Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Manuel είπε

Γι' αυτό εδώ τι γνώμη έχετε; Μάλλον είναι απλώς η συσκευή με σεταρισμένο το kodi, μήπως όμως αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για να γλιτώσει κανείς τον κόπο ενασχόλησης; Λίγο που έψαξα, δεν μου φάνηκε εύκολο το kodi, ιδιαίτερα για ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.

https://smart-products.gr/x88-pro-4k-smart-tv-box

Αφού παίζει και mega όχι απλά αξίζει. Είναι μαγικο. Χωρίς να έχω ασχοληθεί πολύ με τα add-ons προσωπικά δεν θα το εμπιστευομουν. Και αυτό γιατί μπορεί να δουλεύει τώρα αλλά σε λίγο καιρό να αλλάξει κάτι και να μην παίζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, filios filios είπε

Οκ μπορεί θα το πάρεις σεταρισμένο αλλά μην περιμένεις να παίζει για πάντα.Μέρα με την ημέρα τα πράγματα αλλάζουν,καλό είναι να ασχοληθείς μόνος σου ώστε να κατανοήσεις το kodi.Δεν είναι κάτι δύσκολο,υπάρχουν δεκάδες οδηγοί να σε βοηθήσουν

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα μου. Επειδή τα πράγματα μέρα με τη μέρα αλλάζουν, οι οδηγοί που έχουν γραφτεί έστω και πριν λίγα χρόνια είναι πλέον άχρηστοι. Αυτοί που είναι στα αγγλικά δε με βοηθάνε, αφού δεν αναφέρονται σε ελληνικά προβλήματα. Πόσοι ελληνικοί οδηγοί έχουν γραφτεί που είναι πρόσφατοι, σαφείς και εύκολοι να τους ακολουθήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Manuel είπε

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα μου. Επειδή τα πράγματα μέρα με τη μέρα αλλάζουν, οι οδηγοί που έχουν γραφτεί έστω και πριν λίγα χρόνια είναι πλέον άχρηστοι. Αυτοί που είναι στα αγγλικά δε με βοηθάνε, αφού δεν αναφέρονται σε ελληνικά προβλήματα. Πόσοι ελληνικοί οδηγοί έχουν γραφτεί που είναι πρόσφατοι, σαφείς και εύκολοι να τους ακολουθήσεις;

https://grecotm.club/

Για αρχή μπες στο παραπάνω link και βάλε ένα έτοιμο build, λογικά θα σε καλύψει κατά ένα μεγάλο ποσοστό σχετικά με ταινίες και σειρές, για αθλητικά και δη Ελληνικά όσο και να ασχοληθείς μάλλον θα απογοητευτείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

https://grecotm.club/

Για αρχή μπες στο παραπάνω link και βάλε ένα έτοιμο build, λογικά θα σε καλύψει κατά ένα μεγάλο ποσοστό σχετικά με ταινίες και σειρές, για αθλητικά και δη Ελληνικά όσο και να ασχοληθείς μάλλον θα απογοητευτείς 

Άρα λες είναι ψέματα το διαφημιστικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Manuel είπε

Άρα λες είναι ψέματα το διαφημιστικό;

εντελώς όμως, ακόμα και εδώ μέσα θα βρεις δεκάδες αναρτήσεις ατόμων που την ΄΄πατησαν΄΄ αγοράζοντας μηχανήματα υποτίθεται σεταρισμένα με διάφορα για θέαση αγώνων Ελληνικού πρωταθλήματος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

εντελώς όμως, ακόμα και εδώ μέσα θα βρεις δεκάδες αναρτήσεις ατόμων που την ΄΄πατησαν΄΄ αγοράζοντας μηχανήματα υποτίθεται σεταρισμένα με διάφορα για θέαση αγώνων Ελληνικού πρωταθλήματος 

ποτε μηχανηματα σεταρισμενα απο καταστηματα, ειναι μηχανηματα του κιλου, και σας παιρνουν τζαμπα τα λεφτα για ενα build που υπαρχει δωρεαν σε οποιον θελει να το βαλει. και να ξερετε κατι, μονο αν καποιος το βαλει μονος του, θα μπορει να διορθωσει και τυχον προβλημα που μπορει να προκυψουν. ολοι οσοι πουλανε τετοια μηχανηματα, βαζουν ενα build ελληνικο που υπαρχει ελευθερα για οποιον θελει, και το μοσχοπουλανε, το θεμα ομως ειναι οτι τα μηχανηματα που παιρνουν απο εξω, ειναι τα πιο φθηνα και αχρηστα, κανεις δεν θα σου δωσει μηχανημα των 50-60 ευρω, γιατι βαζοντας και το κοστος αυτου που θα σου βαλει, θα ξεπερασει τα 100 ευρω. οπως ειπε ο φιλος παραπανω μπαινετε στο grecotm κανετε μια εγγραφη και κατεβαζετε οποιο σας αρεσει απο τα ομορφα ελληνικα build που υπαρχουν ελευθερα για ολους.

