Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

καλά εννοείται ότι θα το κάνω με δική μου ευθύνη, αλλά αν πετύχει γιατί να μην δουλέψει ?

Το έχω και έβαλα την ρομ του Alvatech (εάν την βάλεις πρόσεξε να βάλεις την σωστή γιατί αλλιώς θα μπρικαρεις το Beelink), δεν δούλεψε , θέλει το gps όπως έγραψε ο φίλος παραπάνω. ΟΤΕ  σε κουτί θα δεις μόνο με IPTV.

Επεξ/σία από dafnoula13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα με αυτό θα μπορέσω να κανω δουλειά;ειναι καλο;για kodi stremio popcorn και κανενα streaming αγωνα απο broswer?

https://www.skroutz.gr/s/13210498/Tanix-TX3-mini-16GB.html

Επεξ/σία από skiathos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, skiathos7 είπε

Καλημερα με αυτό θα μπορέσω να κανω δουλειά;ειναι καλο;για kodi stremio popcorn και κανενα streaming αγωνα απο broswer?

https://www.skroutz.gr/s/13210498/Tanix-TX3-mini-16GB.html

Κάποια παρτίδα είχε κολλήματα, αναγκαστικά κάνεις αλλαγή ρομ, στη θέση σου δεν θα το έπαιρνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Το έχω και έβαλα την ρομ του Alvatech (εάν την βάλεις πρόσεξε να βάλεις την σωστή γιατί αλλιώς θα μπρικαρεις το Beelink), δεν δούλεψε , θέλει το gps όπως έγραψε ο φίλος παραπάνω. ΟΤΕ  σε κουτί θα δεις μόνο με IPTV.

όχι σε όλα, στο xiaomi λειτουργεί από όσο ξέρω και θα το δοκιμάσω και στο δικό μου m8s pro που έχει aosp android unroot 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

όχι σε όλα, στο xiaomi λειτουργεί από όσο ξέρω και θα το δοκιμάσω και στο δικό μου m8s pro που έχει aosp android unroot 

 

Ίσως επειδή το mi box είναι android tv? Μήπως και οι custom rom  android tv λειτουργούν ?

Έχω και εγώ το m8s pro L 3gb για δεύτερο boxaki στην άλλη τηλεόραση και του έχω περάσει androidtv rom με επιλογή hide root, αλλά δυστυχώς δεν είμαι πλέον στον ΟΤΕ για να το δοκιμάσω.

Υ.Γ. Όταν το δοκιμάσεις ενημέρωσε μας.

Επεξ/σία από dafnoula13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ρωτήσω δύο πράγματα:

1. Αν έχει κανείς εμπειρία με το παρακάτω TV Box και αν είναι καλή αγορά στα 38€. Θα χρησιμοποιείται αποκλειστικά για την εγκατάσταση της εφαρμογής της Eueoleague και την προβολή των αγώνων στην TV: 

https://gadgetmou.com/product/fast-tv-box-andowl-q8k-ultrahd-8k-hdr-4g-ram64g-rom-wifi-24g-5g-usb-3-0-amlogic-s905x3/?lang=el

2. Έχει αγοράσει κανείς το MI TV Stick; Με ενδιαφέρουν χρήστες που HDMI θύρες στις τηλεοράσεις τους είναι παράλληλες στην οθόνη, όχι κάθετες. Χωράει το stickάκι στην HDMI ή στριμώχνεται πολύ από την πλάτη της τηλεόρασης και δε χωράει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

Ίσως επειδή το mi box είναι android tv? Μήπως και οι custom rom  android tv λειτουργούν ?

Έχω και εγώ το m8s pro L 3gb για δεύτερο boxaki στην άλλη τηλεόραση και του έχω περάσει androidtv rom με επιλογή hide root, αλλά δυστυχώς δεν είμαι πλέον στον ΟΤΕ για να το δοκιμάσω.

