Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 14/12/2019 στις 5:05 ΜΜ, vairass είπε

Εμένα όλοι μου λένε ότι το τβ μποξ θέλει καλώδιο για HD προγράμματα για sd ίσως wifi 

Στο σπίτι μου με την vdsl και το router στα 3 μέτρα χωρίς εμπόδια παίζει πένα .ούτε λαγκσαρισματα ούτε τπτ.καμμια σχέση με ότι έβλεπα στο άλλο σπιτι με 14αρα σύνδεση και απόσταση 6 μέτρα χωρίς εμπόδια όμως...θα κάνω ρεσταρτ το ρούτερ στο άλλο σπιτι κ βλέπουμε

Ευχαριστώ παιδια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα και απο εμενα 

χρειαζομαι βοηθεια σας αναφορικα με ποιο απο τα παρακατω να επιλεξω για το υπνοδωματιο μου που εχει τηλεοραση 10 ετιας 1080p , δεν με ενδιαφερει netflix, παιχνιδια, σερφαρισμα. Μονο Κοdi. Eχω πολυ στενο μπατζετ , και φυσικα αποφευγω τους rockchip (επαθα και εμαθα με ενα v88 το οποιο απο μονο του ,τυχαια, επεσε με φορα πανω στον τοιχο και διαλυθηκε χαχα)

ειμαι αναμεσα    σε 

 A95X F3 SLIM Amlogic S905X3 2GB RAM 16GB ROM 

A95X F3 Air S905X3 2GB RAM 16GB ROM 5G WIFI 

A95X F3 Amlogic S905X3 2GB RAM 16GB ROM 5G WIFI

A95X F3 Air S905X3 4GB RAM 32GB ROM 5G WIFI  

Σας ευχαριστω για τον χρονο και τον κοπο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Είμαι νέος στο κόσμο των android box και έχω μερικές απορίες όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Καταρχάς θέλω να στήσω ένα box με περιεχόμενο μπάλα, ταινίες, σειρές, παιδικά κ.α.

σαν αυτά που πουλάνε κάτι μαγαζιά δεξιά - αριστερά.

Απλά αυτοί σου παίρνουν τα διπλά λεφτά  και τα box δεν είναι της προκοπής.

Απορίες:

1). Θα καταφέρω να το σετάρω ? Είναι δύσκολο ? Υπάρχει κάποιο λίνκ με οδηγό σεταρίσματος ?

2). Τις προδιαγραφές για αυτό που θέλω να κάνω, τις έχει αυτό ? https://el.geekbuying.com/item/A95X-F3-Air-Amlogic-S905x3-Android-9-0-8K-Video-Decode-TV-Box-4GB-32GB-421000.html

3). Θα έχω πρόβλημα με τελωνεία αν παραγγείλω από το παραπάνω λινκ ?

4). Για να βλέπω όλα τα παραπάνω απροβλημάτιστα ποια είναι η ανεκτή ταχύτητα internet ?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Επεξ/σία από tomnonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, tomnonos είπε

Καλησπέρα. Είμαι νέος στο κόσμο των android box και έχω μερικές απορίες όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Καταρχάς θέλω να στήσω ένα box με περιεχόμενο μπάλα, ταινίες, σειρές, παιδικά κ.α.

σαν αυτά που πουλάνε κάτι μαγαζιά δεξιά - αριστερά.

Απλά αυτοί σου παίρνουν τα διπλά λεφτά  και τα box δεν είναι της προκοπής.

Απορίες:

1). Θα καταφέρω να το σετάρω ? Είναι δύσκολο ? Υπάρχει κάποιο λίνκ με οδηγό σεταρίσματος ?

2). Τις προδιαγραφές για αυτό που θέλω να κάνω, τις έχει αυτό ? https://el.geekbuying.com/item/A95X-F3-Air-Amlogic-S905x3-Android-9-0-8K-Video-Decode-TV-Box-4GB-32GB-421000.html

3). Θα έχω πρόβλημα με τελωνεία αν παραγγείλω από το παραπάνω λινκ ?

4). Για να βλέπω όλα τα παραπάνω απροβλημάτιστα ποια είναι η ανεκτή ταχύτητα internet ?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

ειναι πανευκολο να το σεταρεις με ενα απο τα ωραια ελληνικα build. αν το παραγγειλεις απο εκει που ποσταρες μεσω ιταλιας, δεν θα εχεις προβλημα τελωνειου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, tomnonos είπε

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Δηλαδή αξίζει το box ?

