Προς το περιεχόμενο

Καρέκλες γραφείου amazon.co.uk


Prof_Chaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα Ελληνικά μαγαζιά θα σας βγάλουν την ψυχή..!Τα προιόντα στα κοιτάζει "πραγματογνώμονας" για να στα αλλάξει πρώτα..!

Kαπου το 2004 ειχα παρει απο το Πρακτικερ μια καταπληκτικη πολυθρονα γραφειου (δε μπορω να την πω καρεκλα, τοσο αναπαυτικη ηταν). Μακραν η ψηλοτερη (δεν εχω ξαναβρει τετοια), τεραστια, με δερμα -τεχνητο προφανως- που δεν μυρισε ποτέ κλπ... κυριολεκτικα ειχα κοιμηθει μερικα βραδια πανω της!

Πριν κλεισει διετια ομως το δεξι μπρατσο, το οποιο επιανε με 4 χοντρες και μεγαλες βιδες τοσο στο καθισμα (2) οσο και στην πλατη (2) εσπασε, λογω πιεσης προφανως απο την σταση "ριλαξ" (γερνει πλατη+καθισμα προς τα πισω, χωρις να χαλει την ισορροπια).

Το τι περασα με το πρατικερ, οχι για να μου την αλλαξουν -κατι που ποτε δεν ζητησα καν-, αλλα για να μου βρουν ενα γ@$:#% ανταλλακτικο μπρατσο κι ας το πληρωνα δεν περιγραφεται.... Η καρεκλα μου (πολυθρονα ειπαμε :Ρ) αχρηστη χωρις και τα 2 μπρατσα δυστυχως, κατεληξε στα σκουπιδια... οπου πλακα-πλακα εριχνα κλεφτιες ματιες για λιγο καιρο και (ω τι ειρωνια) λιγους μηνες μετα τυχαια ειδα μια ιδια με αλλο προβλημα με τα μπρατσα της σε αψογη κατασταση (ενα μπρατσακι εψαχνα....!). Εψαξα παντου (εννοω μαγαζια-αντιπροσωπειες, ebay κλπ) αλλα ολα οσα βρηκα ηταν λιγο-πολυ διαφορετικα απο το δικο μου.

Γενικα θελει πολυ προσοχη, απο τοτε βολευτηκα με πολυθρονα-πολυθρονα (και οχι καρεκλα πολυθρονα)

 

Απο τα αμαζονικα πριν 2-3 χρονια κοιταζα συνεχεια στο γερμανικο κατι φοβερες τιμες σε παρομοιες (αν και παντα κατατι μικροτερες) καρεκλες, απο 50 μεχρι 90 ευρω, τωρα εδω και κανα χρονο και κατι μου φαινονται αυξημενες..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εννοεις αυτη στις 45 λιρες?

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B008KFB2P4/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

Καλη αλλα δεν εχει μεγαλη πλατη και βγαινει γυρω στα5 ευρω συμφωνα με την τρεχουσα ισοτιμια του ευρω.

 

αυτη πριν μια εβδομαδα την πηρα 54€ με free μεταφορικα

 

δερμα κ ινοξ μπρατσα,ποδια κλπ εμενα δεν μου λενε τπτ (το δερμα δε ειναι πολυ αβολο το καλοκαιρι,κολλας,γλυστρας και αν δεν ειναι καλο δερμα η εστω δερματινη σκιζεται σχετικα ευκολα)

 

αυτο που εχει σημασια ειναι να ειναι ανετη στην χρηση,να μην σπαει ευκολα κ κυριως ο μηχανισμος να δουλευει μετα απο καποιο διαστημα

 

γερμανικη εταιρεια ειναι με καλα reviews οπου κ αν κοιταξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.amazon.de/TecTake-Chefsessel-B%C3%BCrostuhl-hochwertiger-Polsterung/dp/B006TWUIZK/ref=sr_1_2?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1364644552&sr=1-2

 

96 Τελική με standard shipping απο Amazon.de φαίνεται πολύ καλύτερη απο του πλαισίου στην ίδια τιμή και εχει και καλές κριτικές..

 

επιβεβαιώνω για την Topstar έχουν τις καλύτερες κριτικές κατα μέσο όρο και στο amazon.UK και στο DE που κοίταξα.. ... Απο τι βλέπω ειναι made in Germany και με καλή εγγύηση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι περισσοτερες ειναι κινεζικες για αυτο υπαρχουν παντου σε παρομοια σχεδια

 

κ το κακο με τις κινεζικες ειναι οτι οι μηχανισμοι τους ειναι γτπ κ τα παιζουν ευκολα αχρηστευοντας τις καρεκλες

 

προσοχη λοιπον στα reviews

 

απο αυτη εδω μακρυα ,εχω δει 2 να σπανε τα μπρατσα τους ευκολα

 

http://uk.camelcamelcamel.com/LEVV-Harvard-OC5BB-Executive-Chair/product/B007IRW7MC

 

 

Επιβαιβεωνω και εγω πως σπανε τα μπρατσα οχι τοσο ευκολα ομως ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνομαι και εγώ αυτόν τον καιρό για καρέκλα με μεγάλη πλάτη για και να είναι αναπαυτική γιατί τον περισσότερο χρόνο στο σπίτι τον περνάω σε αυτήν είτε διαβάζοντας είτε κάθοντας στον υπολογιστή είτε παίζοντας σε κονσόλα. Οπότε πάνω από όλα πρέπει να είναι αναπαυτική για την μέση και ξεκούραστη.