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα build ε8ναι όμορφα και ώραια αλλά κουβαλούν πολλα που ίσως δεν χρειαζόμαστε,ασε που άν δεν έχουμε καλό box κολλάνε.

Εγω προτείνω 3-4 καλά προσθετα για ταινιες,σειρές και 2-3 για αθλητικα και είσαι οκ.Με την προυπόθεση βεβαίως βεβαίως να αντικαθιστάς οποιο σου παρουσιάζει πρόβλημα με άλλο ενεργο πρόσθετο.

Το παρακάτω πιστευω θα σε βοηθήσει

https://www.pcsteps.gr/category/εβδομαδιαίες-στήλες/kodisteps/

 

 

Επεξ/σία από filios filios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Καλη χρονια σε ολους

Ψαχνω tv box για netflix,  youtube και βιντεο μεσω σκληρού δισκου.Αν μπορούμε να κατεβασουμε να παιξουμε κανα παιχνιδακι μεσω app store οκ αλλα σαν δεύτερη προτεραιότητα. Υπαρχει κατι αξιοπιστο μεχρι 50-60 ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panitos είπε

Καλημερα.Καλη χρονια σε ολους

Ψαχνω tv box για netflix,  youtube και βιντεο μεσω σκληρού δισκου.Αν μπορούμε να κατεβασουμε να παιξουμε κανα παιχνιδακι μεσω app store οκ αλλα σαν δεύτερη προτεραιότητα. Υπαρχει κατι αξιοπιστο μεχρι 50-60 ευρω;

Όπως λένε και τα παιδιά ποιό πάνω για Netflix(μέχρι 4Κ) σε  tv box και σε αυτά τα χρήματά παίρνεις το xiomi mibox 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Ψάχνω tv box μέχρι 60€ για αναπαραγωγή ταινιών μέσω lan από vlc,stremio,kodi και λίγο netflix.

Έχω μπερδευτεί αν αξίζει κάτι με ATV (Mi Box S) ή κάτι με κανονικό android και περισσότερο storage από τα 8 gb του Mi Box.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, 8elwADSL είπε

Καλησπέρα

Ψάχνω tv box μέχρι 60€ για αναπαραγωγή ταινιών μέσω lan από vlc,stremio,kodi και λίγο netflix.

Έχω μπερδευτεί αν αξίζει κάτι με ATV (Mi Box S) ή κάτι με κανονικό android και περισσότερο storage από τα 8 gb του Mi Box.

αν δεν σε ενδιαφερει netflix σε hd ή 4κ αναλυση, μπορεις να πας σε κανονικο android με περισσοτερη μνημη και αποθηκευτικο χωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, 8elwADSL είπε

Κάποιες προτάσεις από Ελλάδα η εξωτερικό;

Καλημερα, εξαρτατε τι θελεις να βλεπεις, netflix? novago?  otego? αν οχι εχεις πολλες επιλογες, αν ναι μονο αρουταριστο και μονο xiaomi mibox.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το mi box s το χρησιμοποιώ εδώ και 8 μήνες και είναι εξαιρετικό. Έχει τα πάντα και είναι σβέλτο. Σίγουρα αν έπαιρνα κάτι άλλο θα ήταν ακόμα πιο γρήγορο, αλλά δεν θα είχα Netflix σε καλή ανάλυση. Όποτε η λύση είναι ή xiaomi mi box a εάν δεν θες να δώσεις πολλά χρήματα ή nvidia shield ή και το Amazon 4K νομίζω υποστηρίζει netflix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, 8elwADSL είπε

Κάποιες προτάσεις από Ελλάδα η εξωτερικό;

 

 

Με λίγα χρηματα περισσότερα

https://m.banggood.com/Beelink-GT1mini-2-Amlogic-S905X3-4GB-RAM-64GB-ROM-1000M-LAN-5G-WIFI-bluetooth-4_0-Android-9_0-4K-8K-TV-Box-p-1615520.html?rmmds=search

Καλύτερα να το πάρεις πάνω σου να μην είσαι συνεχως στο ψάξιμο.

Η συμβούλη μου είναι μακριά απο rockchip.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...