Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας.
Σκέφτομαι να αγοράσω android tv box (το πρώτο) και συγκεκριμένα αυτό...

MECOOL M8S Pro+

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι μπορώ να εγκαταστήσω σε αυτό το android box αρχείο apk ώστε να βλέπω αγώνες και
αν υπάρχουν οδηγοί για να κάνω τις ρυθμίσεις/σετάρισμα για καμια ταινία, σειρά με ελληνικούς υπότιτλους?
Τέλος αξίζει κατα την γνώμη σας να πάω κατευθείαν σε ένα box όπως το Mecool M8S PRO L?

Επεξ/σία από Lanc3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@Lanc3r

https://www.insomnia.gr/forums/topic/672575-mecool-m8s-pro-plus-review-και-σκάλισμα/

Μπορεις κανονικά να εγκαταστησεις apks.

Αυτό με τους οδηγους ειναι πολύ γενικό. Ποιο προγραμμα; Σειρες και τανιες απο που; Γενικα το internet ειναι γεματο οδηγους και σιγουρα θα βγαλεις ακρη.

Εκφράζοντας προσωπική γνώμη πηγαινε στο L. Review -> https://www.insomnia.gr/forums/topic/661852-mecool-m8s-pro-l-review/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, manzana said:

Καλησπερα σε ολους, 

Θα ηθελα την βοηθεια σας. Εδω και 15 μερες που εφυγε η αδερφη μου και πηρε το λαπτοπ μαζι της, δεν εχω πλεον την δυνατοτητα να βλεπω online απο τις γνωστες σελιδες σειρες-ταινιες (το λαπτοπ συνδεοταν με την τηλεοραση μεσω hdmi).

Θα ηθελα λοιπον να αγορασω ενα tv box, δεν εχω ομως ιδεα τί να παρω.

Η τηλεοραση μου ειναι αυτη:

http://www.lg.com/gr/televisions/lg-32LK450-lcd-tv

και το tv box θα χρησιμοποιειται μονο για την παραπανω χρηση που ανεφερα (θελω να προβαλλω στην τηλεοραση μεσω του κινητου μου ή του ταμπλετ)

Με ενδιαφερει απο Ελλαδα η αγορα και οσο το δυνατο πιο οικονομικα.

Κοιταζα και τις αγγελιες εδω, αλλα λογω του οτι δεν εχω καμια γνωση πανω στο θεμα, δεν ηξερα τί να επιλεξω.

Ευχαριστω εκ των προτερων για την όποια απαντηση

Φίλε το tvbox δεν το παίρνεις για να προβάλεις στην tv μέσω κινητού και τάμπλετ. Το tvbox ΕΙΝΑΙ κινητό και τάμπλετ. Όλα αυτά που θες θα τα κάνεις απευθείας από το box. Και δεν θα χρειάζεται καν να μπαίνεις στις γνωστές σελίδες για ταινίες και σειρές. Θα εγκαταστήσεις στο box το kodi και το terrarium και θα τα βλέπεις όλα αυτά μέσα από εκεί.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, isay είπε

@Lanc3r

https://www.insomnia.gr/forums/topic/672575-mecool-m8s-pro-plus-review-και-σκάλισμα/

Μπορεις κανονικά να εγκαταστησεις apks.

Αυτό με τους οδηγους ειναι πολύ γενικό. Ποιο προγραμμα; Σειρες και τανιες απο που; Γενικα το internet ειναι γεματο οδηγους και σιγουρα θα βγαλεις ακρη.

Εκφράζοντας προσωπική γνώμη πηγαινε στο L. Review -> https://www.insomnia.gr/forums/topic/661852-mecool-m8s-pro-l-review/

Γενικά μέχρι τώρα κατεβάζω ταινίες και υποτιτλους σε pc. Αλλά νομίζω εκτός από ταινιες υπάρχει δυνατότητα να δεις και αγώνες μέσω tv box. Κάνω λαθος?

Επεξ/σία από Lanc3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Lanc3r είπε

Γενικά μέχρι τώρα κατεβάζω ταινίες και υποτιτλους σε pc. Αλλά νομίζω εκτός από ταινιες υπάρχει δυνατότητα να δεις και αγώνες μέσω tv box. Κάνω λαθος?

Δε θα χρειασθεί να ξανακατεβασεις, μόνο. streaming πια ;).

Ναι, ταινίες, αγώνες, live TV, τα πάντα.

Μέχρι πόσα δίνεις; Γιατί από 30-60€ παίζουν πολλά καλά μηχανάκια, και για την χρήση που το θες θα είναι κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@alexxkidd31

Δεν με πειράζει και 60 να δώσω απλά το MECOOL M8S Pro+ από την τσέχικη αποθήκη του gear βγαίνει στα 37€.
Οπότε και σκάρτο να είναι, δεν ειναι αρκετά τα χρήματα για να κλαφτώ. Άσε που δεν θα χρειαστεί να περιμένω και πολύ καιρό για να το παραλάβω.
Η αλήθεια είναι οτι ταινίες, σειρές βλέπω αποκλειστικά στο laptop.
Για το L μοντέλο που έλεγε ο isay φοβάμαι το τελωνείο και οτι θα κάνει πάρα πολλές μέρες για να έρθει :(.