 

Βλέπω αυτές που έχετε ποστάρει. Αυτή που μου άρεσε ιδιαίτερα λέτε πως σπάνε εύκολα τα μπράτσα τους. Έχω 2 ίδιες παρόμοιες με αυτήν που τις είχα πάρει από το carrefour στα 50 ευρώ περίπου (πρέπει να είναι τέρμα κινεζιές όμως) και στην μια εκει που καθομουν έσπασε το ένα μπράτσο αλλά από δικιά μου χαζομάρα μιας και έφαγα σαβούρτα ενώ καθόμουν και προσγειώθηκα πάνω στο μπράτσο. Στην άλλη που χρησιμοποιώ τώρα παρατηρώ πως είναι τελείως ασταθής και γέρνει αρκετά προς τα αριστερά με αποτέλεσμα να κάθομαι στραβά, πράγμα πολύ κακό για την σπονδυλική στήλη. Λέτε και αυτή να είναι κάπως έτσι και να γέρνει? Γιατί αν είναι έτσι να μου λείπει. Επίσης καλή πρόταση φαίνεται και η 2η στο newsletter του πλαισίου. 

 

Τι μηχανισμούς για την πλάτη έχουν αυτές? Είναι αυτόματες (όπως αυτήν που έχω) που δηλαδή μετακινείται σύμφωνα με το βάρος που ασκείς στην πλάτη ή κλειδώνουν σε συγκεκριμένες θέσεις? Πιστεύω πάντως οι αυτόματες είναι κάπως καλύτερες και πιο άνετες. 

 

Ακούω γνώμες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνομαι και εγώ αυτόν τον καιρό για καρέκλα με μεγάλη πλάτη για και να είναι αναπαυτική γιατί τον περισσότερο χρόνο στο σπίτι τον περνάω σε αυτήν είτε διαβάζοντας είτε κάθοντας στον υπολογιστή είτε παίζοντας σε κονσόλα. Οπότε πάνω από όλα πρέπει να είναι αναπαυτική για την μέση και ξεκούραστη.

 

Βλέπω αυτές που έχετε ποστάρει. Αυτή που μου άρεσε ιδιαίτερα λέτε πως σπάνε εύκολα τα μπράτσα τους. Έχω 2 ίδιες παρόμοιες με αυτήν που τις είχα πάρει από το carrefour στα 50 ευρώ περίπου (πρέπει να είναι τέρμα κινεζιές όμως) και στην μια εκει που καθομουν έσπασε το ένα μπράτσο αλλά από δικιά μου χαζομάρα μιας και έφαγα σαβούρτα ενώ καθόμουν και προσγειώθηκα πάνω στο μπράτσο. Στην άλλη που χρησιμοποιώ τώρα παρατηρώ πως είναι τελείως ασταθής και γέρνει αρκετά προς τα αριστερά με αποτέλεσμα να κάθομαι στραβά, πράγμα πολύ κακό για την σπονδυλική στήλη. Λέτε και αυτή να είναι κάπως έτσι και να γέρνει? Γιατί αν είναι έτσι να μου λείπει. Επίσης καλή πρόταση φαίνεται και η 2η στο newsletter του πλαισίου. 

 

Τι μηχανισμούς για την πλάτη έχουν αυτές? Είναι αυτόματες (όπως αυτήν που έχω) που δηλαδή μετακινείται σύμφωνα με το βάρος που ασκείς στην πλάτη ή κλειδώνουν σε συγκεκριμένες θέσεις? Πιστεύω πάντως οι αυτόματες είναι κάπως καλύτερες και πιο άνετες. 

 

Ακούω γνώμες :D

Αγόρασε βάση reviews! επίσης προσπάθησε να αγόράσεις προιόντα που τα στέλνει το Amazon.

Και σκάρτη να σου βγεί σου κάνει αντικατάσταση αν σπάσει φθαρεί κτλ...το γράφω και πριν..

Για πήγαινε εσυ σπασμένη καρέκλα 9 μηνών χρησιμοποιημένη για πχ σε Ελληνικό μαγαζί..Θα σου πούνε ..κύριε εσεις την σπάσατε δεν καλύπτεστε απο εγγύηση..Δυστηχώς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασε βάση reviews! επίσης προσπάθησε να αγόράσεις προιόντα που τα στέλνει το Amazon.

Και σκάρτη να σου βγεί σου αντικατάσταση αν σπάσει φθαρεί κτλ...το γράφω και πριν..

