Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Innersense είπε

Πέραν του ότι τρέχει android tv έκδοση μου έκανε εντύπωση ότι δεν έχει netflix προεγκατεστημένο και δεν το βγάζει καν στην αναζήτηση στο Play Store
 

Μετά από την μπαγαποντιά που έκανε η mecool με το M8S pro πολύ δύσκολα θα πάρει πιστοποίηση από το netflix, εκτός και αν αγοράσει έτοιμο box από κάποια άλλη εταιρεία η οποία έχει ήδη πιστοποίηση από το netflix.

Επεξ/σία από nakata1954
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω τι προτείνετε για 4K (stream & mkv με dts) με τελευταίο δυνατό τσιπάκι είτε από Ελλάδα είτε από εξωτερικό Aliexpress/Bangood (με αποστολή όμως από Ευρωπαϊκή αποθήκη) ή τα έχετε πει χιλιάδες φορές και θα με γιαουρτώσετε; 😳

Πιστοποιημένο Netflix δεν είναι απαραίτητο.

Το Xiamomi Mi S δεν το θέλω γιατί δεν έχει ethernet και προτιμάω να κουμπώνει κατευθείαν χωρίς αντάπτορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Innersense είπε

Να ρωτήσω τι προτείνετε για 4K (stream & mkv με dts) με τελευταίο δυνατό τσιπάκι είτε από Ελλάδα είτε από εξωτερικό Aliexpress/Bangood (με αποστολή όμως από Ευρωπαϊκή αποθήκη) ή τα έχετε πει χιλιάδες φορές και θα με γιαουρτώσετε; 😳

Πιστοποιημένο Netflix δεν είναι απαραίτητο.

Το Xiamomi Mi S δεν το θέλω γιατί δεν έχει ethernet και προτιμάω να κουμπώνει κατευθείαν χωρίς αντάπτορες.

Με DTS core και ethernet το παρακάτω.

https://www.skroutz.gr/s/23873701/Engel-EN1015K-8GB.html?from=favorites_popup

https://niotisservices.gr/product/tv-player-engel-en1015k-8-gb-wifi-mayro/?sfw=pass1618839094

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Innersense είπε

Να ρωτήσω τι προτείνετε για 4K (stream & mkv με dts) με τελευταίο δυνατό τσιπάκι είτε από Ελλάδα είτε από εξωτερικό Aliexpress/Bangood (με αποστολή όμως από Ευρωπαϊκή αποθήκη) ή τα έχετε πει χιλιάδες φορές και θα με γιαουρτώσετε; 😳

Πιστοποιημένο Netflix δεν είναι απαραίτητο.

Το Xiamomi Mi S δεν το θέλω γιατί δεν έχει ethernet και προτιμάω να κουμπώνει κατευθείαν χωρίς αντάπτορες.

Κοίταξε να δεις ασχέτως mi box s, ο αντάπτορας θα σε βοηθήσει και για άλλα πράγματα στη καθημερινοτητά σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, pavlovic είπε

Κοίταξε να δεις ασχέτως mi box s, ο αντάπτορας θα σε βοηθήσει και για άλλα πράγματα στη καθημερινοτητά σου

 

19 ώρες πριν, Innersense είπε

Να ρωτήσω τι προτείνετε για 4K (stream & mkv με dts) με τελευταίο δυνατό τσιπάκι είτε από Ελλάδα είτε από εξωτερικό Aliexpress/Bangood (με αποστολή όμως από Ευρωπαϊκή αποθήκη) ή τα έχετε πει χιλιάδες φορές και θα με γιαουρτώσετε; 😳

Πιστοποιημένο Netflix δεν είναι απαραίτητο.

Το Xiamomi Mi S δεν το θέλω γιατί δεν έχει ethernet και προτιμάω να κουμπώνει κατευθείαν χωρίς αντάπτορες.

Σε δίκτυο 5g πάντως το mi box πηγαίνει σφαίρα , ούτε ανταπτορα ούτε τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, pavlovic είπε

Κοίταξε να δεις ασχέτως mi box s, ο αντάπτορας θα σε βοηθήσει και για άλλα πράγματα στη καθημερινοτητά σου

Το έχω δει που το ανέφερες επανειλημμένα σε άλλα post, άλλα είναι πρόβλημα και το ότι έχει ένα usb όμως, γιατί παίζουν πολλά στικάκια και σκληροί. 🤔
Τι εννοείς ότι θα βολέψει και σε άλλα πράγματα, που αλλού μπορεί να χρησιμοποιηθεί ο αντάπτορας;

2 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

Σε δίκτυο 5g πάντως το mi box πηγαίνει σφαίρα , ούτε ανταπτορα ούτε τίποτα.

