Προς το περιεχόμενο

Toshiba 32TL933G: Εντυπώσεις - εμπειρίες - πληροφορίες κλπ


Questioner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχω αντιμετωπίσει κι εγώ το πρόβλημα με το power on που λες. Ελπίζω να το επιλύει. Θα το περάσω μόλις πάω σπίτι. Δυστυχώς changelog όπου κι αν είχα ψάξει δεν βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δύο ερωτήσεις σχετικά με την λειτουργία recording:

 

1) Γίνεται με κάποιον τρόπο να δούμε στον υπολογιστή τα αρχεία που γράφουμε?

 

2) Πώς θα γίνει να μπορούμε να κάνουμε παύση κατά τη διάρκεια της εγγραφής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενα καλό ζευγαρι γυαλιά 3d ?  δοκιμασμενο κατα προτιμηση επαναφορτιζομενο και να αντεχει λίγο γιατι το toshiba πολύ ψευτικο, 2 ταινίες είδα στην μια έσπασε το στηριχτήρι στην μύτη και στην άλλη ο βραχίονας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χτες παρατήρησα αυτό που λέει ο MTS στην προηγούμενη σελίδα. Υπήρχε αποσυγχρονισμός εικόνας-ήχου. Δεν το έχω δει ξανά, γιατί δεν την παρακολουθώ πολύ, έχω άλλη τηλεόραση. Αλλά το έκανε στο εορταστικό που βλέπαμε, και έτρωγε η εικόνα κάτι στιγμιαία κολλήματα ώρες ώρες, λες και προσπαθούσε να τα συγχρονίσει. Δεν το έχω ξαναδεί αυτό σε τηλεόραση. Μόνο σε βίντεο που προσπάθησα να μετατρέψω στο pc... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά, θέλω να πάρω αυτή http://www.e-shop.gr/product?id=PER.157441 και θα χρησιμοποιηθεί κυρίως ως PC Monitor.

 

1) Διάβασα από την αρχή το παρόν θέμα και θέλω να μου πείτε αν βλέπετε καθυστέρηση στην κίνηση του ποντικιού. Δύο παιδιά ανέφεραν καθυστέρηση, άλλος την έχει συνδέσει με pc να μας πει γνώμη?

Ρωτάω και για VGA και για HDMI.

 

2) Σε ένα άλλο μοντέλο που είδα στην αντιπροσωπεία, μέσω VGA (δεν έχω HDMI στο Laptop), τα γράμματα στα Windows 7 έχουν ένα μπλε είδωλο στα αριστερά και ένα κόκκινο στα δεξιά τους, ενώ η εικόνα της τηλεόρασης ήταν κρύσταλλο. Το δημιούργησα ψηφιακά τώρα ώστε να καταλάβετε τι εννοώ. Βλέπετε κάτι τέτοιο?

 

EDIT: Το ανέβασμα της εικόνας την κάνει μετατροπή και το πρόβλημα εξασθενεί κατά πολύ. Το πρόβλημα είναι πολύ πιο έντονο και τα γράμματα είναι κανονικά με "σκαλάκια".

 

ΥΓ. Συγνώμη που ρωτάω στο παρόν θέμα για διαφορετικό μοντέλο, αλλά σε όλα τα άλλα θέματα βλέπω πως οι Toshiba τρώνε συνεχώς άκυρο.

post-97953-0-55920600-1389725349_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάριε, με το κείμενο στο Windows Explorer (Εξερεύνηση) δεν έχεις κανένα θέμα με κόκκινο και μπλε είδωλο αριστερά και δεξιά? Εδώ είναι το πως φαίνεται το πρόβλημα που αναφέρω και είναι η τεχνική του sub-pixel anti-aliasing http://annystudio.com/misc/anti-aliased-fonts-hurt/

 

Το ίδιο Laptop στην 24άρα μου δεν εμφανίζει κάτι, το ίδιο και στην 47άρα μου TV. Η διαφορά είναι πως η εικόνα μου και στις δύο είναι πιο soft ενώ στην Toshiba ήταν αρκετά sharp χωρίς δυνατότητα μείωσης της οξύτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