Υ.Γ. Όταν το δοκιμάσεις ενημέρωσε μας.

στο  m8s pro παρόλο που κάνει κανονικά login τελικά δεν παίζει,βγάζει μήνυμα περί rooting ( που δεν είναι ). Οπότε μόνο mibox 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αν και το σιχαίνομαι το android tv αναγκάστηκα να πάω σε mibox s . To θετικό είναι ότι παίζει εύκολα otego ott και novago , εγκατέστησα και kodi και είμαι άνετος, το μονο που μένει είναι να βρω τρόπο να αλλάξω launcher 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

Τελικά αν και το σιχαίνομαι το android tv αναγκάστηκα να πάω σε mibox s . To θετικό είναι ότι παίζει εύκολα otego ott και novago , εγκατέστησα και kodi και είμαι άνετος, το μονο που μένει είναι να βρω τρόπο να αλλάξω launcher 

δες το 6 :    https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/41620-Xiaomi-Mi-Box-S-TV-Box-4-Stable-Android-9-Pie-update-Οδηγός-Tips-βήμα-βήμα/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, manoskost είπε

ναι το έχω διαβάσει, αλλά ο launcher αλλάζει, απλά τρέχει αυτός που προτείνει ως συντόμευση έχοντας μέσα τα εικονίδια των εφαρμογών που είναι εγκατεστημένες εκτός playstore του xiaomi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/10/2020 στις 5:26 ΜΜ, manoskost είπε

είναι πάλι διαθέσιμο, αυτή τη φορά συμφέρει η αποστολή από Τσεχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, GREG10ARIS είπε

Λοιπον παιδια εφτασε η ωρα για αγορα, γρηγορα τις γνωμες σας παρακαλω 😛

Tanix TX3 4/32 με 40€ ή Χ96 Μax+ 4/64 με 45€ ;

To tanix το προτείνουν γενικά, και χθες σε ένα forum ένας που το είχε ήταν ευχαριστημένος (αλλά δεν ξέρω τι χρήση του κάνει). Από την άλλη για το x96 max+  δεν έχω ακούσει και πολλά, ωστόσο εγώ έχω το x96 max (που είναι το προηγούμενο μοντέλο του x96 max+) με amlogic s905x2 και 4gb ram,  εδώ και 2 χρόνια δεν είχα κανένα θέμα ως προς kodi, 4κ περιεχόμενο, games και πολλά άλλα. Οπότε εγώ θα πήγαινα στο x96 max+ για τους λόγους που προανέφερα. Αλλά εφόσον πολλοί προτείνουν το tanix πήγαινε εκεί 😉Ούτως ή άλλως για το ίδιο hardware μιλάμε...

(απλά αναφέρω πως το box μου έχει DDR4, ενώ τα boxάκια που θέλεις έχουν DDR3)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

To tanix το προτείνουν γενικά, και χθες σε ένα forum ένας που το είχε ήταν ευχαριστημένος (αλλά δεν ξέρω τι χρήση του κάνει). Από την άλλη για το x96 max+  δεν έχω ακούσει και πολλά, ωστόσο εγώ έχω το x96 max (που είναι το προηγούμενο μοντέλο του x96 max+) με amlogic s905x2 και 4gb ram,  εδώ και 2 χρόνια δεν είχα κανένα θέμα ως προς kodi, 4κ περιεχόμενο, games και πολλά άλλα. Οπότε εγώ θα πήγαινα στο x96 max+ για τους λόγους που προανέφερα. Αλλά εφόσον πολλοί προτείνουν το tanix πήγαινε εκεί 😉Ούτως ή άλλως για το ίδιο hardware μιλάμε...

(απλά αναφέρω πως το box μου έχει DDR4, ενώ τα boxάκια που θέλεις έχουν DDR3)

Ναι η μονη διαφορα ειναι η ρομ που ειναι 32 και 64, ευχαριστω για τις πληροφοριες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...