Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, turbat0s said:

Λογικά με διπλό usb είναι αυτό της coolermaster, αν κρίνω από τις φωτό των σχολιαστών και από το μέγεθος του ακροδέκτη της θύρας.

Τωρα που το είπες πρόσεξα τα σχόλια και είδα αυτό που λέει για male-female άρα μάλλον διπλό είναι. Απίστευτο που δεν αναφέρει αυτό το χαρακτηριστικό στην περιγραφή!

 

edit: Ευχαριστώ GeorgeAl92!

Επεξ/σία από letom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, letom είπε

Στο box έχω 2 θύρες. Στη μία είναι το airmouse οπότε μένει μόνο μία για το ανεμιστηράκι και στικάκι που χρησιμοποιώ συχνά. Δεν είναι πρόβλημα να βγάζω για λίγο το cooler για να βάλω το στικάκι αλλά δεν θα με χαλούσε να μη χρειαζόταν να το βγάλω καθόλου. Πέρα από αυτό, ρώτησα κυρίως από περιέργεια πως και δεν υπάρχει σε gearbest, ebay κλπ. 

Γιατί δεν βάζεις ένα hub στην μια θύρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

με μια αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι στο θέμα οπότε ...

Έχει κανείς άποψη για αυτό:  https://www.tomtop.com/p-v3680eu.html

Ψάχνω για κάτι γύρω στα 50 Ευρώ, θα το χρησιμοποιήσω για KODI κυρίως, live streaming

Όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, kostart13 είπε

Καλησπέρα, 

με μια αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι στο θέμα οπότε ...

Έχει κανείς άποψη για αυτό:  https://www.tomtop.com/p-v3680eu.html

Ψάχνω για κάτι γύρω στα 50 Ευρώ, θα το χρησιμοποιήσω για KODI κυρίως, live streaming

Όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες...

Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο..

Αυτό πάντως είναι καλό. Έχει και μικρόφωνο το χειριστήριο για φωνητική υπαγόρευση κλπ. Σημαντικό υπέρ

https://m.tomtop.com/p-v3823eu.html

Επεξ/σία από alexxkidd31
Προσθήκη νέου περιεχομένου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, vrwmiaris said:

Γιατί δεν βάζεις ένα hub στην μια θύρα;

Σωστός, είναι και αυτό μια καλή λύση.

1 hour ago, kostart13 said:

Καλησπέρα, 

με μια αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι στο θέμα οπότε ...

Έχει κανείς άποψη για αυτό:  https://www.tomtop.com/p-v3680eu.html

Ψάχνω για κάτι γύρω στα 50 Ευρώ, θα το χρησιμοποιήσω για KODI κυρίως, live streaming

Όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες...

Φίλε μακριά. Μην τσιμπάς από τα 4gb ram. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά είναι σάπια. Ψάξε για ένα με 2-3gb και οπωσδήποτε με amlogic S912. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε letom,

επειδή είμαι άσχετος απο tv boxes, τώρα θα αγοράσω το πρώτο μου,

τα χαρακτηριστικά μου "φαίνονται" καλά.

Πρέπει να πάω σε τσιπάκι amlogic;

Η εταιρία που το βγάζει δεν θεωρείται αξιόπιστη;

Τα mecool είναι πιο αξιόπιστα και η εταιρία που τα βγάζει πιο γνωστή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, αυτό που έβαλες πριν έχει επεξεργαστή rockchip. Για kodi είναι καλύτερος ο amlogic. Μετά είναι τετραπύρηνο. Τι να τα κάνεις τα 4gb ram με 4 πυρήνες? Καλύτερα 2gb με 8 πυρήνες. Επίσης έχει αρχαία κάρτα γραφικών Mali-450 ενώ εδώ και πάνω από ένα χρόνο κυκλοφορεί η Mali-820MP3. Για αυτό είπα ότι τα 4gb ram είναι σαν να μην τα έχει. Σαν να βάλεις μηχανή ferrari σε αμάξι με σκασμένα λάστιχα. Δεν θα μπορεί να τρέξει. Από εταιρείες η Μecool είναι καλή και κατά τη γνώμη μου η Beelink είναι ακόμα καλύτερη. Είναι σοβαρές εταιρείες, αντίθετα με την Schision που μέχρι τώρα έχει βγάλει 2-3 μοντέλα της πλακας.

Επεξ/σία από letom
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλή η beelink,εχω το GT1 ultimate και κάθε βδομάδα κάνει αναβάθμιση και νεκρώνει το box.Αντε βαλε παλι την προηγούμενη, και στήσε το kodi.

κατι άσχετο ..... μπορούμε να κάνουμε το yoytube να παίζει πάντα την μεγαλύτερη ανάλυση του βιντεο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, aristidis540 said:

πολυ καλή η beelink,εχω το GT1 ultimate και κάθε βδομάδα κάνει αναβάθμιση και νεκρώνει το box.Αντε βαλε παλι την προηγούμενη, και στήσε το kodi.