Για πήγαινε εσυ σπασμένη καρέκλα 9 μηνών χρησιμοποιημένη για πχ σε Ελληνικό μαγαζί..Θα σου πούνε ..κύριε εσεις την σπάσατε δεν καλύπτεστε απο εγγύηση..Δυστηχώς..

Μαλιστα. Είδα και μερικά reviews από το πλαίσιο και λένε πως η καρέκλα (η 2η στο newsletter) μετά  από λίγο καιρό αρχίζει να παίζει αριστερά-δεξιά οπότε απορρίπτεται. Είδα και μερικά reviews από την LEVV και όντως πολλοί λένε ότι τα μπράτσα σπάνε εύκολα αν και είναι πολύ άνετη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν παίρνετε αυτή; (τη καρέκλα όχι τη κοπέλα)  :-D

 

http://www.amazon.co.uk/Topstar-71450BB6E-Sitness-Sitting-Alternative/dp/B008F5UNOA/ref=sr_1_15?s=officeproduct&ie=UTF8&qid=1364653714&sr=1-15

Και να μου ελεγες την καρεκλα ή την κοπελα παλι την καρεκλα θα επαιρνα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη λεει τπτ ?

 

http://www.amazon.co.uk/Executive-chair-office-leather-ORIGINAL/dp/B004G91RMG/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_nC?ie=UTF8&colid=3VM4SPAW2PS0A&coliid=I3GJZDCOV0S70C

 

Εχω και στο αμαξι κοκκινο/μαυρο μπακετ με δερμα και αν και αυτο δεν μοιαζει το ιδιο ποιοτικο φαινεται ωραιο (αν και το κοκκινο στο αμαξι το εχω σκουρο και ανοιχτο ειναι λιγο κιτς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο θεματάκι, ευχαριστούμε πολύ για τις πλήροφορίες! Επειδή είμαι σε αναζήτηση διευθυντικής καρέκλας αυτό τον καιρό, μήπως υπάρχει κάποια που να μπορούν να σηκωθούν τα μπράτσα; Γιατί παίζω κιθάρα και θα με βόλευε απίστευτα αυτό το χαρακτηριστικό! Ευχαριστώ :)

 

Kανείς; :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανένα χρόνο έψαχνα για καρέκλες για την εταιρεία που δουλεύω.

Πήρα προσφορές απο τα περισσότερα γνωστά μαγαζιά και δοκίμασα διάφορες καρέκλες για την στιβαρότητα, μηχανισμό, αναπαυτικότητα και εύκολη προσαρμογή σε διαφορετικούς σωματότυπους

 

Τελικά κατέληξα σε μία του δρομέα σαν την  καλύτερη απο κάθε πλευρά.

Ήταν η ακριβότερη (κάπου στα 200+ ευρώ) αλλά με 5 χρόνια εγγύηση και πολύ ανώτερο μηχανισμό.

http://dromeas.gr/zeta_executive_gr.php

Μην τσιγκουνεύεστε τα 100 παραπάνω ευρώ για μιά καρέκλα.

Ξεφεύγετε από την σαβούρα και παίρνετε κάτι που θα το ευχαριστηθείτε για καιρό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη λεει τπτ ?

 

http://www.amazon.co.uk/Executive-chair-office-leather-ORIGINAL/dp/B004G91RMG/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_nC?ie=UTF8&colid=3VM4SPAW2PS0A&coliid=I3GJZDCOV0S70C

 

Εχω και στο αμαξι κοκκινο/μαυρο μπακετ με δερμα και αν και αυτο δεν μοιαζει το ιδιο ποιοτικο φαινεται ωραιο (αν και το κοκκινο στο αμαξι το εχω σκουρο και ανοιχτο ειναι λιγο κιτς).

 

 

καγκουρικο αυτο το κοκκινο,σε πιο σκουρο θα ελεγε

 

Πριν κανένα χρόνο έψαχνα για καρέκλες για την εταιρεία που δουλεύω.

Πήρα προσφορές απο τα περισσότερα γνωστά μαγαζιά και δοκίμασα διάφορες καρέκλες για την στιβαρότητα, μηχανισμό, αναπαυτικότητα και εύκολη προσαρμογή σε διαφορετικούς σωματότυπους

 

Τελικά κατέληξα σε μία του δρομέα σαν την  καλύτερη απο κάθε πλευρά.

Ήταν η ακριβότερη (κάπου στα 200+ ευρώ) αλλά με 5 χρόνια εγγύηση και πολύ ανώτερο μηχανισμό.

http://dromeas.gr/zeta_executive_gr.php

Μην τσιγκουνεύεστε τα 100 παραπάνω ευρώ για μιά καρέκλα.

Ξεφεύγετε από την σαβούρα και παίρνετε κάτι που θα το ευχαριστηθείτε για καιρό.

 

ναι μονο που το price tag δεν λεει απο μονο του τπτ ειδικα στο μπανανισταν κ οι μηχανισμοι στις καρεκλες δεν εχουν ενδειξη γαματος ,σουπερ γαματος κλπ οποτε ...

 

ασε που κ αυτη του δρομεα που πηρες κινεζικη θα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...