Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια επειδη ειμαι καιμουριος και πηρα σημερα ενα m8s και εχει μεσα κ kodi...τι να κανω για να βλεπω ταινιες?? Ειδα πιο πανω που προτεινατε 2 λινκ...το ενα για τις ταινιες κ σειρες και το αλλο για τα αθλητικα...εγω θελω να σας ρωτησω απο αυτα βλεπεις μπαλα κ ελληνικο πρωταθλημα?? Ή ειναι για κανα chl μονο?? Επισης αλλα πρωταθληματα απο πιυ βλεπω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια επειδη ειμαι καιμουριος και πηρα σημερα ενα m8s και εχει μεσα κ kodi...τι να κανω για να βλεπω ταινιες?? Ειδα πιο πανω που προτεινατε 2 λινκ...το ενα για τις ταινιες κ σειρες και το αλλο για τα αθλητικα...εγω θελω να σας ρωτησω απο αυτα βλεπεις μπαλα κ ελληνικο πρωταθλημα?? Ή ειναι για κανα chl μονο?? Επισης αλλα πρωταθληματα απο πιυ βλεπω??

Απο αυτά τα δύο που είπαμε στην προηγούμενη σελίδα βλέπεις τα πάντα. με το ένα βλέπεις ό,τι υπάρχει και δεν υπάρχει από σειρές και ταινίες και με το άλλο τα πάντα απο αθλητικά. Όλα τα σπορ, όλες οι διοργανώσεις, ευρωπαϊκά/τοπικά πρωταθλήματα κλπ.

 

 

Τι ειναι το m8s?

Αυτό μάλλον:

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_189252.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι το μηχανακι που πηρα σημερα...αρα δλδ τα βλεπεις ολα live και ελληνικο πρωταθλημα?? Και τα κανω τα βηματα οπως ακριβως ειπατε?? Και θα ενημερωνετε αυτοματα αυτο ή πρεπει να κανω και καμια αλλη διαδικασια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ενημερώσεις γίνονται αυτόματα αλλά και χειροκίνητα αν χρειαστεί. Για sportsdevil κάντο με τον τρόπο του λινκ που έβαλα και θα έχει αυτόματη ανανέωση (όσο αντέξει γιατί το κυνηγάνε και μετά αλλάζει το addon χειροκίνητα προσωρινά και μετά ξανά αυτόματα κλπ). Γενικά πάντως τα addons έχουν πάρα πολλές πηγές streaming και ακόμα και να πέσει μπλοκάρισμα σε κάποιες, οι άλλες θα παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ναι και οτιδηποτε χρειαστω μπορω να σε ρωτησω και απο πμ?? Ή να γραφω εδω παλι?? Τωρα τ ψαχνω και εγω...βρηκα ενα digisports αλλα μεσα δεν παιζει κανενα καναλι...γτ?? Με εμφανιζει καποιο μηνυμα για το sportsdevil συνεχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ναι και οτιδηποτε χρειαστω μπορω να σε ρωτησω και απο πμ?? Ή να γραφω εδω παλι?? Τωρα τ ψαχνω και εγω...βρηκα ενα digisports αλλα μεσα δεν παιζει κανενα καναλι...γτ?? Με εμφανιζει καποιο μηνυμα για το sportsdevil συνεχεια...

 

Εδώ... για να διαβάζουμε και εμείς! ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βob τις απορίες γράψτες εδώ και για να διαβάζουν κι άλλοι που έχουν τις ίδιες απορίες αλλά και για να μπορούν να απαντάνε κι άλλοι που ξέρουν την απάντηση!

Για αθλητικά ξέχνα digisport και οτιδήποτε άλλο. ΜΟΝΟ SPORTSDEVIL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Addon είναι που παίζει συνδυαστικά με άλλα addons (πχ sportsdevil) για υψηλής ποιότητας εικόνα. Στο sportsdevil να πας εκεί που λέει Live sports και σου βγάζει ένα σωρό κανάλια. Αν μπεις πχ στο rojadirecta και επιλέξεις έναν καλό αγώνα θα σου λέει πχ να επιλέξεις πως θες να παίξει: α)p2p β)external player γ)plexus. Η επιλογή (γ) απαιτεί να έχεις εγκατεστημένο το plexus addon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εκανα τα βηματα οπως τα παρεθεσες για τα αθλητικα καναλια αλλα στο βημα 12 οταν μπαινω μεσα στον φακελο δεν μου δειχνει τιποτα απολυτως...δλδ το 13 βημα δεν μου το εμφανιζει...ξερεις μηπως τι εκανα λαθος?? το εκανα ξανα και ξανα ανοιγοκλεισα το τβ μποξ και παλι τπτ δεν μου το βγαζει γτ?? ειναι καποια ρυθμιση ή κανω λαθος κατι??

