματα;

 

αυτό το ωραίο skin με το breaking bad πως μπορώ να το βρω; έψαξα εκεί που μπορείς να "κατεβάσεις" και άλλα skins αλλά δεν το βρήκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Κατέβασα το Kodi από την επίσημη ιστοσελίδα αλλά θέλω τη βοήθειά σας για το πως να setάρω. Συγκεκριμένα αυτό που θέλω είναι να μπορώ να στριμάρω ελληνικούς και ξένους αγώνες διαφόρων αθλημάτων, και ξένε σειρές και ταινίες με ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους (ό,τι υπάρχει διαθέσιμο τη στιγμή που θα δω την ταινία). Μουσική, φωτογραφίες κλπ δε με ενδιαφέρουν, για αυτά χρησιμοποιώ τα μαμά προγράμματα των windows.  :ph34r:  B)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!  :-)

 

Για ταινίες και σειρές:

 

Για αθλητικά:

http://kodicommunity.com/how-to-install-the-husham-repository-on-kodi/

και στο τελευταίο βήμα 13 επιλέγεις video addons και μόλις ανοίξει επιλέγεις από τη λίστα το sportsdevil.

 

EDIT: Για sportsdevil καλύτερα έτσι γιατί ανανεώνεται αυτόματα το addon ενώ με τον τρόπο του jim_p θέλει χειροκίνητη ανανέωση κάθε τόσο. Όχι ότι είναι τίποτα δύσκολο και το χειροκίνητο update αλλά επειδή είσαι αρχάριος καλύτερα το αυτόματο.

 

Για addon υποτίτλων πας System->Addons->Get Addons->Kodi Addon Repository (ή XBMC.org Addons)->Subtitles και επιλέγεις subtitles.gr (install).

 

Τέλος για ρύθμιση ελληνικών υποτίτλων πας System->Video->Subtitles και βάζεις στο PREFERRED SUBTITLE LANGUAGE: GREEK, πιο κάτω στο CHARACTER SET: GREEK (WINDOWS), στο LANGUAGE TO DOWNLOAD SUBTITLES FOR: GREEK και ENGLISH (επειδή είπες σε ενδιαφέρει να έχεις και αγγλικούς), και κάτω κάτω DEFAULT MOVIE SERVICE και DEFAULT TV SHOW SERVICE πατάς πάνω στο καθένα και επιλέγεις και στα δύο το SUBTITLES.GR.

 

Είσαι έτοιμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ταινίες και σειρές:

 

Για αθλητικά:

http://kodicommunity.com/how-to-install-the-husham-repository-on-kodi/

και στο τελευταίο βήμα 13 επιλέγεις video addons και μόλις ανοίξει επιλέγεις από τη λίστα το sportsdevil.

 

Για addon υποτίτλων πας System->Addons->Get Addons->Kodi Addon Repository (ή XBMC.org Addons)->Subtitles και επιλέγεις subtitles.gr (install).

 

Τέλος για ρύθμιση ελληνικών υποτίτλων πας System->Video->Subtitles και βάζεις στο PREFERRED SUBTITLE LANGUAGE: GREEK, πιο κάτω στο CHARACTER SET: GREEK (WINDOWS), στο LANGUAGE TO DOWNLOAD SUBTITLES FOR: GREEK και ENGLISH (επειδή είπες σε ενδιαφέρει να έχεις και αγγλικούς), και κάτω κάτω DEFAULT MOVIE SERVICE και DEFAULT TV SHOW SERVICE πατάς πάνω στο καθένα και επιλέγεις και στα δύο το SUBTITLES.GR.

 

Είσαι έτοιμος.

ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία, ευχαριστώ! και υπότιτλους βρίσκει αυτόματα;

 

αυτό το ωραίο skin με το breaking bad πως μπορώ να το βρω; έψαξα εκεί που μπορείς να "κατεβάσεις" και άλλα skins αλλά δεν το βρήκα

Το skin ειναι το aeon nox με εικονες, πχ του breaking bad, και customization, πχ κιτρινα γραμματα, που εχει κανει ο χρηστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το skin ειναι το aeon nox με εικονες, πχ του breaking bad, και customization, πχ κιτρινα γραμματα, που εχει κανει ο χρηστης.

ευχαριστώ και πάλι :)

Αντιμετωπίζω ένα μικρό "προβληματάκι"... έχω βάλει σαν μηχανές αναζήτησης υπότιτλων το bsplayer και το subtitles.gr.

Μου βρίσκει όμω μόνο ελληνικούς υπότιτλους παρόλο που έχω βάλει να ψάχνει ελληνικά και αγγλικά και στο prefer language subtitle έχω δοκιμάσει να βάλω αγγλικά. Αλλά πάλι μου βρίσκει μόνο ελληνικούς. Το bsplayer δε δε βρίσκει τίποτα, ούτε ελληνικούς ούτε αγγλικούς. Πως μπορώ να το κάνω να μου βγάζει και στις δύο γλώσσες;

 

Αυτό και μια τελευταία ερώτηση γιατί κούρασα... πως μπορώ να κάνω stretch τα video (στριμ ταινία ας πούμε) για να μην έχω τα μαύρα πλαίσια πάνω και κάτω στην οθόνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αθλητικά:

http://kodicommunity.com/how-to-install-the-husham-repository-on-kodi/

και στο τελευταίο βήμα 13 επιλέγεις video addons και μόλις ανοίξει επιλέγεις από τη λίστα το sportsdevil.