Προφανώς η περίπτωσή σου είναι εξαίρεση. Είτε έπεσες σε προβληματικό κουτί είτε κάτι δενκάνεις σωστά. Αν δεν είναι δηλαδή αξιόπιστη η Beelink που όλες την αντιγράφουν τότε πες μου ποια είναι αξιόπιστη. Ειδικά το ultimate έχει κυκλοφορήσει εδώ και ενάμιση χρόνο και ακόμα ως μηχανάκι είναι πολύ πιο δυνατό από αυτά που  κυκλοφορούν τώρα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, letom είπε

Λοιπόν, αυτό που έβαλες πριν έχει επεξεργαστή rockchip. Για kodi είναι καλύτερος ο amlogic. Μετά είναι τετραπύρηνο. Τι να τα κάνεις τα 4gb ram με 4 πυρήνες? Καλύτερα 2gb με 8 πυρήνες. Επίσης έχει αρχαία κάρτα γραφικών Mali-450 ενώ εδώ και πάνω από ένα χρόνο κυκλοφορεί η Mali-820MP3. Για αυτό είπα ότι τα 4gb ram είναι σαν να μην τα έχει. Σαν να βάλεις μηχανή ferrari σε αμάξι με σκασμένα λάστιχα. Δεν θα μπορεί να τρέξει. Από εταιρείες η Μecool είναι καλή και κατά τη γνώμη μου η Beelink είναι ακόμα καλύτερη. Είναι σοβαρές εταιρείες, αντίθετα με την Schision που μέχρι τώρα έχει βγάλει 2-3 μοντέλα της πλακας.

Μπορώ να πώ οτι με έπεισες.

Για κοιτάξω για κάποιο απο τη σειρά MECOOL M8S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους, 

Θα ηθελα την βοηθεια σας. Εδω και 15 μερες που εφυγε η αδερφη μου και πηρε το λαπτοπ μαζι της, δεν εχω πλεον την δυνατοτητα να βλεπω online απο τις γνωστες σελιδες σειρες-ταινιες (το λαπτοπ συνδεοταν με την τηλεοραση μεσω hdmi).

Θα ηθελα λοιπον να αγορασω ενα tv box, δεν εχω ομως ιδεα τί να παρω.

Η τηλεοραση μου ειναι αυτη:

http://www.lg.com/gr/televisions/lg-32LK450-lcd-tv

και το tv box θα χρησιμοποιειται μονο για την παραπανω χρηση που ανεφερα (θελω να προβαλλω στην τηλεοραση μεσω του κινητου μου ή του ταμπλετ)

Με ενδιαφερει απο Ελλαδα η αγορα και οσο το δυνατο πιο οικονομικα.

Κοιταζα και τις αγγελιες εδω, αλλα λογω του οτι δεν εχω καμια γνωση πανω στο θεμα, δεν ηξερα τί να επιλεξω.

Ευχαριστω εκ των προτερων για την όποια απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, aristidis540 είπε

πολυ καλή η beelink,εχω το GT1 ultimate και κάθε βδομάδα κάνει αναβάθμιση και νεκρώνει το box.Αντε βαλε παλι την προηγούμενη, και στήσε το kodi.

κατι άσχετο ..... μπορούμε να κάνουμε το yoytube να παίζει πάντα την μεγαλύτερη ανάλυση του βιντεο?

Ποια βάζεις και είσαι οκ;

 

Επειδή μετά από update που έκανε μόνο του έχω τα ίδια θέματα.

21 ώρες πριν, letom είπε

Προφανώς η περίπτωσή σου είναι εξαίρεση. Είτε έπεσες σε προβληματικό κουτί είτε κάτι δενκάνεις σωστά. Αν δεν είναι δηλαδή αξιόπιστη η Beelink που όλες την αντιγράφουν τότε πες μου ποια είναι αξιόπιστη. Ειδικά το ultimate έχει κυκλοφορήσει εδώ και ενάμιση χρόνο και ακόμα ως μηχανάκι είναι πολύ πιο δυνατό από αυτά που  κυκλοφορούν τώρα. 

Και εγώ έχω θέμα μετά από update με το gt1 ultimate δυστυχώς.

 

Άντε πάλι πρέπει να περάσω rom και πάλι kodi κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Στελιο μετα απο πολλές φορές που πέρασα την 707,το έχω εδω και μια εβδομάδα με την 708 χωρίς να το σβήνω τελείως και όλα μια χαρά,αρκεί να μην κάνει εκκίνηση.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, aristidis540 είπε

Φιλε Στελιο μετα απο πολλές φορές που πέρασα την 707,το έχω εδω και μια εβδομάδα με την 708 χωρίς να το σβήνω τελείως και όλα μια χαρά,αρκεί να μην κάνει εκκίνηση.

Να σε ρωτήσω

Αν θέλεις εδώ,η σε pm στείλε μου ένα link από πού την κατέβασες να ρίξω ένα download γτ έχω θέματα με το gt1 ultimate μετα από ένα αυτόματο update που έκανε.

 

Όταν λες δεν το σβήνεις τελείως τι εννοείς; Το έχεις αναμμενo συνέχεια; Η απλά δεν το βγάζεις από την μπριζα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...