τα έφτυσε η δικια μου, σε hdmi mediaplayer κλπ τρεμοπαίζει τρελα το backlight, μετα απο καποια στιγμη παραμορφώνει την εικονα στη κατω πλευρά τη εικονα κ ψιλο σταθεροποιητε (βεβαια εχει παλη πολη οριζόντιες γραμμες παντου)

 

 

Που απευθυνομαστε τωρα για το σέρβις? Εχει κανεις υπόψιν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Εγώ χτες παρατήρησα αυτό που λέει ο MTS στην προηγούμενη σελίδα. Υπήρχε αποσυγχρονισμός εικόνας-ήχου. Δεν το έχω δει ξανά, γιατί δεν την παρακολουθώ πολύ, έχω άλλη τηλεόραση. Αλλά το έκανε στο εορταστικό που βλέπαμε, και έτρωγε η εικόνα κάτι στιγμιαία κολλήματα ώρες ώρες, λες και προσπαθούσε να τα συγχρονίσει. Δεν το έχω ξαναδεί αυτό σε τηλεόραση. Μόνο σε βίντεο που προσπάθησα να μετατρέψω στο pc... 

Καλησπερα,ξερω οτι απαντω με τρελη καθυστερηση,αλλα τι να λεμε...Anyway, το θεμα που αναφερεις το αντιμετωπιζω κι εγω και μαλιστα απο τις πρωτες μερες που την πηρα,(22-6- 2012) και βλακωδως, ενω το παρατηρησα το παιζα ανετος.Τελως παντων αυριο παει σερβις εδω στην Θεσσαλονικη..Μετα απο 400 τηλ σε Αθηνα και αλλα τοσα σε Θεσσαλονικη ,μιας και εχει αλλαξει απο τοτε 200 φορες το επισημο σερβις,τελικα βρηκα ακρη και ευτυχως ειναι εντος εγγυησης..Σε ενα μηνα ληγει η εγγυηση μου....Το δευτερο που θα κοιταξουν ειναι η ταξινομηση καναλιων...Μολις την κανω ταξινομηση καναλιων οπως θελω,αν κλεισει η συσκευη,ταξινομηση παπαλα...Η αποθεωση ειναι οτι στην Αθηνα που πρωτομιλησα στο τηλ με ειπαν οτι ο αποσυγχρονισμος ειναι φαινομενο που υπαρχει συχνα πυκνα σε TOSHIBA...Τα βουνα θα παρω..Οποιος θελει το τηλ του σερβις εδω στην Σαλονικα ας με πει να το γραψω ..Υπ οψιν οτι το σερβις εδω στην πολη μου αναλαμβανει μονο αυτο το μοντελο με τις 32 ιντσες,αν κανω λαθος σορρυ,κατι τετοιο με ειπε ο ανθρωπος...Επισης το θεμα με τον αποσυγχρονισμο το κανει σπανιως σε ανυποπτο χρονο και  ΠΑΝΤΑ οταν βλεπω καναλια της ΔΤ και κατοπιν οταν μεταβαινω σε οποιοδηποτε αλλο...Δηλ απο ΔΤ σε Αντ1 πχ...Το ιδιο κανει και η μεγαλη,δεν θυμαμαι ιντσες ενος φιλου στην Αθηνα που εχει αυτο το μοντελο σε πιο πολλες ιντσες...Αποθεωση..οποιος θελει τηλ σερβις απο  Αθηνα η απο δω ας στειλει πμ να τα γραψω να τα εχετε...Να ενημερωσω τελος οτι εχω βαλει και την τελευταια ενημερωση λογισμικου και εν τουτοις δεν λυθηκε κανενα απ τα δυο θεματα που ανεπτυξα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στειλε μου το σερβις εδω σαλονικη να παω γιατι τη δικια μου τη εστειλα αθηνα υποτιθετε τη φτιαξανε κ γυρισε με το ιδιο πρόβλημα:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστο αλλα τσεκαρε τα πμ σου ,στο στειλα ηδη!!!!!Αν οχι στο ξαναστελνω εδω...


