Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι WiFi στο router ή πάρε ένα USB to Ethernet αντάπτορα να βρεις την υγεία σου. 2 Mi Box που έχω, με αντάπτορα τα έχω και παίζουν άψογα

Επεξ/σία από WebDevGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, mpregos είπε

Καλησπέρα,

Μόλις αγόρασα το mi box s , και έχω κάποια προβλήματακια.

Lagαρει παιδιά lagαρει αρκετά.

Εκτός του navigation, που έχει κάποια θέματα, το νετφλιξ δεν μπορώ να το δω. Κολλαει συνέχεια, και πολλές φορές πάει βήμα βήμα. Το ίδιο και το YouTube, δεν μπορεις να δείς βίντεο, έχει πολλά κολλήματα.

Η σύνδεση είναι adsl και κλειδώνει στα 14, και sw version του box: 8

Δεν πιστεύω ότι είναι η ταχύτητα του ίντερνετ, περισσότερο πιστεύω ότι είναι θέμα του box

Έχει κανείς παρόμοια θέματα με αυτό το tv box?

Επανεκκίνηση από τα μενού ώστε να τερματιζη τα app πού δουλεύουνε στο παρασκήνιο εκεί οφείλετε το, laggarisma 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, WebDevGr είπε

Δοκίμασε να αλλάξεις κανάλι WiFi στο router ή πάρε ένα USB to Ethernet αντάπτορα να βρεις την υγεία σου. 2 Mi Box που έχω, με αντάπτορα τα έχω και παίζουν άψογα

Πρόταση για αντάπτορα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vairass είπε

Πρόταση για αντάπτορα; 

Εχω έναν της ugreen που βγάζει και 3 usb μαζί αλλά θα βρεις και πιο οικονομικούς χωρίς εξτρα usb. Έχει και η xiaomi εναν. Νομίζω και το S έχει usb 2 θύρα οπότε μην δώσεις τζάμπα λεφτά για usb 3 αντάπτορα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, mpregos είπε

Καλησπέρα,

Μόλις αγόρασα το mi box s , και έχω κάποια προβλήματακια.

Lagαρει παιδιά lagαρει αρκετά.

Εκτός του navigation, που έχει κάποια θέματα, το νετφλιξ δεν μπορώ να το δω. Κολλαει συνέχεια, και πολλές φορές πάει βήμα βήμα. Το ίδιο και το YouTube, δεν μπορεις να δείς βίντεο, έχει πολλά κολλήματα.

Η σύνδεση είναι adsl και κλειδώνει στα 14, και sw version του box: 8

Δεν πιστεύω ότι είναι η ταχύτητα του ίντερνετ, περισσότερο πιστεύω ότι είναι θέμα του box

Έχει κανείς παρόμοια θέματα με αυτό το tv box?

Το δικό μου, αν και το έχω με wifi πάει μια χαρά. 50αρα έχω αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό το θεμα. Λογικα, όπως σου είπαν και πριν, με μια επανεκκίνηση θα είσαι οκ.

Προσωπικα δεν έχω παράπονο. Σε netflix, plex και youtube παίζει μια χαρά. Το cast επίσης οπότε... Όλα καλά.

Το μόνο που με χάλασε είναι ότι έχει παιχνίδια στο store που απλά δεν χωράνε. Πχ κατεβάζω final fantasy IX (που έχω αγορασμενο) και απλά δεν μπορεί να κάνει extract λόγω χώρου. Οκ δεν είναι φτιαγμένο για τέτοια αλλά... Ας μην το είχε καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν επειδή πρώτον δεν πήρα ποτέ απάντηση στο ερώτημα μου, δεύτερον απόψε η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι ήταν ότι δεν μου βλέπει ξαφνικά τον σκληρό δίσκο με τις ταινίες μου παρ όλο που στον υπολογιστή παίζει κανονικά.

Στο ένα μενού μου βγάζει ότι ο σκληρός έγινε safely removed στο αλλο οτι είναι corrupted.

Θα παρακαλούσα κάποιον έμπειρο να μου πει αύριο το πρωί ποιο TVbox να πάω να πάρω.

Θέλω ένα με SPDIF οπτική ίνα γιατί το συνδέω με το home cinema και η δουλειά που κάνω ειναι YouTube για τα παιδιά να παίζει χωρίς κολημματα και να βάζω στα δύο USB τους δύο σκληρούς μου. Ούτε Netflix ούτε τίποτα. Μόνο αυτά που σας είπα κάνω.

Δώστε μια απάντηση υπεύθυνα να πάω αύριο το πρωί μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά να πάρω. Νησαφι ποια με το X96 Max.

Ευχαριστώ πολύ

 

Επεξ/σία από mypagio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mypagio είπε

Λοιπόν επειδή πρώτον δεν πήρα ποτέ απάντηση στο ερώτημα μου, δεύτερον απόψε η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι ήταν ότι δεν μου βλέπει ξαφνικά τον σκληρό δίσκο με τις ταινίες μου παρ όλο που στον υπολογιστή παίζει κανονικά.