Το βασικό ατού του, είναι η ανταγωνιστική στιγμή τιμή αυτή τη στιγμή στα 44€ ετοιμοπαράδοτο από Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Innersense είπε

Το βασικό ατού του, είναι η ανταγωνιστική στιγμή τιμή αυτή τη στιγμή στα 44€ ετοιμοπαράδοτο από Ελλάδα.

μεχρι το επομενο καλοκαιρι μπορει να εχει βγει κατι αναλογο στην αγορά. Αν ειδες και τα αλλα ποστ ήδη παρουσιασαν το mecool που ειναι βασικος ανταγωνιστης του mi box s. Δηλαδη δεν ξερω κατα ποσο σε συμφερει στη παρουασα χρονικη στιγμή, αν δεν τον χρειαζεσαι να προβεις στην αγορά του mi box s, όταν υπαρχει περιπτωση του χρονου να βγει κατι πολυ καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, dafnoula13 said:

 

Σε δίκτυο 5g πάντως το mi box πηγαίνει σφαίρα , ούτε ανταπτορα ούτε τίποτα.

Παίρνει sim? :o

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, speedman_26 είπε

Nvidia shield σήμερα αύριο και σε ένα χρόνο από τώρα. Η καλύτερη αγορά ever 

Βρε κατανοητό, αλλά ΠΟΛΛΑ τα λεφτά Άρη, σε τέτοιο budget θα κοίταζα να αναβαθμίσω το htpc μου με καμιά fanless 1030 για να έχω 4Κ στα 60fps πράγμα για το οποίο βέβαια δεν είμαι σίγουρος λόγο παλιού mobo και cpu, αλλά έλεγα να παίξω μετά από καιρό σε εντελώς αθόρυβο box για τα βασικά.

@pavlovic δεν καίγομαι για άμεση αγορά, οπότε εννοείται ότι θα εξεταστούν όλες οι επιλογές.

 

Επεξ/σία από Innersense
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

διορθώνω.......wifi 5GHz 

Πιστευεις οτι το mi box s, θα χασει την αξια του μελλοντικα. Δηλαδη θα βγει κατι που θα μπορει να το χτυπησει σε τιμη, χαρακτηριστικα για να ειναι πιο προσεγγισιμο στην αγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, pavlovic είπε

Πιστευεις οτι το mi box s, θα χασει την αξια του μελλοντικα. Δηλαδη θα βγει κατι που θα μπορει να το χτυπησει σε τιμη, χαρακτηριστικα για να ειναι πιο προσεγγισιμο στην αγορα?

Καλημέρα σε όλους , εάν εννοείς σε χρήματα, δεν νομίζω να χάσει άξια,   είναι σε πολύ καλή τιμή άλλωστε.Σε androidtv μαμά περιβάλλον δύσκολα να βγει κάτι πιο οικονομικό και με καλύτερα χαρακτηριστικα. 

 Επίσης , νομίζω ότι δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τα AOSP με τα androidtv .. κάτι σαν αυτοκίνητο με μηχανές..

Τουλάχιστον μέχρι και σήμερα τα 2gb ram είναι αρκετά στα androidtv, όχι όμως στα AOSP. 

Έπειτα από πολλά  που πέρασαν από τα χέρια μου ,αυτή είναι η άποψη μου, και για να κλείσω, μου φτάνει και μου είναι αρκετό ένα mi box, όμως προτιμώ ένα 4gb με Ρώσικη ρομ σε androidtv( είμαι φαν, δεν το κρύβω).

Επεξ/σία από dafnoula13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το mi box s, για οποιον ενδιαφερεται εχει πεσει παρα πολυ απο τη περιοδο της πανδημιας. Πηρα στο ξαδερφο μου ενα δωρο, και το πηρα ενα 50αρικο ακριβώς, τη στιγμή που μεχρι πριν 3 μηνες είχε φτασει και 70 κατι ευρω. Στην εξέλιξη της τιμης του skroutz, ειδα οτι απο τοτε που ξεκίνησε να κυκλοφορεί έχει φτάσει στη χαμηλότερη τιμή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...