Αν επιτρεπεται απ τους διαχειριστες και οποιος αλλος πασχοντας θελει το γραφω και δημοσια.ας μας απαντησει ενας Mod παρακαλω.,


στειλε μου το σερβις εδω σαλονικη να παω γιατι τη δικια μου τη εστειλα αθηνα υποτιθετε τη φτιαξανε κ γυρισε με το ιδιο πρόβλημα:

 

 

Παντως με εβαλες σε υποψιες..Ολοκληρη Αθηνα και στην γυρισαν πισω με το ιδιο προβλημα αποσυγχρονισμου ηχου και εικονας;..Πικρα..Λες να παθω τα ιδια;....Απ τα επισημα σερβις δεν εχω και τις καλυτερες εντυπωσεις.Εστειλα Panasonic LCD για αλλαγη πανελ,μετα απο τρελη αναμονη (σχεδον 3 μηνες)και απιστευτη ανευθυνοτητα απο μερους τους (τους παρακαλουσα στην κυριολεξια να με κρατανε ενημερο) και τελικα αφου ποτε δεν με πηραν ουτε ενα τηλ πηρα Αθηνα και στολισα τον υπευθυνο εκει με οτι μπινελικι υπηρχε στο λεξιλογιο μου,την αλλη μερα πηγα εν ψυχρω να την παρω και ω του θαυματος ο τυπος απο Αθηνα τους πηρε μετα απ τα μπινελικια μου και οταν πηγα την ειχαν ετοιμη ,και το καλυτερο; Την χαλασαν...Αλλαξαν το πανελ και χαλασαν κατι αλλο το οποιο δεν μπορω να το περιγραψω,πρεπει να το δει καποιος και θα καταλαβει αμεσως,κατι σαν κηλιδες στα προσωπα ηθοποιων,κηλιδες σε χρωματα τοιχων πχ ,κατι τετοιο.....Δεν ξαναπηγα ποτε γιατι θα με βλεπατε στα πρωτοσελιδα..Αληθεια λεω...Το τραγικο ειναι οτι εχω την αισθηση οτι οι πανυβλακες εχουν εκτος απ την PANASONIC  και  την SAMSUNG..Δυστυχως οι πραγματικα καλοι τεχνικοι δεν δουλευουν στα επισημα σερβις πλην ελαχιστων εξαιρεσεων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα  σε ολους σας,πηγα την τηλεοραση σημερα,τους εδωσα τα προβληματα σ ενα χαρτι και περιμενω νεοτερα,,Μ εδωσε και μια δικια του τηλεοραση να βλεπω η οποια παιζει τζαμι...Ουτε αποσυγχρονισμος ουτε κανενα αλλο θεμα....Με ειπε παντως οτι υπαρχει πιθανοτητα η τηλεοραση να παιζει στο σερβις κανονικα κι αυτο γιατι μπορει καποιος απ την οικοδομη μου να εχει λεει συντονισει την tv του επιλεγοντας τη θεση "καλωδιο" και οχι την θεση "κεραια" που ειναι το σωστο και ετσι κατα ενα περιεργο τροπο αυτο επηρεαζει την  TOSHIBA μου..αυτα σε θεωρητικο επιπεδο,δεν την εξετασε,ειπε οτι ενδεχεται να το εχει κανει καποιος εν αγνοια του..Δημιουργει,με ειπε ταση 12 βολτ τα οποια επηρεαζουν την τηλεοραση μου..Αν ειναι ετσι τοτε ειναι κατασκευαστικο λαθος της TOSHIBA (εχει πιο πολυ ευαισθησια;)  ... και ας κοψουν το λαιμο τους να βγαλουν ακρη οι κυριοι της TOSHIBA..Δυο τηλεορασεις παιζουν τωρα και καμια δεν κανει ψυχολογικα προβληματα..Μην τρελαθουμε τωρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω νεοτερα για οποιον ενδιαφερεται να διαβασει....Ενω την Τριτη που πηγα την tv στο σερβις για επισκευη,με ειπε οτι δεν του εβγαλε ακομη προβλημα,(για οσες ωρες την ειχε αναμμενη),...σημερα τον πηρα τηλ και με ειπε οτι ετοιμαζει υπομνημα για να φυγει η tv στα κεντρικα προκειμενου να βρεθει λυση στο προβλημα μου..Αποθεωση...μ αρεσει που στην αρχη  ηταν βεβαιος οτι σημερα θα την επαιρνα πισω...χε χε...Αντε να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...