Επεξ/σία από Lanc3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Lanc3r είπε

@alexxkidd31

Δεν με πειράζει και 60 να δώσω απλά το MECOOL M8S Pro+ από την τσέχικη αποθήκη του gear βγαίνει στα 37€.
Οπότε και σκάρτο να είναι, δεν ειναι αρκετά τα χρήματα για να κλαφτώ. Άσε που δεν θα χρειαστεί να περιμένω και πολύ καιρό για να το παραλάβω.
Η αλήθεια είναι οτι ταινίες, σειρές βλέπω αποκλειστικά στο laptop.
Για το L μοντέλο που έλεγε ο isay φοβάμαι το τελωνείο και οτι θα κάνει πάρα πολλές μέρες για να έρθει :(.

A καλά, τότε μην το ψάχνεις, καλορίζικο και πολύ το άργησες! Εννοείται ειδικά σε αυτά τα λεφτά είναι πολύ καλό μηχανάκι, και με καλή υποστήριξη από developers, και όταν το παραλαβεις, εδώ είμαστε !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, letom είπε

Φίλε το tvbox δεν το παίρνεις για να προβάλεις στην tv μέσω κινητού και τάμπλετ. Το tvbox ΕΙΝΑΙ κινητό και τάμπλετ. Όλα αυτά που θες θα τα κάνεις απευθείας από το box. Και δεν θα χρειάζεται καν να μπαίνεις στις γνωστές σελίδες για ταινίες και σειρές. Θα εγκαταστήσεις στο box το kodi και το terrarium και θα τα βλέπεις όλα αυτά μέσα από εκεί.

  Αρχικα ειμαι φιλη :P ευχαριστω για την απαντηση. Οπως εγραψα ειμαι ασχετη με το θεμα και δεν εχω ιδεα τί παιζει με τα tv boxs. Δυστυχως επειδη δεν υπαρχει Η/Υ στο σπιτι αυτη τη στιγμη ο,τι παρω θα πρεπει να ειναι ετοιμο, να μη χρειαστει να παρεμβω εγω για να περασω το οτιδηποτε.

   Τί προταση εχεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Lanc3r είπε

@alexxkidd31

Αν υπάρχει κατι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα πολύ ευχαρίστως να το κοιτάξω. :D

Το ίδιο στο μοντέλο L είναι καλύτερο, αλλά η νομίζεις, μια χαρά είναι για την χρήση που το θες και αυτό.και όπως είπες, δεν θα κλαίς θα λεφτά σου αν γίνει το οτιδήποτε (που δύσκολα).

Όπως είπα και πιο πάνω, το παν είναι ένα μηχάνημα να έχει υποστήριξη για βελτιστοποίηση του, και αυτό έχει καμποση!  Με τα βήματα που έχουν γραφτεί σε οδηγό πιο πάνω,και με τα κατάλληλα προγράμματα,θα είσαι άρχοντας.terrarium και Kodi που θα χρησιμοποιείς κυρίως , μπορούν να τρέξουν αψογα και σε πολύ χειρότερα μηχανήματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/3/2018 στις 7:54 ΜΜ, aristidis540 είπε

πολυ καλή η beelink,εχω το GT1 ultimate και κάθε βδομάδα κάνει αναβάθμιση και νεκρώνει το box.Αντε βαλε παλι την προηγούμενη, και στήσε το kodi.

κατι άσχετο ..... μπορούμε να κάνουμε το yoytube να παίζει πάντα την μεγαλύτερη ανάλυση του βιντεο?

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος για να σε βοηθήσω.γράψε κωδικό του κουτιού και το τι έχεις κάνει.η 708 έχει την καλύτερη διαχείριση μνήμης από την 707 καθώς από τις δύο vanilla που έχω δοκιμάσει.επιπροσθέτως λειτουργούν όλες οι εφαρμογές χωρίς λόξυγγες.για το YouTube μπορείς να βάλεις μια πειραγμένη έκδοση ώστε να υπερκερασει αυτό τον ενοχλητικό περιορισμό της επίσημης εφαρμογής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Lanc3r είπε

@alexxkidd31

Δεν με πειράζει και 60 να δώσω απλά το MECOOL M8S Pro+ από την τσέχικη αποθήκη του gear βγαίνει στα 37€.
Οπότε και σκάρτο να είναι, δεν ειναι αρκετά τα χρήματα για να κλαφτώ. Άσε που δεν θα χρειαστεί να περιμένω και πολύ καιρό για να το παραλάβω.
Η αλήθεια είναι οτι ταινίες, σειρές βλέπω αποκλειστικά στο laptop.
Για το L μοντέλο που έλεγε ο isay φοβάμαι το τελωνείο και οτι θα κάνει πάρα πολλές μέρες για να έρθει :(.

