Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο κάθε ένας κάνει την έρευνα αγοράς του και επιλέγει αυτό που είναι πιο κοντά στα γούστα του. Δεν προσπαθεί κανένας να πείσει κανέναν. Τώρα στο S96 max plus , δυστυχώς έχει Rockchip επεξεργαστή και οι Ρώσοι δεν ασχολούνται με Rockchip επεξεργαστές για custom rom.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, airtrelomike13 είπε

φιλε μου το ethernet, μπορεις να το παρεις και για αλλες χρησεις. Εγω πχ που χρησιμοποιω αρκετα φλασακια καθημερινα με βολευει. Θελω να σου πω οτι το adaptor usb ethernet θα το παρεις και θα σου μεινει.

Το μη πιστοποιημενο με τοσες πατεντες που θα του κανεις, εκτος οτι πρεπει να γνωριζεις ( εσυ πχ προσωπικα τα γνωριζεις το τι διαδικασια πρεπει να ακολουθησεις), θα δωσεις 30 ευρω πχ, που εχεςι το φοβο να σου χαλασει και αλλα πολλα. το mi box s , ειναι πιστοποιημένο, είναι android tv και απλα το μονο του μειονεκτημα ειναι η μνημη

Αδερφέ , στο έγραψα και πριν, καμια πατέντα...μόνο φλασαρισμα ρομ και τέλος, δεν έχουν όλοι την δυνατότητα δώσουν 50+ για mi box, και ταυτόχρονα συνδρομή netflix,disney κτλ... Παίρνουν ένα κινεζακι με 35 βάζουν ένα kodi και τα βλέπουν ,έτσι άπλα....Τεσπα , να μην το τραβήξουμε άλλο και τους κουράζουμε..

Υ.Γ. Το mi box το έχω και το αγαπώ, και είναι πολύ τίμιο γι αυτά που δίνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, makis1024 είπε

Ο κάθε ένας κάνει την έρευνα αγοράς του και επιλέγει αυτό που είναι πιο κοντά στα γούστα του. Δεν προσπαθεί κανένας να πείσει κανέναν. Τώρα στο S96 max plus , δυστυχώς έχει Rockchip επεξεργαστή και οι Ρώσοι δεν ασχολούνται με Rockchip επεξεργαστές για custom rom.

ωραια προτεινε ενα μποξακι ( ας είναι και μη πιστοποιημενο), που να μη θελει πατεντες και να ανοιξω τρυπες  απο κατω να παιρνει αερα και τα λοιπα. Προτεινε ενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, airtrelomike13 είπε

ωραια προτεινε ενα μποξακι ( ας είναι και μη πιστοποιημενο), που να μη θελει πατεντες και να ανοιξω τρυπες  απο κατω να παιρνει αερα και τα λοιπα. Προτεινε ενα

Tox1 ,A95x F3 ολα,Tanix TX3,X96 Air και πολλά άλλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Αδερφέ , στο έγραψα και πριν, καμια πατέντα...μόνο φλασαρισμα ρομ και τέλος, δεν έχουν όλοι την δυνατότητα δώσουν 50+ για mi box, και ταυτόχρονα συνδρομή netflix,disney κτλ... Παίρνουν ένα κινεζακι με 35 βάζουν ένα kodi και τα βλέπουν ,έτσι άπλα....Τεσπα , να μην το τραβήξουμε άλλο και τους κουράζουμε..

Υ.Γ. Το mi box το έχω και το αγαπώ, και είναι πολύ τίμιο γι αυτά που δίνει.

καταλαβα ευχαριστω. Μια σημειωση* kodi μπορεις να βαλεις και στο mi box s. Και απροβληματιστα. Επισης νομιζω ειναι και με συνδρομη το kodi

21 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Tox1 ,A95x F3 ολα,Tanix TX3,X96 Air και πολλά άλλα.

Το X96 Air ειναι θυγατρική της xiaomi παρεπιπτοντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, airtrelomike13 είπε

ωραια προτεινε ενα μποξακι ( ας είναι και μη πιστοποιημενο), που να μη θελει πατεντες και να ανοιξω τρυπες  απο κατω να παιρνει αερα και τα λοιπα. Προτεινε ενα

Δεν με ενδιαφέρει να σε πείσω για κανένα μποξάκι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, makis1024 είπε

Δεν με ενδιαφέρει να σε πείσω για κανένα μποξάκι. 

δεν στο ειπα  για να με πεισεις. αλλα για προταση να αγορασω. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το εννοείς πραγματικά. Το x96 air , είναι θυγατρική της Xiaomi , σιγά μην είναι ξαδέρφη του Jack Norris. Και για να σε πείσω ότι αυτό που λες δεν ισχύει , το gearbest είχε παλιότερα διαδώσει τέτοιες φήμες , που δεν ισχύουν. Αυτοί και γενικά τα Κινεζομάγαζα στον βωμό του κέρδους πουλάνε και την μάνα τους. Φυσικά δεν ισχύει κάτι τέτοιο , θα έβαζαν δηλαδή τον s905x3 σε μποξάκι περυσινό και θα κυκλοφορούσαν το Mi Box s με τον s905x ; Τριετίας; Δεν βγάζει νόημα.