Στο ένα μενού μου βγάζει ότι ο σκληρός έγινε safely removed στο αλλο οτι είναι corrupted.

Θα παρακαλούσα κάποιον έμπειρο να μου πει αύριο το πρωί ποιο TVbox να πάω να πάρω.

Θέλω ένα με SPDIF οπτική ίνα γιατί το συνδέω με το home cinema και η δουλειά που κάνω ειναι YouTube για τα παιδιά να παίζει χωρίς κολημματα και να βάζω στα δύο USB τους δύο σκληρούς μου. Ούτε Netflix ούτε τίποτα. Μόνο αυτά που σας είπα κάνω.

Δώστε μια απάντηση υπεύθυνα να πάω αύριο το πρωί μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά να πάρω. Νησαφι ποια με το X96 Max.

Ευχαριστώ πολύ

Μήπως να κοίταγες για κάνα wd live μεταχειρισμένο αφού δεν ενδιαφέρεσαι για τίποτα άλλο πέρα από YouTube και ταινίες εγώ το θεωρώ πιο αξιόπιστο για 2 δίσκους σε αντίθεση με τα boxakia πού είχα και είχα συνεχώς θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 4son είπε

Μήπως να κοίταγες για κάνα wd live μεταχειρισμένο αφού δεν ενδιαφέρεσαι για τίποτα άλλο πέρα από YouTube και ταινίες εγώ το θεωρώ πιο αξιόπιστο για 2 δίσκους σε αντίθεση με τα boxakia πού είχα και είχα συνεχώς θέμα 

Καλημέρα,

Είχα 3 WD live από τότε που είχαν βγει. Είναι πολύ ακριβά για τις δυνατότητές τους άσε που σέρνονται απίστευτα...
Δεν έχουν καλό μενού και η εταιρεία μετά από λίγο καιρό σταματάει να τα υποστηρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mpregos είπε

Σας ευχαριστώ παιδιά. Θα δοκιμάσω το restart. Θα το δω και στο δικό μου σπίτι που έχω 50αρα να δω πως πάει.

Ελπίζω σας χρειαστώ μετά...

Η 50 άρα δεν είναι το θέμα και εγώ έχω αλλά μέσω WiFi κολλάει... Θέλει δυνατό wifi η καλώδιο. 

16 ώρες πριν, WebDevGr είπε

Εχω έναν της ugreen που βγάζει και 3 usb μαζί αλλά θα βρεις και πιο οικονομικούς χωρίς εξτρα usb. Έχει και η xiaomi εναν. Νομίζω και το S έχει usb 2 θύρα οπότε μην δώσεις τζάμπα λεφτά για usb 3 αντάπτορα

Μπορείς να δώσεις λινκ; δεν βρίσκω κάτι στο skroutz 

Επίσης ερώτηση.... RK 3328 κάνει δουλίτσα η θα κολλάει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vairass είπε

Θέλει δυνατό wifi η καλώδιο. 

Στο σαλόνι είναι και το ρούτερ του οτε το κλασικό το άσπρο,και η τηλεόραση... Αν θέλει καλώδιο σε τέτοια περίπτωση... Τοτε ελπίζω να γίνεται επιστροφή χρημάτων..🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mpregos είπε

Στο σαλόνι είναι και το ρούτερ του οτε το κλασικό το άσπρο,και η τηλεόραση... Αν θέλει καλώδιο σε τέτοια περίπτωση... Τοτε ελπίζω να γίνεται επιστροφή χρημάτων..🤔

Εμένα όλοι μου λένε ότι το τβ μποξ θέλει καλώδιο για HD προγράμματα για sd ίσως wifi 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, WebDevGr είπε

Εχω έναν της ugreen που βγάζει και 3 usb μαζί αλλά θα βρεις και πιο οικονομικούς χωρίς εξτρα usb. Έχει και η xiaomi εναν. Νομίζω και το S έχει usb 2 θύρα οπότε μην δώσεις τζάμπα λεφτά για usb 3 αντάπτορα

Καμία πρόταση για etherner hub με έξτρα usb θύρες από Σκρουτζ και να είναι συμβατό με το mi box s, υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tsagod είπε

Καμία πρόταση για etherner hub με έξτρα usb θύρες από Σκρουτζ και να είναι συμβατό με το mi box s, υπάρχει;

Από Ελλάδα έχω δει να προτείνουν το https://www.skroutz.gr/s/15016431/LogiLink-UA0174A.html αλλά δεν το έχω δοκιμάσει, μη σε πάρω στον λαιμό μου. Εγώ στο δεύτερο MiBox μου έχω ένα noname από Κίνα χωρίς έξτρα θύρες και παίζει μια χαρά. Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα με το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...