Επειδή το gearbest δεν το συμπαθώ καθόλου, θα σου προτεινα να κοιτάξεις απο αλλου την αγορα. Π.χ. στο ιταλικο geekbuing ειναι βγαίνει στα 42 μισο μαζί με μεταφορικά (κανονική dhl οχι ταχυδρομειο). Το αντιστοιχο απο gearbest ειναι στα 41-42 ευρω αλλά παραδοση τουλαχιστον στο 10ημερο (συν ολα τα αλλα του gearbest).

4 ώρες πριν, manzana είπε

  Αρχικα ειμαι φιλη :P ευχαριστω για την απαντηση. Οπως εγραψα ειμαι ασχετη με το θεμα και δεν εχω ιδεα τί παιζει με τα tv boxs. Δυστυχως επειδη δεν υπαρχει Η/Υ στο σπιτι αυτη τη στιγμη ο,τι παρω θα πρεπει να ειναι ετοιμο, να μη χρειαστει να παρεμβω εγω για να περασω το οτιδηποτε.

   Τί προταση εχεις? 

To tv box ειναι σαν το tablet αλλα αντι για touch οθόνη, εχεις τηλεοραση και τηλεχειριστηριο ή ποντικι ή keyboard.

Εχε πάντως υποψη οτι ολα τα φθηνά κινεζικα boxakia θελουν σκάλισμα (λίγο ή πολύ - βλέπε * ) οποτε αν δεν εχεις καθολου υπολογιστη και δεν εχεις και σχετική εμπειρία δυστυχώς εχεις μονο δυο επιλογες, ειτε να το δώσεις σε κάποιον να στο φτιάξει καλα ή να αγοράσεις ενα πιο ακριβό που ειναι πολύ πιο στρωμμένο, αλλα εκει οι τιμές ξεφευγουν πολύ.

(*) Πχ για m8s pro plus (τα ιδια ειναι περιπου και για τα αντιστοιχα σκετο pro και pro L), δες τις ενότητες Α,Β και Γ στον δευτερο link της υπογραφης μου. Αυτά ειναι τα λιγοτερα αναγκαια για να "παιζει".

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, vrwmiaris είπε

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος για να σε βοηθήσω.γράψε κωδικό του κουτιού και το τι έχεις κάνει.η 708 έχει την καλύτερη διαχείριση μνήμης από την 707 καθώς από τις δύο vanilla που έχω δοκιμάσει.επιπροσθέτως λειτουργούν όλες οι εφαρμογές χωρίς λόξυγγες.για το YouTube μπορείς να βάλεις μια πειραγμένη έκδοση ώστε να υπερκερασει αυτό τον ενοχλητικό περιορισμό της επίσημης εφαρμογής.

Λοιπόν ο κωδικός του δικού μου και του φίλου stelios18120...αρχίζει με AX (AX12GAF) Mιλαμε για το ultimate.

Με το πηρε την 708 είδα οτι ειναι πολύ καλύτερη(ταχύτητα-λιγοτερη μνήμη κτλ)άλλα μολις το έκλεισα και πήγα να το ανοίξω ειχα στα χέρια μου ενα τουβλο.

Μου δώσανε την 707 και την έβαλα χειροκίνητα,το θέμα είναι οτι το εχω βάλει να μην κανει αυτόματη αναβάθμιση,αλλα αυτο την κάνει.Και αφου πέρασα πολλές φορες την ρομ τώρα εχω την 708 αλλα δεν το σβήνω τελείως.

απλά εαν γινει μια διακοπή ρεύματος θελει παλι να περάσω την 707.B)

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικά απο χθες έχω πρόβλημα με τους υπότιτλους. Έχω την τελευταία έκδοση του GKobu. Αφού βρήκα την ταινία που ήθελα, μπήκα να κατεβάσω υπότιτλους και μου έλεγε οι υπότιτλοι δεν μπορούν να εγκατασταθούν, όποιο και να διάλεγα. Το δοκίμασα και σε άλλη ταινία και έκανε τα ίδια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SakisLeft είπε

Ξαφνικά απο χθες έχω πρόβλημα με τους υπότιτλους. Έχω την τελευταία έκδοση του GKobu. Αφού βρήκα την ταινία που ήθελα, μπήκα να κατεβάσω υπότιτλους και μου έλεγε οι υπότιτλοι δεν μπορούν να εγκατασταθούν, όποιο και να διάλεγα. Το δοκίμασα και σε άλλη ταινία και έκανε τα ίδια... 

Γράφε όμως και 2-3 παραπανω πραγματα αν θες βοηθεια. Με ποιο προσθετο. Υποθετω opensubtitles που εχτες διαπιστωσα προβληματα ανταποκρισης, υπομονη μεχρι να φτιαξουν το addon ή να συνερθει ο server. Το addon σθβτιτλεσ.gr δουλευε καλα

Χρησιμοποιώ αλλο build του gkn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...