Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 27/9/2020 στις 12:03 ΜΜ, GREG10ARIS είπε

Εγω μπανισα αυτο

https://www.geekbuying.com/item/X96-MAX-Plus-Amlogic-S905x3-Android-9-0-8K-Video-Decode-TV-Box-4GB-64G-422573.html

Αλλα με Prority παει 52€ που νομιζω ξεφευγω λιγο.. Αν δεν ειχε μεταφορικα το χτυπουσα χθες

Το Tanix που αναφερει ο φιλος πανω, στο geekbuying βγαινει με μεταφορικα απο Τσεχικη αποθηκη γυρω στο 40αρι, γνωμες καποιος για αυτα τα δυο;

https://www.geekbuying.com/item/TANIX-TX6S-Allwinner-H616-Android-10-0-TV-Box-4GB-64GB--422933.html

Λενε πιο αξιοπιστα ειναι τα amlogic, οποτε Χ96 ΜΑΧ. Απο την αλλη τα Tanix ειναι και αξιολογα και αξιοπιστα.  Οτι και να επιλεξεις μια χαρα ειναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

Λενε πιο αξιοπιστα ειναι τα amlogic, οποτε Χ96 ΜΑΧ. Απο την αλλη τα Tanix ειναι και αξιολογα και αξιοπιστα.  Οτι και να επιλεξεις μια χαρα ειναι.

Ευχαριστω φιλε, εστειλα ηδη ερωτηση για το ποτε θα το βγαλουν διαθεσιμο στη γερμανικη αποθηκη ωστε να γλιτωσω και μεταφορικα και καθυστερηση. Για stbemu και stremio το θελω, ελπιζω να μην εχει θεματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, GREG10ARIS είπε

Ευχαριστω φιλε, εστειλα ηδη ερωτηση για το ποτε θα το βγαλουν διαθεσιμο στη γερμανικη αποθηκη ωστε να γλιτωσω και μεταφορικα και καθυστερηση. Για stbemu και stremio το θελω, ελπιζω να μην εχει θεματα.

Άνετα τα παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/9/2020 στις 1:21 ΜΜ, dafnoula13 είπε

Λενε πιο αξιοπιστα ειναι τα amlogic, οποτε Χ96 ΜΑΧ. Απο την αλλη τα Tanix ειναι και αξιολογα και αξιοπιστα.  Οτι και να επιλεξεις μια χαρα ειναι.

+1 για Tanix και απο εμενα. αλλα καλυτερα amlogic εκδοση

τα μοντελα με κεραια κανουν και καλη δουλιτσα στα 5G ακομα και σε διπλανο δωματιο από το ρουτερ με full wifi σημα

τουλαχιστον το δικο μου δεν τα εχω δοκιμασει ολα 😅

 

Επεξ/σία από guido
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, guido είπε

+1 για Tanix και απο εμενα. αλλα καλυτερα amlogic εκδοση

τα μοντελα με κεραια κανουν και καλη δουλιτσα στα 5G ακομα και σε διπλανο δωματιο από το ρουτερ με full wifi σημα

τουλαχιστον το δικο μου δεν τα εχω δοκιμασει ολα 😅

tanix ομως με amlogic επεξεργαστη, μακρυα ομως απο tanix με allwinner επεξεργαστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφέρει streaming ταινιών από τον υπολογιστή μου, κυρίως 1080p αλλά γιατί όχι να παίζει και 4Κ.

Επίσης να μπορώ να βλέπω streaming με εφαρμογές τύπου kodi.

Netflix, δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, αν χρειαστεί στο μέλλον η τηλεόρασή μου το υποστηρίζει.

Επίσης να μπορώ να το συνδέσω με ηχόμπαρα. Πως γίνεται η σύνδεση; 

hdmi του tvbox -> hdmi της ηχόμπαρας -> και μετά από την ηχόμπαρα προς το hdmi arc της tv?

 

Αυτό το Tanix TX3 με καλύπτει σε όλα αυτά;

https://el.geekbuying.com/item/TANIX-TX3-Amlogic-S905x3-8K-Video-Decode-Android-9-0-TV-Box-4GB-32GB--422438.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ASTOU είπε

Καλησπέρα, υπάρχει κάποια πρόταση για browser σε xiaomi mi box s καθώς δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώνω συνδρομή και στον Puffin browser?

Ψάξε για Firefox for Android tv

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ASTOU είπε

θα μπορώ να τον ανοίγω κατευθείαν ή θα χρειαστώ άλλον Launcher?

Κανονικά. Μπορείς να προσθέσεις το εικονίδιο του όπως πχ του netflix

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά επειδή δεν έχω χρόνο να ψάξω για επιλογές θα ήθελε μια γνώμη και επιλογή tv box για κυρίως Kodi κανα stremio και γενικά για ταινίες και κάνα αθλητικό...με τηλεκοντρόλ εννοείται και οικονομικό αν γίνεται υπάρχει;απο Ελλάδα αγορά... ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, skiathos7 είπε

Καλησπέρα παιδιά επειδή δεν έχω χρόνο να ψάξω για επιλογές θα ήθελε μια γνώμη και επιλογή tv box για κυρίως Kodi κανα stremio και γενικά για ταινίες και κάνα αθλητικό...με τηλεκοντρόλ εννοείται και οικονομικό αν γίνεται υπάρχει;απο Ελλάδα αγορά... ευχαριστώ πολύ 

Φιλε εαν για αθλητικα εννοεις Νοβα και ΟΤΕ , μονο σε συνδρομη πας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να δω τις ταινίες που έχω στον υπολογιστή μου (μέσω δικτύου) τι χρειάζομαι;

Kodi + ποιες ακόμη εφαρμογές? 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να έχει συγκεντρωμένα live streaming από ελεύθερα (νόμιμα) τηλεοπτικά κανάλια κυρίως από Ελλάδα, USA, UK ;

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...