Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, pas2 είπε

παρακαλω την βοηθεια σας , ποιο απο αυτα να παρω ή να παρω και εγω ενα mi box s οπως προτεινεται σχεδον ολοι?

δεν νομιζω οτι καποιο απο αυτα που αναφερεις θα σου προσφερει τις αναβαθμισεις που τυχον θα δωσει το mibox s, επισης παιρνεις ενα μηχανημα απειραχτο ( αρουταριστο ), με πιστοποιηση για netflix ( ισως μελλοντικα ), που παιζει novago και otego ( ισως μελλοντικα ), και οι κριτικες οσων το εχουν παρει ειναι πολλοι καλες και το βρισκεις σε πολυ καλη τιμη στην ελλαδα, θες περισσοτερα?

Επεξ/σία από manoskost
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλησπέρα αυτο με 4/64 αξιζει? Μονο για kodi με ενδιαφερει και κανα σερφσρισμα στο ίντερνετ.

TaniX TX3

https://m.geekbuying.com/item/TANIX-TX3-Amlogic-S905x3-8K-Video-Decode-Android-9-0-TV-Box-4GB-32GB--421786.html?ref=w&Currency=EUR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fysikos είπε

Καλησπέρα καιχρόνια πολλά. Εχω βρει ενα mi box3 στα 40ε,αξιζει; το θελω για τους γονείς να παίζει kodi/netflix.

Ευχαριστώ!

με 10 ευρω παραπανω παιρνεις καινουργιο το s , μη πιαστεις κοροιδο: https://www.skroutz.gr/s/16594393/Xiaomi-Mi-Box-S-8GB.html

3 λεπτά πριν, pipis_vidas είπε

Παιδιά καλησπέρα αυτο με 4/64 αξιζει? Μονο για kodi με ενδιαφερει και κανα σερφσρισμα στο ίντερνετ.

TaniX TX3

https://m.geekbuying.com/item/TANIX-TX3-Amlogic-S905x3-8K-Video-Decode-Android-9-0-TV-Box-4GB-32GB--421786.html?ref=w&Currency=EUR

μια χαρα ειναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, manoskost είπε

μια χαρα αξιζει

Αναμεσα στο tanix και στο mi box που παιζει στην ελλαδα αποκλειστικά για kodi και διαδίκτυο ποιο θα επελεγες?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από pipis_vidas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, fysikos είπε

Τι παραπανω εχει το s?

Aν και η έλλειψη ethernet μαλλον είναι λογος απορριψης

με ενα κοστος 15 ευρω επιπλεον μπορεις να βαλεις ανταπτορα ethernet.     https://www.xiaomitoday.com/xiaomi-mi-box-s-vs-mi-box-3-which-one-is-the-better-option/

3 ώρες πριν, pipis_vidas είπε

Αναμεσα στο tanix και στο mi box που παιζει στην ελλαδα αποκλειστικά για kodi και διαδίκτυο ποιο θα επελεγες?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

το tanix υπερτερει του xiaomi σε μνημη και αποθηκευτικο χωρο και φοραει και τους τελευταιους επεξεργαστες, αν λαβεις υποψιν οτι αν χρειαστεις και ανταπτορα ethernet που στοιχιζει περιπου 15 ευρω, το tanix βγαινει πολυ πιο οικονομικο. εφοσον δεν το θελεις για netflix παρε το tanix.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα tv box με ethernet port 10/100 σημαινει οτι με καλωδιο μπορεί να πιασει μεχρι 10 mbps?

Όχι ότι πιανω πολυ περισσότερο στο σπιτι αλλα θα ήθελα παρακαλω καποιος να με διαφωτισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pipis_vidas είπε

Ένα tv box με ethernet port 10/100 σημαινει οτι με καλωδιο μπορεί να πιασει μεχρι 10 mbps?

Όχι ότι πιανω πολυ περισσότερο στο σπιτι αλλα θα ήθελα παρακαλω καποιος να με διαφωτισει.

Mέχρι 100 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά 

επειδή με επείγει το θέμα ενδιαφέρομαι για αγορά ενος tvbox για αποκλειστική χρήση nova cosmotetv 

η αγορά θα γίνει για τον πεθερό μου δεν τον ενδιαφέρει τιποτα αλλα netflix games ktl...

θέλει μονο να βλέπει τηλεοραση 

παρακαλώ τις προτάσεις σας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, supermarioarv είπε

καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά 

επειδή με επείγει το θέμα ενδιαφέρομαι για αγορά ενος tvbox για αποκλειστική χρήση nova cosmotetv 

η αγορά θα γίνει για τον πεθερό μου δεν τον ενδιαφέρει τιποτα αλλα netflix games ktl...θέλει μονο να βλέπει τηλεοραση 

παρακαλώ τις προτάσεις σας....

Kαλημέρα και χρόνια πολλά , από ΄ότι έμαθα διαβάζοντας και ψάχνοντας μονόδρομος για τώρα είναι το mibox s καθώς είναι το μόνο unrooted και μπορείς άνετα να έχεις nova cosmotetv . Ολα τα υπόλοιπα είναι ξεκλείδωτα tv box .

Επεξ/σία από pas2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, supermarioarv είπε

καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά 

επειδή με επείγει το θέμα ενδιαφέρομαι για αγορά ενος tvbox για αποκλειστική χρήση nova cosmotetv 

η αγορά θα γίνει για τον πεθερό μου δεν τον ενδιαφέρει τιποτα αλλα netflix games ktl...

θέλει μονο να βλέπει τηλεοραση 

παρακαλώ τις προτάσεις σας....

Μονοδρομος το xiaomi mibox s χωρις πειραγματα μιας και ερχετε unroot.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό εδώ τι γνώμη έχετε; Μάλλον είναι απλώς η συσκευή με σεταρισμένο το kodi, μήπως όμως αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για να γλιτώσει κανείς τον κόπο ενασχόλησης; Λίγο που έψαξα, δεν μου φάνηκε εύκολο το kodi, ιδιαίτερα για ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.

https://smart-products.gr/x88-pro-4k-smart-tv-box

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι 100 Ευρώ ποιο tv box ΘΑ μου προτείνατε;Η αγορά ΘΑ γίνει απο Ελλάδα και θα προτιμούσα να έχει καθαρό android χωρίς περιορισμούς.

Η χρήση του τα γνωστά πού χρησιμοποιούμε οι περισσότεροι.Το netflix με ενδιαφέρει αλλά εχω αποκλείσει το mibox.θα τα βολέψω με sd ανάλυση στο box και HD-4K στην smart tv.

 

9 λεπτά πριν, Manuel είπε

Γι' αυτό εδώ τι γνώμη έχετε; Μάλλον είναι απλώς η συσκευή με σεταρισμένο το kodi, μήπως όμως αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για να γλιτώσει κανείς τον κόπο ενασχόλησης; Λίγο που έψαξα, δεν μου φάνηκε εύκολο το kodi, ιδιαίτερα για ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.

 

Οκ μπορεί θα το πάρεις σεταρισμένο αλλά μην περιμένεις να παίζει για πάντα.Μέρα με την ημέρα τα πράγματα αλλάζουν,καλό είναι να ασχοληθείς μόνος σου ώστε να κατανοήσεις το kodi.Δεν είναι κάτι δύσκολο,υπάρχουν δεκάδες οδηγοί να σε βοηθήσουν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...