Επεξ/σία από bob1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βήμα 12 εκεί που έχει τη λίστα και είναι το Husham.com Repo, στα δεξιά του Husham Repo σου λέει enabled? Αν όχι, πρέπει να γίνει enabled για να μπορείς να το ανοίξεις και να δεις τους φακέλους του βήματος 13.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα φιλε καλημερα ηταν enable αλλα δεν ξερω γτ κολλησε μεχρι εκεινο το βημα το ειχα κανει κανονικα...

τωρα το εψαξα λιγο ισως κολλησε δεν ξερω ακριβως και πηγα μεσα απο τα videos on και το βρηκα εκει περα και το πατησα στην αρχη disable k ξανα enable και για να ειμαι και σιγουρος το εκανα unistall και ξανα install μετα και εγινε και μου τα εμφανισε...γινεται και ετσι ή εκανα καμια πατεντα δικια μου και δεν δουλεψει σωστα??

Βεβαια προσπαθησα πιο πριν να το εγκαταστησω οπως ειχε πει και ο φιλος ο αλλος πιο πανω με τον δικο του τροπο απο αυτο εδω περα...

https://seo-michael.co.uk/how-to-manually-install-sportsdevil-on-xbmc/

αλλα σε αυτο το βημα μονο το κατεβασα κ το βρηκα στον φακελο και το εκανε απλα install κ δεν προχωρησα στα επομενα βηματα τιποτα...

τωρα με ποιον τροπο εγινε με τον δικο σου ή με του φιλου πιο πανω δεν γνωριζω...παντως θα εχω καποιο προβλημα τωρα με το update αν ειναι manual ή αυτοματο πως θα το δω ώστε να ξερω και τι εκανα...???

πλεον στο sportsdevil λεει version 2015-11-08c αυυτο επρεπε να λεει?? author : MaxMustermann

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα φιλε καλημερα ηταν enable αλλα δεν ξερω γτ κολλησε μεχρι εκεινο το βημα το ειχα κανει κανονικα...

τωρα το εψαξα λιγο ισως κολλησε δεν ξερω ακριβως και πηγα μεσα απο τα videos on και το βρηκα εκει περα και το πατησα στην αρχη disable k ξανα enable και για να ειμαι και σιγουρος το εκανα unistall και ξανα install μετα και εγινε και μου τα εμφανισε...γινεται και ετσι ή εκανα καμια πατεντα δικια μου και δεν δουλεψει σωστα??

Βεβαια προσπαθησα πιο πριν να το εγκαταστησω οπως ειχε πει και ο φιλος ο αλλος πιο πανω με τον δικο του τροπο απο αυτο εδω περα...

https://seo-michael.co.uk/how-to-manually-install-sportsdevil-on-xbmc/

αλλα σε αυτο το βημα μονο το κατεβασα κ το βρηκα στον φακελο και το εκανε απλα install κ δεν προχωρησα στα επομενα βηματα τιποτα...

τωρα με ποιον τροπο εγινε με τον δικο σου ή με του φιλου πιο πανω δεν γνωριζω...παντως θα εχω καποιο προβλημα τωρα με το update αν ειναι manual ή αυτοματο πως θα το δω ώστε να ξερω και τι εκανα...???

πλεον στο sportsdevil λεει version 2015-11-08c αυυτο επρεπε να λεει?? author : MaxMustermann

Τώρα που έγινε enabled το husham πήγαινε στο βήμα 13, μπες στον φάκελο video addons και βρες στη λίστα το sportsdevil και δες αν είναι enabled. Αν είναι είσαι ΟΚ, θα ανανεώνεται αυτόματα άσχετα αν το έκανες και με τον άλλο τροπο με το ζιπ. Η έκδοση πάντως που έχεις τώρα 2015-11-08c είναι η πιο πρόσφατη.

 

ξέρει κάποιος πως κατεβάζουμε ταινίες απο το kodi 15.1 απο το genesis αλλά και απο το hellenic tv ;

Πρόσφατα απενεργοποιήθηκε η λειτουργία download στο genesis. Είχε πει ο lambda ότι σε επόμενο update θα την ξαναβάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...