Ταχύτητα Internet ?

προσωπικα δεν θα σου πω αν ειναι καλο ή οχι, γιατι προτιμω καποιο επωνυμο το οποιο να μπορεις να βρεις και μια rom αν χρειαστει κατι, γιατι ολα αυτα ειναι κινεζικα και δεν ξερεις που θα πεσεις. προσωπικα χρησιμοποιω beelink gt1 ultimate με custom rom. τωρα απο ταχυτητα δεν ξερω, παντως γυρω στα 10 που εχω εγω παιζει μια χαρα και παντα συνδεση με καλωδιο

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλές γιορτές με υγεία σε όλους. 

 

Πάω για αγορά tv box κι εγώ, το οποίο το θέλω καθαρά για kodi κι ένα σεταρισμα για αθλητικά κυρίως κανάλια. Ούτε Netflix ούτε YouTube ούτε να σερφαρω στο ίντερνετ ούτε τίποτα άλλο. 

Καθαρά για αθλητικά κανάλια. 

Έχω επίσης μια δωροεπιταγη στο γαλλικό Amazon οπότε σκοπεύω να το παραγγείλω από εκεί. Δώστε καμία πρόταση ρε παιδιά. Τα χρήματα που διαθέτω είναι μέχρι 50 ευρώ. 

Και κάτι τελευταίο. Για το σεταρισμα μετά  για το kodi φαντάζομαι θα υπάρχει κάποιος οδηγός εε; δεν είναι κάτι δύσκολο υποθέτω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες μια προτασουλα και σε προσωπικό μήνυμα αν έχει κάποιος την καλοσύνη, γιατί θέλω να κάνω την παραγγελία και δεν έχω ιδέα τι να πάρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Infamous13 είπε

Καλησπέρα και καλές γιορτές με υγεία σε όλους. 

Πάω για αγορά tv box κι εγώ, το οποίο το θέλω καθαρά για kodi κι ένα σεταρισμα για αθλητικά κυρίως κανάλια. Ούτε Netflix ούτε YouTube ούτε να σερφαρω στο ίντερνετ ούτε τίποτα άλλο. 

Καθαρά για αθλητικά κανάλια. 

Έχω επίσης μια δωροεπιταγη στο γαλλικό Amazon οπότε σκοπεύω να το παραγγείλω από εκεί. Δώστε καμία πρόταση ρε παιδιά. Τα χρήματα που διαθέτω είναι μέχρι 50 ευρώ. 

Και κάτι τελευταίο. Για το σεταρισμα μετά  για το kodi φαντάζομαι θα υπάρχει κάποιος οδηγός εε; δεν είναι κάτι δύσκολο υποθέτω. 

καλημερα, επειδη θελεις να το παρεις συγκεκριμενα απο καπου, θα ελεγα να δωσεις 10 ευρω παραπανω και να παρεις το xiaomi mibox s, ειναι ενα αξιολογο μηχανημα, το κυριοτερο ερχετε unroot δλδ δεν ειναι πειραγμενο και εχει και πιστοποιηση netflix αν το χρειαστεις μελλοντικα. αν χρειαστεις συνδεση με καλωδιο παιρνεις ενα ανταπτορα, και λογω του android tv που εχει κατεβαζεις ενα εναλλακτικο του playstore το aptoide.apk, και παιρνει και αναβαθμισεις. τα περισσοτερα box ερχονται πειραγμενα και πρεπει να δωσεις πολλα παραπανω χρηματα για να παρεις κατι καλο, πιστευω οτι ειναι μια πολυ καλη αγορα και οσοι το εχουν ειναι ευχαριστημενοι. 

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Infamous13 είπε

Καλησπέρα και καλές γιορτές με υγεία σε όλους. 

Πάω για αγορά tv box κι εγώ, το οποίο το θέλω καθαρά για kodi κι ένα σεταρισμα για αθλητικά κυρίως κανάλια. Ούτε Netflix ούτε YouTube ούτε να σερφαρω στο ίντερνετ ούτε τίποτα άλλο. 

Καθαρά για αθλητικά κανάλια. 

Έχω επίσης μια δωροεπιταγη στο γαλλικό Amazon οπότε σκοπεύω να το παραγγείλω από εκεί. Δώστε καμία πρόταση ρε παιδιά. Τα χρήματα που διαθέτω είναι μέχρι 50 ευρώ. 

