Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, makis1024 είπε

USB καλώδιο male to male έχεις προμηθευτεί ;

Εννοείται Μάκη τα έχουμε πει και σε πμ. εμείς..... λοιπόν μόλις ήρθε Σαββατοκύριακο που θα έχω ελεύθερο χρόνο το βάζω μπροστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, yiannis35 είπε

Εννοείται Μάκη τα έχουμε πει και σε πμ. εμείς..... λοιπόν μόλις ήρθε Σαββατοκύριακο που θα έχω ελεύθερο χρόνο το βάζω μπροστά

καλύτερα δούλεψε το μια εβδομάδα μαμά, και έπειτα άλλαξε ρομ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα αυτός με τις σφαλιάρες που έχει φάει με το ubt στο MXQ με τον s805 (τώρα θυμήθηκα) κοιμάται και ονειρεύεται φλασαρίσματα , με το που έρθει θα το σκαλίσει , εάν του αντισταθεί , θα το ξελουρίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cacau είπε

Όσοι τους αρέσει το android tv περιβάλλον και πιστοποίηση google - άρα και netflix full HD κ.λπ. - ας ρίξουν μια ματιά και στην aidan's rom. Την έβαλα σε ένα γέρικο mini 8s II amlogic 905X με 8G rom + 2G ram και πάει τρένο...

Ευχαριστώ, έχω το ίδιο box και είναι στο συρτάρι εδώ και 3 χρόνια περίπου, αν το αναστήσω όλο και κάποια χρήση θα του βρω.

Μια ερώτηση: Είναι unrooted αν καταλαβαίνω καλά, έτσι δεν είναι; Λογικά έτσι θα παίξει και Cosmote TV χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ πήρα αυτό

https://www.banggood.com/H96-Mini-H6-Allwinner-H6-4GB-RAM-128GB-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_0-Android-9_0-4K-6K-TV-Box-p-1535239.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CZ&ID=533601

και έχω κάποιες ερωτήσεις

-Δεν είναι νετφλιξ σερτιφάιντ, μέχρι τί ανάλυση θα βλέπω στην ενσωματωμένη νετφλιξ εφαρμογή;

-με ποιό αππ θα κάνω κάστ απ το chrome? Είχε  μια εφαρμογή από μόνο του αλλα δεν δουλεύει.

-το ίδιο για miracast. Εχει εφαρμογή αλλά είναι για το μπέο.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, costis ni είπε

Λοιπόν εγώ πήρα αυτό

https://www.banggood.com/H96-Mini-H6-Allwinner-H6-4GB-RAM-128GB-ROM-5G-WIFI-bluetooth-4_0-Android-9_0-4K-6K-TV-Box-p-1535239.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CZ&ID=533601

και έχω κάποιες ερωτήσεις

-Δεν είναι νετφλιξ σερτιφάιντ, μέχρι τί ανάλυση θα βλέπω στην ενσωματωμένηΓια 

 νετφλιξ εφαρμογή;

-με ποιό αππ θα κάνω κάστ απ το chrome? Είχε  μια εφαρμογή από μόνο του αλλα δεν δουλεύει.

-το ίδιο για miracast. Εχει εφαρμογή αλλά είναι για το μπέο.

 

Ευχαριστώ.

Γιατί αδερφέ??? Έπρεπε να ρωτήσεις πριν το πάρεις...Έχουμε λόγους που λέμε πάρτε amlogic s905x3..

540χ960 μάλλον για Νετφλιξ.

Για τα άλλα δεν ξέρω να σου απαντήσω. Ενα tanix tx6 allwinner που είχα , ούτε εβδομάδα δεν το κράτησα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

Γιατί αδερφέ??? Έπρεπε να ρωτήσεις πριν το πάρεις...Έχουμε λόγους που λέμε πάρτε amlogic s905x3..

540χ960 μάλλον για Νετφλιξ.

Για τα άλλα δεν ξέρω να σου απαντήσω. Ενα tanix tx6 allwinner που είχα , ούτε εβδομάδα δεν το κράτησα.

Γιατι το κριτήριο ήταν η μεγάλη μνήμη και η συμβατότητα με armbian.Από κει και πέρα ότι πιάσει καλό είναι.Ξέρει κάποιος να απαντήσει αυτά που ρώτησα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το https://www.geekbuying.com/item/A95X-F3-Air-Amlogic-S905x3-Android-9-0-8K-Video-Decode-TV-Box-4GB-64GB-424056.html δεν είναι πια σε στοκ έχετε να μου προτείνετε ένα tv box με 50-60€ περίπου (αν με 20€ παραπάνω παίρνω κάτι πολύ καλύτερο, δεν με χαλάει) Δεν με ενδιαφέρουν kodi, netflix, δεν θα ασχοληθώ με custom rom, δεν θα το έχω wifi, μόνο ethernet, με ενδιαφέρει η όσο το δυνατόν καλύτερη εικόνα, χωρίς αποσυνδέσεις δικτύου, να κάνω περιήγηση χωρίς κολλήματα και να βλέπω ταινίες μέσω lan. Αυτό λέει τίποτα σαν εναλλακτική του πάνω ή μπα; https://www.skroutz.gr/s/21321982/TV-Box-X96-Air-8K-UHD-με-WiFi-USB-2-0-USB-3-0-4GB-RAM-και-32GB-Αποθηκευτικό-Χώρο-με-Λειτουργικό-Android-9-0.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο αρνητικό στοιχείο του X96 Air έναντι του A95X F3 Air είναι ότι δεν έχει τρύπες αερισμού από κάτω και πρέπει να του τις ανοίξεις μόνος σου , σε όλα τα άλλα υπερέχει του A95X F3 Air με μεγάλη διαφορά.

1. X96 Air clock rate 1906 έναντι 1704 του A95X F3 Air.

2. Μια USB 2 θύρα παραπάνω , που την έχει πίσω.

3. Gigabit LAN Port του X96 Air έναντι 100 του A95X F3 Air.

4. Η χαμηλότερη θερμοκρασία δεν λέει κάτι όταν μου κατεβάζεις την συχνότητα στα 1704 από τα 1908 , ανοίγω τρύπες από κάτω και του βάζω ένα ανεμιστηράκι επιλέγοντας το X96 Air με την υψηλότερη συχνότητα και ως εκ τούτου αναγκαστικά την υψηλότερη θερμοκρασία.

5. Με το που κλείνεις σε shutdown το X96 air κλείνουν και τα ρεύματα στις θύρες USB , οπότε κλείνει και ο ανεμιστήρας που το φυσάει από κάτω.

6. Σαφώς πιο φιλικό περιβάλλον της μαμάς Rom του X96 Air που μοιάζει με την μαμά Rom του Tanix το Alice UX.

Επεξ/σία από makis1024
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από Ελλάδα και το X96 max plus της ίδιας εταιρείας έχει τρύπες από κάτω , αλλά έχει μόνο μία USB 2 και μια USB 3 , διάλεξε μεταξύ μιας θύρας παραπάνω ή τρύπες εργοστασίου από κάτω.

Επεξ/σία από makis1024
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...