Επεξ/σία από makis1024
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, airtrelomike13 είπε

καταλαβα ευχαριστω. Μια σημειωση* kodi μπορεις να βαλεις και στο mi box s. Και απροβληματιστα. Επισης νομιζω ειναι και με συνδρομη το kodi

Καμία σχέση το πως θα παίξει το kodi στο Mi Box S, από το πχ Α95Χ F3. Πολύ καλύτερος επεξεργαστής, διπλάσια RAM.

Επίσης το Kodi δεν θέλει καμία συνδρομή, μπορείς να δουλέψεις τελείως τζαμπέ, απλά έχεις την επιλογή να βάλεις κάποια υπηρεσία τύπου Real Debrid, η οποία σου δίνει προσβαση σε έξτρα περιεχόμενο εφάμιλλης ποιότητας εικόνας με το Netflix, στα πάντα όμως και όχι μόνο στο σκουπιδαριο (κατά 90%) του Netflix. Μιλάμε για link 1080p πραγματικά σε όλες τις σειρές από παντού, και 4Κ σε όλες τις ταινίες. Η σύγκριση στις τιμες είναι επίσης αστεία. 3Ε/μήνα το Real debrid, 16Ε/μήνα το Netflix. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Johnkeppas είπε

Καμία σχέση το πως θα παίξει το kodi στο Mi Box S, από το πχ Α95Χ F3. Πολύ καλύτερος επεξεργαστής, διπλάσια RAM.

Επίσης το Kodi δεν θέλει καμία συνδρομή, μπορείς να δουλέψεις τελείως τζαμπέ, απλά έχεις την επιλογή να βάλεις κάποια υπηρεσία τύπου Real Debrid, η οποία σου δίνει προσβαση σε έξτρα περιεχόμενο εφάμιλλης ποιότητας εικόνας με το Netflix, στα πάντα όμως και όχι μόνο στο σκουπιδαριο (κατά 90%) του Netflix. Μιλάμε για link 1080p πραγματικά σε όλες τις σειρές από παντού, και 4Κ σε όλες τις ταινίες. Η σύγκριση στις τιμες είναι επίσης αστεία. 3Ε/μήνα το Real debrid, 16Ε/μήνα το Netflix. 

Εγώ κουράστηκα ,γι αυτό δεν απάντησα , με κάλυψες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω προβληματιστεί ρε γαμώτο.

Σκέφτομαι να πάρω το a95x f3 air αλλά φοβάμαι τις modιες για να πάει σε atv και δεν θα έχει και εγγύηση από ali

Από την άλλη σκέφτομαι και το mi box s αλλά σκέφτομαι ότι είναι οκ για τώρα αλλά σε 1-2 χρόνια μπορεί να μην σηκώνει τις τότε εφαρμογές...

Σκέφτομαι επίσης ότι από το καλοκαίρι που με το καό θα ανοίξουν όλες οι αγορές παγκοσμίως θα αρχίσουν να βγαίνουν νέα καλούδια και μην έχω μείνει με το .... mi box στο χέρι...

δεν ξέρω τι να κάνω...βοήθεια κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα το hdl to sdr off αλλα πάλι το κάνει αλλάζει την φωτεινότητα μόνο του ( ίσως λίγο λιγότερο) . @makis1024 δεν γίνεται τελείως να μην αλλάζει? Με έχει σπάσει τα νεύρα. Επίσης δεν βρίσκω κουμπί όπως το κινητό όπου αλλάζεις παράθυρα τις ανοιχτές εφαρμογές που έχεις ανοιχτές στο προσκήνιο, ενώ τις έχει ανοιχτές γιατι με alt tab από το πληκτρολόγιο με πάει στην προηγούμενη, αλλά δεν βρίσκω τρόπο να μου εμφανίζει όλα τα ανοιχτά παραθυρα. Και ενακομα που βλέπω είναι πως ότι έχω ανοίξει από πίσω δεν το κρατάει στην μνήμη ανοιχτό όπως το είχα. Δηλαδή αν ανοίξω ένα βίντεο στο youtube μετά πάω στο κεντρικό μενού και ξαναπατήσω στο youtube το επανεκκινει από την αρχή. Γίνονται γενικά αυτά στα tv box ή μόνο στο δικό μου? Είναι καμία ρύθμιση ή κάτι? Πρώτη φορά παίρνω boxakiκαι δεν ξέρω.

Μήπως να του αλλάξω λογισμικο? Είναι εύκολο και ασφαλές? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, makis1024 είπε

SDR to HDR off , όχι HDR to SDR αυτό άφησε το auto.

Rom αλλάζει εύκολα , αλλά πρέπει να προσέξεις μερικά πράγματα , για να μην γίνει πατάτα. 

αν δεν σου κάνει κόπο ένα πολύ γρήγορο οδηγό τι να προσέξω για το φλας(πιο εργαλείο και λοιπά)...λέω να δοκιμάσω την ρομ που μου είχες πει σε ax95 db...και μήπως γνωρίζεις να μου πεις αν έχει ελληνικά η ρομ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makis1024 είπε

SDR to HDR off , όχι HDR to SDR αυτό άφησε το auto.

Rom αλλάζει εύκολα , αλλά πρέπει να προσέξεις μερικά πράγματα , για να μην γίνει πατάτα. 

Ναι έτσι τα έβαλα, λάθος τα έγραψα. Αλλά πάλι τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...