Και κάτι τελευταίο. Για το σεταρισμα μετά  για το kodi φαντάζομαι θα υπάρχει κάποιος οδηγός εε; δεν είναι κάτι δύσκολο υποθέτω. 

Εγώ πάντως, με μία μικρή έρευνα που έκανα, κατέληξα, πέρα από το ότι πληρώσεις παίρνεις, σε Beelink.

Διάβασα τα καλύτερα, δεν υπήρχαν ιδιαίτερα παράπονα και όλοι οι κάτοχοί του μιλούσαν με τα καλύτερα λόγια.

Όποιο βρεις και σου αρέσει πάρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mypagio είπε

Εγώ πάντως, με μία μικρή έρευνα που έκανα, κατέληξα, πέρα από το ότι πληρώσεις παίρνεις, σε Beelink.

Διάβασα τα καλύτερα, δεν υπήρχαν ιδιαίτερα παράπονα και όλοι οι κάτοχοί του μιλούσαν με τα καλύτερα λόγια.

Όποιο βρεις και σου αρέσει πάρτο.

καλημερα , θα σου πω κατι μιας και εχω beelink. ειναι πολυ καλα μηχανηματα, αλλα πασχουν λιγο στο λογισμικο που τους βαζουν ( ισως δεν εχουν καλους προγραμματιστες ), αν τους βαλεις μια αλλη custom rom, απο καποιον αλλον προγραμματιστη, γινονται αλλα μηχανηματα ( εγω εχω το beelink gt1 ultimate με custom rom alvatech το οποιο ειναι μερα με την νυχτα με αυτο που φορουσε ). απλα ο φιλος πιο πανω εχει ενα συγκεκριμενο μπατζετ για αυτο δεν προτεινα το beelink, μιας και εχουν βγει νεα μοντελα με τους καινουργιους επεξεργαστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, manoskost είπε

καλημερα , θα σου πω κατι μιας και εχω beelink. ειναι πολυ καλα μηχανηματα, αλλα πασχουν λιγο στο λογισμικο που τους βαζουν ( ισως δεν εχουν καλους προγραμματιστες ), αν τους βαλεις μια αλλη custom rom, απο καποιον αλλον προγραμματιστη, γινονται αλλα μηχανηματα ( εγω εχω το beelink gt1 ultimate με custom rom alvatech το οποιο ειναι μερα με την νυχτα με αυτο που φορουσε ). απλα ο φιλος πιο πανω εχει ενα συγκεκριμενο μπατζετ για αυτο δεν προτεινα το beelink, μιας και εχουν βγει νεα μοντελα με τους καινουργιους επεξεργαστες.

Ναι σωστό αυτό. Αν και με κάποιες αναβαθμίσεις που κάνουν διορθώνουν προβληματα. Δεν είπε κάτι για μπάτζετ γιαυτό. Απλά ότι έχει μια επιταγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να στε καλά παλικάρια μου. Μάλλον για το xiaomi θα πάω. Όταν μου έρθει με το καλό και το σεταρω, θα γράψω κι εγώ τη γνώμη μου. 

Επεξ/σία από Infamous13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2019 στις 4:21 ΜΜ, pas2 είπε

Kαλησπερα και απο εμενα 

χρειαζομαι βοηθεια σας αναφορικα με ποιο απο τα παρακατω να επιλεξω για το υπνοδωματιο μου που εχει τηλεοραση 10 ετιας 1080p , δεν με ενδιαφερει netflix, παιχνιδια, σερφαρισμα. Μονο Κοdi. Eχω πολυ στενο μπατζετ , και φυσικα αποφευγω τους rockchip (επαθα και εμαθα με ενα v88 το οποιο απο μονο του ,τυχαια, επεσε με φορα πανω στον τοιχο και διαλυθηκε χαχα)

ειμαι αναμεσα    σε 

 A95X F3 SLIM Amlogic S905X3 2GB RAM 16GB ROM 

A95X F3 Air S905X3 2GB RAM 16GB ROM 5G WIFI 

A95X F3 Amlogic S905X3 2GB RAM 16GB ROM 5G WIFI

A95X F3 Air S905X3 4GB RAM 32GB ROM 5G WIFI  

Σας ευχαριστω για τον χρονο και τον κοπο σας.

παρακαλω την βοηθεια σας , ποιο απο αυτα να παρω ή να παρω και εγω ενα mi box s οπως προτεινεται σχεδον ολοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...