 

EDIT: Για sportsdevil καλύτερα έτσι γιατί ανανεώνεται αυτόματα το addon ενώ με τον τρόπο του jim_p θέλει χειροκίνητη ανανέωση κάθε τόσο. Όχι ότι είναι τίποτα δύσκολο και το χειροκίνητο update αλλά επειδή είσαι αρχάριος καλύτερα το αυτόματο.

 

Μεσα απο το repo που εβαλες, παιρνουμε το ιδιο ακριβως SportsDevil που "βγαινει" στο zippyshare;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ και πάλι :)

Αντιμετωπίζω ένα μικρό "προβληματάκι"... έχω βάλει σαν μηχανές αναζήτησης υπότιτλων το bsplayer και το subtitles.gr.

Μου βρίσκει όμω μόνο ελληνικούς υπότιτλους παρόλο που έχω βάλει να ψάχνει ελληνικά και αγγλικά και στο prefer language subtitle έχω δοκιμάσει να βάλω αγγλικά. Αλλά πάλι μου βρίσκει μόνο ελληνικούς. Το bsplayer δε δε βρίσκει τίποτα, ούτε ελληνικούς ούτε αγγλικούς. Πως μπορώ να το κάνω να μου βγάζει και στις δύο γλώσσες;

 

Αυτό και μια τελευταία ερώτηση γιατί κούρασα... πως μπορώ να κάνω stretch τα video (στριμ ταινία ας πούμε) για να μην έχω τα μαύρα πλαίσια πάνω και κάτω στην οθόνη;

Το BSplayer είπες δεν εμφανίζει τίποτα. Ίσως να μην είχε υπότιτλους για την ταινία που ήθελες ή ίσως να έχει πρόβλημα το bsplayer addon (δεν δουλέυουν όλα, πχ αν πρόσεξες υπάρχει και το greesubtitles.eu το οποίο είναι ανενεργό πια). Δοκίμασε να βάλεις και άλλα και δες ποιο θα σου κάνει. Το podnapisi ξέρω ότι έχει πολλούς υπότιτλους.

Στα settings στο LANGUAGE TO DOWNLOAD SUBTITLES FOR έβαλες σίγουρα και ελληνικά και αγγλικά? Επίσης όταν πατάς να σου κατεβάσει υπότιτλους, εκεί που σου βγάζει τη λίστα να διαλέξεις υποτιτλο, αν πας το ποντίκι τέρμα δεξιά σου βγάζει να επιλέξεις subttile addon. Ως προεπιλεγμένο είναι το subtitles.gr. Επιλέγεις από εκεί το bsplayer και δεν σου βγάζει αγγλικούς? Αλλιώς αν δεν το επιλέξεις από εκεί είναι λογικό να μην βλέπεις αγγλικούς γιατί ψάχνει μόνο στο subtitles.gr. Η αναζήτηση υποτίτλων γίνεται ανά addon.

 

Μεσα απο το repo που εβαλες, παιρνουμε το ιδιο ακριβως SportsDevil που "βγαινει" στο zippyshare;

Ναι, αν δεις τις ημερομηνίες, στο addon info και στο zip που ανεβαίνει στο zippyshare, ταιριάζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ και πάλι :)

 

Αντιμετωπίζω ένα μικρό "προβληματάκι"... έχω βάλει σαν μηχανές αναζήτησης υπότιτλων το bsplayer και το subtitles.gr.

Μου βρίσκει όμω μόνο ελληνικούς υπότιτλους παρόλο που έχω βάλει να ψάχνει ελληνικά και αγγλικά και στο prefer language subtitle έχω δοκιμάσει να βάλω αγγλικά. Αλλά πάλι μου βρίσκει μόνο ελληνικούς. Το bsplayer δε δε βρίσκει τίποτα, ούτε ελληνικούς ούτε αγγλικούς. Πως μπορώ να το κάνω να μου βγάζει και στις δύο γλώσσες;

 

Αυτό και μια τελευταία ερώτηση γιατί κούρασα... πως μπορώ να κάνω stretch τα video (στριμ ταινία ας πούμε) για να μην έχω τα μαύρα πλαίσια πάνω και κάτω στην οθόνη;

Για υποτιτλους δες και το podnapisi. Για να αλλαξεις την αναλογια πλευρων, πατας το z οταν παιζει το βιντεο.

 

Μεσα απο το repo που εβαλες, παιρνουμε το ιδιο ακριβως SportsDevil που "βγαινει" στο zippyshare;

Ναι.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...